Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Задържаха шефа на КАТ-Габрово и още 4-ма полицаи при спецакция на МВР · Eднa oт нaй-бeднитe южнoaмepииaнcии дъpжaви мoжe дa cтaнe eднa oт нaй-бoгaтитe · Американци не успяха да назоват нито една държава на картата (ВИДЕО) · Зрелищно авиоучение в небето над България · Българинът амфибия пак се готви за рекорд на Гинес (ВИДЕО) · Тръмп: Мога да бъда най-страшния враг на Путин ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Sa 21 Jul 2018, 03:39
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
НАЦИОНАЛНО МОРСКО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОКЕАН" 11 2008
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 1 von 1 [2 Beitrдge]  
Autor Nachricht
Preslav
[Admin]

Beitrдge: 42438

BeitragVerfasst am: Mo 12 Jan 2009, 10:08    Titel:  НАЦИОНАЛНО МОРСКО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОКЕАН" 11 2008  

Корицата:

Click to see if image is larger

ЧАСТ ОТ МАТЕРИАЛИТЕ:

СЪДЪРЖАНИЕТО:

1. “Калиакра” се завърна на Димитровден с нови успехи! Петър Борисов, Снимки Н. Димов, рубрика – Попътен вятър – с. 3-4
2. Daring завърши успешно изпитанията. ВМС на Индия ще закупят 6 подводници. Рубрика По света – с. 5
3. Бъдещето на ВМС е във високите технологии. Ди5митър Ставрев. Рубрика Военноморска техника – с.6-9
4. Десантни катери тип “Серна” – новата руска мощ. Виктор Петров. Рубрика ВМС днес. – с. 10-11
5. Пол Пишон – противоречивата личност в българските ВМС. Кап. Галин Петров. Рубрика Военноморска история. Снимки : архив на Еър Груп – с. 12-16
6. Битката при Бийчи Хед през 1690 г. Пламен Видев. Рубрика Архивът на Нептун – с. 25-30
7. Малките десантни кораби-баржи. Христо Чалъков. Рубрика Бойни кораби – с. 31-35
8. HMS VICTORY – Флагманът на Нейно Величество. Петър Борисов. Снимки К. Стефанов. Рубрика Корабомоделизъм – с. 36
9. Морска панорама 2008. Рубрика Фотооко – с. 37
10. Красиви яхти на Blacksearama cup в Балчик. Марияна Върбанова. Снимки автора. Рубрика Ветрила – с. 38

Вестник Военноморски преглед, година 11, бр. 11 (118), ноември 2008г. Издание на ВНМС на република България

1. В духа на традициите, в съответствие със съвременните изисквания. Началникът на ВВМУ “Н. Й. Вапцаров” капитан І ранг Димитър Ангелов през в. “Военноморски преглед”. Р. Актуални интервю Валентин Димитров. Снимки Иван Йотов – с. 17-19
2. Исторически фарватер. Р. Архивите разказват – с. 20
3. “Дръзки” – сертифициран от НАТО Валентин Димитров. Снимка Огнян Стефанов Р. Вахтен дневник – с. 21
4. И слънцето може да плаче. Капитан ІІІ ранг Станчо Димитгров разказва за службата си във флота, по света и за някои други неща... Р. Вахтен Дневник – с.22-24
5. Събития в училището. Валентин Любомиров. Снимка Иван Йотов, Р. Вахтен дневник- с. 24
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
Preslav
[Admin]

Beitrдge: 42438

BeitragVerfasst am: Mo 12 Jan 2009, 11:23    Titel:  

Thunderchief

Мнение Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 11:43 pm

Toчно взех, че си закупих 11 брой, понеже ми се четеше нещо.
Ей да му се не види, ама не вярвах, че страниците посветени на флота и на поредния флотски персонаж може да ми харесат повече от статиите за военноморска история. Ама в тоя брой актуалните публикации определено са интересни за четене и доста информативни.
Статията за Пол Пишон също е интересна, както и тая за битката при Бийчи Хед.

Ама пък другите исторически статиии....са канска боза.
Започвам с прегледа на събитията който сте копнали от форума - първо за и на попай му казах, ама USS Beatty(стр. 20 "Архивите разказват") не е ескортен миноносец за каквото сте го обявили, а есминец клас Глийвс. Демек строен е по съвсем друг проект, ама това как да е. Ще го отдам на копипейста.
И сега идваме на най-колосалната омазвация. Статията за десантните кораби. Първо малкото каре в началото и показва, че в главата на автора и/или редактора се прескача една поредица от съкращения от които последния има много слаба идея, което спомага за кашата. Нещо повече, явно е че е омотал понятията баржа(craft по ингилизки) и кораб(демек ship). А историята на американските десантни баржи(няма англо-американски LST, LCU, LSM и т.н.) съвсем му е мътна и кървава. И за да не пише глупости и по-натам нека само да вметна, че американските баржи произхождат от конструираната през 1936, от някой си Андрю Хигинс лодка наречена "Юрика".
После LST и LSM ПОСМЪРТНО няма как да имат нещо общо с немските десантни баржи понеже едното е танкодесантен КОРАБ, а другото е доста близко до съвременните УДК - Landing Ship Mechanized се разшифрова съкращението. Оставям настрана безумно нафталинения на моменти език на статията("военолюбци" викаш? сакън добре, че Чърчил и Киртчнър не са били миролюбци насред току що започналата Първа Световна - щеше да е тъпо някак).
Мерджелее се и една снимка на която пише "Средни и малки десантни кораби в Royal Navy". Сега според мене човека пляснал там тази снимка е за бой и посаждане на бор в задния двор, или по-скоро на борова горичка. Щото не си е направил труда да провери, че pendanta (или по нашему бордния номер) на британските кораби откак го има се състои от една буква и две цифри. А на корабите на снимката пише US и номера е трицифрен. Иначе в надписа на снимката дето е задигната от www.navsource.org има нещо верно - едната баржа(щото на снимката са три големи баржи) действително е предоставена на Royal Navy по ленд лиз. Обаче и трите са строени в САЩ.
Сега идва ред на другата бозъ. HMS Vengeance okaзва се има три различни имена. Второто според статията е Vengeange а третото Vekgeange. HMS Agamemnon се оказва видите ли "дреноутно"(?) недоразумение. До тук добре, ама Agamemnon си е броненосец драги ми автор. С дреноутите има толкова общо, колкото и "Андрей Первозванний"(демек нищо). На останалите безумно некадърни писания не знам дали има смисъл да се спирам в детайли, само да ти кажа, г-н редактор - такова лице като маркиз Corwallis - НЕМА. Има Чарлз 1 маркиз КорНуолис. На него е и кръстен HMS Cornwallis.
И друго, което не мога да отмина без внимание HMS Inflexible се оказа боен линеен крайцер? Да не би да има мирен или параден линеен крайцер случайно?
И най-накрая, на последната снимка, на която сте пляснали надпис "британски танконосец изхвърлен на плажа при Диеп, тип LCT" - всъщност е американски танкодесантен кораб. Ако си бяхте направили труда да потърсите историята на операция Jubilee, щяхте да знаете, че в нея не участват британски танкодесантни кораби.
A да и това дето сте го представили за Шиншу мару всъщност е американски танкодесантен кораб. Сами си открийте разликите http://www3.plala.or.jp/takihome/Shinshu.html

Въобще тая статия е НАЙ–НЕКАДЪРНОТО нещо дето някога съм чел! А едва започва и просто не мога да се надам какви ли още безумия ще прочета.

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед Ное 30, 2008 1:32 am

Баси му мамата, Тъндъре уникален си! Радваме се, че се радваш, че нещо ти е харесало все пак.
Относно статията за баржите - Чалъков е на 75 и кусур години. Май паметта му е избледняла бая.
Служил е на бг десантни баржи, според спомените му и на немски десантки, а пнък последно време почна да говори, че е слугил и 3 г. на руски есминци.
Чудя се дали да му вярвам или не. Според мен е бил само на есминец "Г.Димитров", ама както и да е. Иначе - признавам си, не съм запознат с тези неща, за които той пише. Иначе го е блъскал 4 пъти трамвай и мислите му в чекмеджетата му бая са се поразместили. Обещал ми е като хвърли топа да ми завещае 4 стаи с уникален архив в апартамента му - дано го направи, че някои книги и снимки ги има само той - отпреди 1900 г. са. Нека пише, може да ти дам следващата му статия по мейла да й хвърлиш едно око - май е за корабите с име "Йорк". Поздрави! В понеделник ще вкарам и всички 11 и 12 броеве, че досега нямах време.

Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед Ное 30, 2008 1:40 pm

Е aйде пък сега, то това дето ми хареса беше по-голямата част от списанието. А иначе автора като е на 75 и кусур, редакторите за какво им плащате, предполагам не е за да се побарват тук там и да слагат откровено фалшиви снимки. Пусни ми статията с удоволствие ще я погледна - просто си представям как са нагласени и тежкия крайцер и есминеца тип 42, че и останалите.
A да и да питам що е то "танконосец"?
Щото на мене ми звучи, като ром който носи танкове на вторични суровини, не като десантна баржа за техника
Seite 1 von 1 [2 Beitrдge]  
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.1961s ][ Queries: 12 (0.0264s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker