Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
И Гърция за общ европейски авиофлот срещу пожарите · Турски кметове: Не трябва да допуснем Volkswagen да избере България! · Евродепутати искат забрана на трофейния лов на застрашени видове животни · Според Валери Симеонов през септември предстоят промени в управляващата коалиция · Съветник на Тръмп потвърди интереса му към покупка на Гренландия · Ракетният крайцер "Маршал Устинов" влезе в Ламанша ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 19 Авг 2019, 01:18
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и събития до края на 20 век
Войните в СФРЮ
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 23 от 25 [366 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 21, 22, 23, 24, 25 Следваща
Автор Съобщение
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр 2011, 21:17    Заглавие:  

Pirin написа:
А пък на мен ни ми пука за мнението на едно форумно дрисльо. Честь имею!

Евала, замени единия интернационализъм с друг! Като замениш братята "християни" с "мюсулмани" и се сети в коя графа отиваш! С обидите към Николай мнението ти изобщо не тежи повече, даже и пред дрисльовци, пък честта - нека всеки си преценява сам дали ти е останала.
Върнете се в началото
Flanker

МнениеПуснато на: Сря 13 Апр 2011, 22:02    Заглавие:  

T-72 написа:
Flanker написа:
chewbaca написа:
какво общо има тук етносът? става дума за религии. Пирин явно гледа на нещата по-генерално, защото неведнъж е отбелязвал, че се задава война между християнството и мюсюлманството.

Пирин, много добре си ги вижда нещата, а войната не се задава, тя вече е факт, макар да е все още "студена".

аз незнам кое вижда добре?СФРЮ си беше една изкуственно създадена велика сърбия.И точно тази шовинистична тяхна политика доведе до смъртта на стотици хиляди хора само преди по малко от 20-години.Ако на вас ви харесва това - ясно.
Одобрявате дебългаризирането на Македония и Западните покрайнини + Пирот ,Ниш...
Сърбите спря ли ги християнството и славянството да провеждат антибългарска политика от 1913 г (та дори от 1820 да кажем).
Десетките хиляди избити и прокудени Българи от бащин дом забравени ли са?
И да се бием за тези хора?
Питайте хърватите и словенците...да видим какво ще ви кажат за братския сръбски славянски народ!

Виж сега, Т-72, има 2 алтернативи по въпроса:
1. Да продължим с омразата, деленето и конфронтацията, както очевидно ти предлагаш.
2. Да заровим томахавките и да гледаме заедно в бъдещето.
При първата алтернатива сме обречени на вечна конфронтация, недай Боже на война.
При втория вариянт може да направим като западноевропейците. Французи, германци и въобще почти цяла западна Европа имат зад гърба си за последните 100 години милиони избити, прекроени граници и държави. НО виждате как живеят сега.
Който се е бил там, го е правил доброволно и сам е решил за себе си, никой не е каран на сила (имам предвид чуждестранните наемници, няма значение българи или руснаци).
Изберете си сами алтернативата. На Народното ни събрание стои един надпис- "Съединението прави силата"...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Pirin

Местожителство: LBSF

МнениеПуснато на: Чет 14 Апр 2011, 07:40    Заглавие:  

Кои сте вие, дришльовци, за да проценявате моя чест и мое достоинство? Кой съм аз и какъв съм, знают си хора, уважаеми от мен. pgp000, нито ти познавам, нито имам желание, но ти кой си да проценяваш мен?! Да си заслужил офицер, служил на Родината? Да си имаш поне капка боен опит? Да си видял поне малка част от тези грозни неща от реален живот, каквито видял аз?
Съжалявам, но май време да се разделя с този форум! Било ми е интересно да общувам с подобни на мен хора, но и тука вече царува сивота и инфантилизъм. Така че разделям се с форума, желая ви всичко добро.

popay_the_sailor
[Admin]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет 14 Апр 2011, 07:46    Заглавие:  

Pirin написа:
Кои сте вие, дришльовци, за да проценявате моя чест и мое достоинство? Кой съм аз и какъв съм, знают си хора, уважаеми от мен. pgp000, нито ти познавам, нито имам желание, но ти кой си да проценяваш мен?! Да си заслужил офицер, служил на Родината? Да си имаш поне капка боен опит? Да си видял поне малка част от тези грозни неща от реален живот, каквито видял аз?
Съжалявам, но май време да се разделя с този форум! Било ми е интересно да общувам с подобни на мен хора, но и тука вече царува сивота и инфантилизъм. Така че разделям се с форума, желая ви всичко добро.

Телефонът бе вече в ръката ми, за да обсъдя с останалите админи поведението на Pirin, и да решим какво наказание да му се наложи за обидите към Т-72. Радвам се, че сам е решил да напусне форума.

Run, live to fly, fly to live, Aces high.
--------------------------------------------
Есть ложь, наглая ложь и советская историография
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
kramer

МнениеПуснато на: Чет 14 Апр 2011, 19:53    Заглавие:  

Нямаше нужда да се нарушава добрия тон. В крайна сметка щом Франция и Германия се разбраха, не виждам причина ние българите да не се разбираме със Сърбия. Другото е "балканщина".
Още повече че е дошло време християните да се съберат заедно като на "Ноев ковчег" и да си отстояват ценностите на цивилизацията.
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пон 18 Апр 2011, 21:23    Заглавие:  

Flanker написа:
T-72 написа:
Flanker написа:
chewbaca написа:
какво общо има тук етносът? става дума за религии. Пирин явно гледа на нещата по-генерално, защото неведнъж е отбелязвал, че се задава война между християнството и мюсюлманството.

Пирин, много добре си ги вижда нещата, а войната не се задава, тя вече е факт, макар да е все още "студена".

аз незнам кое вижда добре?СФРЮ си беше една изкуственно създадена велика сърбия.И точно тази шовинистична тяхна политика доведе до смъртта на стотици хиляди хора само преди по малко от 20-години.Ако на вас ви харесва това - ясно.
Одобрявате дебългаризирането на Македония и Западните покрайнини + Пирот ,Ниш...
Сърбите спря ли ги християнството и славянството да провеждат антибългарска политика от 1913 г (та дори от 1820 да кажем).
Десетките хиляди избити и прокудени Българи от бащин дом забравени ли са?
И да се бием за тези хора?
Питайте хърватите и словенците...да видим какво ще ви кажат за братския сръбски славянски народ!

Виж сега, Т-72, има 2 алтернативи по въпроса:
1. Да продължим с омразата, деленето и конфронтацията, както очевидно ти предлагаш.
2. Да заровим томахавките и да гледаме заедно в бъдещето.
При първата алтернатива сме обречени на вечна конфронтация, недай Боже на война.
При втория вариянт може да направим като западноевропейците. Французи, германци и въобще почти цяла западна Европа имат зад гърба си за последните 100 години милиони избити, прекроени граници и държави. НО виждате как живеят сега.
Който се е бил там, го е правил доброволно и сам е решил за себе си, никой не е каран на сила (имам предвид чуждестранните наемници, няма значение българи или руснаци).
Изберете си сами алтернативата. На Народното ни събрание стои един надпис- "Съединението прави силата"...

рядко влизам защото съм командирован на места кадето нета е само мечта, но все пак ще отговоря на колегата.
За омраза и делене не говорех, а само че не си струва да се жертва Българин точно за сърбите.
Нее толкова трудно човек да се порови из книжки и прочие за да разбере защо.
Имаме си прекрасна Родина и усилията ни трябва да са насочени към нея.
Но колега не ни сравнявай със запада.Тук са Балканите.
РЕалността е съвсем друга и колкото да искам да има навсякаде мир и светлина и да си подаваме ръце и да се гоним по зелените поляни ......

ICQ Номер 
russia

МнениеПуснато на: Вто 19 Апр 2011, 16:48    Заглавие:  

[quote="T-72"] thumbup
Flanker

МнениеПуснато на: Вто 19 Апр 2011, 19:40    Заглавие:  

T-72 написа:
рядко влизам защото съм командирован на места кадето нета е само мечта, но все пак ще отговоря на колегата.
За омраза и делене не говорех, а само че не си струва да се жертва Българин точно за сърбите.
Нее толкова трудно човек да се порови из книжки и прочие за да разбере защо.
Имаме си прекрасна Родина и усилията ни трябва да са насочени към нея.
Но колега не ни сравнявай със запада.Тук са Балканите.
РЕалността е съвсем друга и колкото да искам да има навсякаде мир и светлина и да си подаваме ръце и да се гоним по зелените поляни ......

Дори и да се съглася с тебе, пак повтарям- който е отишъл там, го е направил доброволно и сам си е направил сметката, преценил си е като голям човек. Никой не е каран на сила. Дали си струва или не, не се наемам аз да съм съдника на хорските решения. Бих извадил аргументи и "за" и "против", но кой съм аз та да държа сметка на някой...
Родината била прекрасна- ми с големи резерви бих се съгласил... да кажем за природата. Виж за другото ще ми е доста трудно. А относно усилията за родината ни, се сещам за една поговорка- 100 да оправят и подреждат, а 1 да разваля и руши- 100те пак няма да му насмогнат. А при нас е още по екстремния вариант- 1 оправя, 100 рушат...
Е добре, няма да сравнявам със запада. Демек това, че сме в ЕС и уж искаме да се приобщим и интегрираме с цивилизацията, ще си остане само на хартия?! Ще си живеем в мракобесие, балкански манталитет като скоти и ще може да се сравняваме с държави като Албания, Конго Бразавил и Тамбукту. Е чудесна перспектива.... Все повече се убеждавам, че с право съм напуснал БГ... жалко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 22 Апр 2011, 17:37    Заглавие:  

стъпка по стъпка колега.Има си естествен ход.ЗАПАДА да стигне до това ниво е изминал доста голям път.
И това време ще дойде но е рано още!
Благодаря за подкрепата на колегите!
А иначе съм оптимист, в тази среда която работя има Хора на световно ниво!
Така че с повече търпение ще ги стигнем и задминем дори!

ICQ Номер 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 26 Май 2011, 16:03    Заглавие:  

http://www.dnes.bg/balkani/2011/05/26/arestuvaha-ratko-mladich.119632
Арестуваха Ратко Младич

Ще пия една бира днес за хубавото събитие!

ICQ Номер 
kramer

МнениеПуснато на: Пет 27 Май 2011, 18:03    Заглавие:  

72-ка, теб това кво те топли?
Мен ме топли единствено това, че брачата на запад излязоха по-големи боклуци и от нас.
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 27 Май 2011, 22:05    Заглавие:  

kramer написа:
72-ка, теб това кво те топли?
Мен ме топли единствено това, че брачата на запад излязоха по-големи боклуци и от нас.

мен ме топли че им се връща за стореното над нас.От излишна патетика няма смисъл.За Македония, покраинините и т.н всеки знае.
Защото всичко продължава.Не си мислете че са спрели да се месят и агентурно и всячески!
Кашите в Македония именно сърбоманите и сърбите ги бъркат, за покраините сами знаете.

ICQ Номер 
a_godumov

МнениеПуснато на: Пет 27 Май 2011, 23:31    Заглавие:  

Мисля, че Ратко Младич заслужава наказание за това, което е сторил и от тази гледна точка се радвам, че го арестуваха. Обаче съм сигурен, че сръбските служби от много време знаеха къде, но го укриваха. Както Пакистан укриваше Осама бин Ладен.
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 28 Май 2011, 07:12    Заглавие:  

a_godumov написа:
Мисля, че Ратко Младич заслужава наказание за това, което е сторил и от тази гледна точка се радвам, че го арестуваха. Обаче съм сигурен, че сръбските служби от много време знаеха къде, но го укриваха. Както Пакистан укриваше Осама бин Ладен.

да,много точно казано.Изтъргуваха го!

ICQ Номер 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 29 Юни 2012, 11:25    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Международният трибунал в Хага за войните в бивша Югославия оправда бившия военен лидер на босненските сърби Радован Караджич за геноцид в Босна и Херцеговина, съобщи съдът, цитиран от световните медии. Съдиите постановиха, че прокурорите не са представили достатъчно доказателства по това обвинение. Срещу Караджич обаче остават обвиненията в геноцид в Сребреница и по още девет точки за престъпления срещу човечеството и военни престъпления по време на войната в Босна между 1992 и 1995 г. Защитата поиска на заседанието от 11 юни оправдаването на Радован Караджич по 11-те точки от обвинителния акт. Преди това обвинението приключи представянето на доказателствата на 25 май, а защитата трябва да започне да представя своите доказателства на 16 октомври. Процесът срещу Караджич, който беше арестуван през юни 2008 г. в Белград, след като се укрива 13 години, започна през октомври 2009 г. Кървавият конфликт в Босна отне живота на най-малко 100 000 души, милиони бяха прогонени от своите домове. Най-трагичният епизод на войната бе продължителната обсада на столицата Сараево и превземането на Сребреница, където армията на боснеския сръбски генерал Ратко Младич изби 8000 босненски мюсюлмани. Младич също е подсъдим за тези престъпления.

Трибуналът в Хага осъди вчера сръбския ултранационалист Воислав Шешел на две години затвор заради отказ да отстрани информация от своя уебсайт, която разкрива самоличността на свидетели, на които е била гарантирана анонимност от съда. Това е третият път, при който Шешел е осъден за неуважение към съда, откакто той се предаде на съда на ООН през 2003 г., за да бъде съден за престъпления по време на войните на Балканите в началото на 90-те години. Прокуратурата поиска 28-годишна присъда за Шешел по основното дело срещу него за престъпления срещу несърби в Хърватия, Босна и Войводина. Произнасянето на присъдата се очаква през март догодина.

В Сърбия пък наследникът на починалия диктатор Слободан Милошевич на председателския пост в Социалистическата партия ще е новият сръбски премиер. Назначението на Ивица Дачич е резултат от задкулисна сделка между социалистите и Сръбската прогресивна партия, която спечели най-много гласове на последните парламентарни избори. Вчера спечелилият президентските избори доскорошен лидер на прогресивната партия Томислав Николич връчи на лидера на социалистите Ивица Дачич мандат за формиране на правителство. Президентът подчерта, че който и да състави правителството, Сърбия ще върви по европейски път. Дачич, чиято партия бе трета по броя на местата в парламента, получени на изборите на 6 май, отхвърли предложенията да продължи коалицията с досегашния си партньор, Демократическата партия на загубилия президентските избори Борис Тадич. След парламентарния вот още на 8 май първоначално социалистическата партия официално даде подкрепата си за общо правителство с премиер Борис Тадич. После двете партии започнаха преговори, които се проточиха повече от 7 седмици.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 23 от 25 [366 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 21, 22, 23, 24, 25 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и събития до края на 20 век
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1207s ][ Queries: 12 (0.0122s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker