Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Македонци: Няма да признаем Гоце Делчев за българин · Самолет кацна аварийно в Москва · Доналд Тръмп обвини "Ню Йорк таймс" във "виртуално предателство" · Сакскобургготски: Предполагам, че имотите ми ще последват съдбата на Царските конюшни · Теменужка Петрова: АЕЦ "Белене" е реалистичен проект · Помпео: САЩ обмислят и военен отговор срещу Иран ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 17 Юни 2019, 02:38
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Танковете по света
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 68 [1013 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 66, 67, 68 Следваща
Автор Съобщение
Боцман

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто 25 Дек 2007, 12:49    Заглавие:  

Един от вариантите на Т-95
Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
andrei141984

Местожителство: София-по-рядко Бургас.

МнениеПуснато на: Пет 29 Фев 2008, 11:49    Заглавие:  

Бай Ганьо, ако може един въпрос? Rolling Eyes Какво мислиш за дълбоко модернизираните румънски ТР-85М! ,,Бизон"?Това не си ли е откровена глупост-в смисъл ,,ъпгрейд" на танк чието време е отминало още в средата на 70-те?В смисъл твойто мнение ми е интересно ,защото румънците много се фукат с това ....творение.Струва ми се нещо като модернизацията на Миг-21(знам ,че сравняването на бронетехника и авиационна техника е несъстоятелно).Попитах в смисъл ,че ми се струва меко казано безперспективно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
калло

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 29 Фев 2008, 13:22    Заглавие:  

Уф, по повод статията, постната от Елемаг - НВО очевидно са се отказали окончателно да пускат каквото и да е нормално на военна тема - първо малоумията на Ростопшин, сега изкуфелите малоумия на пенсиониран психо, живеещ през ВСВ. Да каже този дебил как го вижда пълначът да се справи с висока скорострелност, например при калибър 152мм и движение в атака в пресечена местност... И какви предложения точно ще даде за подобряване на 125мм ПБС (акто къде го вижда тоя ускорител да се монтира например...) Абе, с две думи - добре правя, че повече не чета тая глупост НВО.
Върнете се в началото
боец

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Нед 02 Мар 2008, 19:00    Заглавие:  

Андрея то вярно че въпроса ти е към Бай Ганчо, ама ако може да кажа едно-две неща за ъпгрейда както му казваш. Ами виж сега правиш си една табличка(тва е за всички машини и хвъркати и всякви) с ТТД преди и след ъпгрейда.Слагаш цените на новото произведение, оглеждаш пазара и резултата ако те удоволетворява почваш да си го правиш.Е ако стане в БГ ще скочат комисионерите ама това е друг въпрос.А по въпроса мога да кажа, че румънците здраво са се стегнали да стягат техния ВПК.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
andrei141984

МнениеПуснато на: Пон 03 Мар 2008, 00:26    Заглавие:  

Благодаря за уточнението!Интересувам се ,защото един румънец ,с когото се запознах бълва простотии ,че ТR-85M1 Бизон бил танк ,,съпоставим" ,че и по -добър отТ-72.То е ясно ,че е откровена простотия ,защото и модернизиран си е една Т-55-ца с електроника и динамична защита.Ако може Бай Ганьо да даде компетентното си мнение на човек занимавал се професионално с танкове Rolling Eyes
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пон 03 Мар 2008, 01:23    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
andrei141984

МнениеПуснато на: Пон 03 Мар 2008, 01:38    Заглавие:  

Бай Ганьо ,Честит ПРАЗНИК НА ТЕБ И НА ВСИЧКИ ХОРА ОТ ФОРУМА,НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ!
ПОКОРНО ТИ БЛАГОДАРЯ!СЕГА ЩЕ ЗАТВОРЯ УСТАТА НА МАМАЛИГАТА !ЗНАЕХ ,ЧЕ Т-72 е по-добър , но ДРУГО СА КОНКРЕТНИТЕ АРГУМЕНТИ КАЗАНИ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТ!СЕГА ПРЕВЕЖДАМ ТВОЯТ ПОСТ НА АНГЛИЙСКИ!МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ!
Послепис:А би ли си казал мнението за М-84 срещу Т-72?Сега четох в ,че сърбите начеват мащабна модернизационна програма за своите ОБТ М-84 до варианта V-2001 еквивалентен(според сърбите) на Т-90!Не съм компетентен ,но ми изглежда прекомерно амбициозно,смешно и по сръбски самохвално.
Много ме ЗАРАДВА С ТОВА ,КОЕТО НАПИСА ,за TR-85M1! Very Happy Простете ми емоционалността ,но най-накрая нещо добро!Че и власите ни се подиграват ,че цитирам го ,,вашата армия в момента е на 14 години след румънската"!Това са буквалните думи!
Още нещо, оръдието на TR-85M1 си е оригиналното Д-10 на Т-55, как е като пробивна сила?В смисъл може ли да проникне снаряд в бронята на Т-72?
Върнете се в началото
Гого танкиста

МнениеПуснато на: Пон 03 Мар 2008, 21:02    Заглавие:  

Не. На 100-мм в противотанковите боеприпаси са УБР (унитарен бронебоен), К (кумулативен) и евентуално (не познавам тази модернизация "Циклоп") управляема ракета (изстрелвана от танковото оръдие), която по същество си е кумулативен изстрел.
Ориентировъчно бронепробиваемостта е следната: за УБР - 1.3 к (калибъра), за БП (бронебойно подкалибрен) - 3-4к, за К - 4-5к.
Правия изстрел за Т-55 по цел висока 2.7м е 1250м, така че едва ли ще пробие челната броня на Т-72, не казвам за странично борд и купола, както и отзад. На Т-72 (дори и без модернизация) челната е еквивалент на 550мм.
Върнете се в началото
Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Сря 05 Мар 2008, 20:22    Заглавие:  

калло написа:
Уф, по повод статията, постната от Елемаг - НВО очевидно са се отказали окончателно да пускат каквото и да е нормално на военна тема - първо малоумията на Ростопшин, сега изкуфелите малоумия на пенсиониран психо, живеещ през ВСВ. Да каже този дебил как го вижда пълначът да се справи с висока скорострелност, например при калибър 152мм и движение в атака в пресечена местност... И какви предложения точно ще даде за подобряване на 125мм ПБС (акто къде го вижда тоя ускорител да се монтира например...) Абе, с две думи - добре правя, че повече не чета тая глупост НВО.

А защо все пак на западните танкове (без Льоклер) се отказват от автомата за зареждане? Все трябва да са имали някакви основания, а не съм срещал нищо по въпроса. Едва ли е бил за тях непреодолима трудност. Който е чел нещо по въпроса, моля да каже.
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Сря 05 Мар 2008, 20:26    Заглавие:  

не се отказват, а не правят достатъчно удовлетворяващ ги такъв.

ВСИЧКИ нови и перспективни разработки са с АЗ.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Сря 05 Мар 2008, 20:54    Заглавие:  

T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Сря 05 Мар 2008, 21:26    Заглавие:  

и аз да се включа в този интересен разговор
4-тия член на екипажа - освен от чисто хуманна гледна точка - при поражение - допринася до още един недостатък намашината - а и на частта в която е зачислен
Не ми се смята с колко точно се утежнява машината с 4-я член на екипажа.Виден подполковник ги сметна към 12 тона
и по малко да е
допълнитеният тонаж - дава по голям разход на гориво( за всеки случай е по малък от машина с 3-членен екипаж)
това от своя страна сметнато по броиката на машините в ротата,батальона или бригадата дава огромно количество гориво!
И преставете си каква колона цистерни ще върви след танковете!(споням си коментари за Абрамсите в Ирак- огромен разход на гориво)
При едно нахлуване при страна с що годе нормална армия това е твърде рисковано!

ICQ Номер 
andrei141984

МнениеПуснато на: Сря 05 Мар 2008, 21:41    Заглавие:  

Добре Т-72 , а за липсата на брониран отсек между екипажа на танка и боекомплекта-,как мислиш?Защото това именно е посочено като основен недостатък на този танк!
А липсата на термовизор?Не затруднява ли работата и използуването на бойните възмвожности изцяло на Т-72 в сложни метео-условия?
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Сря 05 Мар 2008, 21:52    Заглавие:  

andrei141984

МнениеПуснато на: Чет 06 Мар 2008, 00:40    Заглавие:  

Бай Ганьо написа:
Aндрей, надявам се ще позволиш аз да отговоря.
Поради компоновъчната схема на Т-72, няма как да се сложи бронирана преграда между БК и екипажа. Но това в никакъв случай не може да се счита за недостатък на машината - изключително редки са случаите на взривен БК при 72-йката. Не може да се каже същото за Т-80. В хода на бойна експлоатация на двата модела се оказва че вертикално разположения БК на Т-80 е изключително уязвим при пробив на бронята между опорните ролки и горния брониран лист на корпуса. Докато при Т-72 бк е разположен хоризонтално и ролките на танка се явяват един вид допълнителна защита.
Относно термовизьора - много хубава работа върши но в сложни метеоусловия е безполезен.

Да но нашите Т-72 не могат да се сравняват с гръцките Леопард 2А6!Просто са различно поколение!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 68 [1013 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 66, 67, 68 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0755s ][ Queries: 12 (0.0072s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker