Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
САЩ прехвърлят в Украйна изтребители Ф-35! Искат военни бази на черноморското крайбрежие · Иран показа задържането на британския танкер (АТРАКТИВНО ВИДЕО) · Алжирски фенове срутиха статуя на Шарл дьо Гол · Жегата взе жертви в САЩ · Три причини да се страхуваме от $70-трилионния дълг на САЩ · Почина Буги Барабата ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 21 Юли 2019, 10:42
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Авиофотография » Снимки от България 2006-2010 г.
МОРСКА ПОДГОТОВКА НА ВВС 2008
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [12 Мнения]  
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 18 Апр 2008, 22:55    Заглавие:  МОРСКА ПОДГОТОВКА НА ВВС 2008
Описание на темата: сп."Криле"-Оги Стефанов-април 2008 г.

Снимки на екип на сп."Криле" от проведената подготовка на авиобаза Крумово и авиобаза Безмер около Балчик.

От в."Българска армия". Оги Стефанов от "Криле" е там. Като се завърне очаквайте мнооого снимки.

Във ВВС започна морската подготовка

На летище Балчик за днес и утре са предвидени съвместни полети над море на екипажи и техника от авиобазите в Безмер и Крумово. Вчера сутринта определените формирования пристигнаха под ръководството на командирите на авиобазите полковник Димитър Данев и бригаден генерал Стефан Петров.

Ръководител на съвместните полети е полковник Марин Начев, началник на отдел "Подготовка и използване на войските" в Щаба на ВВС. Полковник Альоша Стоянов, началник на направление в неговия отдел, даде пред летателния и осигуряващия състав необходимите указания, след което започна непосредствената подготовка.

Ефектното пристигане на Су 25
Click to see if image is larger

Полетите ще бъдат над море денем в прости метеорологични условия. Задачите са възстановяване и придобиване на подготовка на част от летателния състав за изпълнение на полети над море за рода авиация по техника на пилотиране, самолетоводене или вертолетоводене и бойно използване. Организирано е и изпълнение на полети по морска цел на временен огневи морски полигон "Крапец". Екипажите на авиобаза "Безмер" ще изпълняват и задачи в интерес на фрегатата "Дръзки" от ВМС.

В полетите участват самолети Су-25 БК и Су-25УБК и вертолети Ми-24, Ми-17 и "Кугар". Специално внимание бе обърнато на организацията на лагера и мерките за безопасност. Развърнато е формирование за аварийно-спасителни работи с необходимата техника. Извършени са заповяданите профилактични мероприятия, включително изпит на летателния състав по нормативните документи. За модела на полета на Су-25 докладва подполковник Николай Тушев, а на вертолетите - подполковник Иван Николов.

Последната промяна е направена от Preslav на Пон 30 Яну 2012, 11:18; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
OGI

МнениеПуснато на: Пет 18 Апр 2008, 23:41    Заглавие:  

Няколко снимки от морската подготовка на нашите ВВС, която се проведе на Балчик от 14 до 16 април.
С две думи на спотерски език:
В подготовката взеха учестие 4 самолета Су-25: 002, 047, 230, 246; два Кугъра: 702 и 706; един Ми-17 - 421-ри.
Фрегатата "Дръзки", също взе участие, от една стана под формата на мишена за Су-тата, от друга страна за трениране на екипажа и за борба с въздушни цели.
Част от задачите бяха полети в зони намиращи те навътре в морето (20-30км.), Аварийно Спасителни Работи (АСР), или с други думи тренировка за изваждане на хора от морето, стрелби на полигона "Крапец" (за Су-тата и Ми-24) и др.
Подробности ще има в сп. Криле Wink

706-ти на фона на нос Калиакра (ефектна снимка Wink )

140-ти над зелена Добруджа.

140-ти над лазурното море (една от най-любимите ми снимки от това учение)

борд 421 над море, на фона на ветрогенератори, характерни за тази част от крайбрежието (само за 7 месеца има 51 нови, високи и опасни, особено за вертолетите, които изпълняваха полети на 50м.).

АБ Балчик от птичи поглед

Човек, гледайки тази снимка никога не би казал че авиацията ни е на ниско ниво.

140-ти в полет.

Мощен конденз на витлата на разузнавачът на времето.

Среща на две машини от различни бази.

Усилени полети имаше и за Су-25

Последни метри преди прага на полосата за 068-ми. Поглед от кабината.[/quote]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
diecast

Местожителство: Видин hardcore

МнениеПуснато на: Съб 19 Апр 2008, 04:57    Заглавие:  

Наистина много красиви снимки, благодаря за споделянето им! Cool
ICQ Номер 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Съб 19 Апр 2008, 12:46    Заглавие:    

Very Happy красота!!! благодарности!
Върнете се в началото
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Вто 22 Апр 2008, 13:58    Заглавие:  

Баче, как ги правиш такива лудници!!!

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Cadet

МнениеПуснато на: Вто 22 Апр 2008, 14:33    Заглавие:  

Тези снимки наистина са фантастика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
OGI

МнениеПуснато на: Вто 22 Апр 2008, 23:37    Заглавие:  

Ето още едно любимо кадърче:
http://pic.bgspotters.net/?id=15577

Искам да се извиня за това че края на пистата е срязан, но това е проблем на сайта. На файла който съм пратил си го има Evil or Very Mad
Върнете се в началото
sirius

Местожителство: Стралджа, Пловдив, София, Варна, Англия, Малта, Канада

МнениеПуснато на: Чет 24 Апр 2008, 07:51    Заглавие:  

С едната ръка на ръчката, другата - на спусъка (на апарата). Т.е. на всеки палец - спусък.

Снимките са на най-високо световно ниво - не смея да коментирам. И естествено радват окото.

Почитания за автора!

ICQ Номер 
ayahuasca

МнениеПуснато на: Съб 26 Апр 2008, 15:41    Заглавие:  

Ogi,нямам думи,майсторски кадри.Поздравления!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
raio

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Нед 27 Апр 2008, 09:40    Заглавие:  

Поздравления за прекрасните снимки,върнах се назад във времето с тях.Пожелавам успех на екипа и на тези които още носят службата.
super mystere

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Нед 27 Апр 2008, 10:15    Заглавие:  

Поздравления!
Пожелавам ти и в бъдеще да ни радваш с такива прекрасни снимки.

Върнете се в началото
Grubi

МнениеПуснато на: Сря 10 Сеп 2008, 09:21    Заглавие:  

Хубави снимки! Cool Доста късно ги виждам, но събудиха в мен интересни спомени. Служил съм на Слона-а който се вижда зад хеликоптерите... зимата и пролетта на 2002-2003, ако не ме лъже паметта. Имам чувството че е преместен, или са ползвали един друг Слон който по мое време беше в ремонт. Беше сериозна зима... От общия план само не мога само да видя дали Обороната е още там, имаше огромна антена...
Спомням си че, за всички дежурства които имах (а те не бяха малко) имаше само един планов полет на БГ военен самолет и освен това един разузнавателен U-2 или нещо такова, който отиваше към Ирак. Лейтенанта ми беше впечатлен че летял на 17000 хил. метра. Някой ще кажат, че е било пълно губене на време, но пък аз казвам ,че беше интересно. Това което ме разочарова е, че обучение за нас, наборните, нямаше никакво - само приказваха за такова, а нямаше и на какво да се упражняваме. Кацания и излитания на самолети изобщо не се случиха в това време, от тренажора стоеше само табелката, а самолета който видяхме беше само тоя паметник който и сега стои пред кафето... Трагедия, но Вие го знаете по-добре от мене.

Виж наборните планшетисти имаше на какво да се упражняват (граждански полети имаше в изобилие) и бяха много по-добри от кадровите редници и реднички, въпреки безкрайните безплодни тренировки на вторите... ... Даже поканиха някои от момчетата и те останаха защото друга алтернатива не виждаха. Както и да е, надявам се и други да си спомнят за това място и време, и дано БА Балчик си работи наистина.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [12 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Авиофотография » Снимки от България 2006-2010 г.
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0935s ][ Queries: 12 (0.0046s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker