Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Шокираща табела потресе туристите в курортното село Лозенец · Испания изпраща военен кораб заради побеснели мигранти (ВИДЕО) · Турция предупреди Башар Асад да не си играе с огъня. · Китай може да срази американската армия за часове · Премиерът на Италия подава оставка · Скокове от вертолети изпълниха съвместно български и американски военнослужещи! Провежда се 19 - 25 август ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Di 20 Aug 2019, 17:59
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Ревю на собствени модели
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 32 von 33 [492 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 30, 31, 32, 33 Weiter
Autor Nachricht
nick_wolf1

Beitrдge: 1727

BeitragVerfasst am: Do 10 Apr 2008, 09:38    Titel:  

Може, може. Прави впечатление, че носовата част и около кабината си е чисто.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
Thunderchief

Beitrдge: 6311

BeitragVerfasst am: Do 10 Apr 2008, 09:40    Titel:  

Zitat:
Чудесно си се сетил за AIM-120 на краищата на крилото, но пусковите устройства не са коректни. На тях можеш да закачиш само AIM-9.

Много добре ги е сложил човека

Click to see if image is larger
Прочее по повод обледеняването, аз принципно не разбирам много, но ми прави впечатление, че цвета на елерона на каруцата дето виси под танкера е различен от тоя "обледенената" част част на крилото(а трябва да са еднакви) и според мене "обледеняването" всъщност е доста юнашко износване на боята.

Zitat:
Прави впечатление, че носовата част и около кабината си е чисто.

Просто цвета там е доста по-светъл.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Yahoo Messenger 
nick_wolf1

Beitrдge: 1727

BeitragVerfasst am: Do 10 Apr 2008, 09:52    Titel:  

ХеSmile
И аз казах, че много добре ги е сложил, ама пусковите устройства не са правилнитеSmile За AIM-120 иде реч, налиSmile
Защото за AIM-120 трябват LAU-128, а тези на модела са LAU-114.
Това на края на крилото е LAU-128, а другото под крилото е LAU-114.
Общо взето LAU-114 май почти не се използва вече в USAF, а LAU-128 има интерфейс освен за AIM-120 и за старите AIM-9L/M и за новите AIM-9X, като куплунгът за присъединяване на интерфейса на AIM-120 и AIM9X е един и същ, a този на AIM-9L/M е отделен и е по-напред.
chokolio

Beitrдge: 11

BeitragVerfasst am: So 13 Apr 2008, 22:24    Titel:  

Здравейте и от мен! Smile
Преди няколко дни се регистрирах в този форум и ето, че днес реших да пиша за първи път в него. Първо да кажа, че само от половин година съм така да се каже моделист - първият си модел започнах да сглобявам септември 2007-ма. И то просто случайно минах покрай магазина на "Тодор Каблешков" (до този момент не бях попадал на хоби-магазини), загледах се, влязох... и толкова ми трябваше! Като дете съм сглобявал няколко пъти разни моделчета, но тогава нямаше бои, нямаше информация... абе нищо общо със сегашните условия и удобства. Само като видях за какво става въпрос в този магазин и тотално се зарибих! Към днешна дата имам 8 модела, всичките в мащаб 1-72 и всичките на модерни бойни самолети. Наскоро открих този форум и да ви кажа честно - влизам почти всеки ден, тук намерих и изключително ценна за мен като начинаещ моделист информация! И така, нека да представя няколко от моделчетата си. Само да ви предупредя, че не съм се придържал много-много към схемите за оцветяване, които са приложени с моделите, както и на някои модели съм сложил допълнителни елементи - осъзнавам, че подхода е доста непрофесионален и аматьорски, но аз засега съм си точно такъв! Laughing
Та значи, започвам с Mig-31-Foxhound на Revell - един от най-хубавите ми модели (засега Wink ). Модела има доста части и джунджурийки, 2 фигурки и ми беше много интересно, докато го сглобявах и боядисвах. Освен това е доста впечатляваща бойна машина... доколкото знам все-още държи рекорда за най-висока скорост. В инструкциите имаше няколко варианта за боядисване, аз разгледах и снимки и ето какво се получи:

Оригинала:

Моето моделче:

Ето и още един мой модел - израелският самолет Kfir C-7 на Italeri. Доста бедно откъм детайли моделче, направих го буквално за 2 дни! Но пък мисля, че камуфлажа му се получи добре като за аматьор и с четка:
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
WhiteWolf

Beitrдge: 655

BeitragVerfasst am: So 13 Apr 2008, 23:11    Titel:  

Kfir-a ти се е получил просто Shocked уникален, много е добър! Просто заблежка нямам и май и не мога да открия.
chokolio

BeitragVerfasst am: So 13 Apr 2008, 23:51    Titel:  

Благодаря, WhiteWolf! Very Happy

Забележки сигурно има колкото щеш, но важното за мен е, че на някой все пак така му харесва - значи все нещо се е получило! Wink
Наистина много се радвам, че ти харесва! Хайде, че стана късно... утре ще питам за едни чалъми, но не тук - където е темата за това.
Лека нощ и успешна нова седмица! Smile
fanthom

Beitrдge: 110

BeitragVerfasst am: Mo 14 Apr 2008, 06:44    Titel:  

Първо-ДОБРЕ ДОШЪЛ ПРИ НАС!!! Като за начинаещ моделист си се справил ПЕРФЕКТНО.Ако ти покажа моите първи модели,ще паднеш.Та като гледам твоите,ще станеш много добър в тази област.Доста си се постарал,а тук е важно старанието,вниманието и търпеливоста.A в теб ги има.Желая ти успех!!!Като за начало опитай да използваш кит,за да скриеш снадките м/у крилата и тялото и т.н.
chokolio

BeitragVerfasst am: Mo 14 Apr 2008, 11:47    Titel:  

Добре заварили! Smile

Относно ползването на кит - дори и не знаех, че се ползва... Confused Преди 2 месеца опропастих един F-15, който вече е боядисан и налепен с декали и май така ще си го оставя - има доста сериозни процепи между крилата и тялото. Не знам дали може нещо да се направи вече на този етап. Тези дни ще покажа тук още 1-2 мои модела, ей-така за спорта, така може и да получа още някой ценен съвет! Иначе само да кажа, че не съм младеж, скоро ще стана на 36... но както се казва - по-добре късно, отколкото никога, нали?! Laughing
Thunderchief

BeitragVerfasst am: Mo 14 Apr 2008, 12:02    Titel:  

chokolio hat Folgendes geschrieben:
Добре заварили! Smile

Относно ползването на кит - дори и не знаех, че се ползва... Confused Преди 2 месеца опропастих един F-15, който вече е боядисан и налепен с декали и май така ще си го оставя - има доста сериозни процепи между крилата и тялото. Не знам дали може нещо да се направи вече на този етап. Тези дни ще покажа тук още 1-2 мои модела, ей-така за спорта, така може и да получа още някой ценен съвет! Иначе само да кажа, че не съм младеж, скоро ще стана на 36... но както се казва - по-добре късно, отколкото никога, нали?! Laughing

Просто предложение за допълнение на колегата от по-горе.
За скриване на снадките може да използваш и loctite gel, особено ако не попаднеш на свестен кит(у нас май ревелското подобие на такъв е много разпространено). И Кфира би могъл да види малко състаряване, щото израелската машина със сигурност се експлоатира в суха и много прашна среда, а твоя е нагласен като за парад или поне така изглежда на снимките. Състаряването става лесно. Просто трябва да се разходиш до магазина в Младост. Последния път там попаднах на нещо подобно на "писалки" за състаряване (производство на Tamya)
Eто така изглежда

а от там съм си купувал и прахове за състаряване на СМК(въпреки, че ако нямаш аерограф те са по-подходящи за бронирана техника)

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
chokolio

BeitragVerfasst am: Mo 14 Apr 2008, 12:29    Titel:  

Да вярно, че е като за парад - просто досега не съм опитвал да състарявам модели, но май този ще трябва да го посъстаря малко... Само да не го оклепам, че както нямам опит в това отношение... Ако постигна резултат, непременно ще го покажа! Wink
Thunderchief

BeitragVerfasst am: Mo 14 Apr 2008, 12:31    Titel:  

Zitat:
Само да не го оклепам, че както нямам опит в това отношение

E той опита идва с едно, две оклепвания. Very Happy

UNIOR

Beitrдge: 281

BeitragVerfasst am: Mo 14 Apr 2008, 12:48    Titel:  

Мисля че изглеждат страхотно, особенно МиГ-31, вече е в списъка за бъдещи модели. Поздрави, страхонни са.
pgp000
Gast

BeitragVerfasst am: Mo 14 Apr 2008, 12:48    Titel:  

chokolio hat Folgendes geschrieben:
Да вярно, че е като за парад - просто досега не съм опитвал да състарявам модели, но май този ще трябва да го посъстаря малко... Само да не го оклепам, че както нямам опит в това отношение... Ако постигна резултат, непременно ще го покажа! Wink

поздравления за резултата (първите 8 явно). специално за работата с четката Embarassed

иначе за цапането можеш да почнеш с "прахчетата" - те поне се мият Wink

успех! и да покажеш и другите си модели!
fanthom

Beitrдge: 110

BeitragVerfasst am: Mo 14 Apr 2008, 19:29    Titel:  

БИХ ТЕ ПОСЪВЕТВАЛ, зацапването да пробваш на някоя машина,която си прежалил.М/у другото и аз съм на 36,но съм започнал много по рано с това хоби.ЖИВА КРАСТА СИ Е! Laughing
zmej

Beitrдge: 13

BeitragVerfasst am: Mo 14 Apr 2008, 21:22    Titel:    

Позволете и на мен да искажа поздрави за моделите. Аз също съм начинаещ и въпреки, че имам малко повече модели като гледам тези и направо се чудя как си успал за толкова кратко време да усвоиш това изкуство толкова добре. Особено ми е интересно да разбера дали си ползвал някакви маски за фанарите? От тези снимки изглеждат направо перфектно, а и с лепилото си пипал много чисто Laughing . Още веднъж поздравления и се надявам скоро да видим още някоя хвърката машинка - може би и един Миг-29 в Бг камуфлаж и опознавателни знаци. Wink
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 32 von 33 [492 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 30, 31, 32, 33 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0745s ][ Queries: 12 (0.0075s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker