Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Авиобаза Граф Игнатиево взе участие в отбелязването на 146-та годишнина от гибелта на Васил Левски · Израел купува седем хеликоптера AW119Kx за замяна на Bell 206 · ВАРЕЛИ С ЦИАНИД И С ПРАВИЛА · ГОРЕЩИ СНИМКИ: РАЗМЕРЪТ ИМА ЗНАЧЕНИЕ - 250-МЕТРОВИЯТ ТАНКЕР LIGURIAN SEA СЧУПИ РЕКОРДА НА ATLAS VOYAGER! 3 СУПЕРТАНКЕРА И 1 ХИМИКАЛОВОЗ В БУРГАСКИЯ ЗАЛИВ! · Австралийско-естонски земен безпилотник представен на IDEX-2019 · Българин изчезна мистериозно на остров Санторини ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 19 Фев 2019, 17:18
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Ревю на собствени модели
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 31 от 33 [492 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 29, 30, 31, 32, 33 Следваща
Автор Съобщение
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 16 Фев 2008, 02:33    Заглавие:  

fanthom написа:
Като го завърша,ще пусна снимки ! Между-другото,ти ме подсети,че са ми останали НУРСове от СУ-24,та ще го понакича.

Впрочем как си правил кабелите на шасито?

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
fanthom

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб 16 Фев 2008, 14:53    Заглавие:  

Това са боядисани жички от многожичен кабел
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Съб 16 Фев 2008, 18:31    Заглавие:  

fanthom написа:
SU-17M4 1:72 на "Master craft"

мога само да завиждам на човек, на когот толкова отръки му иде бояджилъка - честно! начинът, по който се е получил камуфлажа ми харесва много - не изглежда като "станал насила" както е при повечето хора, стои си много естествено (и аз не знам как иначе да го напиша Very Happy).

няколко мисли Wink

1. харесай си две точки, където да пипаш модела Wink иначе много отпечатъци ще останат.
2. контейнерите с "капаните" по бордовете може да не са камуфлирани - не съм на 100% с тоя самолет, но не мисля, че са поставяни в завода.
3. обърни малко повече внимание на fairing-in на челното стъкло към модела. вижда се, че "зяпа" малко. ако успееш да го "включиш" в конструкцията - да не се вижда границата между фюзелажа и стъклото така лесно - ще създава много по-добро впечатление.
4. Тъндъра вече ти е написал, че си струва да го запрашиш малко - по този начин и ефекта от подчертаването на разшивката ще се смекчи и ще изглежда по-естествен - поне на снимките изглежда доста контрастен.

поздравления за модела!
Върнете се в началото
fanthom

МнениеПуснато на: Нед 17 Фев 2008, 09:41    Заглавие:  

Преди всичко благодаря ви!!!Относно челното стъкло,купих го допълнително и когато го поставях,неставаше както и да се опитвах,та се наложи да се китва в повече,За контейнерите знам,те са тъмно бели на цвят,но още не съм ги боядисал. Запрашаването нещо не ми се отдава,може би защото не знам с какво да го направя.Ще съм благодарен на някои съвет.
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Нед 17 Фев 2008, 11:44    Заглавие:  

може би ще е хубаво да се опитваш да запрашваш, "омасляваш" и т.н. на нещо друго (ако искаш боядисай кофичка от кисело мляко и тренирай на нея) - ей така, за да може ако не стане на това така хубаво боядисано Су да не пустосваш после и нас, и себе си.

как става? ми точна рецепта не съм сигурен, че има - гледай снимки и профили, смесвай и разреждай бои (обикновено са силно разредени, за да се получи ефект върху камуфлажа, а не скриването на последния) и полагай както ти е удобно (аерограф, четка, клечка за зъби...). ако ти кажа точно как го правя аз - при теб може и да не се получи търсеният ефект. мога да ти предложа примерна статия за методи (човекът е разделил статията според търсения ефект).

още една мисъл - в крайна сметка ти решаваш как да направиш модела. хобито е забавление, а не начин да превърнеш цветен профил в точно триизмерно копие, за да угодиш на някого, който се води много навътре тия неща. методите, материалите и инструментите са тези, които ти чувстваш нужни и удобни. не е нужно да повтаряш нечии методи - използвай фантазията си и започни с наличното, прави малки стъпки. не скачай от чистия самолет към "реализъм". понякога търсеният ефект идва след няколко мазвания с четката, друг път върху обгорелия метал и течовете от масло, гориво и хидравлина течност правиш опушване с аерографа, после го подсилваш, тонираш където се налага, после патинатори...

успех и да показваш по-често работата си, че ако и да нямам време вече да правя модели - твоето старание е вдъхновяващо Very Happy
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 17 Фев 2008, 12:31    Заглавие:  

fanthom написа:
Преди всичко благодаря ви!!!Относно челното стъкло,купих го допълнително и когато го поставях,неставаше както и да се опитвах,та се наложи да се китва в повече,За контейнерите знам,те са тъмно бели на цвят,но още не съм ги боядисал. Запрашаването нещо не ми се отдава,може би защото не знам с какво да го направя.Ще съм благодарен на някои съвет.

Ako се чудиш какъв материал да ползваш - у нас(аз поне навремето си ги купувах от магазина на Нира хоби в Младост) нелоши прахчета за състаряване на СМК. Могат да се нанасят и с четка и с аерограф. Има специален прах който се казва "сажди" и е идеален за имитация на нагари. Ако ще го нанасяш с четка, топни много лекичко(ама много лекичко) върха на четката във вода, за да подобриш адхезията на праха. Внимавай да не ти е много влажна иначе ефекта ще се получи "танкистки" - кал и мърлявщина дето посмърно не може да се появи на санолет. Мек молив стрит на прах също върши работа, само че той се нанася с пръст.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
fanthom

МнениеПуснато на: Вто 19 Фев 2008, 07:29    Заглавие:  

Благодаря за идеитe!!!Ще го покажа в завършен вид,но сега съм се заел с един F-16 1/72 на ITALERI,а по пеждудругото ще завърша и СУто.
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Вто 04 Мар 2008, 14:58    Заглавие:  

моделът е Хумел (Земна пчела) на Ревелци - 1/72 (клонящият към завършване модел, представен на предната страница). знам, че късните машини (че и повечето ранни) подлежат на пожълтяване, но на мен лично напоследък от този цвят ми става зле. накратко - машината е див what-if с подобие на камуфлаж от ранните серии (сиво със зелени ивици).

промени:
- отворени врати на бойното отделение.
- раздвижено е оръдието (т.е. не стои строго хоризонтално). за да не питате ще си кажа отсега - цилиндрите за вертикална наводка съм ги "разтеглил" но няма никакъв шанс да се видят.
- МП 40 (2 броя) стоят на дясната вътрешна стрена на бойното отделение; цевите са "мушнати" в зачертаната (неизползвана) част от комплекта (не ме питайте за номер). по принцип скоба за ЕДИН такъв картечен пистолет има на плътната "подпорка" на ЛЕВИЯ борд (тази зад трите кутии в ляво от оръдието). от двете страни на входа в бойното отделение двата МП 40 НЕ МОГАТ да стоят, защото или пречат на двата съндъка за снаряди да се отворят, или цевите им стърчат над кърмовия броневи лист. и в двата случая - пълен абсурд. не ги сложих в ляво, защото там вече има поставени скоби за два Маузера точно по инструкцията (ако бях намерил снимките по-рано...).
- добавена е антена.
- не са поставени веригите на долния челен лист (лични естетически съображения).
- добавено е самоделно въже за влачене на задния долен лист (първо по рода си в наш'та фабрика и по тоя повод - доста грубо и навярно невярно, но ми харесва как стои).
- ауспуси от припой (боядисани, състарени и разпробити, но все още липсва опушването по задния борд от тях).

има още работа по чудото, но за днес времето ми свърши.

Click to see if image is larger

странното е, че контактуващите директно с опорната повърхност площи на веригите са метализирани и макар и позаплескани - лъщят в реалния живот. но на снимките не се вижда.
Върнете се в началото
WhiteWolf

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто 04 Мар 2008, 17:27    Заглавие:  

Ами идеален, ама защо не го посна тук -> MODEL.airgroup2000.com? Wink
fanthom

МнениеПуснато на: Вто 08 Апр 2008, 20:29    Заглавие: F-16  

Ето и един модел от мен.
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Вто 08 Апр 2008, 21:44    Заглавие: Re: F-16  

fanthom написа:
Ето и един модел от мен.

Shocked поздравления за старанието! много добре изглежда Сокола Very Happy искам като порастна един ден и аз да мога така да боядисвам и да weather-вам моделите си! Rolling Eyes

само две неща изглеждат странни, ако позволиш. едното е, че сякаш си положил декалите след като си weather-нал модела - чисто бели линии и опознавателни знаци. другото искрящо бяло нещо са стойките, капаците и шахтите на колесника. отдели на тях и на подвесното въоръжение мъничко време и ги поизцапай до нивото на останалите повърхности - машината ти би имала наистина завършен вид.

желая ти много успехи и нека старанието ти да води до още по-добри резултати! Very Happy
Върнете се в началото
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Сря 09 Апр 2008, 08:01    Заглавие:  

Браво за стараниетоSmile
Състаряването изглежда ефектно, но е прекалено. Няма F-16 в USAF в такъв вид. А тези течове отгоре по крилото направо са невъзможни, дори на машина, която е на боен курс в Близкия Изток. Ако има начин да позачистиш линийките на разшивката, ще стане още по-добре. Все пак това е мащаб 1/72, колкото по-умерено е всичко, толкова по-добре. Чудесно си се сетил за AIM-120 на краищата на крилото, но пусковите устройства не са коректни. На тях можеш да закачиш само AIM-9. Сивите GBU-12 са флотски боеприпаси, на USAF са зелени. По ваденките съдя, че си изработвал модела на Italeri, който принципно е доста далеч от точността, но в крайна сметка може би това не трябва да те притеснява.
Успех и следващият да е още по-як!
Върнете се в началото
fanthom

МнениеПуснато на: Сря 09 Апр 2008, 15:42    Заглавие:  

Благодаря на всички!!!Що се отнася за зацапването,ето една снимка като доказателство,че има доста изцапани 16ки. Имам и повече снимки,но да не ги качвам.За шахтите е така не са довършени
Върнете се в началото
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Сря 09 Апр 2008, 15:55    Заглавие:  

Леле, този вярно е много оклепан!
Върнете се в началото
zmej

Местожителство: плевен

МнениеПуснато на: Чет 10 Апр 2008, 09:14    Заглавие: wypros  

Сигурни ли сте че това е "зацапване", а не е да речем обледеняване, което е започнало да се топи? Просто на тия места дето се е образувало на такова ми прилича. А и като гледам че излиза от облаци...... незнам, но така ми се струва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 31 от 33 [492 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 29, 30, 31, 32, 33 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0724s ][ Queries: 12 (0.0077s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker