Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Dubai Airshow 2019 - flynas поръча 10 самолета A321XLR · В Турция арестите на превратаджии продължават вече трета година · Музеят на авиацията получи фотоси от 13 авиационни спотъри · 19 ноември - Празник на СВ Заместник-министърът на отбраната Атанас Запрянов: Бюджетът за отбрана през следващите години ще нараства, както е планирано · Един от най-важните съюзници на САЩ в Близкия Изток проявява интерес към изтребителя-бомбардировач Су-32 · Откриха стари боеприпаси в село до Омуртаг ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 19 Ное 2019, 17:30
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Какви сборни модели на граждански самолети има из София?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [12 Мнения]  
Автор Съобщение
скипаджията

МнениеПуснато на: Пет 15 Фев 2008, 16:47    Заглавие:  Какви сборни модели на граждански самолети има из София?
Описание на темата: ама и да са 1:144 мащаб...

Идвам в София сред десетина дена. Хванала ме е треската и яко съм подгонил два модела (747 на Ревел и Л-1011 на Еърфикс), но да ги мъкна със себе си е мъка, както си и представяте, а и ще ги опропасти. По-скоро ако ги има в София, хем ще си ги купя на место, хем ще ползвам пресен опит за избягване на допуснати грешки.

Последно гледах през октомври в "Бонжурите". Имаше по някой А320 и 737, евентуално и по нещо друго, ама 747 не помня да имаше... Бе, квото има, все е нещо!

Зад Японския не съм ходил (мда, прави сте, грехота и срамота!) повече от година. В Хоби Свят на Павлово все имаха нещо да зарадва чиляк, ама не знам дъл още са актуални, че от години не съм минавал. В Малкия ЦУМ оня човечец не знам дъл още държи щанда на последния етаж (напоследък [демек през примерно 2002 г.!] беше ептен празен откъм интересни работи. Знам, че закриха магазина на оная пряка на Мария Луиза близо до Лъвов мост. На Шишман срещу Св. Седмочисленици имаше една книжарничка с доста модели, ама вече не зареждат и май минаха на мобилни телефони...

То май другаде нищо не остана..? В Младост знам имало магазин (ама къде, не ме питайте) и в Горна Баня (май... знам ли...), ама за греховете си не съм им засенчвал праговете...

Гугълът, като диря "модели" ми дава "манекенки", ама пусто съм женен човек... Инак модели йок!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
WhiteWolf

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет 15 Фев 2008, 18:29    Заглавие: Re: Какви сборни модели на граждански самолети има из София?

скипаджията написа:
Гугълът, като диря "модели" ми дава "манекенки", ама пусто съм женен човек... Инак модели йок!

За другото не знам, просто не съм от София, но в Google търси не "models", а "plastic kit" или "plastic models" Wink

скипаджията

МнениеПуснато на: Пет 15 Фев 2008, 18:45    Заглавие:  

Шегата настрана, на български съм дирил с "мащабни+модели", "сглобяеми+модели", "стендови+модели". Излизат доста резултати, но сред тях само три от магазини, а и техните сайтове изглеждат непипани от години. "Хоби Свят" например още си рекламира, ли рекламира клона близо до Мария Луиза, който вече години откак закриха. На английски се получава стълпотворение...
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пет 15 Фев 2008, 18:59    Заглавие:  

скипаджията написа:
"Хоби Свят" например още си рекламира, ли рекламира клона близо до Мария Луиза, който вече години откак закриха.

бъркаш събитията - отново има магазин според основното лице в Хоби Стронг (с него съм говорил последно на БИАФа през лятото). магазинът срещу автогара Юг имаше основно 1:144 авиолайнери преди време. горе-долу същото положение беше и в Малкия ЦУМ, сега щандът е на етажа над приземния. "зад Японския" не съм стъпвал от година - не коментирам.

виж си ЛС Wink
Върнете се в началото
скипаджията

МнениеПуснато на: Пет 15 Фев 2008, 19:07    Заглавие:  

Ее, супер! Як магазин беше. Последно там си купих 1:72 AWACS на Еърфикс за 60 лв, когато най-ниската цена във валута беше двойно повече (сега е спаднала на 35-40 евро)

Благодаря и за лс.
Върнете се в началото
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 15 Фев 2008, 22:47    Заглавие:  

Скип намерил си къде да търсиш модели на граждански машини, да ти кажа.
Ханнантс май наскоро са получили голяма пратка от Minicraft - каквито граждански самолети ти е кеф от ВСВ до днес. Добре че стаичката в общежитието ми е малка и Ханнантс е далече от St. Pancras(пък и ми беше такова едно културно и вместо към Хендън се понесох към Бритиш Мюзиъм) иначе миналата събота насмалко да се върна с В 777(и още няколко неща) от Лондон.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
скипаджията

МнениеПуснато на: Съб 16 Фев 2008, 01:52    Заглавие:  

Thunder-e, здравей, бе човек! Как е?!

Завчера говорих с едно българче в Шефийлд Юти, Нина. Тя и щерката на най-големия ми приятел Саймън (който неволно кръсти известен обект в Габрово "Домат на умората и сатирАа-та"), и двете тая година зайчета, направили почин за валентиновден, "гушни българче", който бил подхванат от в-к "Сега"... Кудош!

Отн. моделите, София не си я давам! Попадал съм на страхотни находки! И друго - къде сега да мъкна полу-направена 747-ца по аероплани и летища, че да ми се чуди народът на акъла! Все ще се намери нещо на место...
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Съб 16 Фев 2008, 02:28    Заглавие:  

скипаджията написа:
Thunder-e, здравей, бе човек! Как е?!

Завчера говорих с едно българче в Шефийлд Юти, Нина. Тя и щерката на най-големия ми приятел Саймън (който неволно кръсти известен обект в Габрово "Домат на умората и сатирАа-та"), и двете тая година зайчета, направили почин за валентиновден, "гушни българче", който бил подхванат от в-к "Сега"... Кудош!

Отн. моделите, София не си я давам! Попадал съм на страхотни находки! И друго - къде сега да мъкна полу-направена 747-ца по аероплани и летища, че да ми се чуди народът на акъла! Все ще се намери нещо на место...

Малко оф ще да се получи ама дано модератора е снизходителен. Аз вече няма! notworthy
Aми подивявам от скука. В момента живота ми изцяло се състои в писане на Ph.D. thesisа(да му се не види за една година произведох повече отколкото за 7 на държавна служба - към момента 100 страници смислен текст) и пътешествия нагоре надолу из Кралството (ей на с малко късмет утре в морската част на форума ще има снимки от пътешествието ми до Глостър Хисторик Докс). Даже и свестен модел няма откъде да си купиш щото местния магазин е като преживял продължителна бомбардировка, и по мойте нови интереси(големи каруци и бомбардировачи от ВСВ в 1/144) нема нииищоо а най-близкия свестен магазин е в Йорк.
Де ги тез българчета в Шефийлд аз все още имам чувството че съм единствен?

Я да разбъзикам любителите на пътнически самолети в 1/144 с разни работи от местния пазар

Click to see if image is larger

Ханнантс го дават за 19 паунда, но са малко гаден магазин, понеже ако купувате нещо различно от книги или ецвани части искат да поръчате минимум за 30 паунда(в които не влиза доставката)

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
pach

МнениеПуснато на: Вто 19 Фев 2008, 09:36    Заглавие: Re: Какви сборни модели на граждански самолети има из София?

скипаджията написа:
Идвам в София сред десетина дена. Хванала ме е треската и яко съм подгонил два модела (747 на Ревел и Л-1011 на Еърфикс), но да ги мъкна със себе си е мъка, както си и представяте, а и ще ги опропасти. По-скоро ако ги има в София, хем ще си ги купя на место, хем ще ползвам пресен опит за избягване на допуснати грешки.

Последно гледах през октомври в "Бонжурите". Имаше по някой А320 и 737, евентуално и по нещо друго, ама 747 не помня да имаше... Бе, квото има, все е нещо!

Зад Японския не съм ходил (мда, прави сте, грехота и срамота!) повече от година. В Хоби Свят на Павлово все имаха нещо да зарадва чиляк, ама не знам дъл още са актуални, че от години не съм минавал. В Малкия ЦУМ оня човечец не знам дъл още държи щанда на последния етаж (напоследък [демек през примерно 2002 г.!] беше ептен празен откъм интересни работи. Знам, че закриха магазина на оная пряка на Мария Луиза близо до Лъвов мост. На Шишман срещу Св. Седмочисленици имаше една книжарничка с доста модели, ама вече не зареждат и май минаха на мобилни телефони...

То май другаде нищо не остана..? В Младост знам имало магазин (ама къде, не ме питайте) и в Горна Баня (май... знам ли...), ама за греховете си не съм им засенчвал праговете...

Понеже аз от София само купувам ще карам под ред:
-бонжурите (то май на пл.Славейков остана само) са свръх бедни , боя на Ревел от балканската война каквото останало , няколко танка , и "динго" бронираната машинка и "лесните" два "изтребителя" на Междузвездни войни...това е .
-За Японския е пълен до тавана със стока , и склада му е някъде там , та каквото не е изложил но го има , като питаш (ако го има) търчи до склада , човека...Но не съм се заглеждал по гражданските машини , но не може да няма нищо и от тях!
-В малкия Цум (дето ту го има , ту го няма - май вече го няма)по скоро е за хора от типа "тате , искам този самолет , моля тееееее..."
-този на павлово вече е малкия на фирмата която държи и този на "Кирил и Методий" , имат добър избор , сайта им отговаря на наличностите, и бързо се продават , но там май съм виждал граждански (но не и 747 , щеше да ми направи впечатление!)
-на Шишман си бе по скоро книжарница и вече не зареждат с модели .
Най - добрия и богато зареден и този на "Нира хоби" в Младост , приемат поръчки и през сайта си , избора е голям (но аз пък още не мога да стигна до него , щото знам че като влезна ще ми спре дъха , пък после и джоба ще се опразни докрай...)
Напиши в гугъла "Нира хоби" само в български страници и би трябвало да излезе!
(не давам линк , че е "реклама" пък и те си имат собствен клуб и форум който е във "Война" Laughing с различно мислещите...)
Та това са актуалните магазини в София!
Имаше един павилион - парфюмерия на паркинга на хотел Плиска , който продаваше интересни модели , но явно му свършиха и сега вече не зарежда...
А този на Овча Купел с/у автогарата е май за радиоуправляеми на "Групнер" , имат и сайт мисля
Сега се сещам - на Павлово няма , не е и имало , то и аз разбрах за този на Овча Купел пред шивашката фабрика , посока към реката и Борово-мисля че за него питаш!Та там си е (виж по-горе)
Very Happy

NEO

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Вто 19 Фев 2008, 16:10    Заглавие:  

Rolling Eyes В Младост1 магазинчето беше в новата част на пазара.Много хубав беше,поне ,когато бъх за последно(това бише преди 7-8 месеца май)
скипаджията

МнениеПуснато на: Нед 24 Фев 2008, 18:25    Заглавие:  

Благодаря на всимки зи отзивите. С нетърпение чакам да обходя магазините!
Върнете се в началото
pach

МнениеПуснато на: Чет 28 Фев 2008, 12:35    Заглавие:  

Дано колегата прочете и това . Very Happy
Вчера (27.02) посетих два магазина - този на ул.Кирил и Методий :
Има нова зареждане , включително на много граждански от REVELL, и то точно в 1/144 .Обаче се шашнах от многотията и за Скипаджията запомних само Ан-124 "Руслан" от тази фирма , като дори не видях цената (лудост някаква...) но пък нещо ме дърпа (а аз уж само военни...)... та така , чака го избор широк.
Втория - в малкия цум , просто си взимам думите обратно (от по-горе) , той е вече на втори етаж , в един огромен ъгъл и е пълен с разнообразна стока от доста фирми -източни и западни .Не подлежи на описание (че сърцето ми вчера прескочи Laughing ), трябва час по-скоро да го посетиш , човека каза че в началото на април чака още стока ...
Дано не е пак от ден до пладне - собственика твърди , че има раздвижване както на нашия пазар , така и при него и ще се уголемява още (ама не разбрах той или пазара Cool ).
Та това са пресните новини.

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [12 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1311s ][ Queries: 12 (0.0051s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker