Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Русия ще достави плаващи бронетранспортери на Индонезия · Американски генерал: НАТО да скрие "слабото си място" от руснаците · Двама братя от богато семейство в основата на атаките в Шри Ланка · Коя държава е по-голяма от Плутон и още изумителни факти за пътешественици · Нетаняху готов да кръсти еврейско селище от Голанските възвишения на Тръмп · След 24 години: Спипаха пилот, че не може да пилотира ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Mi 24 Apr 2019, 04:16
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Ме-109, Bv138 и възможността да бъдат в България
ModeratorenPenio
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 2 von 6 [87 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6 Weiter
Autor Nachricht
su27
[Moderator]

Beitrдge: 1248

BeitragVerfasst am: Fr 02 Mai 2008, 17:57    Titel:  

Аз получих обратната информация, трябва да се изясни, има или няма друг, на мен ми казаха, че освен П-38, Фиат-а и Фв-190Ф-8 е имало и 109-ка!
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
kapitan

Beitrдge: 704

BeitragVerfasst am: Fr 02 Mai 2008, 18:07    Titel:  

Ако е така - чудесно! Друг въпрос е дали ще я дадат и срещу какво. Ако имаш там някакви източници, ще е чудесно ако разбереш каква е истината!
su27
[Moderator]

Beitrдge: 1248

BeitragVerfasst am: Fr 02 Mai 2008, 18:13    Titel:  

Ще разпитам и ще пиша, стискам палци да е така.
valko-bg

Beitrдge: 1041

BeitragVerfasst am: Mi 07 Mai 2008, 08:58    Titel:  

Ей този се продава:

http://www.warbirdfinders.co.uk/aircraft_BF109E_wn3523.htm

Възможно е веднага да се купи, при наличие на желание да дойде в България.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Website dieses Benutzers besuchen 
ICQ-Nummer 
valko-bg

BeitragVerfasst am: Mi 07 Mai 2008, 09:00    Titel:  

Ето Ви и чертежи за Месершмит 109, които също се продават:

http://cgi.ebay.ca/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=280218549874&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=018
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Website dieses Benutzers besuchen 
ICQ-Nummer 
AShotInTheDark

Beitrдge: 199

BeitragVerfasst am: Do 08 Mai 2008, 20:31    Titel:  

valko-bg hat Folgendes geschrieben:
Ей този се продава:

http://www.warbirdfinders.co.uk/aircraft_BF109E_wn3523.htm

Възможно е веднага да се купи, при наличие на желание да дойде в България.

Явно и вариантът експедиция в Русия не е безнадежден. Този самолет бил "Purchased and recovered by Jim Pearce, Northern Russia, August 2003". Остава авиоентусиастите да предизвикат интерес у национално отговорния български капитал.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
valko-bg

BeitragVerfasst am: Fr 09 Mai 2008, 08:55    Titel:  

Табло на Месершмит Вф- 109 Г 6 в мащаб 1: 4.
Предлага се възможност за изработването му в мащаб 1: 1, срещу съответното заплащане. Има и табло за Ю- 87 Щука със същите опции. Само желание и пари засега нема.

http://www.inzpan.com/1_4_Scale_Messerschmitt_Bf_109_Instrument_Panel_p/400001.htm
ICQ-Nummer 
Penio
[Moderator]

Beitrдge: 341

BeitragVerfasst am: Sa 10 Mai 2008, 19:48    Titel:  

За това качество и 5(пет) стотинки няма да дам.
Click to see if image is larger
Валко, в твоите модели има много по-добри табла.

ICQ-Nummer 
FOCKE

Beitrдge: 179

BeitragVerfasst am: Di 13 Mai 2008, 15:04    Titel:  

valko-bg hat Folgendes geschrieben:
Ами ако има навити и следвайки моя принцип, хайде да почнем от чертежите, а?
Трябват ми подробни такива поне в мащаб 1: 8. Гледах в един форум, майче "Бойна слава" беше или се бъркам някакъв човек (българин) правеше летяш модел на Ме- 109 в мащаб 1: 8. Чертежите му бяха много хубави и доста подробни. Някой ако го познава или знае как да се свърже с него може да го помоли за копия.

Здравейте ,днес попаднах на темата вьв форума за реставрацията на Миг17(грандиозна работа ,поздрави ) там попаднах на линк кьм тази тема и обсьждането на вариянтите за намиране ,размяна или откриване на Месершмити по нашите земи ,смятам че митовете и легендите за паднали и неоткрити такива машини са кьде основателни кьде не до там .Четейки темата ми стана интересно предложението (ако може така да се каже) за направата на реплика на Ме-109 Е,Г летели в БГ.Занимавам се с радиооправляеми модели копия в големи мащаби и изработвам точно този модел в момента .Паралено с това вьрви и разработка на чережи за Ме-109 Е в мащаб 1/5- 2 метра,Миг 3 1/5 мащаб и няколко други .Разполагам с много литература снимки ,чертежи и каква ли не информация за Месершмит Емил и с радост ако се подеме инициатива за разработката на реплика или поне някакьв стендови модел в голям мащаб 1/3 или 50% с радост бих помогнал с каквото мога .Правенето на реплика на такьв модел от една страна изглежда непосилна но според мен не е толкова невьзможна ,за сьжаление всичко опира до средства .Имам контакти с хора зад океана които се занимават с реставрацията на машини от WW2 и като гледам там не се жалят средства и усилия за такива проекти ,разбирасе ние сме много далеч от тези стандарти ,но ни е по силите да направим едно голямо стендово копие в мащаб 1/3 ,поне хората посещаващи нашите музеи в София и Пловдив да имат представа на какво са летели нашите летци врез войната . Винаги сьм смятал ,че няма невазможни неща Smile

valko-bg

BeitragVerfasst am: Mi 14 Mai 2008, 09:06    Titel:  

http://search.ebay.ca/_W0QQsassZakkubach

Горе- долу всичко може да се намери, макар и да струва пари. Почвам да се замислям при това положение дали си заслужава копането? Smile
ICQ-Nummer 
FOCKE

BeitragVerfasst am: Mi 14 Mai 2008, 09:36    Titel:  

Като се има предвид ,че един мерник е от порядька на 800 - 1000 долаrа ,за цял самолет купен на части сметката ще е доста дьлга Very Happy
Aко има достатьчно спонсори ,има самолети нуждаещи се от пьлна реставрация който се продават
Зависи от целта която се гони .

ето един пример за голям ЛЕТЯЩ МОДЕЛ на самолет

И това е РЦ.........
Мащаб 1/2.5
тегло - 82кг.........
скорост на полета 100км/ч
и най интересното - в самолета няма и грам дърво. Всичко е метал Shocked

valko-bg

BeitragVerfasst am: Mo 26 Mai 2008, 10:28    Titel:  

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-05-26&article=233841
ICQ-Nummer 
FOCKE

BeitragVerfasst am: Mi 20 Mai 2009, 10:52    Titel:  

Има ли развитие по идеята за направа на макет 1/1 на Месершмит 109 ? Мога да предоставя оригинална информация и чертежи на истинската машина ,крепежни вьзли и други системи на Емил 4 и Густав 6 ,както и друга информаця....... стига да има ентосиасти за направата на такова нещо ......сигурен сьм ,че доста бьлгари ,наследници на наши пилоти от 2-та СВ имат подробна литература за потдьржката и функционалноста на самолет Густав 6 ,та дори и на емил 4 Smile
Изначало идеята изглежда налудничева ,но наблюденията ми и сьбираната с години информация за този тип самолет ,ми се струва ,че не е невьзможно да се направи макет на самолета ,който разбирасе да е без двигател и другите функционални системи по самолета .

valko-bg

BeitragVerfasst am: Mi 20 Mai 2009, 13:14    Titel:  

Има. Мобилният телефон ми го имаш, координатите също. Няма да стане за два дни, но не е невъзможно наистина. Винаги се почва от чертежите, след това се обсъждат другите задачи. Мисля и върху вариант за някакво финансиране на проекта, но наистина трябва да покажеш на хората какво искаш да се направи.
Поздрави!
ICQ-Nummer 
Preslav
[Admin]

Beitrдge: 42469

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 10:08    Titel:  

Български Ме-109 в музей в САЩ, може и да е пускано от друг съфорумец:

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 2 von 6 [87 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0642s ][ Queries: 12 (0.0042s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker