Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Рискът от война е голям, заяви иранският външен министър! Някои хора я искат · Калин Манолов: Делото за т. нар. Възродителен процес още не е прекратено · МВР със супермодерна лаборатория за криминалистика, микроскоп сравнява гилзи · Зоран Заев сподели престижна награда с българския премиер · Митрополит Гавриил: Свръхлибералният скандинавски подход към децата е страшен · Асад към кюрдите: Американците ще ви продадат на Турция! Ние ще ви защитим ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 18 Фев 2019, 07:53
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
Boeing 737 vs. Airbus A 319/A 320?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 3 [40 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
fly-boy

МнениеПуснато на: Сря 13 Юни 2007, 23:52    Заглавие:  Boeing 737 vs. Airbus A 319/A 320?
Описание на темата: Кой от двата типа самолет харесвате?

Моят любим тип самолет е Боинг 737! Smile
Харесвам много Boeing 733, 734, 735! Smile

Вие сте...... Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
BOOMER

Местожителство: Konstanz, Deutschland

МнениеПуснато на: Чет 14 Юни 2007, 00:40    Заглавие:  

Трябваше да сложиш анкета Wink Аз лично (смятам повечето) предпочитам тройката пред двойката (ако ми разбирате хумора Laughing )
Smuggler

МнениеПуснато на: Чет 14 Юни 2007, 13:08    Заглавие:  

BOOMER написа:
Трябваше да сложиш анкета Wink Аз лично (смятам повечето) предпочитам тройката пред двойката (ако ми разбирате хумора Laughing )

Аз пък препочитам
Върнете се в началото
Smuggler

МнениеПуснато на: Чет 14 Юни 2007, 13:15    Заглавие:  

BOOMER написа:

Аз пък препочитам finger four пред тройката, но това е вече въпрос на друга дискусия.

Иначе, да живее А320. По-надежден, по-"електрически", по-малък разход на гориво, по-евтин за поддръжка, по-унифициран с другите самолети на производителя, по-широк фюзелаж, повече атмосферен въздух в кабината по време на полет!
Върнете се в началото
FlY-In-ThE-SkY

МнениеПуснато на: Чет 14 Юни 2007, 18:00    Заглавие:  ...  

Ами... понеделник ще летя с А320 и ще ви пиша кфо мисля като се върна Very Happy Иначе от семейството на Boeing 737 да ви кажа най-много ми харесва В737-800 Very Happy другите по малките като В737-400 или В737-300 нямат нищо и едни тясни ми са струват и на борда няма нито екрани нито нищо... и според мен мисля, че В738 със winglets е по-готин Very Happy ама тфа е лично мнение незнам вие кфо мислите Very Happy
NEO

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Пет 15 Юни 2007, 10:28    Заглавие:  

Smile Аз лично харесвам А 320 Smile Обаче съм летял само на Ту 134 и Ту 154М.За последния мога да кажа ,че лети така както вози Ауди А8 Very Happy .Някой ,който е летял на 737,А320 и Ту154М би ли направил сравнение на комфорта на полета Rolling Eyes Smile (в скала от 1 до 10 примерно)
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
FlY-In-ThE-SkY

МнениеПуснато на: Пет 15 Юни 2007, 15:09    Заглавие: ...
Описание на темата: ...

Ами относно темата за Ту145 летях само веднъж на връщане от Ларнака преди 2-3 години незнам не сам сигорен за годините ще ви излъжа. И лично на мене да летя със Ту154 не ми харесва. Беше много мръсно в самолета,масичсичките на места бяха стушени, за седалките да не говорим...мн има за казване, моята оценка за Ту154 е 4 но едно нещо ми хареса, че кацането със Ту154 е много по-меко отколкото със B737 Very Happy Very Happy Very Happy
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 16 Юни 2007, 16:27    Заглавие:  

Всякак си предпочитам 737 NG (само да не е в чартърна конфигурация). Пътувал съм 736, 737 и 738 особено последния беше перфектен - достатъчно място за краката, широки седалки и други подобни екстри(а, да и турски кабинен персонал, а турците са хора умеещи да посрещат гости - при това навсякъде).
Последната ми возня на А320 беше с едно чудо, в което се бяха опитали да наврат максимален брой кресла и се налагаше да пътувам с краката връз ушите, а полета Лисабон-Париж не е точно кратък. За добавка пилотката май си мислеше(или искаше) че кара Рафал.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Smuggler

МнениеПуснато на: Съб 16 Юни 2007, 18:35    Заглавие:  

Thunderchief написа:
(...) За добавка пилотката май си мислеше(или искаше) че кара Рафал.

В този ред на мисли най-добър самолет на света трябва да е ERJ-145.
Имах щастието да ми закъснее връзката в Милано за Лион, прехвърлиха ме за последния за деня полет и имаше не повече от 15 човека в самолета, ... предполагам и полупразни резервоари. По приблизителни сметки излиза 4е е имал тяговъораженост около 0.33.
Пилота го засили направо от рулиране, отлепи, прибра колесника на бръснещ полет, засили още малко и го набримчи като за световно... поне два пъти над стандартния ъгъл за набор, ... че и три пъти.
Ето затова хората си купуват бизнес джетове!!!
Върнете се в началото
NEO

МнениеПуснато на: Съб 16 Юни 2007, 19:50    Заглавие:  

Smile Голямото Ту също може *джедайски работи* когато е нужно.Летял съм в добрите за Балкан времена и мога да кажа само добри думи и за кабинния състав.Надявам се обаче да полетя и на Боинг и на А 320 за сравнение
Smuggler

МнениеПуснато на: Съб 16 Юни 2007, 20:45    Заглавие:  

... рядко се попада в наши дни на празни самолети и пилоти "екстремисти", ... освен ако не се обади TCAS:) . E, няма да се оплача ако си мълчи това устройство.
Обратно по темата. Нека не сравняваме "обзавеждането" на салона, все пак то зависи изцяло от желанието на собственика да си бръкне в джобовете. И Ан-2 може да е луксозен транспорт - http://www.airliners.net/open.file/0644699/M/

Последната промяна е направена от Smuggler на Съб 16 Юни 2007, 20:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
NEO

МнениеПуснато на: Съб 16 Юни 2007, 20:48    Заглавие:  

Shocked Въъй,това си е направо ретро бизнессамолет Laughing Laughing
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 17 Юни 2007, 17:08    Заглавие:  

Smuggler написа:
... рядко се попада в наши дни на празни самолети и пилоти "екстремисти"

Не си летял скоро с CSA явно Very Happy

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Байко

МнениеПуснато на: Вто 19 Юни 2007, 01:47    Заглавие: Re: ...
Описание на темата: ...

FlY-In-ThE-SkY написа:
Ами относно темата за Ту145 летях само веднъж на връщане от Ларнака преди 2-3 години незнам не сам сигорен за годините ще ви излъжа. И лично на мене да летя със Ту154 не ми харесва. Беше много мръсно в самолета,масичсичките на места бяха стушени, за седалките да не говорим...мн има за казване, моята оценка за Ту154 е 4 но едно нещо ми хареса, че кацането със Ту154 е много по-меко отколкото със B737 Very Happy Very Happy Very Happy

Дали салона е в добро или лошо състояние, както вече Smuggler спомена, зависи само и единствено от собственика, а не от конструктора. А факта, че кацането с голямото Ту ти е харесало повече от това с Боинга най-вероятно се дължи на това, че екипажа на руската машина е бил български, за разлика от този на американската Wink.

Що се отнася до темата - моят самолет винаги ще бъде МиГ-29, а ако заговорим за големи, в буквалния смисъл, машини - Ту-144, естествено (защо ли Cool Cool Cool ):

Click to see if image is larger

П.С. Знаете ли, че от пътвия си полет на 31 декември 1968 г. до катастрофата на "Бурже" през 1973 Ту-144 е бил снабден с катапултни кресла за екипажа?

със вятъра отишъл на война.
Click to see if image is larger
Върнете се в началото
fly-boy

МнениеПуснато на: Сря 20 Юни 2007, 11:33    Заглавие:  

Аз не съм летял с Боинг 737, но другата седмица ще летя до Варна с късен нощен полет и се очертава типа самолет да е точно Боинг 737 на авио компания "BULGARIA AIR". Само че не съм сигурен кой от двата типа ще бъде, или ще е 733 или 735. И Боинг 734 също много ми харесва. Smile
Ох много се вълнувам това е любимият ми тип самолет и за първи път ще летя с него, при това и нощен полет. До сега съм летял само през деня и то само с два типа самолети - АТР 42-300 и Бритиш Аероспейс 146-200 B и 146-300. Като мълък съм летял и на Ан 24, но съм бил много малък и почти нищо не си спомням. Летял съм само вътрешни полети и то само до Варна. А като малък с наште съм летял и до Видин, ама тогава цените на билетите са били и много по евтини и е имало и много вътрешни полети. Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 3 [40 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Авиокомпании и самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0652s ][ Queries: 12 (0.0040s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker