Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Авиация и космонавтика в нов музей във ВДНХ в Москва · Курс за оцеляване в морска среда за пилоти от ВВС · Свалиха 22 българи от самолет · Северна Корея продължава ядрената си дейност · Македония може да изчезне след 10 години · Делегация на Министерството на отбраната ще посети САЩ ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot СНИМКИ: УЧЕНИЕ БРИЗ 2018 С УЧАСТИЕТО НА ВМС, ВВС И СВ(21)
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Mi 22 Aug 2018, 06:03
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
9-а бронетанкова бригада - Горна Баня
ModeratorenSuper Flanker
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 2 von 3 [44 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3 Weiter
Autor Nachricht
T-72
[Admin]

Beitrдge: 10067

BeitragVerfasst am: Do 06 Sep 2007, 13:27    Titel:  

herr_niemand hat Folgendes geschrieben:
Добре то се е видяло, че няма политическа и обществена воля за нови танкове ... било то и най-добрите (и хвалените) в момента.

Малко искам да променя темата. Имате ли няква история, структура и всякаква информация за 9-та бригада ??? А и за която и да е друга бригада в армията (макар и закрита). Има един такъв опит видях да се качи във википедия инфо за БГ-авиобазите. Аз искам да направим същото и за бригадите (като вклучим и по възможност 1-2-3 снимки). Ако имате такова инфо, но не ви се занимава - хвърлето го насам, аз ще го преведа и кача. Ако ви се занимава - супер Very Happy Very Happy Very Happy

И да се върна на темата. Да речем че има пари за танкове и изведнъж се реши че са мн важни за армията (а те според мен са). Какви бихте избрали вие ???

да и аз бях пускал тема за Бригадите,ама без отговор

ICQ-Nummer 
herr_niemand

Beitrдge: 45

BeitragVerfasst am: Do 06 Sep 2007, 14:20    Titel:  

T-72 hat Folgendes geschrieben:
herr_niemand hat Folgendes geschrieben:
Добре то се е видяло, че няма политическа и обществена воля за нови танкове ... било то и най-добрите (и хвалените) в момента.

Малко искам да променя темата. Имате ли няква история, структура и всякаква информация за 9-та бригада ??? А и за която и да е друга бригада в армията (макар и закрита). Има един такъв опит видях да се качи във википедия инфо за БГ-авиобазите. Аз искам да направим същото и за бригадите (като вклучим и по възможност 1-2-3 снимки). Ако имате такова инфо, но не ви се занимава - хвърлето го насам, аз ще го преведа и кача. Ако ви се занимава - супер Very Happy Very Happy Very Happy

И да се върна на темата. Да речем че има пари за танкове и изведнъж се реши че са мн важни за армията (а те според мен са). Какви бихте избрали вие ???

да и аз бях пускал тема за Бригадите,ама без отговор

Май няма информация, а и дори да я има е или на твърд носител (книга) или на 50 места (по 1 статийка всеки месец в някой вестник) или е секретна.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
прр1

Beitrдge: 996

BeitragVerfasst am: Fr 07 Sep 2007, 09:28    Titel:  

На конкретен въпрос - конкретен отговор. Laughing За съжаление не съм се задълбочавал с датите и заповедите за различните преструкторирания. След разформирането на дивизията на Спанчевски в Г.Б. се създава въпросната 9 тбр. Тогава състава и е бил два танкови полка на Т-34 и полк буксирни гаубици 122 мм. От тогава артилерийския дивизион "по традиция" носеше прозвището ГАП. Следващият етап е на "батальонната организация". Т.е. бригадата се състои от батальони. В състава и се появяват и кашици. Тогава основната машина е Т-55 в различни модификации, а кашоните са на БТР-и. Към 1993 г. 9 тбр. се състоеше от 3 тб на Т-72, 2 мсб на БМП-23, садн на 122 мм. гаубици "Гвоздика", реактивен дивизион на "Градове", ордн, и различни подразделения и служби за бойно и тилово осигуряване. По подразбиране си има командване и щаб. (това са две различни неща - командването и щаба - въпреки, че са в една сграда) А в един от постовете има малка неточност - райна е застроен от немците не през 1943 г. а по-рано. През 1939-40 г. Строежа е маскиран като частно предприятие с немски капитали - "велосипедна фабрика". Понеже сега е много модерно да се приказва какви "удобства се създават за войника" още тогава и без много - много празни приказки нещата с постройките са били много умни. Можело е да се мине през целия битов корпус без да се излиза на плацовете. По покрита колонада е можело директно да се отиде до столовата и закрития манеж. Това, което ние използвахме за войнишка столова е било покрит манеж за езда. Столовата оригинално е била под манежа а най-отдолу е била артелната. След "старателната поддръжка" на сградния фонд понастоящем двете подземни нива са наводнени и изоставени. Всички сгради са били с парно отопление. Заедно с голямта дебелина на стените 70 см. от плътни тухли "единички" и двойната дограма е ясно, че условията са били съвсем нормални. Във всеки отделен корпус имаше вътрешни тоалетни и бани. Били са предвидени сушилни помещения за обувките и връхните дрехи. (на места още се виждаха оригиналните скари за сушене ...) Тоалетните са били на т. нар. "сифонна система" - водата се е сменяла сама през определено време. Качеството на строителните работи беше такова, че през 1993 г. когато се катерих по покривите те не бяха мръднали. Виж вече за поддръжката и експлоатацията правена по "стопански начин" - т.е. всичко със силите и възможностите на войската и без или с минимални стоителни материали бяха "разказали играта" на голяма част от съоръженията по сградите. Имаше спукани тръби на парното, а те минават през стените ... пробити радиатори, престроявани кабинки в тоалетните, абе пълен бардак, напълно в духа на соца. За парка на бригадата изобщо няма да спомена. Парковете са ми мъката и болката. Като истинска танкова бригада си имахме и "подводно класно" - демек танкистите да се учат да изплават от машината когато е под вода. Имаше си учебен корпус с тренажорни зали. Е, както си му е редът - кашиците бяхме на БМП-23 а тренажорите бяха за БМП-1. ПТУРС-овете бяха "Фагот", тренажора беше за "Малютка" но ...
Само за цвят трябва да спомена и "имотите" на бигадата в полигона на "Сливница". Там бригадата стопанисваше постоянен лагер и полеви парк. Стрелбищата за 125 мм. оръдия и за БМП също бяха на бригадата. Е има и други "инфраструктурни" обекти но да не утежнявам поста ... Laughing

T-72
[Admin]

Beitrдge: 10067

BeitragVerfasst am: Fr 02 Nov 2007, 20:45    Titel:  

в Понеделник ще мъкнат 72-ки към Сливен,така че ако има смели фотографи да бягат към Горнбобанската бригада и да снимат
на влакова композиция ще ги качат така че ако знаете каде е наи близката гара до Горнобанската бригада снимаите!

ICQ-Nummer 
andrei141984

Beitrдge: 1661

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 20:05    Titel:  

Един въпрос: танковете Т-72 В БА с какво покколение прибори за нощно виждане са.Какви са шансовете на 72-ката срещу Леопард 2А4 ,каквито на старо бяха купени от Гърция ,наред зс новите леопард 2А6?
прр1

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 20:18    Titel:  

Понеже пускаш питането си в темата за 9-та бригада и аз да те попитам:
1)Ти до тук нещо от темите за танкове прочете ли?
2)Като питаш точно в тази тема знаеш ли къде е/беше 9-та бригада, и защо беше там?
Третия ми въпрос можеш да считаш за обида, ако искаш, ако не искаш, можеш да отговориш пред себе си - Ти география в средното училище учил ли си? Физическа карта на Балканския полуостров да си виждал последните десетина години? Можеш ли да събираш/изваждаш "с едно на ум" - нещо от типа 8+7, 12-9? Можеш ли да сравняваш числови величини? Т.е. "кое е по-голямо - 2,3 или 2,8?" Idea

andrei141984

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 20:25    Titel:  

прр1 hat Folgendes geschrieben:
Понеже пускаш питането си в темата за 9-та бригада и аз да те попитам:
1)Ти до тук нещо от темите за танкове прочете ли?
2)Като питаш точно в тази тема знаеш ли къде е/беше 9-та бригада, и защо беше там?
Третия ми въпрос можеш да считаш за обида, ако искаш, ако не искаш, можеш да отговориш пред себе си - Ти география в средното училище учил ли си? Физическа карта на Балканския полуостров да си виждал последните десетина години? Можеш ли да събираш/изваждаш "с едно на ум" - нещо от типа 8+7, 12-9? Можеш ли да сравняваш числови величини? Т.е. "кое е по-голямо - 2,3 или 2,8?" Idea

Прочел съм темите за танкове!
По География имам 5
9-та бригада е в Горна Баня;Съществуващите до 1990г. пет бронетанкови бригади са разположени практически под права линия.Постоянната дислокация е била такаво,заради факта че ГорноТракийската низина(Разбирай Северна Тракия) е с релеф, благоприятстващ използуването на Бронетехника на тракийсия ТВД срещу Турция.Виждал съм карта, по -спокойно малко!
прр1

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 20:58    Titel:  

Чичов, да ми кажеш случайно средното "светло" разстояние в дефилето? Аз съм вече стар и не довиждам ...
rokosovski

Beitrдge: 1077

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 21:32    Titel:  

Тоз "андрей" ще да е възпитаник на ковачницата! Laughing
ICQ-Nummer 
andrei141984

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 22:32    Titel:  

Извинете ,че се осмелих да задам един, два въпроса във вашия форум.Благодаря за посрещането в стил ,,на нож".
Бай Ганьо

Beitrдge: 4475

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 22:50    Titel:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
прр1

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 23:39    Titel:  

Уважаеми andrei141984, говорехме за Гърция ти ме прати на другото оперативно направление. Нейсе! Там е все още 13 бригада. За такива писания, като твоите патилите хора в армията казват - "Левия фланг става десен, всичко друго е без изменение!" Не случайно те попитах, ти реши да се обиждаш. Твое право и твое решение! Малко по-горе в същата тема Ганьо прави едно много добро блиц сравнение между Т-72 и Лео 2. Преди да се стрелят танковете се сближават. Понеже, ако си чел внимателно съм служил ТОЧНО в това съединение то си има специфика при експлоатацията на танковете. Така, че с изключителна точност мога да ти отговоря на единия от въпросите - за нощните прибори. На този "край" от фронта, няма никакво значение какви нощни прибори имат машините. Ако питаш обаче за Тракия ... не съм аз човека. Танк срещу танк го има само в някои не особенно сериозни филми и в "полигонни изпитания". Така, че въпроса ти е просто некоректен.
andrei141984

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 23:48    Titel:  

ПРР1 извиниме.Аз съм новобранец тук.Въпросите са ми смешни, но ме боли това ,което става с 9-та Бронетанкова.Много,ама много ме е яд ,че тия гадове грците имат нова материална част, а ние режем и малкото ,което имаме.Тоест какво ми казваш, че на Гръцкия ТВД Т-72 стават срещу новите гръцки танкове.
прр1

BeitragVerfasst am: Mi 23 Jan 2008, 23:51    Titel:  

Уважаеми andrei141984, на този театър никакви танкове не стават. Ако все пак трябва да има консерви то по-добре чисти Т 55 или Т 34 с вериги на Т 55. И нито Лео 2 е "нов" нито Т 72 е "стар". И едните и другите мирно дремят по хангарите от 80-те години на ХХ век. Не се връзвай на чисто търговски "хватки".
andrei141984

BeitragVerfasst am: Do 24 Jan 2008, 00:01    Titel:  

Да заради планинския релеф.От това ,което чета в пресата и гледав ВТК какво излиза 9-та бригада от бронетанкова става механизирана, ако не се лъжа.Голяма простотия поне според мен, да останем само с една танкова бригада.Преди време (януари2006г.) един лейтенант от 9-та ми каза ,че броят на танковете в нея бил 180-200.Струва ми се много.Може би е визирал времето на Варшавския договор.ПРР1 все пак танковете от 9-та ще ги режат ли или известно количество ще консервират.Въпросите ми са инфантилни ,защото не съм военен като вас,но това което става в БА адски ме вълнува.Извинете ме за липсата на стил в озе специфичен,професионален изказ.
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 2 von 3 [44 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0829s ][ Queries: 12 (0.0031s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker