Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Кристиян Бойков проговори: Невинен съм, а цяла България е срещу мен! · За да няма опашки: Първата регистрация на кола и при частници, не от КАТ · Верижна катастрофа на "Тракия", блъснаха се 6 коли · Теч на главен водопровод остави без вода половин Перник · Морето взе поредна жертва, мъж се удави в "Св. Константин" · Саудитска Арабия ще получи американската система за ПРО THAAD ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 22 Юли 2019, 12:09
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Къде съм служил във ВВС
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 3 [45 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
Neno Er

Местожителство: гр.Плевен ж.к. "Сторгозия"

МнениеПуснато на: Сря 19 Мар 2008, 16:28    Заглавие:  Къде съм служил във ВВС
Описание на темата: Който желае, да напише нещо за службата си във ВВС.Къде? С какви спомени е останал?

Какво ще кажете за тази тема? Приемате ли я?
Ако съм сбъркал и не и е мястото тук, преместете я и моля за извинение.
чичо Нено

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 19 Мар 2008, 17:40    Заглавие:  

Тук и е мястото чичо Нено. Чакаме отзиви, започни ако искаш ти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
chonata

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Сря 19 Мар 2008, 18:47    Заглавие:  

Браво. Поздрави за добрата тема.На всички ще ни е доста интересно. thumbright thumbright
Върнете се в началото
борден

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 19 Мар 2008, 23:04    Заглавие:  

Аз имам доста скромен принос към изграждането на българските ВВС*, но все пак:
- август 1997 г. - курсант във ВВВУ, както може да се предположи от ник-а ми - специалност АО;
- два стажа в Доброславци;
- август 2002 г. - лейтенант-инженер, поради липса на свободни длъжности в което и да е поделение, назначен (както и целия останал ИТС от випуска ми) на в специален щат А-916 на министъра на отбраната - длъжност инструктор, той и командир на взвод в 16-а транспортна авиобаза. Взвод нямах, затова тръгнах да изучавам сложната авиационна техника в лицето на лек военно-транспортен самолет Ан-26. Ноември месец дойде депеша, че лейтенантите - инструктури-командири на взводове от Трапа трябва да повишават щабната си култура (целта естествено беше малко по-различна) и ни командироваха (ако не се лъжа 17 човека) в под. 22800-София. Там 4-5 месеца, докато се случи това, което беше замислено за випуска ми още при производството (е, някои се изплъзнаха, ама май се оказа че не е за добро) - ниски атестационни оценки и преминаване в един друг щат на министъра, от който благополучно излезнах декември 2003 г., като о.з. лейтенант-инженер, със съответния ВОС. Междувременно едно 6-месечно курсче по "Ремонт на самолет МиГ-29" в ТЕРЕМ ЕАД - клон Пловдив.
- април 2004 г., и понастоящем - в гражданската авиация, на едни четиримоторни реактивни самолети. Планирам в скоро време лека промяна.

* - за радост никакъв принос при разрушаването им.

Последната промяна е направена от борден на Чет 20 Мар 2008, 22:41; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Neno Er

Местожителство: гр.Плевен ж.к. "Сторгозия"

МнениеПуснато на: Чет 20 Мар 2008, 11:17    Заглавие:  

Благодаря за подкрепата и ще ви разкажа за себе си.
В далечните 1969-1975г.--ВНВВУ"Г.Бенковски"( тогава все още бе такава абревиатурата ),специалност летец-пилот.
За випуск 75 особеното бе това, че още като курсанти преминахме курс за подготовка на инструктори и обучавахме други курсанти ( от пред курсант и от зад курсант ).
Службата ми премина като зам.командир на звено в Д.Митрополия на самолет Л-29, а от 1994г. в Каменец на самолет Л-39.Последната година преди пенсионирането бях командир на отделното учебно авиозвено. Обучил съм толкова много млади летци, че вече не им помя броя и имената. Летял съм като инструктор за възстановяване на подготовката на летци от почти всички и на почти всички летища.
Притежавам класна квалификация военен пилот-инструктор 1 кл. с общ нальот на двата типа самолета над 3100ч.(имам един полет на УМиГ-15 куриозен, но за него друг път).
Винаги съм работил с млади хора : курсанти, ст.школници и войници и за това винаги съм се чувствал млад.
Това е вобщи линии за мен, а за сегашното състояние на военната авиация просто не ми се говори. Дойде врeме да се радваме когато в месеца веднъж, a и по-рядко над Плевен бръмне някой Pilatus.
Поздрави,
чичо Нено

Lullaby

МнениеПуснато на: Пет 21 Мар 2008, 17:19    Заглавие:  

Като ти гледам ника, май и мен си ме обучил. Е-ех хубави времена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Albatros

МнениеПуснато на: Съб 22 Мар 2008, 09:04    Заглавие:  

Браво чичо Нено Laughing ,дядоми е тои е бивш авиотехник в каменец,пенсионира се 99 г,може и да се познавате,беше ли на честването на 55 годишнината на авиобазата,много хубаво беше Very Happy
Върнете се в началото
Дядо Владо

МнениеПуснато на: Вто 12 Май 2009, 19:01    Заглавие:  

1987 завърших ВНВВУ (авиационно оборудване), после около година в Габровница и още толкова в Доброславци на 23-ки), .....после беше ясно че ще унищожат авиацията и се махнах Rolling Eyes ....... не съжалявам, макар че ми липсва понякога самолета Sad...сега съм в непреброената от никой част, наричана "сива икономика" Evil or Very Mad
Върнете се в началото
R@do

МнениеПуснато на: Пет 07 Авг 2009, 15:53    Заглавие:  

Аз за съжаление за пилот не ставах поради късогледство, но поне служих макар и за кратко под флага на ВВС
2004 г. - новобрански център Долна Митрополия
- 26660 гр. София
Върнете се в началото
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пет 07 Авг 2009, 17:04    Заглавие:  

R@do написа:

Кога влезе?

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
stambe_mig

Местожителство: England Birmingham

МнениеПуснато на: Пет 07 Авг 2009, 21:31    Заглавие:  

Поздрави на всички фенове на авиацията!
Казвам се Станимир Ковачев и съм роден на 20.07.1964.През 1982 г. бях приет във ВНВВУ "Г.Бенковски" специалност "Щабни ВВС" но се отказах от тази специалност(на мое място отиде сина на полк. Попов)и помолих на мандатната комисия да бъда приет в специалноста"Самолета и Двигателя".Аз съм потомствен "Двигателист" баща ми Илия Ковачев е бил инжинер на полка в Чешнигирово и Каменец.Моето първо разпределение е под.34060 Узунджово.Длъжности :1987-88г техник на самолет.1988-1990 старши техник на звено.Участвувал съм с моето звено на стрелбите в Астрахан през 1989г-там беше невероятно.Узунджово беше рая за един млад лейтенат , работиш най-яката работа за която си си мечтал и получаваш яки пари и служебен апартамент. Скъсваха ни се от полети, там се летеше на две смени 3 пъти в седмицата въобще страхотно!През 1990 г. се преместих по семейни причини в Каменец с голям зор и много молби , защото семеиство ми е от Ловеч.В Каменец голяма гадост , натегачи, връзкари- Плевенската мафия , ние от Ловеч ку4ета ни яли.Изкарах там 6 месеца като старши техник и реших да напусна с закона за деполитизацията въпреки голямата ми любов към авиацията , но там обстановката и условията на работа бяха отвратителни (нищо общо с Узунджово). Един интересен факт , но и много опасен там ме пращаха на нощни полети като старши техник на 16 !!!!!!!! самолета, по НИАС имам право само на 6 , на хората които разбират е ясно , че не може да се упражни контрол върху толкова много самолети нито на ПП,ППП,СП и разчитах само на техниците на самолети които бяха супер , но ако се беше случил някои сакатлък щеше да е страшно.След напускането ми работих в частния бизнес.От 2003 г. живея в Бирмингам Великобритания имам син на 3 г. и дъщеря на 20г. Любовта към авиацията сега дори е по силна - който е помирисал керосина и е мръзнал на старта през зимата знае какво е.Лошото е ще са малко младите които да упражняват тази Най-велика професия "Специалист по самолета и двигателя"-Гордея се че съм бил една малка "бурмичка"от Българските ВВС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
R@do

МнениеПуснато на: Пон 10 Авг 2009, 13:44    Заглавие:  

onufrii написа:
R@do написа:

Кога влезе?

29.06.2004
Върнете се в началото
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пон 10 Авг 2009, 13:48    Заглавие:  

Разминали сме се - аз бях мартеничка Wink !

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пон 10 Авг 2009, 15:19    Заглавие:  

Крумово и Равнец
цялата 98г

ICQ Номер 
terry1363

Местожителство: Белоградчик

МнениеПуснато на: Пон 14 Сеп 2009, 21:45    Заглавие:  

Здравейте,случайно видях темата на моя приятел Ненчо Еремиев и веднага ми се прииска да се включа,защото присъединявайки се към нея в мен се отключиха чувства на носталгия по добрите стари времена, когато в авиацията всичко беше истинско.Надявам се и други колеги да се включат и с това да допринесат да не се забрави времето когато имаше военна авиация. Казвам се Василий Терентиев,започнах обучението си като летец през 1974г.,но още във втори курс с още 12 колеги преминахме в ръководство на полетите като РСП.Завърших обучението си през 1979г.След това 6 месеца в Толбухин и от 1980г. до 1994г. работих във ВНВВУ"Георги Бенковски" . От 1994г. до пенсионирането ми през 1998г. бях в Габровница. Сега живея в Белоградчик,работих извесно време в Телефонния завод в града,но вече съм се отдал на семейството и на най-великото изобретение на миналия век-ИНТЕРНЕТ,това ми е прозореца към света,това ми дава живец.Следя с най-голямо внимание всичко което се коментира за военната авиация и ми е много болно като виждам на какъв хал е всичко.Същевременно се радвам,че такива млади хора са останали с добри чувства от работата си в авиацията въпреки трагичното положение там.Поздравявам Ви за това и Ви желая успех в живота.А на всички бивши колеги,който ме помнят и искат да си кореспондираме-Еmail [ terry1363@abv.bg] И Skype [ terry1363].
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 3 [45 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1223s ][ Queries: 12 (0.0059s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker