Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Трима задържани след гонка, стрелба и бой с брадва в Плевенско · Коренното население на Бразилия се бори за правото да съществува · Министърът на отбраната на Шри Ланка подаде оставка · Ислямисти и крайно десни създават нов свят, без място за невинни и без "сива зона" · Международна регата Купа Несебър 2019 · Румъния купува още пет F-16 от Португалия ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 25 Апр 2019, 16:22
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Истории и снимки на БНА
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 3 [37 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
Tatra

МнениеПуснато на: Пет 03 Окт 2008, 02:34    Заглавие:  

Мнението не е по темата и е изтрито.
Модератор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 07 Май 2009, 19:16    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Сапунка Very Happy
Click to see if image is larger

Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 19 Окт 2009, 15:51    Заглавие:  

Днеска Дядо Мраз ми донесе за празника това:

Само дето моето е пълен комплект със все тъмните филтри за фаровете....

Не знам дали ЕОП а е жив, но нали формулата е шамар да е аванта да е Very Happy

Искате ли да го наснимам като имам време
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пон 19 Окт 2009, 16:52    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 19 Окт 2009, 17:04    Заглавие:  

Бай Ганьо написа:
Направо го донеси в събота на сбирката.

много тежи бря.... мини през комплекса да ти го дам да го провериш. Не ми трябваше смертелно , но реших , че може да е от последните запазени в оригинална комплектовка.... И си поисках...
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 19 Окт 2009, 18:59    Заглавие:  

ето снимките - изделието изглежда "В целости и сахранности"- барабар със ЗИП а.
Върнете се в началото
mg42

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Сря 27 Яну 2010, 14:27    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Варна: Местен 24 часа Варна стр. 2, автор: Д-р БОРИСЛАВ ПЪТНИКОВ

Най-яркият спомен от казармата

Боец вдигна стойка на ръце върху комина на Бирената фабрика

Лятото на далечната 1963 година. Водата в басейна на 38-ми мотострелкови полк в Стара Загора, намиращ се точно до пивоварната фабрика "Загорка", несменяна Бог знае откога, беше дотолкова жабунясала и мътно зелена, че над нея се виждаше само носът на плуващото по гръб войниче. Отдалеч и отстрани самотният нос, порещ водата като перископ на подводница или перка на акула, беше толкова комична гледка, че намиращите се наоколо войници се превиваха от смях. Още повече, че това беше един много, много голям нос. Направо си беше огромен нос. Когато дребничкото танкистче се измъкна от зелената мътилка, смехът се засили.

- Какво се хилите, бе тарапончовци! Не е важно колко ми е голям носът, а доколко ми е голям куражът и мъжкарството!

След тези думи дребосъкът продължи:

- Аз и без друго имам бас с ротния, че ще вдигна стойка на ръце на комина на Бирената, сега е моментът!

И войничето отпрапи в кучешки тръс, прескочи оградата на поделението и след малко самотната дребна фигурка се закатери по металните скоби, отиващи право на небето към върха на комина. Новината се разпространи мълниеносно из поделението, целият личен състав - войници, сержанти и офицери - наизскочи по двата плаца да гледа чудото на чудесата.

Войникът с маймунска ловкост достигна върха на комина и сред възторжени викове "Ура" вдигна стойка на ръба на комина на Бирената фабрика!

Уважаеми читателю, тази неповторима случка като на забавен каданс я виждам и сега и ти я предавам едно към едно. Ето какво се случи по-нататък.

Редник Александър Балкански, след като слезе от комина, едва не беше линчуван от командира на поделението и попадна директно в гарнизонния арест за 10 дни. При все, че това си беше чисто ЧП (чрезвичайно произшествие) и беше дадена заповед въобще да не се коментира. По неведоми пътища за това обаче научи командирът на дивизията, който пък след излизането на редник Балкански от ареста го награди с 10 дни домашен отпуск.

" Не знам друг войник от Българската армия, а пък ако щете и от други армии, който ще вдигне стойка на ръце на 100 метра височина от земята на ръба на един комин", беше казал полковникът на заобикалящите го офицери.”

Непосредствено след уволнението ми като студент-първокурсник от ВМИ-Пловдив отново съдбата пожела на Джумаята (пловдивски площад - б.а.) да се срещнем със Сашо. Беше дошъл да си оперира носа и доцент Сивков му беше измайсторил един наистина красив, даже чип нос. Втората ни следвоенна среща, съвсем съзнателно, организирана от моя милост, с г-н Александър Балкански стана под шапитото на цирк "Балкански" в Стара Загора през лятото на тази година при гостуването на цирка в Града на липите. Малко преди същият цирк да се срути под напора на вятъра в Бургас.

Защото, както вече се досети, читателю, това някогашно сърцато войниче и мой набор от казармата е днешният собственик на цирк "Балкански" Александър Балкански -човекът, който първи в света изпълни двойно задно салто върху опъната тел. А на фона на това изкуство стойката върху комина на Бирената фабрика си е направо детска игра.
Доктора е достатъчно колоритна фигура и сам Wink .
ICQ Номер 
mg42

МнениеПуснато на: Сря 27 Яну 2010, 14:30    Заглавие: !!  

marinecor написа:
Днеска Дядо Мраз ми донесе за празника това:

Само дето моето е пълен комплект със все тъмните филтри за фаровете....

Не знам дали ЕОП а е жив, но нали формулата е шамар да е аванта да е Very Happy

Искате ли да го наснимам като имам време
те точно такова ми откраднаха от ТЗМ- а!
После го поръчвах на едни руснаци дето търгуваха с авточасти на руския пазар Laughing

ICQ Номер 
боец

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Чет 28 Яну 2010, 10:50    Заглавие:  

Виж му номера да не е същото Smile
Върнете се в началото
ICQ Номер 
mg42

МнениеПуснато на: Сря 03 Фев 2010, 12:28    Заглавие:  

боец написа:
Razz
ICQ Номер 
marinecor

МнениеПуснато на: Сря 03 Фев 2010, 12:43    Заглавие:  

mg42 написа:
боец написа:
Razz

Върнете се в началото
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 03 Фев 2010, 12:52    Заглавие:  

айди малко ред да вкараме в темите.
Има поне 4 теми за снимки от БНА и БА,поне снимки да имаше ,а се събират по 20-30 общо.

ICQ Номер 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 07 Фев 2010, 11:51    Заглавие:  

Последният граничар на социализма

3 Април 2009

Георги Бойчев

Вишка - пост за наблюдение на южната граница. Снимка: Албум за гранични войски отпреди 1989 г.

Историята по-долу е разказана от човек, който е служил на българската граница в последната година на комунизма. Разказът му разкрива атмосферата на границата в края на Студената война и описва как наборни войници са преследвали и стреляли по хората, опитващи се да избягат от България, като по тежки престъпници. Редакцията пуска разказа с леки съкращения в две части, без да се намесва в разбиранията на автора.

Бил съм пряк участник или свидетел на тези събития по време на наборната ми военна служба в Гранични войски. По стечение на обстоятелствата не станах „герой”. Това означава, че просто не съм попадал в такава ситуация, когато да се наложи да „неутрализирам” нарушител на границата (б. р. – с израза „неутрализирам” тогава се е наричало убиването на „нарушител”). Не казвам, че не бих го направил. В действителност участвал съм в задържането на нарушители, дори съм стрелял по тях.
По обясними причини ще спестя имената на „главните герои”, бойци и командири, дадени са с инициали.

За българските граници и Гранични войски в края на „социалистическата епоха”

Българската държавна граница в края на 80-те години на миналия век беше опасана с бодлива тел, един вид ограда. Тя започваше от черноморския ни бряг и свършваше в най-северозападната точка на българската територия, река Дунав. В тази ограда от бодлива тел имаше отвори само за т. нар. ГКПП-та (Гранични контролно-пропускателни пунктове).

На самата граница имаше издълбана така наречената „гранична бразда”. Де факто това беше линията на държавната граница. Съответно на тази линия, на определени разстояния бяха поставени така наречените „каменни гранични пирамиди”. От едната страна - наша страна, беше издълбан надпис НРБ. От другата - СФРЮ. Уточнявам, че аз служех на българо–югославската граница през 1988-1990 г.

На въпросната ограда с бодлива тел бяха поставени проводници. Това беше кльон - електросигнализационна система за охрана на държавната граница. Съветски „патент”, възприет от НРБ в началото на 50-те години. При опит да се премине през оградата от бодлива тел, проводниците се допираха, създаваше се верига и в граничната застава се получаваше сигнал „за действие ” - опит за нарушение на границата. Съответно граничната застава се вдигаше ”в оръжие” и се изпращаше така наречената „тревожна група”. Тя се състоеше от няколко въоръжени граничари, командвани от офицер. В групата задължително влизаше служебно куче, порода източноевропейска или немска овчарка.
и още:
http://e-vestnik.bg/5932

ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 14 Мар 2010, 22:17    Заглавие:  

Тези ги взех от Фейсбук, от страницата за "Стара Варна"

Влизане на партизаните в града.

Влизане и на руската армия.

Кадафи...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пон 15 Мар 2010, 11:08    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 3 [37 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0959s ][ Queries: 12 (0.0036s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker