Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Предсказанията на Паисий Светогорец кога идват Третата световна война и Анархистът · Американски военни тестват Т-80У и БМП-3 в Южна Корея · Борис Джонсън не иска да плаща на ЕС, има условие към Брюксел · Новото летище в Истанбул: защо вече го отбягват · Ален дьо Беноа: Европа е колония на финансовите пазари · Тръмп: САЩ е много близо до най-голямата търговска сделка, правена с Япония ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 25 Авг 2019, 13:44
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Ме-109, Bv138 и възможността да бъдат в България
Модератори: Penio
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 6 [87 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
su27
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 02 Май 2008, 17:57    Заглавие:  

Аз получих обратната информация, трябва да се изясни, има или няма друг, на мен ми казаха, че освен П-38, Фиат-а и Фв-190Ф-8 е имало и 109-ка!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
kapitan

Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Пет 02 Май 2008, 18:07    Заглавие:  

Ако е така - чудесно! Друг въпрос е дали ще я дадат и срещу какво. Ако имаш там някакви източници, ще е чудесно ако разбереш каква е истината!
Върнете се в началото
su27
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 02 Май 2008, 18:13    Заглавие:  

Ще разпитам и ще пиша, стискам палци да е така.
Върнете се в началото
valko-bg

Местожителство: Svilengrad- BG

МнениеПуснато на: Сря 07 Май 2008, 08:58    Заглавие:  

Ей този се продава:

http://www.warbirdfinders.co.uk/aircraft_BF109E_wn3523.htm

Възможно е веднага да се купи, при наличие на желание да дойде в България.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
valko-bg

МнениеПуснато на: Сря 07 Май 2008, 09:00    Заглавие:  

Ето Ви и чертежи за Месершмит 109, които също се продават:

http://cgi.ebay.ca/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=280218549874&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=018
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
AShotInTheDark

МнениеПуснато на: Чет 08 Май 2008, 20:31    Заглавие:  

valko-bg написа:
Ей този се продава:

http://www.warbirdfinders.co.uk/aircraft_BF109E_wn3523.htm

Възможно е веднага да се купи, при наличие на желание да дойде в България.

Явно и вариантът експедиция в Русия не е безнадежден. Този самолет бил "Purchased and recovered by Jim Pearce, Northern Russia, August 2003". Остава авиоентусиастите да предизвикат интерес у национално отговорния български капитал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
valko-bg

МнениеПуснато на: Пет 09 Май 2008, 08:55    Заглавие:  

Табло на Месершмит Вф- 109 Г 6 в мащаб 1: 4.
Предлага се възможност за изработването му в мащаб 1: 1, срещу съответното заплащане. Има и табло за Ю- 87 Щука със същите опции. Само желание и пари засега нема.

http://www.inzpan.com/1_4_Scale_Messerschmitt_Bf_109_Instrument_Panel_p/400001.htm
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Penio
[Moderator]

Местожителство: Yambol

МнениеПуснато на: Съб 10 Май 2008, 19:48    Заглавие:  

За това качество и 5(пет) стотинки няма да дам.
Click to see if image is larger
Валко, в твоите модели има много по-добри табла.

ICQ Номер 
FOCKE

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 13 Май 2008, 15:04    Заглавие:  

valko-bg написа:
Ами ако има навити и следвайки моя принцип, хайде да почнем от чертежите, а?
Трябват ми подробни такива поне в мащаб 1: 8. Гледах в един форум, майче "Бойна слава" беше или се бъркам някакъв човек (българин) правеше летяш модел на Ме- 109 в мащаб 1: 8. Чертежите му бяха много хубави и доста подробни. Някой ако го познава или знае как да се свърже с него може да го помоли за копия.

Здравейте ,днес попаднах на темата вьв форума за реставрацията на Миг17(грандиозна работа ,поздрави ) там попаднах на линк кьм тази тема и обсьждането на вариянтите за намиране ,размяна или откриване на Месершмити по нашите земи ,смятам че митовете и легендите за паднали и неоткрити такива машини са кьде основателни кьде не до там .Четейки темата ми стана интересно предложението (ако може така да се каже) за направата на реплика на Ме-109 Е,Г летели в БГ.Занимавам се с радиооправляеми модели копия в големи мащаби и изработвам точно този модел в момента .Паралено с това вьрви и разработка на чережи за Ме-109 Е в мащаб 1/5- 2 метра,Миг 3 1/5 мащаб и няколко други .Разполагам с много литература снимки ,чертежи и каква ли не информация за Месершмит Емил и с радост ако се подеме инициатива за разработката на реплика или поне някакьв стендови модел в голям мащаб 1/3 или 50% с радост бих помогнал с каквото мога .Правенето на реплика на такьв модел от една страна изглежда непосилна но според мен не е толкова невьзможна ,за сьжаление всичко опира до средства .Имам контакти с хора зад океана които се занимават с реставрацията на машини от WW2 и като гледам там не се жалят средства и усилия за такива проекти ,разбирасе ние сме много далеч от тези стандарти ,но ни е по силите да направим едно голямо стендово копие в мащаб 1/3 ,поне хората посещаващи нашите музеи в София и Пловдив да имат представа на какво са летели нашите летци врез войната . Винаги сьм смятал ,че няма невазможни неща Smile

valko-bg

МнениеПуснато на: Сря 14 Май 2008, 09:06    Заглавие:  

http://search.ebay.ca/_W0QQsassZakkubach

Горе- долу всичко може да се намери, макар и да струва пари. Почвам да се замислям при това положение дали си заслужава копането? Smile
Върнете се в началото
ICQ Номер 
FOCKE

МнениеПуснато на: Сря 14 Май 2008, 09:36    Заглавие:  

Като се има предвид ,че един мерник е от порядька на 800 - 1000 долаrа ,за цял самолет купен на части сметката ще е доста дьлга Very Happy
Aко има достатьчно спонсори ,има самолети нуждаещи се от пьлна реставрация който се продават
Зависи от целта която се гони .

ето един пример за голям ЛЕТЯЩ МОДЕЛ на самолет

И това е РЦ.........
Мащаб 1/2.5
тегло - 82кг.........
скорост на полета 100км/ч
и най интересното - в самолета няма и грам дърво. Всичко е метал Shocked

valko-bg

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 10:28    Заглавие:  

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-05-26&article=233841
Върнете се в началото
ICQ Номер 
FOCKE

МнениеПуснато на: Сря 20 Май 2009, 10:52    Заглавие:  

Има ли развитие по идеята за направа на макет 1/1 на Месершмит 109 ? Мога да предоставя оригинална информация и чертежи на истинската машина ,крепежни вьзли и други системи на Емил 4 и Густав 6 ,както и друга информаця....... стига да има ентосиасти за направата на такова нещо ......сигурен сьм ,че доста бьлгари ,наследници на наши пилоти от 2-та СВ имат подробна литература за потдьржката и функционалноста на самолет Густав 6 ,та дори и на емил 4 Smile
Изначало идеята изглежда налудничева ,но наблюденията ми и сьбираната с години информация за този тип самолет ,ми се струва ,че не е невьзможно да се направи макет на самолета ,който разбирасе да е без двигател и другите функционални системи по самолета .

valko-bg

МнениеПуснато на: Сря 20 Май 2009, 13:14    Заглавие:  

Има. Мобилният телефон ми го имаш, координатите също. Няма да стане за два дни, но не е невъзможно наистина. Винаги се почва от чертежите, след това се обсъждат другите задачи. Мисля и върху вариант за някакво финансиране на проекта, но наистина трябва да покажеш на хората какво искаш да се направи.
Поздрави!
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 01 Юни 2009, 10:08    Заглавие:  

Български Ме-109 в музей в САЩ, може и да е пускано от друг съфорумец:

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 6 [87 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0789s ][ Queries: 12 (0.0033s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker