Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Пакистан помогнали на ЦРУ да открият и убият Осама бин Ладен · САЩ са с нов военен министър · Путин се разминал на косъм с атентат на 9 юли · Александър Йорданов за ветото: С този ход президентът демонстрира вярност към чужда държава - Руската федерация · Депутатите за ветото срещу сделката за Ф-16 - управляващата коалиция го отхвърля (ОБНОВЕНА) · Каракачанов за ветото на Радев срещу сделката за Ф-16 - военният министър разказа виц за акта на президента ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Wed 24 Jul 2019, 04:20
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Модели на вертолети
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [10 Posts]  
Author Message
Koraliev_

PostPosted: Wed 09 Jan 2008, 16:05    Post subject:  Модели на вертолети  

Може ли някой да ми каже от каде мога да си намеря модел на вертолет Ми-8/17?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
WhiteWolf

PostPosted: Wed 09 Jan 2008, 16:24    Post subject: Re: Модели на вертолети  

Koraliev_ wrote:

Ето тук има два Ми-8
Този на Revell е доста добър, за този на Kopro не знам. В сайта пише "0 бройки" но предполагам че в магазина няма начин да го нямат Wink

eve

PostPosted: Sun 13 Jan 2008, 13:45    Post subject: Re: Модели на вертолети  

WhiteWolf wrote:
Koraliev_ wrote:

Ето тук има два Ми-8
Този на Revell е доста добър, за този на Kopro не знам. В сайта пише "0 бройки" но предполагам че в магазина няма начин да го нямат Wink

Наистина на Ревел са много добри. Също и Звезда предлагат, даже матриците са им еднакви. Сглобил съм и на Копро, той не е за препоръчване.

WhiteWolf

PostPosted: Sun 13 Jan 2008, 21:24    Post subject: Re: Модели на вертолети  

eve wrote:
Сглобил съм и на Копро, той не е за препоръчване.

Защо? Аз мислех по едно време да си вземам точно на Kopro, хем досега нямам модел на тази марка, хем да видя как стоият нещата при тях. И мислех да го вземам този Ми-17 или един МиГ-19.

Koraliev_

PostPosted: Mon 14 Jan 2008, 15:35    Post subject: Благодаря за помоща  

Благодаря за линка който ми дадохте.Беше ми полезен Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
eve

PostPosted: Mon 14 Jan 2008, 22:59    Post subject: Re: Модели на вертолети  

Защо? Аз мислех по едно време да си вземам точно на Kopro, хем досега нямам модел на тази марка, хем да видя как стоият нещата при тях. И мислех да го вземам този Ми-17 или един МиГ-19.[/quote]

Имам сглобен Ми-17 на Копро, Ми-8 на Ревел и преправения модел на Ми-14 е модел на Ми-8 на Звезда. Ако имаш избор за предпочитане е да избереш моделите на Звезда или Ревел. Аз лично не намирам никаква разлика в матриците на двата модела. И двата са много добри, докато при Копро модела е по-слаб. Не е толкова детайлен, частите не пасват много добре също и фанара не приляга добре към тялото. То при всички модели на Копро го има проблема с фанара. Иска се повече пилене и препасване за да се получи добър резултат. Но в крайна сметка и това доставя удоволствие, нали това е част от моделизма. При Копро ми харесва това, че намерих модели, които при други производители нямаше когато ги купувах през 2000год.

WhiteWolf

PostPosted: Mon 14 Jan 2008, 23:49    Post subject:  

Аз досега винаги съм залагал на Revell. Но благодаря за информцията отностно Kopro, до сега не разполагах с такава, явно това е и причината моделите на Kopro да се по ефтини.
eve

PostPosted: Tue 15 Jan 2008, 19:10    Post subject:  

WhiteWolf wrote:
Аз досега винаги съм залагал на Revell. Но благодаря за информцията отностно Kopro, до сега не разполагах с такава, явно това е и причината моделите на Kopro да се по ефтини.

Можеби това е причината за тяхната цена, но и начина по който са ляти е различен от всички останали. Не знам какъв е, пластмасата е различна от тази на другите модели и имат доста чепаци по отливката. Въпреки това не съжалявам за нито един от моделите,които притежавам на Копро. Но ако заложиш отново на "Ревел" за модела на Ми-17 няма да сгрешиш. А между моделите на Ревел и Звезда имам чувство, че се различават само по кутиите.

eagle1

PostPosted: Thu 17 Jan 2008, 09:49    Post subject:  

Чувството ти хич даже не те лъже. През последните години ревел пакетират много модели на Звезда. Освен Ми-то пакетират и Ка-29, Су-24, МиГ-31, МиГ-3 (последния е ужасно дърво което Звезда са наследили от древна матрица на Италери) а сигурно и други за които в момента просто не се сещам. Общо взето размяната на матрици напоследък доста се шири, но ако се концентрираме въру може би най-достъпната унас фирма Revell Germany, то имайте впредвид че например техните Су-27, J-35, BAC Lightning F.6, всъщност са матрици на Hasegawa, а новият им Chinook май е препак на Италери, както междувпрочем и Tornado F3. Лично аз не намирам нищо лошо в това. Ако говорим за Hasegawa или Tamiya в кутия на Revell то ние като моделисти печелим от приемлива цена, а в случея с България и достъпност. Случея със Звезда е още по-приятен - ваденките и инструкциите на Звезда са пълна скръб при аналогична цена. Е, разбира се това значи че гафовите на матричарите също се мултиплицират, но това си е част от спорта Smile Въобще да живее международното сътрудничество. И да се надяваме че кооперацията Звезда-Revell ще продължи. Аз много се надявам да се появи ревелски препак на МиГ-21бис на звезда в 1/72...
ICQ Number 
eve

PostPosted: Thu 17 Jan 2008, 12:33    Post subject:  

Съгласен съм стеб, наистшна печелим ние. Само ще ти дам пример, преди 10 дни си купих Chinook на Италери за 21лв, а модела не Ревел струваше 28 и нещо. Как да не останеш доволен от междунаподното сътрудничество между фирмите Very Happy
Page 1 of 1 [10 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.1063s ][ Queries: 12 (0.0057s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker