Private Colleger of transportation
image image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Цитат на деня! Борис Велчев: Изкушен съм да се съглася, че юристите се смятат за повече от Бог, признавайки трети пол · Община Ловеч обяснява защо е махнала пътна настилка, сложена при посещение на министър · Вакантните места в МВР са над 5 000, търсят се нови полицаи · Индустриалци съобщават за картел и спекулации на борсата на ток · Агенцията за приватизация ще се занимава и с концесии · Мая Манолова коментира референдума в Генерал Тошево и отсече, че... ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 17 Дек 2017, 17:53
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
НАЦИОНАЛНО МОРСКО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОКЕАН" 11 2008
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [2 Мнения]  
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 12 Яну 2009, 10:08    Заглавие:  НАЦИОНАЛНО МОРСКО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОКЕАН" 11 2008  

Корицата:

Click to see if image is larger

ЧАСТ ОТ МАТЕРИАЛИТЕ:

СЪДЪРЖАНИЕТО:

1. “Калиакра” се завърна на Димитровден с нови успехи! Петър Борисов, Снимки Н. Димов, рубрика – Попътен вятър – с. 3-4
2. Daring завърши успешно изпитанията. ВМС на Индия ще закупят 6 подводници. Рубрика По света – с. 5
3. Бъдещето на ВМС е във високите технологии. Ди5митър Ставрев. Рубрика Военноморска техника – с.6-9
4. Десантни катери тип “Серна” – новата руска мощ. Виктор Петров. Рубрика ВМС днес. – с. 10-11
5. Пол Пишон – противоречивата личност в българските ВМС. Кап. Галин Петров. Рубрика Военноморска история. Снимки : архив на Еър Груп – с. 12-16
6. Битката при Бийчи Хед през 1690 г. Пламен Видев. Рубрика Архивът на Нептун – с. 25-30
7. Малките десантни кораби-баржи. Христо Чалъков. Рубрика Бойни кораби – с. 31-35
8. HMS VICTORY – Флагманът на Нейно Величество. Петър Борисов. Снимки К. Стефанов. Рубрика Корабомоделизъм – с. 36
9. Морска панорама 2008. Рубрика Фотооко – с. 37
10. Красиви яхти на Blacksearama cup в Балчик. Марияна Върбанова. Снимки автора. Рубрика Ветрила – с. 38

Вестник Военноморски преглед, година 11, бр. 11 (118), ноември 2008г. Издание на ВНМС на република България

1. В духа на традициите, в съответствие със съвременните изисквания. Началникът на ВВМУ “Н. Й. Вапцаров” капитан І ранг Димитър Ангелов през в. “Военноморски преглед”. Р. Актуални интервю Валентин Димитров. Снимки Иван Йотов – с. 17-19
2. Исторически фарватер. Р. Архивите разказват – с. 20
3. “Дръзки” – сертифициран от НАТО Валентин Димитров. Снимка Огнян Стефанов Р. Вахтен дневник – с. 21
4. И слънцето може да плаче. Капитан ІІІ ранг Станчо Димитгров разказва за службата си във флота, по света и за някои други неща... Р. Вахтен Дневник – с.22-24
5. Събития в училището. Валентин Любомиров. Снимка Иван Йотов, Р. Вахтен дневник- с. 24
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 12 Яну 2009, 11:23    Заглавие:  

Thunderchief

Мнение Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 11:43 pm

Toчно взех, че си закупих 11 брой, понеже ми се четеше нещо.
Ей да му се не види, ама не вярвах, че страниците посветени на флота и на поредния флотски персонаж може да ми харесат повече от статиите за военноморска история. Ама в тоя брой актуалните публикации определено са интересни за четене и доста информативни.
Статията за Пол Пишон също е интересна, както и тая за битката при Бийчи Хед.

Ама пък другите исторически статиии....са канска боза.
Започвам с прегледа на събитията който сте копнали от форума - първо за и на попай му казах, ама USS Beatty(стр. 20 "Архивите разказват") не е ескортен миноносец за каквото сте го обявили, а есминец клас Глийвс. Демек строен е по съвсем друг проект, ама това как да е. Ще го отдам на копипейста.
И сега идваме на най-колосалната омазвация. Статията за десантните кораби. Първо малкото каре в началото и показва, че в главата на автора и/или редактора се прескача една поредица от съкращения от които последния има много слаба идея, което спомага за кашата. Нещо повече, явно е че е омотал понятията баржа(craft по ингилизки) и кораб(демек ship). А историята на американските десантни баржи(няма англо-американски LST, LCU, LSM и т.н.) съвсем му е мътна и кървава. И за да не пише глупости и по-натам нека само да вметна, че американските баржи произхождат от конструираната през 1936, от някой си Андрю Хигинс лодка наречена "Юрика".
После LST и LSM ПОСМЪРТНО няма как да имат нещо общо с немските десантни баржи понеже едното е танкодесантен КОРАБ, а другото е доста близко до съвременните УДК - Landing Ship Mechanized се разшифрова съкращението. Оставям настрана безумно нафталинения на моменти език на статията("военолюбци" викаш? сакън добре, че Чърчил и Киртчнър не са били миролюбци насред току що започналата Първа Световна - щеше да е тъпо някак).
Мерджелее се и една снимка на която пише "Средни и малки десантни кораби в Royal Navy". Сега според мене човека пляснал там тази снимка е за бой и посаждане на бор в задния двор, или по-скоро на борова горичка. Щото не си е направил труда да провери, че pendanta (или по нашему бордния номер) на британските кораби откак го има се състои от една буква и две цифри. А на корабите на снимката пише US и номера е трицифрен. Иначе в надписа на снимката дето е задигната от www.navsource.org има нещо верно - едната баржа(щото на снимката са три големи баржи) действително е предоставена на Royal Navy по ленд лиз. Обаче и трите са строени в САЩ.
Сега идва ред на другата бозъ. HMS Vengeance okaзва се има три различни имена. Второто според статията е Vengeange а третото Vekgeange. HMS Agamemnon се оказва видите ли "дреноутно"(?) недоразумение. До тук добре, ама Agamemnon си е броненосец драги ми автор. С дреноутите има толкова общо, колкото и "Андрей Первозванний"(демек нищо). На останалите безумно некадърни писания не знам дали има смисъл да се спирам в детайли, само да ти кажа, г-н редактор - такова лице като маркиз Corwallis - НЕМА. Има Чарлз 1 маркиз КорНуолис. На него е и кръстен HMS Cornwallis.
И друго, което не мога да отмина без внимание HMS Inflexible се оказа боен линеен крайцер? Да не би да има мирен или параден линеен крайцер случайно?
И най-накрая, на последната снимка, на която сте пляснали надпис "британски танконосец изхвърлен на плажа при Диеп, тип LCT" - всъщност е американски танкодесантен кораб. Ако си бяхте направили труда да потърсите историята на операция Jubilee, щяхте да знаете, че в нея не участват британски танкодесантни кораби.
A да и това дето сте го представили за Шиншу мару всъщност е американски танкодесантен кораб. Сами си открийте разликите http://www3.plala.or.jp/takihome/Shinshu.html

Въобще тая статия е НАЙ–НЕКАДЪРНОТО нещо дето някога съм чел! А едва започва и просто не мога да се надам какви ли още безумия ще прочета.

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед Ное 30, 2008 1:32 am

Баси му мамата, Тъндъре уникален си! Радваме се, че се радваш, че нещо ти е харесало все пак.
Относно статията за баржите - Чалъков е на 75 и кусур години. Май паметта му е избледняла бая.
Служил е на бг десантни баржи, според спомените му и на немски десантки, а пнък последно време почна да говори, че е слугил и 3 г. на руски есминци.
Чудя се дали да му вярвам или не. Според мен е бил само на есминец "Г.Димитров", ама както и да е. Иначе - признавам си, не съм запознат с тези неща, за които той пише. Иначе го е блъскал 4 пъти трамвай и мислите му в чекмеджетата му бая са се поразместили. Обещал ми е като хвърли топа да ми завещае 4 стаи с уникален архив в апартамента му - дано го направи, че някои книги и снимки ги има само той - отпреди 1900 г. са. Нека пише, може да ти дам следващата му статия по мейла да й хвърлиш едно око - май е за корабите с име "Йорк". Поздрави! В понеделник ще вкарам и всички 11 и 12 броеве, че досега нямах време.

Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед Ное 30, 2008 1:40 pm

Е aйде пък сега, то това дето ми хареса беше по-голямата част от списанието. А иначе автора като е на 75 и кусур, редакторите за какво им плащате, предполагам не е за да се побарват тук там и да слагат откровено фалшиви снимки. Пусни ми статията с удоволствие ще я погледна - просто си представям как са нагласени и тежкия крайцер и есминеца тип 42, че и останалите.
A да и да питам що е то "танконосец"?
Щото на мене ми звучи, като ром който носи танкове на вторични суровини, не като десантна баржа за техника
Страница 1 от 1 [2 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2688s ][ Queries: 12 (0.0025s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker