Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Русия ще достави плаващи бронетранспортери на Индонезия · Американски генерал: НАТО да скрие "слабото си място" от руснаците · Двама братя от богато семейство в основата на атаките в Шри Ланка · Коя държава е по-голяма от Плутон и още изумителни факти за пътешественици · Нетаняху готов да кръсти еврейско селище от Голанските възвишения на Тръмп · След 24 години: Спипаха пилот, че не може да пилотира ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 23 Апр 2019, 22:05
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Националната Гвардия
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 16 от 17 [250 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 14, 15, 16, 17 Следваща
Автор Съобщение
Tatra

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 16:32    Заглавие:  

Обмислям намаляване на броя на НГ във военнизирание сили и при тактическите бригади на областите [за тези бригади тава значи че вече ще са на подчинение изцяло на ВСКГС Вътрешно Стратегическо Командване Гражзански Сили и съответно ком специализирания команден съвет на МС и само 5 на брой]

Военнизираните сили ще се състоят от
5-10 роти за системно използване неуточнен брой бойци във рота но вероятно х150
3 регионални бригади х2500 със структурата която съм посочил във последния ми " структурен пост " http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=226066&start=195
5-10 полка х1250 като тези които съм структурирал за СТРК

750-1500 II вариант
7500
6250-12500 II втори вариант

Общо
14500-21000 което е по реалистично за изпълнение

Отряд ССИ си заминава
Корпус СТРК си заминава
Корпус СОСТО си заминава
Бригада Териториален Резерв си заминава

Мрежа СВТВТ си остава

А сега относно цените на екипирането направих подварианти без да ги считам за крайни
имаите предвид че вероятно за всичко освен бронираните средства ще има намаление 40 процента за количество и заради директните поръчки от производителите
За бронираните средства максимум 15-20 процента [те ще са български на Бронет, Марс или Мак][израелските са доказани боклуци, руските ще се оскъпят от европейското мито, западните ще са по скъпи по принцип а и защитните им свойства са под въпрос което личи и от сделки на МО]

ВАРИАНТИ

пълен 9000 [без сбор и боекомплект 6000]всичко вкл със цевни гранати и със пистолет със лекарства и загряващи елементи за еднократна употреба

среднолек 8000 [без сбор и боекомплект 5000] със оптика или бързомерец със РПГ НЕТО със комплект ножове за оцеляване /без цевни гранати без
пистолет/умурен комплекс лекарства

умерен и марксмен[стрелци] 7200 [без сбор и боекомплект 4200] /умерен комплект лекарства

свръхумерен 6700 [без сбор и боекомплект 3700] от СРЕДСТВА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ и МРЕЖИ И ПАЛАТКИ само долните без останалите елементи/и раницата е от 50 лв както и няма мрежа за допълнителен товар
[[[225 само тези елементи се осигуряват
аптечка спешна помощ 35
запалка ветроустойчива + гумени подпалки 15
джобна печка бензинова 20
малко фенерче 15
батерии 30 бр 15
подложка неопренова стелка за лягане 10
спален чувал 30
лопатка малка сгъваема 30
огледало за сигнали 5
таблетки за обеззаразяване на вода за 5 литра 10
палатка за 2 души 40]]]

За командния и спомагателния състав а и за снайперистите още не съм правил
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
калло

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 17:00    Заглавие:  

рота за системно използване

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

не всичко е загубено Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 17:35    Заглавие:  

Цитат:
марксмен

Сега ако добре помня това всъщност е eдното от трите "нива"(не се сещам за по-точна българска дума) на огнева подготовка при нашите отвъдокеански другари. За всяко от тия нива дават отличителни значки. Ето как точно изглеждат тия в USMC

Click to see if image is larger

По нашему на добичето му се вика снайперист. И имайки предвид цените на снайперското оръжие и качествената оптика, некакси ми се видят странни разчетите

Цитат:
огледало за сигнали 5

Сега ако аз съм шеф и някой ми представи финансова обосновка за таквизи работи по отделно, лично ще да го проводя с шутове по задника да я оправя. И ще да се старая шутовете да са особено болезнени.
Предлагам да се запознаете с продуктите на една британска фирма наречена Webtex (на зяпайте на воля http://web-tex.co.uk/ а ако някой има мерак и не го е страх, че ще го ухапя мога и да му покажа как изглежда те това - http://web-tex.co.uk/accessories/web-tex-survival-kit/prod_1368.html струва около 16 евро

Иначе за гумени подпалки не бях чувал, а явно и от Webtex не са чували, понеже подпалките им са от обкновен памук, който има огромно предимство - не смърди от миля

Цитат:
раницата е от 50 лв

Ааа знаех, си че добрия стар закон на Мърфи за оръжието и екипировката действа и тука. Печели не предложилия най-добрия продукт а най-ниската цена. Laughing Laughing Laughing
Някой да е носил раница за 50 лева? Щото аз имах такова удоволствие преди време при това в продължение на 2х40 км. (Банско - Мелник през хижа Демяница за да сме по-точни). С кеф бих нахлузил такова нещо на тиквата на съответния старшина дето завежда склада за вещево снабдяване, нищо че човека няма да е виновен за идиотиите на Специализирания Команден Съвет или както там ще да се казва въпросната синекурна службица за бивши овенни.
Въобще на книга нещата сигурно изглеждат брилиантни, ама и малко реален опит си трябва.

Цитат:
не всичко е загубено

Да бе да Laughing

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Tatra

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 19:33    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Цитат:
марксмен

По нашему на добичето му се вика снайперист.

Цитат:
огледало за сигнали 5

Сега ако аз съм шеф и някой ми представи финансова обосновка за таквизи работи по отделно, лично ще да го проводя с шутове по задника да я оправя.

Предлагам да се запознаете с продуктите на една британска фирма наречена Webtex (на зяпайте на воля http://web-tex.co.uk/ а ако някой има мерак и не го е страх, че ще го ухапя мога и да му покажа как изглежда те това - http://web-tex.co.uk/accessories/web-tex-survival-kit/prod_1368.html струва около 16 евро

Иначе за гумени подпалки не бях чувал, а явно и от Webtex не са чували, понеже подпалките им са от обкновен памук, който има огромно предимство - не смърди от миля

Цитат:
раницата е от 50 лв

Ааа знаех, си че добрия стар закон на Мърфи за оръжието и екипировката действа и тука. Печели не предложилия най-добрия продукт а най-ниската цена. Laughing Laughing Laughing
Някой да е носил раница за 50 лева? Щото аз имах такова удоволствие преди време при това в продължение на 2х40 км. (Банско - Мелник през хижа Демяница за да сме по-точни). С кеф бих нахлузил такова нещо на тиквата на съответния старшина дето завежда склада за вещево снабдяване, нищо че човека няма да е виновен за идиотиите на Специализирания Команден Съвет или както там ще да се казва въпросната синекурна службица за бивши овенни.

Цитат:
не всичко е загубено

Да бе да Laughing

I Не се казва снаиперист по нашему а както си пише във скобите е стрелец
Има съществени различия във въоръжението подготовката и действието
Като например работи със оснайперени автомати или снайпери със автоматично презареждане често без двунога и др. важни елементи и със слаба оптика и дори бързомерци,няма наблюдател нито нещо общо със начина на използване на снайперистите
Използва се за усилване на пехотата директно във отделенията Работи без снайперски халат[Ghillie Suit] или със къс вариантClick to see if image is larger

II Финансова обосновка за таквизи работи ако се прави общо после се отскача евентуално до прокуратурата и следва курорт

III Предлагам да не започваме със продуктите на въпросната британска фирма най малкото защото със нищо не впечатляват както и самите британци

IV Иначе за гумени подпалки не си чувал заради богатия си опит или липсата на такъв Те не се продават Сам си се снабдяваш със гума може вътрешна примерно и си правиш Във книгите за оцеляване се споменава че доста помагат при нещото наречено оцеляване Въпросния памук е аналог и се пали със искрова запалка докато за гумените си трябва нормална ветроустойчива и ли каквато и да е стандартна запалка

V Раницата от 50 лв е при варианта свръхумерен т.е. носят се по малко неща и не се тича извън градовете

VI Това последното беше забавно някакси
Върнете се в началото
Tatra

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 19:55    Заглавие:  

калло написа:
рота за системно използване
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
не всичко е загубено Laughing

Чиизес Крайст предупреждавайте че не знаете думички

Дааааа...
Ще се наложи отговора ми да е авторски, да е дълъг ,да не е съвсем по темата и най лошото е че се налага да го пиша сега

Всички права запазени
[[[
Стратегическия преглед на отбраната е комплексна оценка за състоянието и развитието на собствените и чужди сили и евентуалните необходими мерки за реформиране превъоръжаване и развитие на собствените сили

Стратегическата Оценка на отбраната е обзора на сценариите за отбрана и действието на собствените войски във стратегически мащаб като резултата и е избор на стратегически вариант или оценката за необходимостта от изработването на нов или нови сценарии като се търси оптимален сценарий за да се гарантира изпълнението на мисията целите и задачите по отбраната

Стратегията е определен вариант за действието на собствените войски включващо и оценката за техните възможности както и визиите за оперативното и контраоперативното изкуство и положенията при които се задействат сценарии и разчети за и на собствените сили

Стратегическото гарантиране на отбраната включва като методически деиствия ръководните и управленски действия за поддържане на структурата и действието на собствените войски

Стратегическото гарантиране на отбраната включва като системни действия гарантирането на информационните възможности и разузнавателните сили както и планирането и действието на системите за управление, защита, сигурност и осигураване

Системите за управление, защита, сигурност и осигураване се реализират на оперативно стратегическо ниво
Те трябва да реализират:
Комуникационите и документални способи за управление на собствените сили
Защитата на системните звена от унищожение
опазване на информацията и тайните и предотвратяване на щети от агентурното и техническото действие на вражеските сили
Придобиването, натрупването, охраната и реализацията във мирно и военно време на ресурси за собствените сили
като се съобразяват със мащаба на сценариите за осигуряване които са предвидени във планирането и
обхвата на действието на осигуряващите звена и разчетите на техните възмоности за транспорт, логистика и евакуация

Стратегическото гарантиране на отбраната включва като директни действия самото действие на собствените сили и отразяването на военна и терористична агресия на вражески сили и минимизиране на техните възможности и възможностите на техните ръководни организации и институции

При отразяването на военна и терористична агресия собсвените сили се използват за унищожение на активните вражески сили и структурата на вражеските войски като цяло

Цели се унищожение на силите извършващи агресия и предотвратяване на сценариите и възможностите за реализация на продължитерни вражески действия срещу страната

Стратегическото структурно, законодателно и организационно гарантиране на отбраната включва всички законни правила легитимиращи и упълномощаващи структурите на собствените сили и определящи основните положения на службата, правата и задълженията на служещите във собствените сили

Работата на стратегическите командни звена се извършва във стратегическите командни обекти на стратегическо ниво [ СТР ниво ]

Работата на оперативно стратегическите командни звена във стратегическите командни обекти се извършва на оперативно стратегическо контролно ниво [ ОСК ниво ]

Работата на оперативно стратегическите командни звена и системни сили се реализира на оперативно стратегическо ниво [ ОС ниво ]

Взаимодействието между тактическите звена и оперативно стратегическите системи и техните звена както и координацията и привличането на допълнителни сили се осъществява на оперативно ниво първа степен [ О 1 ниво ]

Общата координация на тактическите звена и привличането на допълнителни собствени сили се реализира на оперативно тактическо ниво [ ОТ ниво ]

Субдейности, системни и директни деиствия на оперативно тактическите звена се реализират на междинно оперативно тактическо ниво [ ОТ Междинно ниво ]

Непосредственото управление на тактическите звена се осигурава на оперативно разчетно ниво [ О R ниво ]

Ако се налага координация със непосредственото управление на тактическите звена тя се осигурява на междинно оперативно разченто ниво [ О МR ниво ]

Директното ръководство, координацията и управлението на каналите се осъществява на тактическо ниво [ Такт ниво ]

Тактиката на действие на собствените сили се определя като ефективни начини за организиране и реализиране на координация, придвижване, позициониране и бой при военни и други действия

Тактиката на собствените сили вкючва развойни и определящи измерения на нейното приложение като методически системни и диредтни действия на войските

Развойните измерения имат значение за подготовката и готовността на собствените сили
Те се реализират във отбранителните структури от методическите звена като се осигурават от системните звена

Определящите измерения на тактиката се реализират като правила за изпълнение на задачите чрез издадените заповеди и команди и самостоятелните и групови действия на служителите във бойна и друга обстановка съобразно подготовката им и стремежа за изпълнение на целите на собствените им командвания поставени от страна на директните им командни звена
]]]

Е туй дето го четеш за Оперативно Стратегическото ниво понякога при по затворени структури се реализира на междинно оперативно тактическо ниво
Но и при двете под системни сили [както примерно във случая е рота] се разбира звено [във случая силово] което извършва самостоятелно определени нужни действия[във полза на системно звено] за да съкрати необходимостта от координация и ползването на сили на други звена което е бавно и несигурно и при критични приложения може да провали действието на въпросното системно звено
При по затворени структури освен останалото има и тази разлика че системното звено може да изпълнява и директни действия т.е. и чисто бойни такива

Знам че за вас отново ще съм много неопитен незнаещ и неук за да поствам такива свои си виждания
Но има хора на които им е интересно да научават по нещо различно от "слизате от машините и тичате към врага" и го правя за тях

Поздрави от страната на феновете Very Happy
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 20:22    Заглавие:  

Цитат:
със нищо не впечатляват

Виждал ли си ги на живо? Ползвал ли си ги? Щото аз да. И ако не си ги ползвал не знам на основата на какво ти е мнението?

Цитат:
Финансова обосновка за таквизи работи ако се прави общо после се отскача евентуално до прокуратурата и следва курорт

Тоест заебаваме тотално централизираното снабдяване на НГ ли? Цудна сбрищина се заформя ако всеки ще търчи сам до магазина Very Happy. И после "Вие що не сте по форма бе? Ша прощаваш гусин старшина ма таквоз имаше у магазина" Laughing Цудно просто. Настъпващата войска ще да бъде уморена на секундата - от смях. А ако не знаеш думичките просто предупреждавай.

Цитат:
Във книгите за оцеляване се споменава че доста помагат при нещото наречено оцеляване

В книгите за оцеляване споменава ли се какво правим когато на лицата дето ви дирят насред китна хубава горичка със своите специфични миризми изведнъж им засмърди на горяла гума или по презумпция се приема че всичкото кадрови солдатин е идиот и не обръща внимание на такива неща?
Въобще оцеляването в среда, в която някой си умира от желание да ти откъсне тиквата е малко по различно от това в среда в която това условие не е налице.

Цитат:
Въпросния памук е аналог и се пали със искрова запалка

Аз пък явно съм много прост, щото взех че го запалих с кибрит. Съвсем обикновен - от Костенец.

Цитат:
Раницата от 50 лв е при варианта свръхумерен т.е. носят се по малко неща и не се тича извън градовете

То туй гот, но проблема на такива боклуци е в начина на изработка, а не в друго. Е ако искаш за един километър да ти опадат част от болтовете дето държат презрамките на раницата, това е друг фъпроз.

Едно само ми се иска - ако сакън не дай Боже, нещо стане, а дано ме мобилизират в редовната армия, не в опълчението Laughing

Цитат:
Работи без снайперски халат

Ама всички снайпери ли носят Ghillie Suit?

Ами ако позицията им е насред пустинята или в града?

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Tatra

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 20:43    Заглавие:  

Относно тактическото елече понеже по назад стана ясно че тактическата елха няма да свърши работа

Този тип мисля че е най подходящ

http://www.pbase.com/anriek/image/25305690
http://www.wellingtonsurplus.com.au/showProduct/MILITARIA/VESTS+MILITARY/TA8000/TAS+AUSCAM+M83+TACTICAL+VEST+-+MODEL+WT2005-12M83
http://www.jaxmercantile.com/product.php?productid=163488&cat=1118&page=1
http://img.photobucket.com/albums/v321/Monkeyhammer/Fire/FireTackVest.jpg
http://www.galaxyarmynavy.com/item-co-thv-acu.asp
http://www.jaxmercantile.com/home.php?cat=1118

Като гледам има капацитета да поеме
1 радиостанция
2 аптечка
3 противогаз
4 бинокъл карти и документи
5 монокъл за нощно виждане
6 GPS на ремъка на лявата ръка
7 8 пълнителя за автомат
8 бойния нож може да е във допълнително звено отляво на аптечката
9 компас
10 фенерче и част от средствата за оцеляване

На кръста отпред 5 гранати във отделен държач

Върнете се в началото
Tatra

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 21:15    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Цитат:
със нищо не впечатляват

Виждал ли си ги на живо? Ползвал ли си ги? Щото аз да. И ако не си ги ползвал не знам на основата на какво ти е мнението?
Цитат:
Финансова обосновка за таквизи работи ако се прави общо после се отскача евентуално до прокуратурата и следва курорт

Тоест заебаваме тотално централизираното снабдяване на НГ ли? Цудна сбрищина се заформя ако всеки ще търчи сам до магазина Very Happy. И после "Вие що не сте по форма бе? Ша прощаваш гусин старшина ма таквоз имаше у магазина" Laughing Цудно просто. Настъпващата войска ще да бъде уморена на секундата - от смях. А ако не знаеш думичките просто предупреждавай.
Цитат:
Във книгите за оцеляване се споменава че доста помагат при нещото наречено оцеляване

В книгите за оцеляване споменава ли се какво правим когато на лицата дето ви дирят насред китна хубава горичка със своите специфични миризми изведнъж им засмърди на горяла гума или по презумпция се приема че всичкото кадрови солдатин е идиот и не обръща внимание на такива неща?
Въобще оцеляването в среда, в която някой си умира от желание да ти откъсне тиквата е малко по различно от това в среда в която това условие не е налице.
Цитат:
Въпросния памук е аналог и се пали със искрова запалка

Аз пък явно съм много прост, щото взех че го запалих с кибрит. Съвсем обикновен - от Костенец.
Цитат:
Раницата от 50 лв е при варианта свръхумерен т.е. носят се по малко неща и не се тича извън градовете

То туй гот, но проблема на такива боклуци е в начина на изработка, а не в друго. Е ако искаш за един километър да ти опадат част от болтовете дето държат презрамките на раницата, това е друг фъпроз.
Едно само ми се иска - ако сакън не дай Боже, нещо стане, а дано ме мобилизират в редовната армия, не в опълчението Laughing
Цитат:
Работи без снайперски халат

Ама всички снайпери ли носят Ghillie Suit?
Ами ако позицията им е насред пустинята или в града?

1 изглеждат като типичните продукти дето тея които ти ги продават търсят начини да те убедят че ти трябват а не е точно така
страница едно на сайта нищо интересно> две три и четири също>на пета има нещо интересно но не е кемъла а сгъваемия съд за вода>шеста нищо интересно>седма също>осма е интересна големите раници са скъпи но изглеждат добре а виждам че имат и раници за под 50 лв макал и малки>девета полезни неща >десета пак нищо интересно
2 Ясно е че доставката ще е централизирана но не може да няма разбивка на цината до отделни стоки иначе се получават поръчки за
автомат+четка за зъби+каска за еди каква си сума на комплект което няма как да стане Всеки елемент се оценява поотделно а ако става въпрос за комплект принадлежности пак не е проблем но не може да се слагат цени накуп
3 Когато ни дирят във китна горичка по правило не спираме и не палим огън Освен това МАЛКО пърче гума за разпалване нито дими нито смърди така
4 Идеята е че гумите не могат да се палят искрово а памука се ползва за тази цел Идеята не е че памука не може да се пали сас запалка. оксижен и лазер
5 Брезентовите раници за 25 лева по ловните магазини съвсем не се разпадат така лесно
Част от небрезентовите каквато имам и аз също и побират доста неща а дори не са от 50 лв
6 Всички могат да носят Дали носят зависи от терена и типа на задачите но най често носят
Във пустинята също
Във градовете също но там процентно се прави по малко То зависи и от конкретния терен във града където се работи И като казваме снайперски халат той не винаги е зелен разбира се Very Happy
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 21:17    Заглавие:  

Сега аз пак кат една суща черна станция да зема да се обадя - не знам кой точно е идиота дето си мисли да лепне GPS на лявото си рамо, там където нормален човек би си сложил тактическото радио(доста по-по често ползван уред от GPSa предполагам), както не знам и кой кретен би полилял сумайти пари за да снабди всичкото опълченец с GPS(a дано поне да са виждали продуктите на Гармин та да имат известна идея как се борави със средството), както и кой би разчитал на намиране на пътя с помощта на търговски спътник(щото военните канали на системата ще са резервирани за собствениците и - а именно американската армия) в условия на градски бой(прахоляк, огън, силна задименост и подобни все "благоприятни" за улавяне на сигналите от спътника неща), ама туй опълчение си се очертава като голяма далавера за магазините за туристическа екипировка и живо бедствие за бюджета Laughing
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 21:21    Заглавие:  

предлагам уред, който ще съвмести в едно бойния шлем, противогаза, уреда за нощно виждане и дъжборана:

ся, цената е различна, според производителя. в бонжур гледах подобни, ма ме съмнява, че имат уред за нощно виждане и противогаз, въпреки солената цена. ма пък май имаха мигащи лампички и микрофон, който ти прави гласа дрезгав и нисък...

тук - http://www.tk560.com/stormtrooper.html - е указано как може да се произведе оборудване за гвардията в домашни условия. най-малкото, ще изглеждат готино на парадите.
Върнете се в началото
Tatra

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 21:27    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Сега аз пак кат една суща черна станция да зема да се обадя - не знам кой точно е идиота дето си мисли да лепне GPS на лявото си рамо, там където нормален човек би си сложил тактическото радио(доста по-по често ползван уред от GPSa предполагам), както не знам и кой кретен би полилял сумайти пари за да снабди всичкото опълченец с GPS(a дано поне да са виждали продуктите на Гармин та да имат известна идея как се борави със средството), както и кой би разчитал на намиране на пътя с помощта на търговски спътник(щото военните канали на системата ще са резервирани за собствениците и - а именно американската армия) в условия на градски бой(прахоляк, огън, силна задименост и подобни все "благоприятни" за улавяне на сигналите от спътника неща), ама туй опълчение си се очертава като голяма далавера за магазините за туристическа екипировка и живо бедствие за бюджета Laughing

За радиостанциите господин експерт си има гарнитури[тез неща със жиците и слушалките] така че къде точно е разположена въпросната няма такова значение
Първо GPS може да има и 1 на група до 1 на подгрупа
Второ не е по скъп от високия клас раница
[Сега ме подсети за един руския кит за обединяване на GPS радиостанция и PC помошник трябва да го издиря евентуално]
Каналите на GPS не могат да се резервират Те се кодират което намаля точността примерно от 10 на 100-300 метра
Върнете се в началото
Tatra

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 21:30    Заглавие:  

калло написа:

тук - http://www.tk560.com/stormtrooper.html - е указано как може да се произведе оборудване за гвардията в домашни условия. най-малкото, ще изглеждат готино на парадите.

Това го предложи на лидера на Атака за по добра визия при жестикулация
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 21:46    Заглавие:  

Цитат:
от 10 на 100-300 метра

Фантазия просто. Демек има всички налични предпоставки цялата група да се затрие особено качествено(като в онзи индиански виц - 1 ден загуби се жената на вожда. Всички я намерихме. Тя беше на всички. 2 ден загуби се жената на жреца, всички я намерихме и нататък по познатата схема. 3 ден "Да се таковам в главата куха как съм се затрил!") ако междувременно чорбаджиите на системата участват в някаква патаклама, пък ако ще да е и на гъза на географията. Ама какво клатене на опълченци се очаква само Laughing

Цитат:
PC помошник

Каунтърстрайк ли ще бацаме? Или може би ще гледаме голи каки нощем, за подигане на бойния дух.

Върнете се в началото
rokosovski

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 21:48    Заглавие:  

Пу, Татрата - уникалния мозък, да носи батериите! Ееееххх.... баси тъпотиите. Но пък е смешно да четеш кво може да ни се случи!
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 22:25    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 16 от 17 [250 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 14, 15, 16, 17 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0859s ][ Queries: 12 (0.0117s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker