Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Райчев: Нямаше наказателен вот · Две експлозии убиха трима в Катманду! Петима са ранени · Хамид Хамид: Мустафа Карадайъ ще се откаже от мястото си в ЕП! Пеевски ще реши дали да отиде евродепутат · Радан Кънев: Показахме, че в България има истинска алтернатива на ГЕРБ · Джамбазки се надява на два мандата за ВМРО · Каракачанов не знае какво да очаква от малката коалиция вече ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 27 Май 2019, 07:24
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » БЪЛГАРСКИТЕ ВМС
Орязване на ВМС на България
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 6 [78 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 12:56    Заглавие:  Орязване на ВМС на България  

Сбогом на дивизион "Десантни кораби" в Бургас. Скоро под ножа ще бъдат последните съдове - все още се чудят дали да бъде "Антарес" или Сириус", а всичко друго замразено и все още действащо ще бъде зачекнато от списъците на ВМС.
Сбогом и на ракетните катери. Достойно участвали в десетки учения и мисии, последното от които "Атия 2008". Ще режат и 6-те - "Ураган", "Буря", "Гръм", "Светкавица", "Тайфун", "Смерч". От ВМБ-Бургас се опитват да спасят поне един, но естествено че някои фактори им пречат. За съжаление!
Така, че всеки който си води бележки и архиви да зачекне от списъка вече недействащите кораби! Не мога да си обясня как може само преди 10 дни да участват на учение, а сега да ги почнат на ред... Как може нещо действащо да бъде затрито по този начин. И всичко се прави в чест на белгийските фрегати. Да, имаме нужда от тях, но защо се стига до това положение???!!! ПОСЛЕДНО СБОГОМ!

Click to see if image is larger

Click to see if image is larger

Последната промяна е направена от Preslav на Пон 29 Мар 2010, 23:24; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
refil

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 13:48    Заглавие:  

Как може-ей така може.Ще вземем пак корита на по 20-30 години,ОБАЧЕ СЪВМЕСТИМИ С НАТОВСКИЯ стандарт.
Не забравяй и комисионните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Sea Dog
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 14:32    Заглавие:  

Нищо ново и неочаквано не виждам в "новината", че чак и да се чудите защо ставало така.

Хайде да се върнем малко назад...........
За последните 19 години, колко учебни, ракетни пуска са извършени ??? Съответно има ли подновяване на ракетния боекомплект на катерите ??? Колко още време ще поддържаме ударни единици като тях, при условие че се нуждаем от нова и/или друг тип техника ?! И не ми давайте примери със съседните ни Гърция и Турция, че и те имат такъв тип катери, защото там те са в допълнение към основните сили !! А за боеспособността на нашите основни сили е излишно да коментираме ("Мълния" да я споменаваме ли, и за това как се вписава тя и катерите в отбраната на страната ? ).
Ако ги разглеждаме като сдържащ фактор (за момента забравяме, че всички в Черно море са ни я съюзници, я НЕврагове), то наличието и поддържането на бреговите ракетни комплекси е с много по-голямо значение; т.е. запазването на останалите в наличност ПКР-ти е по-разумно да бъдат пренасочени към тях.
Друг е въпроса защо не могат да бъдат запазени един или два катера за историята.

Ако са решили да съкратят единия от двете СДК-та, също не виждам повод за роптаене. Двата кораба, плюс двадесет и няколкото десантни барджи са ни били нужни по едно друго време, за едни други цели. В момента не виждам нужда (ако се сещате кажете) от поддръжката на два подобни кораба, след като и един (плюс 4-5 баржи) са ни предостатъчно. Освен това съм убеден, че след време (след като и единствения остарее безвъзвратно) ще вземем нещо по-голямо, при това с възможност да приема хеликоптер на борда (RO-RO с основна функция - транспорт).

Освен това от къде мислите да се наберат екипажи за белгийските кораби ???

refil, обсъждали сме го, но ако си пропуснал, би ли ни осветлил от къде можем да вземем по-младички корита, на същата цена, за да спазим уговорките си с НАТО ??? Щото и да не те кефи, сегашната политика на държававта изисква това (предишната политика изискваше поддръжката на 30 десантни кораба - сиреч къде е разликата ???).

Та Преславе, мислете бе, мислете преди да задавате подобни въпроси.

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 14:42    Заглавие:  

Просто си изразих мъката. Тъпото е едно - че почва да се реже, преди даже да е подписан договора за белгийските. А за френските да не говорим. Иначе съм съгласен, че трябва да се сменя ресурса, но поне нещо да остане за музея.
И да задам 2 въпроса-риторични. С това бързо рязане и във Варна и в Бургас се цели едно - да няма база във Варна нали?
А вторият - след като дойдат 2-те фрегати, минния ловец и 4-те корвети от Франция, ще имаме ли изобщо достатъчно екипажи, които да ги управляват? Защото просто не ми се вярва да имаме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Sea Dog
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 15:21    Заглавие:  

За Варна не знам какво визираш под "бързо рязане". За минния ловец също трябва екипаж - от къде ?! Идея си нямам дали единият който ще махнат от сегашните си е изпял песента, но екипажа ще бъде осигурен, а и резервни части за другите два ще има.
Защо ще махат хидрографа обаче не знам. За мен лично, това е глупаво решение !! Но дали състоянието на кораба го налага или по друга причина не знам.
За екипажите съм писал и преди - в момента, с нарязването на ракетните и СДК-то се осигуряват бройките нужни за фрегатите. За минния ловец екипаж ще има със снемането от въоръжение на един от сегашните тралчици (май 34 "Ев.Винаров" Rolling Eyes ). За френските корвети екипажите ще дойдат от "Смели", "Решителни" и "Бодри".

Иначе, слуховете наистина казват, че база Варна се чува че искат да я закрият, и да останем само с тази в Атия. Обаче...... Атия на този етап не може да събере всичките ни кораби !! Трите кораба от 1-ви дивизион остават, независимо в какво състояние са, докато не започнат да бъдат подменяни с нови/втора ръка. Това е заради бройката и вида на кораби обявени в НАТО. Ако нещо бъде съкратено предварително, то има опасност след това да имаме спънка за възстановяването на бройката.
Та вариантът е - съкращаване на целия 3-ти дивизион, и запазване само на минния ловец (заради НАТО); с нарязването на ракетните катери и десантните ще се поосвободи място за "Протео", КСР-а и "тубата" , но пък идват 2 фрегати ; и ако и да успеят да сгъчкат и първа дивизия, зора ще дойде със "Слава", защото за нея си трябват някой брегови съоръжения.
Останалите катери сигурно ще си останат тук (заедно с граничните), най-малкото за осигуряването на "Чайка".
Така че на този етап не чакай бързо закриване на база Варна Wink

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 17:42    Заглавие:  

========

Последната промяна е направена от Елемаг на Пон 01 Фев 2010, 20:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Sea Dog
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 18:01    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Бригада "Леки Сили" беше последната флотилия предназначена за защита на България. Дъртите фрегати ще бъдат колониални канонерки. Ще обслужват чужди интереси!!!

Амин !!
Не ти ли омръзна да мелиш едни и същи глупости ?! Срещу кого ще ни защитава бригадата ?? Функцията ПЛО влиза ли в задълженията на флота ни, или такъв тип нападение не се предвижда за страната ни ???

Предпочитам да плащам данъци за две дърти канонерки, които ще изпълняват колониални функции на други държави(поредния лозУнг във форума), от колкото за два пъти по толкова, пак дърти катери и да треперя за териториалната цялост на страната !!! О, извинявай, забравих за най-мощния ни кораб...... треперенето отпада Rolling Eyes

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 18:27    Заглавие:  

===============

Последната промяна е направена от Елемаг на Пон 01 Фев 2010, 20:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Sea Dog
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 19:20    Заглавие:  

Естествено, че са ми риторични въпросите, защото освен дежурната заплаха за териториалната ни цялост, не си казал още кой аджеба ни заплашва. Но виж за задължението на флота и армията по конституция си прав. Това им е работата. Обаче имам чувството че не ме разбра - фактът, че можем да участваме в мисии, дори и да са колониални, означава, че заплахата за териториалната ни цялост е отпаднала.......добре, не е отпаднала, но е намаляла до стойности близки до нулата.

Въпрос - дори да приемем, че имаме нужда от този вид катери, до кога с тях ??? След като и боекомплекта им намалява, не е ли по-логично да бъдат запазени оставащите П-15 за бреговия комплекс ??? Поне докато не се намерят пари и за неговото обновяване.

А защо голяма част от народа е "за" съкращенията, след като имено тази голяма част е била срочнослужеща точно по времето когато е имало някаква заплаха (уж) ??? Имено на тази част основното й задължение е било да бъдат дневални и през ден наряд ?! Именно невършенето на нищо, кара тази част от хората да одобряват съкращенията, защото на тях и 5 хилядна армия им се вижда много.

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 19:26    Заглавие:  

==========

Последната промяна е направена от Елемаг на Пон 01 Фев 2010, 20:52; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Sea Dog
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 19:35    Заглавие:  

Тъй тъй, продължаваме да си ръсим общи лафове, но по същество нищо не казваме..........сефте.

P.S. От кои по-точно съседи е заплашена териториалната цялост на Исландия (щото на нея всичките й комшии са мнооооого по-силни), но и те, продажниците, са изпратили единствената си армейска група в Афганистан, вместо да ги държи в готовност ??? Не ми отговаряй, отново риторично питам.

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 19:39    Заглавие:  

=========

Последната промяна е направена от Елемаг на Пон 01 Фев 2010, 20:52; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
popnavy

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 19:48    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Въпросите са ти риторични! Защитата на териториална цялост е основновното задължение на армията включително и на ВМС. Пише го между другото и в конституцията. Аз нямам нищо против ти да плащаш данъци за колониални сили но аз лично предпочитам парите ми да отиват за брегова охрана и охрана на крайбрежните ни води. Противна ми е мисълта че данъците ми ще отиват за разни типове които ще служат на чужди интереси! И после се чудят защото голямата част от народа предпочита съкращенията!

Извинявай, но тези типове не сме ние, които служим, а тия, които определят как и къде да служим! Много обидна квалификация за военните моряци!!!
Освен това точно дивизиона леки сили не е най-удачният вариант за брегова охрана и охрана на крайбрежните води в настоящия му състав и настоящата обстановка! Къде са ескадрите от разрушители, фрегати и самолетоносачи, които "Стикс"-а трябва да усмърти??? Къде са крупните десантни съединения, на които не трябва да позволим да приближат и дебаркират??? Друг е и въпроса и за годинките и поддръжката на катерите. Това го обясняваха много пъти колегите от Варна, ама не... bandhead Аз също искам да има поне 4 съвременни ракетни катера, но да съм се изказал по такъв начин за това? И аз искам да служа на нова корвета, ама няма пари / според правителството / и затова си псувам тихичко, казвам "Слушам" и отивам да си върша работата, защото тя не става с празни приказки и това което решиха да оставят трябва да се поддържа, да плава и да имат спотърите какво да снимат за да ви го показват тук Laughing . Изказването ти тук ме разочарова и обиди много, предполагам не само мен... Освен това и аз плащам данъци, така че стига с този аргумент, кой за какво предпочитал да отиват...За 18 години във ВМС, понаучих нещо и е много интересно, когато някой научен от книгите започне да дава акъл и експертни мнения. Резкият ти тон не е подходящ за типовете, които независимо от мнението на голямата част от народа не ги съкратиха, а продължават да служат за да има кой по форумите да ги плюе и да им дава ОЦУ director ! Огромно разочарование от последния ти пост...

влажни мъгли се топят...
Върнете се в началото
Sea Dog
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 19:52    Заглавие:  

Елемаг написа:

Исландия не е самостоятелна и независима държава.

toothy7

Кое американско съединение им помогна да наритат (образно казано) флота на Нейно Величество, и все пак да си разширят изключителната икономическа зона Laughing

А виж аз знам какво бъдеще искам, но ще ти отговоря когато ти започнеш да даваш смислени обяснения.

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 26 Май 2008, 20:06    Заглавие:  

===========

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 6 [78 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » БЪЛГАРСКИТЕ ВМС
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0588s ][ Queries: 12 (0.0032s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker