Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Крайнодесни националисти от пет държави учредиха съюз в София · Косово: 200 000 броя незаконно оръжие! Трябва да се легализират · Най-малко 207 жертви в Шри Ланка, посолството ни в Делхи съдейства на българи · Екзитпол: Зеленски е избран за президент на Украйна · Сняг затрупа Израел в навечерието на Пасха · Почерненото семейство иска 1 милион лева кръвнина от Лютви Местан ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 22 Апр 2019, 06:55
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Националната Гвардия
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 15 от 17 [250 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 13, 14, 15, 16, 17 Следваща
Автор Съобщение
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 01 Яну 2009, 22:33    Заглавие:  

Cool Cool Cool
До колкото съм чувал един автомат сега излиза малко под 200 долара.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
andrei141984

Местожителство: София-по-рядко Бургас.

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 16:33    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
До колкото съм чувал един автомат сега излиза малко под 200 долара.

Силно се съмнявам.Особено , ако е ново производство и има ,,уивър база" , телескопичен полимерен приклад други тактически необходими задължителни елементи.

На старо- може бе да.
Върнете се в началото
andrei141984

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 16:37    Заглавие:  

ПМ , наистина става за втори пистолет.Но иначе не.Нали съм бил по стрелбища и съм го виждал.....и стрелял с въпросния.
В България е популярен ,защото е все още(за жалост) основен служебен пистолет в МВР, МО , НС ,,Жандармерия", евин е , а и много охранители(ниско кволифицирани за обектова охрана ) са с него.
Върнете се в началото
andrei141984

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 16:45    Заглавие:  

Облаче относно личния носим боекомплект- 4 пълнителя - малко са Татра.Още повече се очаква ,че въпросните подразделения и дай Боже съединения(дано има в бъдеще такива развърнати) на НГ ще са предназначенни за urban wаrfare , без да се разчита ,както при регулярната армия на мощна огнева поддръжка от САУ .Какво означава това?Голям разход на боеприпаси, което налага поне по 6 пълнителя, дори по 10( ,но ми се струва ,че при леко стрелково оръжие като АК-47 е трудно носим.АК-74 е по-друга бира , ама вече май го няма в нашата армия.

Та акцентирам ,че 4 броя пълнителя са крайно недостатъчно.
Върнете се в началото
rokosovski

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 18:51    Заглавие:  

andrei141984 написа:
ПМ , наистина става за втори пистолет.Но иначе не.Нали съм бил по стрелбища и съм го виждал.....и стрелял с въпросния.
В България е популярен ,защото е все още(за жалост) основен служебен пистолет в МВР, МО , НС ,,Жандармерия", евин е , а и много охранители(ниско кволифицирани за обектова охрана ) са с него.

Недей да се изказваш обобщаващо! Простирай се само в границите на собствената си некомпетентност!
Върнете се в началото
ICQ Номер 
andrei141984

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 19:40    Заглавие:  

rokosovski написа:
andrei141984 написа:

Недей да се изказваш обобщаващо! Простирай се само в границите на собствената си некомпетентност!

Ами твое мнение!Ако не си стрелял с ,,Хеклер и Кох" , с П226 на ,,Зиг Зауер" , , със 17-ка ,,Глок" , а само с ПМ и ТТ, естествено е това да бъде ,,върха на технологията за теб".Но понеже съм сигурен ,че си стрелял с посочените, а и с доста по-технологични леки стрелкови , се учудвам на симпатиите ти към въпросния пистолет(ПМ).

Кое е обобщаващо?8-те патрона ли? Слабите характеристики на 9х18 ?Ами обобщаващо е.То това е релнстта.
Върнете се в началото
rokosovski

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 19:55    Заглавие:  

andrei141984 написа:
rokosovski написа:
andrei141984 написа:

Ами твое мнение!Ако не си стрелял с ,,Хеклер и Кох" , с П226 на ,,Зиг Зауер" , , със 17-ка ,,Глок" , а само с ПМ и ТТ, естествено е това да бъде ,,върха на технологията за теб".Но понеже съм сигурен ,че си стрелял с посочените, а и с доста по-технологични леки стрелкови , се учудвам на симпатиите ти към въпросния пистолет(ПМ).

Кое е обобщаващо?8-те патрона ли? Слабите характеристики на 9х18 ?Ами обобщаващо е.То това е релнстта.

Ми темата не е за "Макаров". Моето мнение, че ПМ е уникален пистолет, който е чудесен за това, за което е създаден!
Върнете се в началото
ICQ Номер 
andrei141984

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 20:31    Заглавие:  

Правилно.Нека модераторите изтрият всичко за пистолити по-горе.
Върнете се в началото
Tatra

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 21:08    Заглавие:  

andrei141984 написа:
Облаче относно личния носим боекомплект- 4 пълнителя - малко са Татра.Още повече се очаква ,че въпросните подразделения и дай Боже съединения(дано има в бъдеще такива развърнати) на НГ ще са предназначенни за urban wаrfare , без да се разчита ,както при регулярната армия на мощна огнева поддръжка от САУ .Какво означава това?Голям разход на боеприпаси, което налага поне по 6 пълнителя, дори по 10( ,но ми се струва ,че при леко стрелково оръжие като АК-47 е трудно носим.АК-74 е по-друга бира , ама вече май го няма в нашата армия.
Та акцентирам ,че 4 броя пълнителя са крайно недостатъчно.

Ти не си прочел правилно разчета
Там се казва че 4 пълнителя си вървят със автомата а другите 4 които съм включил за закупуване са допълнителни т.е. общо 8 пълнителя

И като се замисля на тактическата елха има място само за 4 което води към тактическо елече или 75 лв вместо 25лв
На тях стандартните носимости във вариант автоматчик са за 8 пълнителя въпреки че има и варианти със двойно повече

За раниците вероятно ще е най скъпия вариан 240 лв по стандарт на нато понеже доста стока се е събрала като артикули и само голяма раница върши работя

Този коментар е леко кошмарен във финансово отношение Very Happy
но няма как иначе нещата ще са необмислени което ще се прояви на практека Cool
Върнете се в началото
andrei141984

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 21:18    Заглавие:  

А.........защо да е кошмарен.
коментарът, по -скоро ,,разбивката" на необходимите средства за пълна екипировка са си точни.Цените са същите или съвсем приблизителни.

Проблемът е ,че почти никой няма да иска да се САМОекипира така.Ще се стори скъпо.
То само една хидратираща система(що -годе прилична като качество) е 150 лева.Е има и за по 50 лева(, ама простете ми директността прилича на...катетър) Rolling Eyes .
Изобщо..........скъпо идва екипирането.Макар ,че финансовите параметри ,които си привел са на един съвсем реалистичен и евтино-скромен вариант.

Сложна работа...
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 22:11    Заглавие:  

Цитат:
Облаче относно личния носим боекомплект- 4 пълнителя - малко са Татра.

Аууу 120 патрона са ти малко?! Че те японските войници през ВСВ са превземали места като Лусон и Манила с по 150 на ден бре чадо, ти за какво се готвиш, да изтребиш всичките съседски армии накуп ли?

После доколкото помня още действат едни разпоредби според които на всеки автомат се пада едно доста прилично количество патрони(цифрата може и да е малко секретна), но в самия солдатин на който е зачислена гегата не се полага да влачи повече от 120. И предполага се, че въпросния човек е на предната линия и методи от сорта на "удряй и бягай" като при градския бой няма как да прилага. А и ако на огневата подготовка се гледа сериозно, а не както в пионерския лагер наречен ШЗО Плевен, и народа се научи да дава кратки откоси от по 3 изстрела(уви нашенската гега няма такава позиция на селектора, като някои швабски геги, ама с добър инструктор по стрелба и това не е проблем).

А да и не отписвайте ТТто - верно, че е еквивалента на 120 мм. минохвъргачка в света на пистолетите, но при подходящо обучение на стрелящия си е перфектен.

После мераците за нови играчки са хубаво нещо, но най-новите играчки е нормално да са за частите от първа линия, а не за опълченците от Националната Гвардия

Цитат:
Моето мнение, че ПМ е уникален пистолет

Е попадала ми е 9х18 модификация на Валтер РРК, която лично според мене е малко по-за предпочитане заради неголемите размери, но и ПМ си го бива, еле пък за офицерски пистолет

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
калло

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 22:24    Заглавие:  

виждам, че шизофренията продължава. вече е само скучно, дори не е забавно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
andrei141984

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 22:51    Заглавие:  

/quote]
Е попадала ми е 9х18 модификация на Валтер РРК, която лично според мене е малко по-за предпочитане заради неголемите размери, но и ПМ си го бива, еле пък за офицерски пистолет[/quote]

Verry funny my friend. Laughing

Да не би да е бил в 9х17 ,,Браунинг"(,,Къс").Оригинално ППК-то е в два калибъра - 7,65х17 ,,Браунинг" и 9х17 ,,Курц".

Не знеех ,че има ППК във вариант 9х18 ,,Ултра".

ТТ-то - трябва му доработка само по отношение капацитета на пълнителя.Ако бяха 13-15 патрона щеше да е чудесно.Ама със 7...............тц.
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 23:04    Заглавие:  

andrei141984 написа:
/quote]
Е попадала ми е 9х18 модификация на Валтер РРК, която лично според мене е малко по-за предпочитане заради неголемите размери, но и ПМ си го бива, еле пък за офицерски пистолет

Verry funny my friend. Laughing

Да не би да е бил в 9х17 ,,Браунинг"(,,Къс").Оригинално ППК-то е в два калибъра - 7,65х17 ,,Браунинг" и 9х17 ,,Курц".

Не знеех ,че има ППК във вариант 9х18 ,,Ултра".[/quote]
E човек се учи доде е жив явно, щото тая модификация е на тати и в мойте ръчички оправи две кутии патрони

Цитат:
Силно се съмнявам.Особено , ако е ново производство и има ,,уивър база" , телескопичен полимерен приклад други тактически необходими задължителни елементи.

А да и не се съмнявай за цените на АК, Тони е прав. Прилична гега излиза около 200 долара.
Виж много интересно поради что всички писачи тука налитат на градски бой и подценяват гладкоцевните многозарядни оръжия и компактни неща от сорта на МР-5 и МР-7А1, а полицейските служби по целия свят дето редовно си ги ползват баш за градски престрелки

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
andrei141984

МнениеПуснато на: Пет 02 Яну 2009, 23:10    Заглавие:  

Абе може и ,,Бенели" М4.Даже много е компактна ,,мотиката" като всяка ,,помпа" за служебна(разбирай полицейска или военна употреба). Има комбиниран режим(като самозарядна и ,,пъмп" екшън).Даже в КМС на Американските ,,бракя" ги ползват.

Че и нещо такова...........http://images.google.bg/images?q=SPAS&hl=bg&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:bg:official&hs=0Wr&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=images&ct=title
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 15 от 17 [250 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 13, 14, 15, 16, 17 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0667s ][ Queries: 12 (0.0055s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker