Private Colleger of transportation
panair2018

Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Русия се похвали с новия МиГ-35 (ВИДЕО) · Радев към строителите: Доверие се печели с качество · Майката на Банев е пусната под гаранция за 10 000 лв. · 102-годишна жена с рекорд - скочи с парашут · За първи път войници от КНДР и Република Корея заедно обходиха границата (ВИДЕО) · Нов генерал и нов класификатор в МО ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 12 Дек 2018, 16:53
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Къде съм служил във ВВС
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 3 [45 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 14 Май 2010, 11:16    Заглавие:  

Само че Случаен, тази тема е точно за това. Да се представим по име и къде сме служили... Или какво общо имаме с ВВС.
Така че ако искаш се представи, не хапем. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Случаен

МнениеПуснато на: Пет 14 Май 2010, 11:25    Заглавие:  

Направил съм го вече веднъж във форума и смятам да се придържам към:
"Има си закони във форума ни - там си пише - обсъждайте темите, а не съфорумците.",което е твое и го цитирам за втори път Wink .

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 14 Май 2010, 11:28    Заглавие:  

Страх лозе пази г-н Драгичевски. Аз знам какво общо имате са авиацията, интересно ще е и другите да го научат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Случаен

МнениеПуснато на: Пет 14 Май 2010, 11:33    Заглавие:  

Пак този "Драгичевски" и то след като имах удоволствието да се запозная лично с теб,разбира се чрез форума в една друга тема.Не те разбирам.
sirius

Местожителство: Стралджа, Пловдив, София, Варна, Англия, Малта, Канада

МнениеПуснато на: Пет 14 Май 2010, 12:34    Заглавие:  

За идеята.
Септ.86 - постъпих в школата за радиотелеграфисти на "червен баир" Ямбол (като обикновен наборник). Помня че ме оборудваха с един от последните чифтове "цинти" (Това е чепика на служба преди "кубинката")
На третия ден ме командироваха в Братово на тримесечен курс за радиорелейчици.
След това обратно на червен баир в КП, на "Р150"-то. Лека и почти приятна службица за обикновен редник. 273 смени (24часови). УВО88.

Мога да кажа, че летенето ми е в кръвта, макар и да имам само един отчаян скок с параплан, който трая секунди. Мечтата ми е някой ден да си построя УЛ ЛА и да си литкам (или претрепя) наволя.

Уважавам бойната подготовка, но повече като лично развитие. На времето сме били велики воини, но сега като всяка по-малка държава имаме предимно чуждо оръжие. Ние може да сме били Бесите, които Ал.Македонски не могъл да превземе, но пък които склонил да се бият за него ... за да тръгне на прочутите си походи. Ние може да сме били елита на еничарите на османската империя. И за бесите и за еничарите е било валидно и "и сам, воинът е воин". Както и да е.
Сега нито една малка държава няма ресурса да се брани самостоятелно. Че и доста от големите.
От както войната не се води "очи в очи", понятията като доблест и чест са нещо мъгляво. Сега хора, които не знаят що е смърт могат да се разпореждат със милиони животи. Вече държавите не се управляват от мъдри владетели, а от демократично избрани "имиджи". Владетелят е длъжен да е мъдър за да не губи територия и хора - щото без тези двете просто няма да е владетел. Сега демо избрания имидж рядко има представа що е човек, що е държава и как се управлява.
Май се отклоних.

Поздрави на все още съществуващите български военослужещи. И на всички летящи.

Всъщност май все по-малко български мъже ще могат да извадят военна книжка - документ за държавна военна подготовка. Което за мен вече е чест.

Но все си мисля, че ние воинското си го имаме в кръвта. Можем да се раждаме, оцеляваме и избуяваме от нищото.

ICQ Номер 
luftwaffe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб 15 Май 2010, 09:41    Заглавие:  

Постъпих във ВВС на 05.10.1982 г. в авиобаза Добрич.Преминах курс по фотодешифриране и механика на фотооборудване-ОК(обективен контрол).
След курса-януари 1983 г. бях изпратен на служба в авиобаза Чешнегирово.Попаднах на точното място(поне така мисля).Много работа,много полети. Имаше периоди-две три седмици поред да спя 3 максимум 4 часа в денонощието,като повечето случаи,но столовете в службата.Летеше се на три смени понякога.Но работата ми харесваше.
През лятото на 1983 г. кандидатствах във ВНВВУ"Георги Бенковски",балът ми стигна за селскостопанска авиация,но отказах(голяма грешка от моя страна).Бях млад и "надъхан",аз "пръскачка" няма да ставам(така им казваха тогава).Бях решен да опитам следващата година отново.Уви,не ме пуснаха от авиобазата,понеже се тренираше за парада на 09.09.1984 г.-40 години.Уволних се същата година,но друг опит за кандидатстване във ВНВВУ ненаправих(отново грешка).
Остана само любовта към авиацията и спомени...

Поздрави на всички от форума!

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 15 Май 2010, 09:42    Заглавие:  

В Чешнегирово по това време познавал ли си Николай Димов, мисля че е бил от Теча.
Върнете се в началото
luftwaffe

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто 18 Май 2010, 13:47    Заглавие:  

Като фамилия,ми говори нещо,но много години минаха от тогава.Основно нашата служба работеше със специалистите от АО.
fury

МнениеПуснато на: Съб 04 Дек 2010, 17:01    Заглавие:  

ЗДАВЕЙТЕ, НА ВСИЧКИ !!!

о.з.(о.р.) к-н инж. летец-пилот СВЕТЛОЗАР МЛАДЕНОВ
Роден съм в Кюстендил през 1962, летял съм безмоторно и моторно летене към Аероклуб"В. Чкалов" Стара Загора.
Завърших ВНВВУ през 1986г.
Имах УДОВОЛСТВИЕТО да опъвам нервите на "ЧИЧО НЕНО" и да съм от ПЪРВИЯ випуск летял на Миг-21 като курсант.
Останах верен на 21-цата(ПФ;ПФМ;М;МФ;бис) през целият ми период на служба в рая на Българските ВВС - УЗУНДЖОВО ! Laughing
"Закачих" шлема и ППК-то през 96-та !

А НА "ДЕИСТВАЩИТЕ" СЪФОРУМЦИ ЩЕ КАЖА :

Имал съм "удоволствието" да стъпвам на "килимчето" пред Любчо Петров(тогава министър на отбраната) във връзка с "кървави писма" от времето на "бурните" години на прехода,но това не ми попречи да продължа да се чувствам "ЧОВЕК" ,да вярвам и да отстоявам правата на БЪЛГАРСКИТЕ ВОЕННИ !!!
Просто НАУЧЕТЕ правата си и ги ОТСТОЯВАЙТЕ!

С уважение:/ п /
(не се чете) Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
TreX

МнениеПуснато на: Съб 04 Дек 2010, 18:50    Заглавие:  

Последната промяна е направена от TreX на Сря 12 Мар 2014, 23:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
bari

МнениеПуснато на: Чет 24 Фев 2011, 20:48    Заглавие:  

Незнам дали това е мястото но това е" поздрав "за всички които са служили в това красиво и уредено поделение-Червен баир Ямбол http://vbox7.com/play:4c5efaad
Върнете се в началото
Gremlin

МнениеПуснато на: Нед 11 Сеп 2011, 12:13    Заглавие:  

След доста време пак съм в този форум.
Поздрави на всички служили в 26-ти (или 29-ти, не помня точно) ИАП в Графа и (поне за мен) култовия 44-ти ВАП Пловдив-Крумово от състава на 10-ти САК.
Бях на пост на знамето на полка, когато долетя основното количество Ми-24 (трябва да е било 1980).
Имах чувството, че започва WWIII. Баси дзвера!!!
ефр. Гремлин
Механик АВ (Миг-21, Ми-24)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
tyanata

МнениеПуснато на: Пет 06 Яну 2012, 10:30    Заглавие: служба ВВС  

Здравейте.След доста ровене из форумите днес открих този,за което съм благодарен на създателя.Както някой малко по горе беше писал служил съм във ВВС през славните години,когато България имаше авиация.Випуск 1977г.на ВНВВУ"Г.Бенковски",борден специалист.Начало на службата в Равнец,като старши техник в групата на Боби.Там изкарах 3 години,които бяха много хубави.На първо място защото службата беше тежка/нонстоп полети с 18-20 машини,бойно дежурство,тревоги,проверки и т.н./,но си заслужаваше с колегите с които работихме.На второ място защото бях ерген и цялата морска ивица от Бургас на юг заедно с колегите беше наша.По късно се преместих в Узунджово,където с кратко прекъсване за академия,довърших службата до 2000 г.,когато ни съкратиха.Минал съм през всички степени на службата,но тази в Узунджово беше наистина шлифоване на характер и взаимоотношения с колегите.Благодарен съм на бившите колеги от Узунджово,че скоро успяхме заедно да реализираме отдавнашна мечта на няколко поколения Узунджовци-изградихме и открихме по случай 60 годинишнината мемориалния комплекс в селото.За него по нататък с повече подробности.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 02 Мар 2012, 00:14    Заглавие:  

СРЕЩА НА ВИПУСК 1997 ВВВУ "Г.БЕНКОВСКИ"
2 юни 2012 г.
12:00 до 23:30

РЕСТОРАНТ "ИЗВОРА" ХИСАРЯ
НЕКА ЗАПОВЯДАТ ВСИЧКИ КОЛЕГИ, ОТ ВСИЧКИ СПЕЦИАЛНОСТИ, С КОИТО СЕ СТРОИХМЕ ЗАЕДНО НА ПЛАЦА, В УЧИЛИЩЕТО СЛЕД ПРИЕМНИТЕ ИЗПИТИ ПРЕЗ ДАЛЕЧНАТА 1992г.
НЕКА СЕ СЪБЕРЕМ ОТ 12:00 ДО 24:00 В РЕСТОРАНТА. ВСЕКИ ДА ВДИГНЕ ТОСТ И КАЖЕ НЯКОЛКО ДУМИ ЗА СЕБЕ СИ И ЛЮБИМИТЕ СИ ХОРА. НЕКА ВСЕКИ НОЩУВА С КОГОТО ИСКА, В ХОТЕЛ КАКЪВТО МУ ХАРЕСВА.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 10 Юни 2013, 18:33    Заглавие:  

Arrow Дивата пшеница „лимец” – новата страст на един бивш авиатор
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 3 [45 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1062s ][ Queries: 12 (0.0050s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker