Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
САЩ подозират Иран в саботаж · Президентът на Австрия уволни всички министри · Захариева: Германия разчита на България · КФН: 10 лв. обезщетение за пътник в катастрофиралия до Своге автобус е незаконно, законът е предвидил 50 000 · Турски бронемашини Kirpi II в Либия · Европа се оказа "между два огъня" в търговската война на САЩ и Китай ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 22 Май 2019, 01:15
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и събития до края на 20 век
IN MEMORIAM
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 28 [419 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 26, 27, 28 Следваща
Автор Съобщение
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 01:15    Заглавие: Re: T55  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 01:40    Заглавие:  

efreytora1 написа:
T-72 написа:
да
но по тази логика всички от Хитлер надоло са невинни
ищом им е заповядано да избият еди си колко деца - просто вадят пушката и стрелят
нее така
Smile
Twisted Evil
Аве кво правиш в БА ,ти си за Амнести интернешенъл Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

бях ти писал нещо ,ти маи забрави
това че носиш униформа и даваш наряди не означава че си "воиник"!
това означава че просто всеки ден отиваш на работа - нищо повече!

в много случаи Армията сее обръщала с/у своите Управници,и ги е слагала на мястото им!
не се държала като обикновен пистолет които накадето и да го насочиш ще стреля!
По логиката за Хирошима и нагасаки може да се оправдае и атаката с/у Световният Търговски център - и там загинаха цивилни за да не загинат други цивилни другаде - по логиката на Ислямските бунтовници
а и не само там и в Москва и кадето и другаде да е било кадето избиват цивилни с чисто терористична цел - било от Държави било то от малки групировки!
само че ПОБЕДИТЕЛИТЕ НЕ ГИ СЪДЯТ!

ICQ Номер 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 01:52    Заглавие:  

Thunderchief написа:
T-72 написа:
Preslav написа:
Да, войник е - ще прави каквото му наредят.
За съжаление това довежда до огромни трагични последствия.

много може да се спори по темата
воиник е все пак,но това не го оправдава
бе де да знам,победителите не ги били съдели
ама нали щатите са правова и демократична държава и сега се карат на друга страна че тя била имала мерак за Атомна бомба

Жалко че няма кой да ти тресне два шамара и да те разкара от БА завинаги щото не си достоен за там Т-72. Много взе да го прекаляваш!
.

ко да ти кажа
нито ми се спори нито ми се кара с тебе защото съм си изградил някакво що годе хубаво мнение за теб и не изскам да го разбивам- защото в споровете излизаш от темата и минаваш на лична тематика с човек които лично не познаваш!
Всичко наи-хубаво ти пожелавам и ако успея някои ден да намеря свободно време да доида на среща на форума на биричка ще му поспорим
Поздрави от Сливен и повече усмивки!

ICQ Номер 
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 02:29    Заглавие:  

Цитат:

Наистина нямаш място в БА ако така виждаш нещата.

Цитат:
За това не бях съгласен с обобщението на Тъндъра за мъжете в униформа.

Айде сега мъже в униформа, а жените в униформа? Нищо че някои от тях са по-мъжествени от мене.

Цитат:
на биричка ще му поспорим

А защо мислиш, че искам да споря с тебе? Те принципно приказките на гръцките философи не са за простите шафьори на танкове(трябва да си поне командир на танк за да ти улязнат в главата), ама ти сигурно знаеш оная за философа дето учениците му го попитали защо изглежда уморен и отпаднал и философа им отговорил, че е спорил с античната версия на съществото кемаф?
А аз съм още твърде млад и неопитен, за да вляза в ролята на философ.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
калло

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 10:43    Заглавие:  

Наистина победителите не ги съдят.

Интересното е, че хора от нацисткия режим са били обесени от Нюрнбергския трибунал (чиято законност е твърде съмнителна) за доста по-малко причинени вреди. Справедливостта е тъпа химера, битуваща само в човешкото съзнание, не и в реалността.

Колкото до репресираните в България - ОБЩО те са около три пъти по-малко от загиналите само в Хирошима (около 76 хиляди души) - тоест около 20т-тина хиляди души. В най-жестокия лагер - Белене - са убити или умират от нечовешки условия ОБЩО 147 души. Тоест - преди да ръсите пропагандистки глупости с червен или античервен цвят, вземете та се позапознайте с историята - но не тази, писана от позиция, различна от позицията на безпристрастния наблюдател.

Колкото до твърдението, че щом си войник, трябва да изпълняваш заповеди, каквито и да са те. Като цяло то е изключително цинично, да не говорим, че дори в армията има сериозни изключения от него, поне на хартията. Подобен постулат оправдава всякакъв вид зверства. И не - няма разлика между хората в униформа. Няма значение дали поредното белоруско село е запалено от СС или пък от храбрите воини на Вермахта. Няма и значение дали 100-хиляди жени и деца са изгорели в атомен взрив или пък от запалителни бомби, като в Дрезден. Значение има фактът, че докато максимата за безпрекословното изпълнение на заповедите, без тяхното разбиране важи, зверствата и зверовете винаги ще ги има. А дебилите ще получават оправдание за пред собствената си съвест. Не че ще спят нормално, де.
Върнете се в началото
efreytora1

Местожителство: някъде

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 11:08    Заглавие:  

Цитат:
бях ти писал нещо ,ти маи забрави

Това че ти така ги усещаш нещата не значи ,че и аз съм така.
Не ми се спори по-нататък.Но ако такъв е светогледа ти ,защо се правиш на великия танкист да не ти е хоби?
P.S. зает съм нещо напоследък ,ама ше се видим някой ден
гледам кичите се 5-ти батальон ,кво значи тва на латиница дето е на емблемата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 11:20    Заглавие:  

Цитат:
Колкото до твърдението, че щом си войник, трябва да изпълняваш заповеди, каквито и да са те

"Tвърдението" всъщност е в основата на армейските устави на всички времена и народи и не е никакво твърдение ами си е живо задължение(oсновното такова) на всички, които попадат под английските думички "servicemen" и "servicewomem"

А твойта "безпристрастност" калло е нещо дето не ми се ще да коментирам. Такова "явление" може да се коментира само на живо, а аз съм малко далечко.

Цитат:
като в Дрезден.

А очаквах да изникне и Дрезден. Ако наистина беше безпристрастен наблюдател за какъвто се самообяви щеше да знаеш какво казват за случката с Дрезден - а именно "Каквото повикало, такова се обадило!"
Ако познаваше историята както странно защо твърдиш калло щеше да знаеш и какво е останало от предвоенния Ковънтри(едната стена на катедралата) и останалата част града определено не е изгоряла сама. Щеше също така да знаеш и какво се е случило с капитулиралия вече Ротердам и с Лондон, Бирмингам, Ливърпул и още куп градове в Западна Европа. В светлината на всичко това палването на Дрезден е нещо съвсем нормално, нищо чудно някои от екипажите на RAF да са изпитвали и известно чувство на удовлетворение за роднините си затиснати под някоя горяща сграда в Ковънтри или някъде другате на Острова. Сега остава някой да изкара, че и Артър Харис е имал кошмари и ги е прикривал, само дето според книжките, човека хич даже не ги е имал, даже напротив. Просто е обичал да си върши работата с всички налични средства.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 11:41    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Цитат:
Колкото до твърдението, че щом си войник, трябва да изпълняваш заповеди, каквито и да са те

"Tвърдението" всъщност е в основата на армейскитеустави на всички времена и народи и не е никакво твърдение ами си е живо задължение(oсновното такова) на всички, които попадат под английските думички "servicemen" и "servicewomem"

А твойта "безпристрастност" калло е нещо дето не ми се ще да коментирам.

Верно ли? А покажи некой устав на китайската армия при династията Мин... Твърдение е, защото се появява в устата на поредните компютърни многознайковци във форума. Ако си направиш труда да прочетеш дори действащия устав на БА, ще установиш, че има едни изключенийца. (между другото, що е то servicewomem?).
Сериозно - много по-трудно е да не изпълниш подобна заповед, отколкото да я изпълниш. За първото се изисква мъжество, за второто - не.

Колкото до моята безпристрастност - тя не се нуждае от твоите коментари... всъщност, май малко неща се нуждаят от тях...
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 11:46    Заглавие:  

Цитат:
Просто е обичал да си върши работата с всички налични средства.

Същото е правил и Рудолф Хес.
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 12:27    Заглавие:  

Цитат:
Верно ли? А покажи некой устав на китайската армия при династията Ми

Moжеш и сам да си го прочетеш. В България на пазара има нелош сборник китайски военни трактати. А опасявам се там са се прилагали и интересни наказания с телесен характер за неспазване на това върховно задължение на служавщия.

Цитат:
Същото е правил и Рудолф Хес

Как по точно? Пребивавайки в шотландски затвор ли?

Цитат:
Колкото до моята безпристрастност

Имаш малко странно, но все пак добро чувство за хумор. Оценявам го!

Върнете се в началото
С-13

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 14:07    Заглавие:  

Няма как да не участвам в подобна тема.

Ще се огранича засега само с коментар за ролята на атомните бомби във войната с Япония, която Тибетс (и не само той) преувеличава до вселенски мащаби.
1. Големият брой жертви в Хирошима и Нагасаки е следствие на съчетание на редица фактори които не биха могли да се повторят.
Въпреки това загиналите военнослужещи са само 3-4 хиляди тиловаци. Японската армия е практически незасегната от ядрените бомби и изобщо те са неефективно оръжие срещу сухопътните войски.
2. При всяка следваща атака на единични самолети, японците просто ще отиват в скривалищата, а няма да зяпат любопитно в небето, което ще намали жертвите поне десет пъти. Т.е. от 60-70 хиляди жертвите ще станат не повече от 6-7 хиляди. При евакуация на големите градове броя на жертвите ще е още по-малък.
3. При всяка следваща поява дори на единичен Б-29 той ще бъде атакуван от изтребители, а решителност за таран на японските пилоти не им липсва. Още повече, че на самолетите пригодени да използват ядрено оръжие им е махната бронята и е оставена само една картечница от 12,7 мм. за да могат да достигат необходимата безопасна височина.
Увеличаването тавана на японските изтребители може да стане по същия начин. Сваля се оръжие, броня, боеприпаси, част от оборудването и горивото.
4. Самолетите Б-29 преоборудвани да употребяват ядрено оръжие нямат ескорт в района на целите защото ескорта може да пострада от взрива на бомбите и изобщо са доста малко на брой.
5. Още по-малък е броя на ядрените бомби които американската индустрия може да произведе до края на 1946.
6. При неизбежното сваляне на самолет носещ ядрено оръжие е много вероятно невзривила се бомба да попадне в ръцете на японците с всички произтичащи последствия.

Общото настроение сред японците и особенно в армията, след атомните бомбардировки, е засилена решителност и воля за борба, срещу противник сравнявам по зверство с Чингис хан.
Страхът на "бизнеса" и императора и от засилващото се съветско влияние в Япония и гаранциите получени от американците, че той няма да бъде съден като военен престъпник са много по-важен фактор за капитулацията от атомните бомби.
През 1945 г. Тибетс не е могъл да знае, но сега вече е известно, че японците са били готови да капитулират при абсолютно същите условия преди употребата на атомните бомби. Единственното тяхно условие е било императора да не бъде съден.
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 20:29    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Цитат:

Наистина нямаш място в БА ако така виждаш нещата.

Цитат:
на биричка ще му поспорим

А защо мислиш, че искам да споря с тебе? Те принципно приказките на гръцките философи не са за простите шафьори на танкове(трябва да си поне командир на танк за да ти улязнат в главата), ама ти сигурно знаеш оная за философа дето учениците му го попитали защо изглежда уморен и отпаднал и философа им отговорил, че е спорил с античната версия на съществото кемаф?
А аз съм още твърде млад и неопитен, за да вляза в ролята на философ.

милия
дали някои е 'воиник" или не -се определя в боя,всичко останало и е работа както всички останали.Когато засвистят куршумите покраи мен и аз остана на позиция -ще мога да кажа че съм наистина воиник -а не че се мисля за такъв!
а за философите...
на философите е прилична скромността и самокритичността ,така че си много далеч още от тях.Но имаш надежда
а това че съм прост кемаф нее таина Smile
Smile

ICQ Номер 
T55

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 21:26    Заглавие:  

А-а, колегаSmile Прости кемафи няма, това е пехотна пропаганда в заговор с артилерията. За да се доближиш до философията, тряа да се овъргаляш в ОНАЗИ смесSmile
Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 21:28    Заглавие: Re: T55  

Бай Ганьо написа:
T55 написа:
Не така стои въпроса с хората, които са с полицейски или сходни функции, и от чието ЕДИНСТВЕНО решение зависи степента, в която задържаните ще страдат, т.е. тези, които разпускат персоналните си властови и садистични импулси, които всеки малко или много носи в себе си (справка Станфордският експеримент).
Тук вече нещата зависят от решението на извършителя, конкретно какво ще направи.

Анджък!!! Very Happy
Радвам се че се стигна до правилните изводи. Защото Армейските офицери в никакъв случай не трябва да се приравняват с полицейските такива. За това не бях съгласен с обобщението на Тъндъра за мъжете в униформа.

Бе то и полицията е пълна с достойни хора, макар службата да е различна и да има много специфики.... Не е униформата тая, която създава проблема, ами хората, както обикновеноSmile
Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Пон 05 Ное 2007, 21:29    Заглавие:  

калло написа:
Наистина победителите не ги съдят.

Колкото до репресираните в България - ОБЩО те са около три пъти по-малко от загиналите само в Хирошима (около 76 хиляди души) - тоест около 20т-тина хиляди души. В най-жестокия лагер - Белене - са убити или умират от нечовешки условия ОБЩО 147 души.

Все те питам откъде са тия данни и все не ми отговаряш.... Нещо не са таман.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 28 [419 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 26, 27, 28 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и събития до края на 20 век
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0918s ][ Queries: 12 (0.0057s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker