Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 28 Фев 2020, 23:22
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Авиофотография » Снимки от България 2006-2010 г.
"Кугър"-борд 709 в Крумово
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 6 [81 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 17:11    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Привеждане има, но при Кугуара е много повече от това в Ми-17. В Кугуара по принцип не можеш да стоиш прав. Ако стреляш през отворена врата, то между теб и куршумите няма нищо. Иначе се стреля винаги когато трябва.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 17:28    Заглавие:  

Значи Кугар е лош хеликоптер, особено за търсене и спасяване, защото в него по принцип не можеш да стоиш прав или защото в Ми-17 пак си пуцаш наведен, ама можеш да се поизправиш сегиз-тогиз????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
airburner

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 19:31    Заглавие:  

Относно въпроса за радара: и 9-те вертолета пристигнали досега имат МТО радар, а такъв какъвто се вижда на турският нямаме монтиран.

И още малко тук
Върнете се в началото
Foxy

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 19:48    Заглавие:  

Мдаа, доста интерпретации се насъбраха, реших да сервирам малко факти !
Товарна кабина на кугара е висока 1,47м. в предната 4аст , а в задната 1,55м., вратата е 1,35Х1,35м., напреженията са стандартни като на вси4ки вертолети , вклю4ително и Ми-17 , ..... всъщност какъв е проблема даже и да не са ?
Въоръжение може да му се подка4и каквото и колкото на Ми-17, вклю4ително и карте4ници и то без проблем за карте4аря .... само да си платим колкото трябва.
Флотейшъните не са за приводняване , а за аварийнo приводняване и то не само в язовир, а основно в море, като само улесняват евакуацията , а излитането след аварийно приводняване е забранено, за какви сравнения с МИ-14 въобще говорите ?
Вси4ки наши машини имат и ще имат МТО-радар, който има и доста САР функции,а последните 4 кугара имат и FLIR, "СПО" Smile за което още не знам подробности и то4ки за ока4ване на "ловушки" (също още не знам какви и колко ) !

Smile
airburner написа:
Относно въпроса за радара: и 9-те вертолета пристигнали досега имат МТО радар, а такъв какъвто се вижда на турският нямаме монтиран.
... опа изпреварил си ме, докато пишех Smile
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 20:09    Заглавие:  

To в крайна сметка и не му е необходимо да се приводнява ако си има лебедка и подготвен плувец от типа на rescue divers на американската брегова охрана(виж тука май сме по-зле - не знам дали някой у нас готви такива специалисти). В крайна сметка даже и Westland Sea King на местната брегова охрана в повечето случаи разчита именно на плувец, който да помогне за качване на пострадалия на борда с помощта на лебедка (и кошница ако се налага, ама все пак Сий Кинга е много по-голям) - нищо че вертолета няма никакви проблеми с приводняването.
Въобще машината си изглежда добра, като за нас - добре че я имаме и дай Боже да не ни потрябва по предназначение.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
TreX

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 20:35    Заглавие:  

Аде най после такова летене.......

http://www.youtube.com/watch?v=Bj-pzSWbyBI&NR=1

ICQ Номер 
1159

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 20:40    Заглавие:  

Thunderchief написа:
To в крайна сметка и не му е необходимо да се приводнява ако си има лебедка и подготвен плувец от типа на rescue divers на американската брегова охрана(виж тука май сме по-зле - не знам дали някой у нас готви такива специалисти).

За Пловдив незнам но в "Чайка" има двама щатни спасители-плувци,бивши водалази от "Тихина".
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 20:58    Заглавие:  

1159 написа:
Thunderchief написа:
To в крайна сметка и не му е необходимо да се приводнява ако си има лебедка и подготвен плувец от типа на rescue divers на американската брегова охрана(виж тука май сме по-зле - не знам дали някой у нас готви такива специалисти).

За Пловдив незнам но в "Чайка" има двама щатни спасители-плувци,бивши водалази от "Тихина".

Супер - значи си имаме всичко каквото ни трябва ако случайно стане нужда

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Foxy

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 22:06    Заглавие:  

TreX написа:
Аде най после такова летене.......

http://www.youtube.com/watch?v=Bj-pzSWbyBI&NR=1

Мерси от такова летене, висо4ината не е впе4атляваща Wink , виж глупостта на пилотите -много ....да раз4итат 4овека да се наведе за да не му резнат зелката, ами ако е по-прост от тях и не се наведе ?

1159 написа:
Thunderchief написа:

И още в "Тихина" има и настоящи водолзази, а и в ГЗ има доста ... ще се намерят, при нужда винаги !
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пет 07 Ное 2008, 23:05    Заглавие:  

Малко си е офтопик, ама
Цитат:
Мерси от такова летене, висо4ината не е впе4атляваща

Aбе какво да ти кажа. Докато не го видиш на живо, не е впечатляващо.
Ама аз съм виждал подобно безумие на живо през току що изминалото лято и си е бая впечатляващо. Верно изпълнителите бяха самолети, не вертолети - изведнъж стотина човека забравиха и дъжд и Адрианов вал(точно се намирахме на един от някогашните фортове на вала) и хубава рядка английска кал и взе да се чуди отде иде тоз гръмовен звук. А четиримата идиоти(две Торнадо - не можах да различа модификацията), дето насмалко не намалиха височината на баирчето решиха да се врътнат и втори път (явно се вдъхновиха от публиката) преди да си оберат крушите според мене по посока на Люхарс.
А като не ги очакваш, уви снимки не стават иначе щяха да са като за плакат как излизат от облаците в двойка.

Върнете се в началото
Foxy

МнениеПуснато на: Съб 08 Ное 2008, 08:58    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Малко си е офтопик, ама
Цитат:
Мерси от такова летене, висо4ината не е впе4атляваща

Aбе какво да ти кажа. Докато не го видиш на живо, не е впечатляващо.
.

Впе4атленията са разли4ни в зависимост от гледната то4ка Wink ... Трекс имаше май друго в предвид Smile ... както и да е - шоу трябва да има, но в разумни граници, не мисля 4е горното минаване уда4ен вариант за шоу, не можа да раз4иташ "публиката" сама да се пази от теб .... не се вижда добре , но останах впе4атление , 4е 4овека ако не се беше навел, щеше да е с една глава по-малко ...или поне с половин ... и последното дето минава през главата му щеше да е някоя антена на вертолета Smile !
Върнете се в началото
ICQ Номер 
grim realm

МнениеПуснато на: Съб 08 Ное 2008, 12:56    Заглавие:  

Говорейки за хора, които трябва да са щастливи, че имат глави на раменете си ...

Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Съб 08 Ное 2008, 13:47    Заглавие:  

И после Кугъра не можел това, Кугъра не можел онова
Ама много си ни е добра машината

Цитат:
не можа да раз4иташ "публиката" сама да се пази от теб

Дето имаше един лаф за разликите между Онзи най-отгоре и летците, та разликата била че Онзи най-отгоре не се мисли за летец Very Happy

Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

Местожителство: Градът на трите лъва

МнениеПуснато на: Съб 08 Ное 2008, 15:20    Заглавие:  

Какво да ви кажа. Имам усещането, че това си е един приличен SAR вертолет и военното ръководство се е напънало да сложи едно CSAR
airburner

МнениеПуснато на: Съб 08 Ное 2008, 18:07    Заглавие:  

Ето една итересна снимка на 709, надявам се да ви хареса:
http://www.bgspotters.net/pictures/pic.php?subm=3&oprt=2&form_PicId=17808

И още малко тук
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 6 [81 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Авиофотография » Снимки от България 2006-2010 г.
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0705s ][ Queries: 12 (0.0046s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker