Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Сравнение на ядрения потенциал на САЩ и Русия! Кой с какво разполага: · Израелските военни са с "развързани ръце" в борбата си срещу иранската заплаха · ВИДЕО: Полет на пилот от белгийските ВВС с F-16 · Работници с резачка запалиха 1000 декара край Харманли, това не бил първият им пожар · Иранският външен министър пристигна в Биариц, ще говори само с Макрон · Втори републиканец ще се бори с Тръмп за номинацията на партията за изборите догодина ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 25 Авг 2019, 21:19
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Образование в ТУ-София и ТУ-Пловдив
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 5 [67 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
bloodyfox

МнениеПуснато на: Съб 29 Мар 2008, 21:09    Заглавие:  

Някой може ли да каже, за миналата година с какви оценки и какъв бал се е влизало в специалността...

мерси предварително Smile)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
grim realm

МнениеПуснато на: Нед 30 Мар 2008, 19:39    Заглавие:  

Еми какво да ти кажа, адски нисък бал... Който не е поискал, той не е влязъл
Има хора с мн. ниски оценки, ама то влизането лесно. Излизането е зора Very Happy
Амаа да ти кажа, голямо е разочарованието !
Очаквах сума лоши неща и се оказа по-зле Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
duke

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон 31 Мар 2008, 00:21    Заглавие:  

Проблеми с влизането няма да имаш, както ти казаха - излизането е трудно. Ама си помисли. Аз също бях приет заедно с още един мой съученик, много го исках и имах желание, но като слушах какви неща се говорят, се отказах (все още не знам дали съм сбъркал Smile ).Приятелят ми е 2 година там и каза, че възгледи за летци ... няма.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
slice

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 31 Мар 2008, 11:01    Заглавие:  

всичко зависи от това какво искаш... ако искаш висше авиационно образование - това е най-доброто в България. Ако искаш просто да работиш в системата - по-добре запиши 2 години ЧТК... ако искаш да станеш пилот - най-добре да имаш парите... Тая работа с държавната поръчка само чупи нерви... Между другото, в момента, за да станеш ръководител полети, трябва да си завършил АТТ, но това може и да се промени
ICQ Номер 
grim realm

МнениеПуснато на: Пон 31 Мар 2008, 18:53    Заглавие:  

Това да станеш РП е идеално като идея, ама висше авиационно няма да ти трябва (ако въобще все още е необходимо ). Това изискване всеки се обяснява, че ще отпадне. Както и държавната поръчка отпада. Ако искаш да станеш гайковърт ТУ е идеалното място. Аз ще го изтикам само от инат.. (пък и има една колежка ... Laughing )
П.С. Според един приятел и изискването на европейските държави пилотът да има Висше авиационно също ще отпадне ... Confused
Върнете се в началото
Байко

МнениеПуснато на: Пон 31 Мар 2008, 20:40    Заглавие:  

slice написа:
... ако искаш висше авиационно образование - това е най-доброто в България...

Не искам да те разочаровам, но това не е вярно. Най-доброто авиационно образование се и ще се получава в Долна Митрополия! Докато я има Долна Митрополия... Факт!

със вятъра отишъл на война.
Click to see if image is larger
Върнете се в началото
grim realm

МнениеПуснато на: Вто 01 Апр 2008, 18:58    Заглавие:  

Не знам как е в Долна, но в ТУ (поне 1-вите две години ) повечето преподаватели имат нуждата да ги навестят ония санитари
със шикозните бели ризки с дълги ръкави ....
Върнете се в началото
tibor

МнениеПуснато на: Сря 10 Дек 2008, 14:08    Заглавие:  

Значи ако искам да получа добро образование за пилот най-добре е в долна митрополия?
Върнете се в началото
su27
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 10 Дек 2008, 17:57    Заглавие:  

tibor написа:
Значи ако искам да получа добро образование за пилот най-добре е в долна митрополия?

В Долна се обучават военни пилоти, цивилни отдавна няма, а за нивото в Долна, то е като в цялата държава...
Върнете се в началото
apasho

МнениеПуснато на: Сря 10 Дек 2008, 22:32    Заглавие:  

В ТУ се учи за гражданска авиация, а в Долна за военна - това е разликата. Иначе кое е по-добро никой не може да каже... Ама е малко като да сравняваш Лада Петица с Вартбург Комби - затова отговора на Байко отпреди няколко месеца е смешен Smile Ако можеш да избягаш навън пък най-добре ще направиш - вече има доста момчета в Англия, Германия и т.н. Научи се от хората дето го могат пък после работи, където искаш - България, чужбина...
Върнете се в началото
tibor

МнениеПуснато на: Сря 10 Дек 2008, 22:38    Заглавие:  

Много благодаря на всички notworthy notworthy notworthy
Върнете се в началото
alexyfoot

МнениеПуснато на: Съб 20 Дек 2008, 14:20    Заглавие:  

Айде първи пост Smile
Днеска тръгнах да се ровя из авиационните форуми на милата родина. тка де се едно...
Та по темата, аз съм чувал добри неща за ДМ, но казват че там трудно се влизало. Не знам колко е вярно, но тъй като е свързано с армията сигурно има някаква доза истина. Мен лично ми е много тъжно от това което казвате за ТУ щото в инжинерството е истината, а нивото явно не е достатъчно добра. Аз да ви кажа (не че сигурно ще кажа нещо гениално), но ако по някакъв начин успеете да намерите финанси за техническо образование в чужбина е доста добра опция. Аз съм в Англия за Aeronautical Engineering първа година в един добър университет и съм много доволен от всичко - качество на образованието, лектори, базата м самите лекции. По принцип съм мързелива натура и много много не си давам зор за учене, но там по някакъв начин успяват да ме мотивират да седна да уча :О а това явно е в контраст с ТУ, където явно този елемент с каквато и да е мотивация липсва. Перспективите там също си заслужават. Тези дни се поразрових да вида дали има някакви опции тук в България, но не изглеждат добре нещата май докато там ти предлагат добра и добреплатена работа от много места стига да си положил труд и да си излезъл с добра диплома. Да, наистина цената е висока, но някой с желание, който се мотивара да работи и учи едновременно и да не прекарва лятото си по дискотеки и плажове може би ще успее да се справи дори без родителска помощ (аз си празнавам, че моя случай не е такъв).
Върнете се в началото
Ginev

МнениеПуснато на: Чет 01 Яну 2009, 00:45    Заглавие:  

Долна е най-доброто решение за един млад човек,но това важи според мен само за курсантите, ако е за студент по-добре в ТУ.Но там няма летец-пилот и ръководител на полети докато при нас е 100%...поздрави!!!
Върнете се в началото
slice

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 16:17    Заглавие:  

няма 100%-ни неща
ICQ Номер 
grim realm

МнениеПуснато на: Пон 05 Яну 2009, 16:38    Заглавие:  

А двете магистратури в ТУ за летец-пилот и за РП какво са ? Освен това след завършване в Долна какво правим ? Плащаме си неустойките и се мъчим да получим документите за гражданската авиация.
Освен това, ако някой се е засилил за РП без да има роднина генерал, министър на транспорта или просто без да е хванал Господ за брадата, само ще остане разочарован...

Ако ВВС бяха в нормално състояние, бих избрал да се набутам там. Но не са.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 5 [67 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0890s ][ Queries: 12 (0.0048s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker