Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Там, където другите не могат отбелязваме Деня на военния парашутист · В Русия създават самоходно оръдие 2С43 Малва · Кауза: Военнослужещи от 110-ти Логистичен полк дариха кръв · Lockheed Martin получи договор за модернизация на 50 от ракетните системи (MLRS) · Най-новата бомба на ВВС на САЩ ще увеличи огневата мощ и възможностите на войските · Президентът поздрави българските парашутисти ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 19 Oct 2019, 12:36
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Образование в ТУ-София и ТУ-Пловдив
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 3 of 5 [67 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Author Message
bloodyfox

PostPosted: Sat 29 Mar 2008, 21:09    Post subject:  

Някой може ли да каже, за миналата година с какви оценки и какъв бал се е влизало в специалността...

мерси предварително Smile)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
grim realm

PostPosted: Sun 30 Mar 2008, 19:39    Post subject:  

Еми какво да ти кажа, адски нисък бал... Който не е поискал, той не е влязъл
Има хора с мн. ниски оценки, ама то влизането лесно. Излизането е зора Very Happy
Амаа да ти кажа, голямо е разочарованието !
Очаквах сума лоши неща и се оказа по-зле Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message 
duke

PostPosted: Mon 31 Mar 2008, 00:21    Post subject:  

Проблеми с влизането няма да имаш, както ти казаха - излизането е трудно. Ама си помисли. Аз също бях приет заедно с още един мой съученик, много го исках и имах желание, но като слушах какви неща се говорят, се отказах (все още не знам дали съм сбъркал Smile ).Приятелят ми е 2 година там и каза, че възгледи за летци ... няма.
Back to top
ICQ Number 
slice

PostPosted: Mon 31 Mar 2008, 11:01    Post subject:  

всичко зависи от това какво искаш... ако искаш висше авиационно образование - това е най-доброто в България. Ако искаш просто да работиш в системата - по-добре запиши 2 години ЧТК... ако искаш да станеш пилот - най-добре да имаш парите... Тая работа с държавната поръчка само чупи нерви... Между другото, в момента, за да станеш ръководител полети, трябва да си завършил АТТ, но това може и да се промени
ICQ Number 
grim realm

PostPosted: Mon 31 Mar 2008, 18:53    Post subject:  

Това да станеш РП е идеално като идея, ама висше авиационно няма да ти трябва (ако въобще все още е необходимо ). Това изискване всеки се обяснява, че ще отпадне. Както и държавната поръчка отпада. Ако искаш да станеш гайковърт ТУ е идеалното място. Аз ще го изтикам само от инат.. (пък и има една колежка ... Laughing )
П.С. Според един приятел и изискването на европейските държави пилотът да има Висше авиационно също ще отпадне ... Confused
Back to top
Байко

PostPosted: Mon 31 Mar 2008, 20:40    Post subject:  

slice wrote:
... ако искаш висше авиационно образование - това е най-доброто в България...

Не искам да те разочаровам, но това не е вярно. Най-доброто авиационно образование се и ще се получава в Долна Митрополия! Докато я има Долна Митрополия... Факт!

със вятъра отишъл на война.
Click to see if image is larger
Back to top
grim realm

PostPosted: Tue 01 Apr 2008, 18:58    Post subject:  

Не знам как е в Долна, но в ТУ (поне 1-вите две години ) повечето преподаватели имат нуждата да ги навестят ония санитари
със шикозните бели ризки с дълги ръкави ....
Back to top
tibor

PostPosted: Wed 10 Dec 2008, 14:08    Post subject:  

Значи ако искам да получа добро образование за пилот най-добре е в долна митрополия?
Back to top
su27
[Moderator]

PostPosted: Wed 10 Dec 2008, 17:57    Post subject:  

tibor wrote:
Значи ако искам да получа добро образование за пилот най-добре е в долна митрополия?

В Долна се обучават военни пилоти, цивилни отдавна няма, а за нивото в Долна, то е като в цялата държава...
Back to top
apasho

PostPosted: Wed 10 Dec 2008, 22:32    Post subject:  

В ТУ се учи за гражданска авиация, а в Долна за военна - това е разликата. Иначе кое е по-добро никой не може да каже... Ама е малко като да сравняваш Лада Петица с Вартбург Комби - затова отговора на Байко отпреди няколко месеца е смешен Smile Ако можеш да избягаш навън пък най-добре ще направиш - вече има доста момчета в Англия, Германия и т.н. Научи се от хората дето го могат пък после работи, където искаш - България, чужбина...
Back to top
tibor

PostPosted: Wed 10 Dec 2008, 22:38    Post subject:  

Много благодаря на всички notworthy notworthy notworthy
Back to top
alexyfoot

PostPosted: Sat 20 Dec 2008, 14:20    Post subject:  

Айде първи пост Smile
Днеска тръгнах да се ровя из авиационните форуми на милата родина. тка де се едно...
Та по темата, аз съм чувал добри неща за ДМ, но казват че там трудно се влизало. Не знам колко е вярно, но тъй като е свързано с армията сигурно има някаква доза истина. Мен лично ми е много тъжно от това което казвате за ТУ щото в инжинерството е истината, а нивото явно не е достатъчно добра. Аз да ви кажа (не че сигурно ще кажа нещо гениално), но ако по някакъв начин успеете да намерите финанси за техническо образование в чужбина е доста добра опция. Аз съм в Англия за Aeronautical Engineering първа година в един добър университет и съм много доволен от всичко - качество на образованието, лектори, базата м самите лекции. По принцип съм мързелива натура и много много не си давам зор за учене, но там по някакъв начин успяват да ме мотивират да седна да уча :О а това явно е в контраст с ТУ, където явно този елемент с каквато и да е мотивация липсва. Перспективите там също си заслужават. Тези дни се поразрових да вида дали има някакви опции тук в България, но не изглеждат добре нещата май докато там ти предлагат добра и добреплатена работа от много места стига да си положил труд и да си излезъл с добра диплома. Да, наистина цената е висока, но някой с желание, който се мотивара да работи и учи едновременно и да не прекарва лятото си по дискотеки и плажове може би ще успее да се справи дори без родителска помощ (аз си празнавам, че моя случай не е такъв).
Back to top
Ginev

PostPosted: Thu 01 Jan 2009, 00:45    Post subject:  

Долна е най-доброто решение за един млад човек,но това важи според мен само за курсантите, ако е за студент по-добре в ТУ.Но там няма летец-пилот и ръководител на полети докато при нас е 100%...поздрави!!!
Back to top
slice

PostPosted: Sun 04 Jan 2009, 16:17    Post subject:  

няма 100%-ни неща
ICQ Number 
grim realm

PostPosted: Mon 05 Jan 2009, 16:38    Post subject:  

А двете магистратури в ТУ за летец-пилот и за РП какво са ? Освен това след завършване в Долна какво правим ? Плащаме си неустойките и се мъчим да получим документите за гражданската авиация.
Освен това, ако някой се е засилил за РП без да има роднина генерал, министър на транспорта или просто без да е хванал Господ за брадата, само ще остане разочарован...

Ако ВВС бяха в нормално състояние, бих избрал да се набутам там. Но не са.
Back to top
Page 3 of 5 [67 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0784s ][ Queries: 12 (0.0034s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker