Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Индонезйският танк Harimau · Нарастват жертвите на пожара в Северна Калифорния · Убежище в Германия: Все повече молби от турци, иранци · Всеки втори саксонец: Германия е пренаселена с чужденци · Лондон: Връщаме си контрола над парите, законите, границите! · Макрон: Франция е съюзник на САЩ, а не техен васал! ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 15 Ное 2018, 12:09
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » БЪЛГАРСКО ВОЕННОИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО
ЩИТ-82
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 6 [76 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
MX 82

МнениеПуснато на: Сря 07 Май 2008, 17:54    Заглавие:  

http://airgroup2000.com/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=-4&pos=0
Ето такива значки бяха раздадени на участниците след края на учението
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
dsuzunov

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря 07 Май 2008, 18:03    Заглавие:  

За съжаление,нямам никакви снимки
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 07 Май 2008, 19:41    Заглавие:  

Да покажем значката постната от МХ 82

Click to see if image is larger

И малко не в темата -

Dsuzunov тези снимки твои ли са? Ценни са.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
dsuzunov

МнениеПуснато на: Сря 07 Май 2008, 21:41    Заглавие:  

снимките са мои ....има и легенда към тях
Върнете се в началото
Flanker

МнениеПуснато на: Сря 07 Май 2008, 23:15    Заглавие:  

Цитат:
има и легенда към тях

Думай де друже, не ни дръж в напрежение Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
dsuzunov

МнениеПуснато на: Чет 08 Май 2008, 10:13    Заглавие:  

това е свързочният БТР на разузнавателният отдел към 7-ма мотострелкова дивизия в Ямбол.Снимката я правих на зимен лагер -февруари 1984 г до с. Гранитово Елховско .А този образ отгоре е Петър Петров от Силистра - радист на " Чайката ".
Аз самият бях МВ на БРДМ във вече бившият 82 МСП Ямбол- под 22290 от септември 1982 г. до май 1984 г.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Чет 08 Май 2008, 13:21    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
dsuzunov

МнениеПуснато на: Чет 08 Май 2008, 14:01    Заглавие:  

По това време командир на 82 МСП , наистина беше п-к Иван Митрев (бай Иван),а н-к щаб п-пк.Андреев (бай Андро)
Не зная дали полка е участвал на ЩИТ 82 , защото аз отидох там след като учението свърши.
В "Щита" участвах като школник в Школата за БТР-Русе.В 82-МСП служих в Разузнавателна рота с ком.Милан П.Камбуров...същият почина през септември 1984г.ПНЩР беше Иван Джебелянов (ДЖИМИ),а от есента на 1983г. на негово место дойде Атанас Дженков (ДЖЕНЬО) - от 12МСП Елхово.
По време на ЩИТ 82,някой ми беше подарил стикер на учението и го бях залепил на купола на БРДМ.
От един приятел разбрах,че двата разузнавателни БРДМ-2 от 82 МСП в момента били на мисия в Ирак или в Афганско.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Чет 08 Май 2008, 20:41    Заглавие:  

Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Чет 08 Май 2008, 21:13    Заглавие:  

dsuzunov

МнениеПуснато на: Пет 09 Май 2008, 07:48    Заглавие:  

Не зная дали тук е мястото , но хронологично е по същото време.
В онези години - началото на 80-те в Ямбол се носеше една легенда пряко свързана с 42 ТП.
Даже си имаше и стихче :..." на гарата-преврат , на центъра-разврат , а в Аврена-глад "....
Ако някой може да осветли тези събития.Аз знам само легендите...
Върнете се в началото
MX 82

МнениеПуснато на: Пет 09 Май 2008, 20:38    Заглавие:  

„… на гарата- преврат” – отнася за някакъв капитан, командир на гаубична батарея, които се сдърпал с милиционерите около гарата, жестоко обиден от тях отишъл в разположението на батареята, вдига по тревога бойците и батареята се изнася в района на гарата, където заема „Забой”. „В центъра-разврат” – по същото време, дъщерята на някакво Ямболско партийно величие, след дискотека решила да задоволи сексуалният си глад в центъра на града. Но доколкото си спомням и двете събития са съпроводени с обилно количество алкохол. Както и когато ми ги разказваха. И за третото разказваха, но нищо не ми е останало в главата, и имена имаше по предните две но …. Силата ме е била обладала. Това е станало някъде през периода 1977-79 год. по това време разказващия, служеше в Ямбол и разказваше, че батареята била от техния полк. А той е бил звукометрис към БЗР. Та нещо не се връзва с танков полк.
Върнете се в началото
dsuzunov

МнениеПуснато на: Съб 10 Май 2008, 10:59    Заглавие:  

...относно " ПРЕВРАТА"...командира на разузнавателния взвод при 42 ТП е вдигнал взвода по тревога и са се изнесли в района на гара Ямбол с два или три БРДМ,заради конфликт с милиционери в РСВ на гарата ( не му сервирали алкохол и вдигнал скандал)

...относно "РАЗВРАТА"...информацията ми е същата,само че действието се развива след кинопрожекция и е пред киното.

...относно "ГЛАДЪТ"...жена на средна възраст - известен учител по математика или физика,член на някаква секта.Същата "чула гласа на БОГ , който поискал децата-и син и дъщеря.Държала ги затворени в стая на последният етаж,заключени без храва и вода , около седмица.Момчето успява да се измъкне.
Тогава се говореше,че синът и е срочно служещ в 42 ТП.

Това е легендата,която се носеше тогава в Ямбол....82-84 г.
Върнете се в началото
2C7

Местожителство: Центъра на просффетата

МнениеПуснато на: Съб 10 Май 2008, 20:16    Заглавие:  

MX 82 написа:
„… на гарата- преврат” – отнася за някакъв капитан, командир на гаубична батарея, които се сдърпал с милиционерите около гарата, жестоко обиден от тях отишъл в разположението на батареята, вдига по тревога бойците и батареята се изнася в района на гарата, където заема „За бой”.

dsuzunov написа:
...относно " ПРЕВРАТА"...командира на разузнавателния взвод при 42 ТП е вдигнал взвода по тревога и са се изнесли в района на гара Ямбол с два или три БРДМ,заради конфликт с милиционери в РСВ на гарата ( не му сервирали алкохол и вдигнал скандал)

Smile Razz Very Happy Един такъв командир има хиляди и милион пъти по-висока бойна стойност от някой сдухан смотаняк, който не смее и да п**дне, за да не му отиде заплатката и поста!!!(заради тоталната липса на самоинициатива - страх от репресии (и защото са се готвили за нападение), германците бият като маче у дирек съветската армия през 1941 г.. Wink) Дали някой сега би си позволил това???!?Способен ли е някой да мотивира по този начин подчинените си в правотата на заповедите си??!?(Е, сега да не тръгне всеки командир да вдига войската по тревога за щяло и нещяло.. Laughing) Предполагам, че не е искал да навреди на някого, а просто да покаже, че може да разчита на подчинените си и че с него не може да постъпват така. Надявам се и сега да има такива командири в БА!

ПП. dsuzunov, много се радвам, че пишеш във форума, снимките, които качи, са много ценни и интересни! Smile

Последната промяна е направена от 2C7 на Пет 30 Май 2008, 11:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
dsuzunov

МнениеПуснато на: Съб 10 Май 2008, 20:49    Заглавие:  

Благодаря за признанието.От доста време търсех сайт,който да ме върне във войнишките ми години....все пак съм служил в сериозен род войски ...82 МСП Ямбол
А по повод на сериозният род войска...един спомен....мой началник в полицията завършил школата " ЧАВДАР " се беше опитвал да ме плаши със Строевият устав...щял да го приложи на практика в нашата служба и конкретно на мен щяло да ми се стъжни.Ядосах се...той..." физкултурника на полка "ще ми говори за устав на мене кашика,служил в 7-ма мотострелкова дивизия....лигльо.....пък и е с по-малко служба от мен....бомбе...или както им викахме в Ямбол...буца
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 6 [76 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » БЪЛГАРСКО ВОЕННОИСТОРИЧЕСКО НАСЛЕДСТВО
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0698s ][ Queries: 14 (0.0058s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker