Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Коварна болест повали лидера на "Ислямска държава", главорезите се събират спешно, за да изберат наследник · Нинова съгласна с Борисов за подкрепата за Унгария · Порожанов е получил уверенията на част от големите търговски вериги да не слагат надценка на хляба · Проф. Давид Хаят: Повече няма да се страхувате от рака · Vеlосіtу Міnеrаl oчaивa дa cпeчeли $100 милиoнa oт нoв пpoeит зa злaтoдoбив в Бългapия · Талибаните са готови да участват в среща за Афганистан в Москва ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 20 Сеп 2018, 00:17
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Бъдещето на Българската армия
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 6 [80 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Нед 25 Ное 2007, 20:02    Заглавие:  

Реално погледнато - това което ще се казва Българска армия няма да има целта( а и възможностите) да защитава суверинетета на страната а ще е просто една васална воиска която обикаля по земята за да служи на покровителите си!
И това нее мое мнение а самите факти говорят по добре от това
закупуването на транспортни самолети,на бмп-та,на транспортни вертолети - просто все въоръжение обслужващо пехотата
Експедиционни корпуси!
така че докато не станем нормална държава нашата армия ще върши това!
Никаква модернизация на Танковете няма да има - по вероятно е да ги махнем въобще!
Иначе е прекрасна идеята всички танкове да се дислоцират на едно място - Сливен! - но докога! - тази цифра 9000 все ме плаши и ме кара да мисля че и Сливенската танкова бригада ще влезе в тях!
Просто няма да им трябват!

ICQ Номер 
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 25 Ное 2007, 22:11    Заглавие:  

Цитат:
Никаква модернизация на Танковете няма да има - по вероятно е да ги махнем въобще!

Все нещо ще оставят. Седят добре на паради за кръгли годишнини.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Нед 25 Ное 2007, 22:24    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Цитат:

Все нещо ще оставят. Седят добре на паради за кръгли годишнини.

ти вярваш ли да мъкнат машина от Сливен до София за парад???
макар че има болни мозъци колкото си искаш

даже се учудвам как можа толкова умна идея да се промъкне и да се осъществи - да дислоцират всички танкове в Сливенско!

ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 25 Ное 2007, 22:57    Заглавие:  

Цитат:
ти вярваш ли да мъкнат машина от Сливен до София за парад

Е за заемане на висша командна длъжност, не е нужно да си идиот, но много помага.
Ако приложим морските длъжностни изисквания към СВ
- полковника трябва да умее сам да намери къде да се подпише в поднесените документи, а генерала трябва да умее сам да се подпише там където му покажат, та мъкненето на танкове и от Дуранкулак до Петрич за парад не би ме очудило ама никак.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

Последната промяна е направена от Thunderchief на Пон 26 Ное 2007, 01:38; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 00:01    Заглавие:  

има един форум който все пак ни бие. но днес мога да кажа, че свалям шапка на някой, мнение от когото прочетох там (за пръв път).

та - по повод зачисляването на последния набор наборници (хах!) в резерва на БА гражданинът е написал това:

Цитат:
Първанов бил недоволен. Аз съм недоволен от Първанов. И от вицето му, дето помилва светкавично ноторни престъпници, за да станат депутати. И от генерали, които освен с високите си по половин метър фуражки и със значки от руски военни академии не блестят с нищо друго. Доколкото си спомням, 90-хилядната българска армия през 1941 г. имаше 11 генерали. През 1980 българските генерали бяха над 120, точната цифра не помня, знам, че бяха с 16 повече, отколкото имаше в американските въоръжени сили.

Доколкото знам и сега не са под 100. Само дето войската е под 20 000. Значи на 200 войника (Голяма рота) се пада 1 генерал и 5-6 полковника

баща ми се оказа прав - сега вече има ротни генерали. а преди около 122 години - в самото начало на пътя и - БА се е командвала от капитани. и знамената и се покриват със слава, а имената на капитаните - със злато (е вярно, и попрашасали са, защото много малко днес знаят имената на капитаните).

дали написаното за числеността на генералския състав от човека е вярно? не знам и изобщо не ме интересува, ако не друго за пръв път пускам чужди мисли, за да си покажа отношението (мога и с червени букви, но ще трябва да си сложа и три очилати физиономийки, или някакъв много умен надпис на романски език Laughing). не съм служил и не ме засяга липсата на наборна армия. лошото е, че армията е само едно от многото отражения на това, в което се превръща държавицата ни.

за да допълня горното сега с удоволствие бих споделил познанията си на ненормативната лексика на 7 езика (като само една от държавите, в които това е официалният език не е членка на ЕС). но файда йок. по-добре да си купя автомат - от излишъците Laughing

наздраве на празнуващите!!
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 00:36    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Ако си чел книгата на Джани Родари "Приключенията на Лукчо", ще ти напомня че там има един герой - принц Лимон който също страдаше от излишък на генерали. Накрая когато не му останаха войници, той сформира батальон от тях и ги пусна в атака. Тъй като вече имаме доста излишък на генерали и адмирали то спокойно можем да сформираме една бойна част от тях и да ги пратим в Афаганистан например. Така поне ще можем да се отървем от тях и армията поне малко ще спечели.
Когато бях в армията, бойните полкове се командваха от майори (виждал съм полк командван и от капитан) а дивизиите от подполковници. Генерали имаше само на ниво армия или генерален щаб. Иначе в учебните поделения беше пълно със висши чинове с малки длъжности. Нашия взводен на учебния ни взвод например беше майор. Но за учебните училища това е нормално навсякъде по света. На моя дипломен ръководител например в академия Жуковски взвода му се е комадвал от генерал. Е това разбира се е бил офицерски взвод Wink
Армията ни във момента се нуждае от чистка от към команден състав!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Боцман

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 10:44    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
На моя дипломен ръководител например в академия Жуковски взвода му се е комадвал от генерал. Е това разбира се е бил офицерски взвод Wink

От къде го измисли това понятие. В академиите такава структура взвод няма - има класно отделение. И старшия на отделението се избира(назначава) из между слушателите в него. Така, че ако там е имало генерал (което ме съмнява) това е нормално. Следващото ниво е началник на факултет - там обикновено длъжността е генералска. Може би това е имал в предвид твоя човек.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 10:50    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Може и така да е било. Това все пак ми го е разказал преди 10 години (тази година се навръшват толкова от дипломирането ми). Но помня със сигурност че неговото класно (предполагам) е било ръководено от генерал. Но нищо чудно цялото класно да са били една специалност и затова.

Върнете се в началото
Боцман

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 13:15    Заглавие:  

Има една малка подробност само, че за да стане генерал, офицерът трябва да е завършил не само ВА "Жуковски" в случая, но и академията на ГЩ. Затова са и моите съмнения за това твърдения.. А класните отделения в академиите винаги са по една специалност(общовойскови, свързочни и т.н.).
А иначе изключения има, но те се отнася само за нашата мила армия. Генерал Денев например на времето стана генерал без да има генерал-щабна академия. И понеже промениха закона и според него трябваше да го уволнят, набързо го изпратеха да завърши стратегическия курс във ВА. И естествено той беше и старши на класното отделение. Даскалите полковници и подполковници, а генерала в случая слушател. Вместо да е обратното. Абе голям майтап с две думи. Very Happy Very Happy Very Happy .
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 18:32    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Изглежда не съм обяснил правилно. Генерала е бил руснак, и е бил назначен за водещ на класното от ръководството на академията. Не е бил слушател. Затова и предполагам че е бил нещо като командващ специалноста.

Върнете се в началото
Боцман

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 19:27    Заглавие:  

Класен ръководител, да...възможно е! Very Happy
Върнете се в началото
Flanker

МнениеПуснато на: Съб 08 Дек 2007, 12:37    Заглавие:  

........
Последната промяна е направена от Flanker на Сря 21 Ное 2012, 11:05; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Albatros

МнениеПуснато на: Съб 08 Дек 2007, 14:18    Заглавие:  

Абе недеи пуска тея стари новини,вертолетите кугар,вече постъпват на въоръжение,първият доида през август 2006
Върнете се в началото
pe60-ka6ika

МнениеПуснато на: Съб 08 Дек 2007, 20:19    Заглавие:  

смисъла на новината е че парите за вертолетите ще се дадат на "Eurocopter" авансово от бюджета за тая година, а парите които са предвидени за тях в следващия бюджет ще се дадат за обезщетения на тези които ще бъдат съкратени догодина.
а за корабите не разбирам нищо. аз лично съм кашик и флота и ВВС не ме интересуват много много и колкото повече пари икономишат за тях толкова повече пари ще има за нас. а и разликата между старите белгийски кораби и новите френски е има няма 700 млн. евро. които да си го кажем честно трябва да дойдат от някаде. те тия пари ще отидат за нови самолети сигурно защото флота все пак има някакви кораби, макар и стари си плават; ние си имаме танкове и БМП-та, които макар и стари си кретат някак си,а ВВС-то си нямат летящи самолети, което някак си обезмисля тяхното съществуване. те трябва да оправдаят някак си парите които харчат от бюджета.
Върнете се в началото
pe60-ka6ika

МнениеПуснато на: Съб 08 Дек 2007, 20:23    Заглавие:  

а сега се сетих нещо. в договора с фирмата най-вероятно подробно е описано как и кога става плащането и вероятно е предвидено транша да стане догодина по някое време. не е ли възможно тия пари да престоят 7-8 месеца в някоя банка и някой да вземе лихвите.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 6 [80 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0669s ][ Queries: 12 (0.0038s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker