Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
От механик на старта до пилот на F-35 · Изплува нова 90-килограмова мистерия за Боинга фантом MH370 · БСП щели да направят всички възможно за да спрат финансирането на партиите от бизнеса · Регистриран е първи случай на морбили в Старозагорско · Бивш министър: Не сме имали толкова тежка ветеринарна ситуация · За 1000 лв. се продава ЗАЗ, работещ на дърва ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 16 Юли 2019, 18:10
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Българска военна промишленост и военни заводи
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 25 [364 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 23, 24, 25 Следваща
Автор Съобщение
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 04 Ное 2007, 13:16    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Отговора е до болка банален- защото няма комисионни.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
прр1

Местожителство: В. Търново

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 10:47    Заглавие:  

Терем Търговище не може да произвежда БТР-и. Просто защото не може да "затвори" производственния цикъл. Виждал съм тяхна "продукция" в "силата им". Машина минала през Търговище се "набутваше" в най-далечното и тъмно място в парка. Просто ставаше поредния "туч". И това за простата машина БМП-23. Колегите танкисти бяха многократно по-зле от нас. Тия юнаци така докрай не можаха да усвоят ремонта на Т-72 като хората. Къде в България се произвеждат двигатели 300-500 к.с., че и отговарящи на изискванията за военни машини? Кой е завода произвеждащ трансмисии? Къде се правят у нас широкопрофилни гуми с ниско налягане? Какво стана с единственния завод правещ отливки от манганова стомана? На "златния" завод в Червен Бряг му доставяха "комплектуващите" отвън. Няма да споменавам от къде.И в същност за стотина машини струва ли си изобщо да се развръща производство? И то във военно - РЕМОНТЕН завод? Любимата приказка на една камара люде предимно много далеч от всичко свързано с отбраната на страната за могъществото на българския ВПК и за лошите комунисти, които продавали оръжие на ляво и на дясно ... Да направим ясно разграничение - заводите ПРОЗВЕЖДАЩИ "специална" продукция не са били никога "военни". Тяхната "шапка" никога не е била МО/МНО. А "военно-ремонтните" заводи си бяха на МО. И всички "нормални" заводи - не на МО - вече са приватизирани и добре или зле но си работят - "Арсенал", "Оптикоелектрон", "Аркус" Лясковец, ВМЗ, да не изброявам. Но тежкото положение на ВРЗ идва от там, че неговия "стопанин" т. е. МО не осигурява работа. Армията няма нужда да си ремонтира машините толкова често колкото преди. А хората трябва да получават заплати. А поръчки за ремонт няма. И все по-вече няма да има. Защо ни е танкоремонтен завод за 80 танка? Дали завода във Враца ще може да ремонтира "Мерцедесите"? Колко стрелково оръжие "троши" армията, че да поддържа цял завод за ремонт на СО и АВ? Колко ракети ще ремонтира "Ивайло" тази година?
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 11:08    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Бронирани машини могат да се произвеждат в Червен бряг. И не е необходимо да произвеждаме двигатели като можем да ги доставим от вън.
Не можах да разбера за реши че тъкмо в Търговище трябва да има производство!?!

Върнете се в началото
прр1

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 11:40    Заглавие:  

Извинявай, но чети по-внимателно това, което постваш.
Да, могат и се произвеждаха МТЛБ в Червен Бряг. А какви точно БТР-и ще сътворим - колесни или верижни? И ако ще правим римейк на соца но в западно направление "оти ги ручахме жабетата"? До сега внасяхме ЯМЗ 238 сега ще внасяме МТU например. Така ли? Laughing

pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 11:50    Заглавие:  

прр1 написа:
И всички "нормални" заводи - не на МО - вече са приватизирани и добре или зле но си работят - "Арсенал", "Оптикоелектрон", "Аркус" Лясковец, ВМЗ, да не изброявам.

[ОТ]
извинявай, ама ужасно много бъркаш с това си заключение. мога да ти съобщя, че тревненската Трема буквално си бере душа и сега стария завод например е продаден заради дългове, които РМДто наследи. в новия не знам какво е останало, освен хумбите (цеховете). машините и оборудването (интересните такива) отдавна вече са продадени, а и какво от оная продукция вече може да се прави там, като ги няма хората??? Манго ли, ОФАБ 250 ли (вярно - още преди години предадени на Дунарит), ЗУ 23 ли или К или ОФ за Д-81? цивилна продукция - крака за маси, етажерки, вазички и решетки? даже редосеялки не могат да сънуват вече! не ме разсмивай...

Аркус е изключение, ама и те вземат туй-онуй от отвън, така че айде да не си говорим колко много са успешни всички заводи след промяната, независимо от шапката!

пък и в крайна сметка - с каква шапка - все едно, като са служили на единна система.
[/OT]

Последната промяна е направена от pgp000 на Пон 05 Ное 2007, 11:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Victor 3
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 11:53    Заглавие:  

София: Дневник - Компании и финанси стр. 5, автор: Панайот АНГАРЕВ

„Терем" получава поръчки за близо 50 бронетранспортьора

Стратегията за приватизация на холдинга влиза в кабинета

Две нови поръчки за модернизация на бойна техника ще получи военният холдинг „Терем" чрез завода си „Хан Крум" в Търговище. Министерството на отбраната е взело решение да се модернизират още 6 бронетранспортьора, след като заводът вече е приключил поръчката за други десет. В същото време МВР е възложило на „Хан Крум" поръчка за 40 модернизирани БТР-60. Това стана ясно по време на посещението на премиера Сергей Станишев в завода в края на седмицата.

Според премиера Сергей Станишев освен армията и МВР има и други източници за поддържане развитието на дейността на завода. По думите му модернизацията на БТР-ите ще продължи, както и тази на друга тежка техника за нуждите на армията и „Гражданска защита". Сергей Станишев посочи, че има голям интерес от външни партньори за използване на технологичния потенциал на „Терем". По неофициална информация държава от Африка иска да купи 40 модернизирани по натовски стандарти БТР-а. Предстои правителството да разгледа цялостна стратегия за развитието на „Терем", за да може индустриалният потенциал, опитът и познанията на специалистите да бъдат запазени за България и да продължат да се развиват, съобщи още премиерът Станишев. Документът е изготвен от консорциума между „КПМГ - България" ООД и адвокатско сдружение „Арсов, Начев, Ганева", които бяха избрани за консултант при преструктурирането на „Терем". Стратегията предлага ефективни форми на публично-частно партньорство за 8-те завода, разказаха източници от военното министерство.

Очаква се холдингът да продава части от осемте дружества по Търговския закон. Все още се обсъжда какъв дял ще запази държавата в тях. Той ще варира от 35 до 50 процента. Откриването на процедурата ще стане с публикуване на покани до потенциалните кандидат-купувачи в българската и чуждестранната преса. Неофициално обаче от Министерството на отбраната вече заявиха желанието в приватизацията да се включат компании, които вече участват в модернизацията на армията

МОДЕРНИЗИРАНИТЕ ЗА АРМИЯТА МАШИНИ ЩЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ за мисии зад граница. Бронетранспортьорите, поръчани от МВР, ще служат на жандармерията при евентуални масови безредици, както и за охрана на сгради като парламента, президентството и Министерския съвет. По неофициална информация поръчката на Вътрешното министерство ще струва близо 500 хил. лв.
Върнете се в началото
прр1

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 13:01    Заглавие:  

Уважаеми pgp000, не случайно съм написал ... добре или зле... В по-вечето случаи - много зле - "ОМЗ" София е един чудесен пример. "Аркус" пък съвсем не е "цъфнал"...
И съвсем не е без значение "шапката"...
А това, че в момента нищо не могат да произведат, че хората са "депрофесионализирани", това аз съм го писал още през 1999 г. в един опус дето изобщо не е за тук...

Flanker

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 15:17    Заглавие:  

Цитат:
pgp000
Манго ли,

Знам, че не е за тука, но поне стана дума. И преди съм питал в форума за подробности относно Мангото за Т 72, но така и нямах отговор. Та поне го спомена, знаеш ли някъкви подробности за него??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 15:49    Заглавие:  

прр1 написа:
Извинявай, но чети по-внимателно това, което постваш.
Да, могат и се произвеждаха МТЛБ в Червен Бряг. А какви точно БТР-и ще сътворим - колесни или верижни? И ако ще правим римейк на соца но в западно направление "оти ги ручахме жабетата"? До сега внасяхме ЯМЗ 238 сега ще внасяме МТU например. Така ли? Laughing

Точно така. Не е проблем да внасяма двигатели. Така ще произвеждаме машини каквито са ни необходими според нашите изисквания а и няма да инвестираме в чужди заводи а в нашите собствени.

Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Вто 06 Ное 2007, 09:43    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 06 Ное 2007, 10:07    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Еее ти сега искаш от господата цивилни от МО и да мислят Laughing

Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Вто 06 Ное 2007, 14:23    Заглавие:  

Елемаг написа:

айде стига си мрънкал за цивилните, ти да не си под пагон, товарищ? май вече 7 години те експлоатират капиталистите в цивилния живот. или носиш фуражка непрекъснато?

аз като не нося по-малък принос ли имам към хазната или какво? айде по-кротко, защото почваш да дразниш от още една страна.

Flanker написа:
Цитат:
pgp000
Манго ли,

Знам, че не е за тука, но поне стана дума. И преди съм питал в форума за подробности относно Мангото за Т 72, но така и нямах отговор. Та поне го спомена, знаеш ли някъкви подробности за него??

всъщност не. само мога да предполагам, че твърдосплавната сърцевина би се произвеждала другаде.

по принцип много от компектуващите за всеки готов продукт са [били] внасяни от чужбина или докарвани от други заводи. по същество в БГ още през "лошото време" е внасяла частично изгарящата гилза от СССР (единична цена по това време малко над $100, транспортните упаковки от изделието все още се ползват като строителен материал в града).
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 06 Ное 2007, 18:47    Заглавие:  

pgp000 написа:
Елемаг написа:

айде стига си мрънкал за цивилните, ти да не си под пагон, товарищ? май вече 7 години те експлоатират капиталистите в цивилния живот. или носиш фуражка непрекъснато?

аз като не нося по-малък принос ли имам към хазната или какво? айде по-кротко, защото почваш да дразниш от още една страна.

Не ти оспорвам приноса към хазната но определено цивилните в МО в момента са най-деструктивната част от армията.

Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Сря 07 Ное 2007, 15:24    Заглавие:  

Елемаг написа:
pgp000 написа:
Елемаг написа:

Не ти оспорвам приноса към хазната но определено цивилните в МО в момента са най-деструктивната част от армията.

Държавата не е само армия, включително ти не си част от армията. И презрителното ти мнение за цивилните далеч не е концентрирано в стриктно военните теми.

А и ако армията беше армия още при първите опити да я нагънат преди години би тропнала с кубинката, след това щеше да я избърше в нечии меки части и нямаше да позволява на кой ли не да си бърше какво ли не с шинела и, каквато е ситуацията вече второ десетилетие.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 07 Ное 2007, 22:33    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Виж тук съм съгласен с теб Wink Армия която позволява да я командват идиоти като сегашните не е сериозна армия.
Аз бях част от БНА и ако се наложи ще бъда и част от БА.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 25 [364 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 23, 24, 25 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0827s ][ Queries: 13 (0.0073s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker