Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Пентагонът потвърди смъртта на сина на Осама бин Ладен · Иран мисли да освободи танкера "Стена Имперо" · Две турски военни колони са пресекли границата и са се отправили към Идлиб · Зловещи подробности за мъжа, убит в леглото до любовницата си · Борис Джонсън ще е една от звездите на предстоящата среща на Г-7 · Зеленски зове Канада да не допуска Русия обратно в Г-8 ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 23 Авг 2019, 04:09
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
L 39ZA в България - пак летят!
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 15 [212 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 13, 14, 15 Следваща
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:13    Заглавие:  

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:13    Заглавие:  

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:15    Заглавие:  

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:16    Заглавие:  

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:21    Заглавие:  

LZ4ZV

833 и 907 са продадени. Тия дни ще уточня кога и къде. По 827 от вчера започнахме работа по възтановяването му.
Снимки в галерия Военна авиация - последно качени - от 11 август. Скоро ще кача още.

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:27    Заглавие:  

Ту 134

827 и 111 къде са снимани?
Ако може кажете къде и за кой се възстановява 827?

Борден
"Хан Аспарух" - Добрич. Мислех, че всичко там отдавна е свършило...

LZ4ZV

До Борден - Вярно, там от април миналата година всичко е унищожено. Реално зовода работи до втората половина на декември 2005г. След това беше ликвидиран по начин по който неща и да си спомням. Снимките са лично мои и ги направих при последното ходене в завода когато се изнасаше оборудването от цех "А". Относно борд №111 това беше последният самолет за ВВС преминал КВР в завода. Снимката е от 2000 г. Бордове №№ 907, 833 и 827 ги получихме в Каменец през лятото на 2005г. Преминаха преглед и частичен ремонт до горещ запуск. Бяха предвидени за продажба зад граница. Когато през декември ликвидираха окончателно завода единствено неотремонтиран остана борд №827. През изминалите години от колектива който съм снимал пред борд № 111 не остана много. Част от тях са вече пенсионери, други са зад граница, а няколко за съжаление вече не са между нас. Борд №827 се възтановява от шестима бивши специалисти между които съм и аз. Работата се извършва в наето хале в Добрич. Целта е да го възтановим до горещ запуск и продажба зад граница.

Борден
Здрасти LZ4ZV! Много интересно! Пожелавам ви да се справите с борд 827, макар да ми се струва, че сте се захванали с нещо много трудно и несигурно! Респект и успех!

Можеш ли да потвърдиш кои точно L-39ZA на българските ВВС са преминали ремонт в Добрич? Доколкото аз знам - шест самолета. Бордове 827, 833, 835, 837, 907 и 111. Така ли е?

Ту 134

Интересно. А този син Л-39 на "сините англеи" бивш Български самолет ли е? Кой борд? По точно на доста Л-39 в списъка който пуснах горе не им знам съдбата. Трудно ми е тук зад граница...предполагам вие с бордния знаете кой къде е

Борден
На мен ми се губят няколко самолета (по-скоро шест). Предполагам, че пет от тях са заминали в Етиопия. Уви, техни снимки не са се появили на бял свят.

В докладите за вноса и износа на обикновени въоръжения (които България предоставя на ООН всяка година) пише, че през 2004 г. сме продали пет L-39ZA на Етиопия. Въпросче към LZ4ZV. В галерията си качил снимки на няколко нигерийски L-39. Въпроса ми е дали са бивши български машини (малко ме съмнява, защото ми се струва, че са L-39C)? Колко нигерийски самолета минаха ремонт в Добрич, и по кое време? Благодаря!
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:33    Заглавие:  

bulgivan

Борден,специално за теб две стари снимки на 829 и 833.
Извинявам се, за качеството! В Каменец!

Предварително се извинявам ако някой го е пускал вече.

http://www.youtube.com/watch?v=fYAd8dkJH1U&feature=related

LZ4ZV
До борден. Да това това действително са L-39C и са си техни. През периода от 1997-1999г. в тази одисея участва почти целия колектив на цеха. Бяхме се разделили на две групи и се въртяхме на всеки три месеца. От 22 самолета в Добрич преминаха КВР 6 така наречените "раково-болни". Останалите ги направихме на място.

Борден
Здрасти LZ4ZV! През зимата на 2000 г. група от завода в Добрич идва в Долна Митрополия и разглоби един зарязан МиГ-17 (мисля, че беше борд 126), натовари го на камион и го закараха в завода. Хората казаха, че ще го възстановят (КВР?) и ще замине зад океана. Какво се случи с него?

LZ4ZV
Даааа.... И аз участвах в пребазирането му с още четирима колеги. Тъй като собственка му не достави двигател и някои части КВР не му е правен. През последното ми ходене там (април 2007) самолета все още стоеше на стоянката. Какво е станало с него след това не знам но тук във форума мярнах една снимка на такъв самолет (заприлича ми на него) в разтиковано състояние пред музей на САЩ.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:35    Заглавие:  

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:37    Заглавие:  

2С7

L-39 борд 215, поглед от кабината на 632 Smile

Preslav

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:37    Заглавие:  

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 03:42    Заглавие:  

О.р. подп. Вене Найчов Венев-инструктор, командир на звено, щурман на АЕ, РП и последно-инспектор във ВВВУ"Г.Бенковски".
И всичко това, малко в Щръклево и много в Д.Митрополия.
Съжалявам, но на "малкия" не си спомням името.

NORD CC

Върнете се в началото
=AirPower=

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 16:47    Заглавие:  

833
907

pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Нед 04 Яну 2009, 18:40    Заглавие:  

=AirPower=, всичко е както обеща, за което съм ти много, много благодарен!!!

За 24ката и БНите си мисля, че няма да летят вече, а този така лъскав 907 каква ли съдба го чака? Скоро пребоядисан ли е или осветлението и т.н. му придава такъв добър вид? 833 изглежда къде-къде по-изстрадал... или поне така ми се струва на мен.
Върнете се в началото
2C7

Местожителство: Центъра на просффетата

МнениеПуснато на: Пон 05 Яну 2009, 23:11    Заглавие:  

Preslav написа:
На Доброславци - за парада 2003 г.

Там няма асфалт, това е от 3-та.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 18 Яну 2009, 20:33    Заглавие:  

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 15 [212 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 13, 14, 15 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1508s ][ Queries: 12 (0.0065s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker