Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Защо политиците развалиха пейзажа на 24 май · ИЗВЪНРЕДНО: "Орлите" ликуват с поредна титла, "армейците" останаха втори в Първа лига · НАПРЕЖЕНИЕ: Китай извади ядрения арсенал срещу САЩ · Иванчева излезе от домашния арест за срещна с журналисти · В гробница в Хърватия бе открит цял военен арсенал · "Ал-Салам-313" - новата иракска мафия ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 25 Май 2019, 04:55
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Военна авиация - ПО СВЕТА
ВВС на Сърбия и на бившите югославски републики
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 12 [173 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 10, 11, 12 Следваща
Автор Съобщение
Fallschirmjaeger

Местожителство: Градът на трите лъва

МнениеПуснато на: Чет 10 Апр 2008, 16:11    Заглавие:  

Albatros написа:

Абе .......... сърбите да са купили белл 206,пилатуси,кулгари,спартани,да са си обновили автомобилния парк,сеха и бтр-те и още други,и колко броики имат миг 29 в годност а миг 21 Laughing ,да не говорим,че ще имаме 16 миг 29 в годност,миг 21 и те не са малко имаме и достатъчно су 25,модернизацията на ми 17 и 24 е въпрос на малко време,и сърбите нямат толкова модерна база каквато е Граф Игнатево,а армията им до 2010 трябва да стане 22 000 Laughing

Кажи ми с какво Бел 206 е по-добър от Газелата. Не знам защо намесваш автопарка, при условие, че образците автомобилна техника, които ние купуваме от Германия сърбите произвеждат по лиценз! Пилатуси може и да нямат, но имат Ласта - също собствена разработка. Дали ще направят поръчка не се знае, но важното е, че машината е разработена. С такава модернизация на Ми-тата кугъри не им трябват. Wink За 29-ките имаме предимство, но само за момента, защото модернизацията на сръбските ги прави по-добри от нашите, а е възможно и да се закупят 10-15 бройки след година-две-три. За МиГ-21 не знам нашите в летателна годност ли са повече, но май не. И под достатъчно Су-25 не знам какво разбираш. Модернизацията на Ми-тата е въпрос на малко време от доста дълго време. За авиобазите Графа действително е с модерно оборудване, но в ход текат подобни процеси с Батайница. Относно БТР-ите ни ситуацията е като с Ми-тата. А и колко мислиш, че ще е нашата армия, когато сръбската стане 22000?!

Albatros

МнениеПуснато на: Чет 10 Апр 2008, 18:45    Заглавие:  

Fallschirmjaeger написа:
Albatros написа:

Абе .......... сърбите да са купили белл 206,пилатуси,кулгари,спартани,да са си обновили автомобилния парк,сеха и бтр-те и още други,и колко броики имат миг 29 в годност а миг 21 Laughing ,да не говорим,че ще имаме 16 миг 29 в годност,миг 21 и те не са малко имаме и достатъчно су 25,модернизацията на ми 17 и 24 е въпрос на малко време,и сърбите нямат толкова модерна база каквато е Граф Игнатево,а армията им до 2010 трябва да стане 22 000 Laughing

Кажи ми с какво Бел 206 е по-добър от Газелата. Не знам защо намесваш автопарка, при условие, че образците автомобилна техника, които ние купуваме от Германия сърбите произвеждат по лиценз! Пилатуси може и да нямат, но имат Ласта - също собствена разработка. Дали ще направят поръчка не се знае, но важното е, че машината е разработена. С такава модернизация на Ми-тата кугъри не им трябват. Wink За 29-ките имаме предимство, но само за момента, защото модернизацията на сръбските ги прави по-добри от нашите, а е възможно и да се закупят 10-15 бройки след година-две-три. За МиГ-21 не знам нашите в летателна годност ли са повече, но май не. И под достатъчно Су-25 не знам какво разбираш. Модернизацията на Ми-тата е въпрос на малко време от доста дълго време. За авиобазите Графа действително е с модерно оборудване, но в ход текат подобни процеси с Батайница. Относно БТР-ите ни ситуацията е като с Ми-тата. А и колко мислиш, че ще е нашата армия, когато сръбската стане 22000?!

И какво ,ще кажеш ,че този стар ми 17 е по добър от кугара Laughing ,белл 206 е по добър от газелата,има доста по модерно оборудване,тая собствена разрабитка ласта няма нищо общо със пилатуса,тои е един от наи модерните учебно тренировъчни самолети в света,а не забравчш ли ,че сърбите може и да ги модернизират но бях чул ,че около 5 самолета само,а ние слевд някое друга година ,ще имаме многоцелеви изтребител ако е ф 16 блок 52 + и с модернизацията си тези 29-ки дошли в Сърбия 87 година Laughing нямат никакъв шанс,има снимки от февруари месец от графа и имаме 11 миг 21 на старта,су 25 не са малко,безмер винаги подържат доста от самолетите си изправни,а Батаиница никога няма да надмина Графа като модерна авиобаза,и нашата армия ще стане 32 000,просто баща м ие военен в сухопътните воиски а дядоми бивш в Каменец и не ми се спори с хора които няма никакъв национализъм в тях и не виждат ,че сърбите са доста зле,а на вси1кото отгоре и спартаните ще доидат всичките до 2011 а сърбите с какви транспортни самолети са Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Fighterland

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 10 Апр 2008, 19:29    Заглавие:  

Бе Албатрос-е, и ние чат-пат хващаме по нещо от авиацията, недей да смислиш, че си само ти на тоя свят.
Цитат:
не ми се спори с хора които няма никакъв национализъм в тях

А пък на доста от нас с такива, дето нищо не отбират, което е видно от предният отговор...

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
ICQ Номер 
refil

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 10 Апр 2008, 20:57    Заглавие:  

Албатрос-е .То тая дискусия е за друга тема,но най-малко ти си човека който ще дава оценка дали някой е националист,дали държи на България и други от този сорт.И още нещо-като син и внук на военни вземи мисли над нещата,а не гледай снимки(щото на снимки имаме много неща) и вниквай в техничиските параметри на техниката.Той кугара е с нова авионика,но стара концепция.Така наречения БТР и той е от време оно.Предимството е че са нови. Cool Cool Cool Cool
Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 11:16    Заглавие:  

Albatros написа:
баща м ие военен в сухопътните воиски а дядоми бивш в Каменец и не ми се спори с хора които няма никакъв национализъм в тях и не виждат ,че сърбите са доста зле,а на всикото отгоре и спартаните ще доидат всичките до 2011 а сърбите с какви транспортни самолети са Laughing

И това с какво те прави по-квалифициран? Знаеш ли колко хора във форума имат приятели военни и обсъждат с тях положението на въоръжените сили? А знаеш ли на колко роднините им са военни? А знаеш ли колко хора във форума са бивши военни? А знаеш ли колко са настоящи? И с какво ти разбираш повече от тях? И откъде е твоя монопол над това да определяш на кого му пука за България и на кого не? Националист си, хубаво, ние пък сме патриоти. И именно по тази причина говорим, че изоставаме. Това че с радост попиваш глупостите на хора като Близнаков не те прави обективен. Аз не заявявам, че Газела и модернизираните Ми-та са по-добри, защото така ми е скимнало, а защото това са ми казали хора от ВВС. А какви са твоите източници?

NEO

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 14:07    Заглавие:  

Smile Албатросе,без да се обиждаш,ама спри да пишеш на *кен лий*ски,че трудно се чете.(нямам предвид препинателните знаци,че то и на мен сигурно често са ми сбъркани запетайките-иде реч за думички като( цитирам)- разрабитка)Нищо лично Smile
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 15:01    Заглавие:  

Albatros написа:
военен в сухопътните воиски

Е те се га много неща взеха да ми се изясняват!

Albatros написа:
нашата армия ще стане 32 000

Или по-скоро 17 000!

Колкото до сърбите - каквато и да им е авиацията, с каквато и стара техника, има неща които забравяш, като например : ние си купихме по-добри летала, ама сърбите си ги произвеждат. Ние си ремонтираме 29-ките, ама колко години и колко скандали трябваха? А сърбите просто си започнаха ремонта - бързо и точно. Колкото и учения да сме правили ние, колкото и да са зле, сръбските ВВС имат реален и сравнително пресен БОЕН опит, какъвто нашите ВВС нямат /и дано да не го получат!/. Помисли върху тези въпроси. Знам че на тая възраст `мислене` е мръсна дума, ама от него не боли Wink !

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 15:27    Заглавие:  

onufrii, специално за подготовката на пилотите не мисля, че това, че сръбските пилоти скоро участваха в бойни действия, а нашите вземат участие в учения автоматично тяхната подготовка е на по-високо ниво. Най-малкото не знам какъв боен опит могат да натрупат на самолети, на които част от системите не функционират, насочвани от земята по информацията от радиолокационна система, на която част от радарите също бяха в неизправност, а друга част не работеха, за да се избегнат удари. А и след войната нальотът на сърбите падна под абсолютния минимум...
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 15:53    Заглавие:  

Така е, но хората които бяха там и участваха с тази макар и неизправна техника могат, и предполагам предават опита си. А ни забравяй, че сръбската авиация активно се ползваше и при разпадането на СФРЮ.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Albatros

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 20:00    Заглавие:  

onufrii написа:
Albatros написа:
военен в сухопътните воиски

Е те се га много неща взеха да ми се изясняват!

Albatros написа:
нашата армия ще стане 32 000

Или по-скоро 17 000!

Колкото до сърбите - каквато и да им е авиацията, с каквато и стара техника, има неща които забравяш, като например : ние си купихме по-добри летала, ама сърбите си ги произвеждат. Ние си ремонтираме 29-ките, ама колко години и колко скандали трябваха? А сърбите просто си започнаха ремонта - бързо и точно. Колкото и учения да сме правили ние, колкото и да са зле, сръбските ВВС имат реален и сравнително пресен БОЕН опит, какъвто нашите ВВС нямат /и дано да не го получат!/. Помисли върху тези въпроси. Знам че на тая възраст `мислене` е мръсна дума, ама от него не боли Wink !

32 000 ще е,за 17 не се е говорило никога,и ученията които правим с американците не помагат ли на нашите пилоти да повишът бойната си подготовка Wink ,няма съмнение че нашата армия е по силна,без това нато ни е осигурило суверинитет,трябва да ви намеря изявленито на сръбски весник в което казват,че армиите на Румъния и България е момента са по силни от Сръбската Very Happy
Върнете се в началото
Albatros

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 20:04    Заглавие:  

http://bulgaria.actualno.com/news_119999.html Ето Very Happy
Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 20:10    Заглавие:  

Albatros написа:
http://bulgaria.actualno.com/news_119999.html Ето Very Happy

Цитат:
Така например албанците получиха самолети F5 и F4, които за нас все още представляват космическа технология...

Трябва ли да обсъждаме "сериозността" на този материал?! Поредната про-радикална истерия на комшиите.

AShotInTheDark

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 21:38    Заглавие:  

onufrii написа:
Колкото и учения да сме правили ние, колкото и да са зле, сръбските ВВС имат реален и сравнително пресен БОЕН опит, какъвто нашите ВВС нямат /и дано да не го получат!/.

Вероятно това е вярно само до известна степен. Авиацията на Югославската народна армия като цяло не е била използвана активно и пълноценно в гражданските войни. След първоначалната интервенция на ЮНА от първата половина на 1992 година насетне отговорността е поверена на локалните армии на сръбските малцинства в Хърватско и Босна (съответно Српска войска Крайине и Войска Републике Српске), които не са разполагали с многоброен и разнообразен авиопарк. От този етап контролираната пряко от Слободан Милошевич просръбска ЮНА, чиито главни части са прехвърлени в смалена Югославия в състав Сърбия и Черна гора, е избягвала масирана намеса на територията на вече частично международно признатите отцепили се бивши югорепублики. Към 1999, знаете, техническото състояние на авиацията на югославската армия вече е било такова, че значителна част от символичните противопоставяния на армадите на НАТО завършват трагично заради неизправности на практически небоеспособните самолети. Но независимо от тези обстоятелства натрупан боен опит все пак има, това не може да се отрече.

Последната промяна е направена от AShotInTheDark на Съб 12 Апр 2008, 12:51; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Albatros

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 21:42    Заглавие:  

Четах една чудесна статия как любимия ми изтребител ф 16 обаче от холанските ввс сваля миг 29 от сръбските ввс с амраам Very Happy
Върнете се в началото
NEO

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Пет 11 Апр 2008, 22:03    Заглавие:  

Shocked *******самоцензура
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 12 [173 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 10, 11, 12 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Военна авиация - ПО СВЕТА
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0680s ][ Queries: 12 (0.0051s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker