Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Курс за оцеляване в морска среда за пилоти от ВВС · Свалиха 22 българи от самолет · Северна Корея продължава ядрената си дейност · Македония може да изчезне след 10 години · Делегация на Министерството на отбраната ще посети САЩ · Самолет спука две гуми при излитане в Ню Джърси ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot СНИМКИ: УЧЕНИЕ БРИЗ 2018 С УЧАСТИЕТО НА ВМС, ВВС И СВ(21)
В момента е: Вто 21 Авг 2018, 21:49
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Българската авиация през социализма
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 21 [315 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 19, 20, 21 Следваща
Автор Съобщение
калло

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 13:21    Заглавие:  

байко, ще ти отговоря, защото очевидно ТВОИТЕ знания по подобни въпроси се опират на вестникарски публикации. Народният съд (общо 68 съдилища) разгледа обвинения срещу над 11 хиляди души. над 2 хиляди са оправдани, останалите са осъдени на смърт и различни срокове затвор. На смърт - около 2700, част от тях са убити обаче преди присъдите, като Народният съд само "узаконява" убийствата.
Моля, когато не ти достига компетентост в определена област, не отправяй забележки, защото е смешно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 13:26    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Всъщност ето точната статистика:
В България общо в 135 процеса на Народния съд е имало 11122 подсъдими. Произнесени са следните присъди:
2730 - смъртни присъди;
1305 - доживот;
8- 20 години;
981 - 15 години;
46 - 12 години;
747 - 10 години;
171 - 8 години;
1058 - 5 години;
808 - 1 година условно

Останалите са оправдани. От смъртните присъди са изпълнени 1878, останалите са задочни (например на Цанков и неговото правителство във Виена) или на вече екзекутирани след 9 септември (например известния главорез, жандармерийския генерал Кочо Стоянов). В смъртните присъди на Народния съд са включени всички вече екзекутирани от партизаните, главно жандармеристи, веднага след 9 септември.
Още до края на 1945 г. са помилвани първите 896 от осъдените от Народния съд, а до средата на 50-те години всички останали са освободени.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Байко

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 13:32    Заглавие:  

Първо, мнението беше закачка, а не антитерористичен акт Wink , затова помолих да не ми отговаряш, за да не превръщаме форума в политически дебат.
Второ, не си позволявай да изпадаш в смешни положения, като обиждаш и нападаш човек, без да го познаваш, само защото се е пошегувал, това обикновено говори за сериозни комплекси.
Трето, нали се сещаш (или може би не), че написах "без и със съд", а тези 3000 или по-точно 2726 (друг е въпроса дали всички са изпълнени), за които ти твърдиш, че просто са "узаконените незаконни" далеч не са пълната бройка.
Четвърто, по някои сериозни причини, които нямат място за коментар в този форум, съм дълбоко убеден, че компетентността ми точно по тези въпроси е на светлинни години по-сериозна от твоята!!!

със вятъра отишъл на война.
Click to see if image is larger
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 13:40    Заглавие:  

айде да си мерим компетентностите тогава...
както вече беше посочено, повечето от избитите без съд и присъда, са осъдени впоследствие. да се говори за хиляди избити е смешно и невярно. не знам обаче каква е гледната точка на светлинни години от тук - земята, където аз съм си стъпил здраво. Laughing

пп - никъде не съм те обиждал...
Върнете се в началото
Байко

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 13:42    Заглавие:  

Frujin Assen написа:
МиГ-15. Това е самолет произведен по съвсем друг начин, със стреловидно крило по германска идея, с английски двигател произведен без лиценз този самолет един от най добрите на света въобще за това време. Още тогава се очертава една стратегия в изграждането на изстребителната авиация. Българската авиация готвеща се да води световна война с империализма трябва да разполага с възможно най многобройната и добре подготвена сила. Проблемите обаче са огромни, България е малка и бедна държава и просто няма възможност да закупува най новото и най доброто. В СССР където разглеждат нашата армия като подразделение на съветската, и правят всичко възможно да я подпомогнат, самолетите се подаряват или продават на приятелски цени, оказва се и всякаква друга помощ.Това обаче също не е достатъчно, понеже самата съветска армия е огромна и за въоражаването и трябват невероятни количества техника. Съветите нямат нито производствената мощ, нито финансовите възможности да си позволят да се въоражават така както желаят, та камо ли да помагат както следва на своите съюзници. Поради тези причини изстребителната авиация в България е разделеная на два компонента- малко ядро от модерни самолети, подпомогнато от значителна маса от стари машини. Това е нож с две остриета, от една страна има много машини (което естествено струва скъпо за поддръжка), но от друга значителна част от тях е със съмнителни качества.

Но да се върнем на темата. Какво излиза - бедната Съветска страна нямала пари за нови самолети, затова в България сме летяли на машини със "съмнителни качества", които на всичко отгоре са на 100% с крадени технологии. Ми те по тая логика немските и английски машини също сас със съмнителни качества (нали уж от там били откраднати съветските). Сега разбирам защо "Студената война" не можа да стане "гореща" - много просто, от двете страни на "желязната завеса" бяха струпани хиляди тонове техника със съмнителни качества, че кой политик ще посмее да я използва с риск да се изложи!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Върнете се в началото
Байко

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 13:56    Заглавие:  

Между другото, калло, погледна ли ми картинката в подписа, преди да решиш, че съм мръсен империалист? Wink Wink Wink
Просто истината винаги има поне по две лица, а когато става въпрос за историческа истина, нещата са много по-сложни! Най-важното е човек винаги да я търси. И намери ли я, ако не му е харесала, да не я заравя наново в пепелта! Cool Cool Cool

Върнете се в началото
slavi_i1977

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 16:16    Заглавие:  

Втората световна война е едно от най страшните съблития в човешката история, по своя размах и човешки жертви тя се подрежда сред най кръвопролитните и жестоки войни в историята въобще.

седя си аз и се чудя коя е тая по-кръвопролитна война, че Втората световна война да се подреди до нея!!!!
Върнете се в началото
slavi_i1977

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 16:21    Заглавие:  

Мда сега като прочетох цялата статия разбрах за какво става въпрос това е някакъв фейлетон или майтап. Благодаря на автора толкова не съм се смял от поне 5 седмици!!!! Laughing Laughing
Върнете се в началото
pach

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 17:13    Заглавие:  

Браво Байко !!!Добре си го написал в "оня" форум ли е , що ли ???Напълно съм съгласен с теб и там , и тук !!!(а стига бе) Laughing Laughing Laughing
Но момчета ( и момичета) , не е по темата макар косвено да е свързано , но защо НАПОСЛЕДЪК НАВСЯКЪДЕ ВСИЧКО в този форум - индентично и в други - СЕ ОБРЪЩА НА ПОЛИТИКА ??? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil , имам чувството че някой "работи" по въпроса а ние се връзваме (да са живи и здрави админи,модератори и всички трезво мислещи люде Very Happy Shocked Very Happy ) .Разберете ме правилно - историята за някои лоша , за други добра , за трети стара и безразлична - всичко трябва да се помни , но без измислици и изопачаваници защото до никъде не води в изопачен вид!!!Оставете да говорят само доказаните факти - а за историята още е рано да се намеси-тя ще отсее плявата!!!
та обратно на темата-въпросната статия наистина е тъпа щото май пак се е хванал да я спише "човек - специалист по всичко",
Very Happy
А какво стана с рубриката за чукчите в "Криле" - глупостите продължават да валят!!!? Нима се предадохте??? Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 18:40    Заглавие:  

Малко се отклонявам от темата, но стилът на статията ми напомня цитираната:

ПРЕВЪОРЪЖАВАНЕ ПО БЛИЗНАШКИ

Неотдавна някой си Близнаков, министър на войната (напр. в Ирак и Афганистан), изстена, че „превъоръжаването" на армията изостава с цели трийсет години. За това „превъоръжаване" трябват милиарди, а що се отнася до милиардите, те пък трябват на западните милиардери, които ще осъществят поръчките на министър Близнаков. От това кой ще вземе комисионите, у нас не се интересува никой - като се започне с тайните служби и се свърши с явните прокуратури. И правилно - в комисионите няма нищо интересно, защото по света има къде-къде по-интересни неща.
Много интересен например е фактът, че при посещението си в България президентът Буш даде ясно да се разбере, че и на родния данъкоплатец му е време да спонсорира американските милиардери с още някой и друг милиард - срещу внос на изтребители „Фолкън-16". С тях българските милитаристи начело с главнокомандващия Първанов и министър Близнаков ще плашат гаргите в Ирак, Афганистан и всякъде другаде, където Чичо Сам нареди.
Всъщност каква ще бъде географията на бъдещите полети на фолкъните (в превод - соколи) не е никак възможно да се каже. Бившата братска Полша, да речем, вече си внесе 15 такива соколчета по 300 млн. долара парчето. И още при първото излитане на две от машините вместо от един в друг полски град американските пернати се оказаха чак в... Исландия. Което обаче пак бе голям успех, тъй като самолетите останаха читави, а пилотите дори живи.
На протестите на полските власти янките отговориха просто и ясно: „Нашите соколи са толкова сложни и съвършени, че грешките и авариите при тях са нещо задължително". Точно на българския 24 май същото откровение бе направено и от самия Робърт Стивънс, президент на фирмата-производител, който каза в интервю за вестник „Газета виборча", че „дребните аварии на изтребителите са нещо съвсем нормално".
Производител на соколите е мошеническата фирма „Локхийд-Мартин", чието първо име е по цял свят синоним на понятието „корупция" - заради нашумялата навремето едноименна афера. Горе-долу по същия начин стоят нещата и сега. Въпреки непредсказуемата си продукция, за която никога не се знае накъде ще полети и къде ще кацне, ако все пак успее да кацне, „Локхийд-Мартин" има договори за износ на соколи в цели 24 страни.
Разбира се, държавите, които плащат луди пари за Ф-16, не го правят само от любов към американските милиардери - Полша например искаше да купи шведски изтребители, но бе принудена - чрез политически, а сигурно и корупционен натиск от САЩ (министър на войната тогава бе американският храненик Радослав Шикорски) - да „предпочете" соколите. Което обаче не означава, че с това отвъдокеанците са я оставили на мира. Напротив, пак в същото интервю Стивънс съобщава на полските данъкоплатци, че ще им вземе още много, много милиарди, този път за самолети ф-36. Които - не ще и дума - са още по-сложни, по-съвършени и по-непредсказуеми от модела Ф-16.
Е, сега стана ли ви ясно за какво бе голямото рязане на полигона в Змеево?
"Нова Зора", Игнат БРАТОЕВ

ICQ Номер 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 18:51    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Това наистина е много добра статия! В нея поне не са изкривили истината!!!

Върнете се в началото
Frujin Assen

Местожителство: карлово

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 19:33    Заглавие:  

Слави, има много по кръвопролитни войни от втората световна, например в трийсегодишната война като процент от населението загиват много повече хора отколкото през ВСВ, това че тогава населението просто е било по малобройно не прави всички по ранни войни хуманни. Байко, това че в областта на техниката масово се крадът идеи и от двете страни мисля не е новост, но май руснаците са взаимствали повече. Чел съм че първите руски ракети въздух-въздух са взаимствани от американски, след като такава тайванска ракета се забива, но не избухва в китайски изтребител и китайците я дават на руснаците. Чел съм че руснаците копират оборудването на Сейбър заловен в Корея и го прилагат на МиГ-17, нещо ми се върти в главата и че двигателя на Су-22 беше по модел на двигателя на Ф-4 взет от Виетнам. Няма какво да се лъжем американците са по напред в техниката и е естествено руснаците да крадът повече от тях отколкото американците от руснаците. Книгата от която съм взел цитатите е от библиотеката и е издадена през 1981.
ICQ Номер 
Fallschirmjaeger

Местожителство: Градът на трите лъва

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 19:40    Заглавие:  

Frujin Assen написа:
Слави, има много по кръвопролитни войни от втората световна, например в трийсегодишната война като процент от населението загиват много повече хора отколкото през ВСВ, това че тогава населението просто е било по малобройно не прави всички по ранни войни хуманни. Байко, това че в областта на техниката масово се крадът идеи и от двете страни мисля не е новост, но май руснаците са взаимствали повече. Чел съм че първите руски ракети въздух-въздух са взаимствани от американски, след като такава тайванска ракета се забива, но не избухва в китайски изтребител и китайците я дават на руснаците. Чел съм че руснаците копират оборудването на Сейбър заловен в Корея и го прилагат на МиГ-17, нещо ми се върти в главата и че двигателя на Су-22 беше по модел на двигателя на Ф-4 взет от Виетнам. Няма какво да се лъжем американците са по напред в техниката и е естествено руснаците да крадът повече от тях отколкото американците от руснаците. Книгата от която съм взел цитатите е от библиотеката и е издадена през 1981.

Тридесетгодишната война е огромен брой локални сблъсъци, така че е нещо коренно различно. Между кражба и взаимстване има доста голяма разлика. А това, за което ти говориш се нарича рационализация. Сещаш ли се, че голям брой немски учени "погостуват" на Йосиф Висарионович заедно със собствените си разработки, така че руснаците не са почнали на нула от щатските ракети, използвани от авиацията на Чан Кайши. Иначе че американците са по-напред в техниката е донякъде вярно, но не във всичко, а сега се сещам само за електрониката и в доста други отношения трябва да догонват руснаците.

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 19:43    Заглавие:  

Cool Cool Cool
В Трийсетгодишната война над 80% са загинали от болести а не от оръжията. Първата световна война е първата война в която загиналите от въздействието на оръжието са повече от умрелите от болести.

Върнете се в началото
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 20:36    Заглавие:  

Малко е встрани от темата, но под "болести" разбира ли се заразяване или инфекции вследствие на ранявания. При липса на антисептични препарати почти всяка по-сериозна рана е била смъртоносна или е водела до загуба на крайник. Това, че хората не са умирали на бойното поле не значи, че не са загиналиот оръжията на войната.
Последната промяна е направена от nick_wolf1 на Вто 17 Юли 2007, 21:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 21 [315 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 19, 20, 21 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0654s ][ Queries: 12 (0.0041s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker