Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 24 Яну 2021, 20:34
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Музей на авиацията - летище Бургас
Модератори: Penio
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 3 [38 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет 23 Яну 2009, 20:34    Заглавие:  

Амант, ти осигури покривите, ние ще оправим самолетите Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
super mystere

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Пет 23 Яну 2009, 22:41    Заглавие:  

Това е чудесна идея на "Фрапорт".
Аз май ще почетвъртя, че музея трябва да е с покрита конструкция която освен да предпазва, трябва и да "грабва окото". Да казва - "ето тук е музея и летището". Според мен хората от "Фрапорт" това искат да постигнат. Така хем ще се запазят експонатите , хем ще прави реклама на собствениците.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Димитринка Стаменкова

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 02 Фев 2009, 19:28    Заглавие:  

Правилно е предложението да се отиде на място в Сарафово!Летището го зная от 1968година!Пред погледа ми се разви като модерен аеродрум!Мястото е подходящо и ще бъде прекрасно да има такъв музей.Интересно ще бъде,ако има покрити площи и зали за експониране на фондовете!Ще съм една от първите,да даря някои вещи от баща ми и вуйчо ми!Дано да стане по-бързо!Прекрасна идея!
pach

МнениеПуснато на: Вто 03 Фев 2009, 11:38    Заглавие:  

German написа:
С две ръце подкрепям идеята на Елемаг и valko-bg за покрита конструкция! Стига сме правили половинчати работи! Затова сме на това дередже! Или ще се прави както трябва, или въобще няма да се почва!

Разбирам и споделям мотивите ти , както и ядноста , но не забравяй , че става въпрос за конкурс в който момичето ще участва (дано да стане хубав проект и да бъде реализиран) но избора остава за Фрапорт.
Който плаща - той и поръчва...
Дано и от Фрапорт , си разбират от рекламата , и не направят нещо половинчато ...
Един такъв (възроден) музей освен ,че ще бъде посещаван от туристи , може да се превърне и в притегателен център на младите хора ... всичко е в ръцете на плащащите (зависи за какви пари са готови да дадат де...).
Идеи колкото щеш , от всеки българин , без да е архитект Wink
...но въпросът е в готовността за добри инвестиции и желание за истинска реализация , а не обикновенна PR-акция!
Колкото до какви инициативи други може да се организират на територията на летището и музеят - най-добре (ако има време за конкурса) заповядайте целият архитектурен екип (или там както се казва) на фестивала на авиацията в Крумово , който тази година ще е в края на май месец(23-24 май) , ще видите нещо по-различно от ежедневието на "леталата" и във въздуха и на земята , и идеите за "друго" сами ще дойдат в главите ви. Wink Laughing
Успех!!! Very Happy

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 19:23    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Тъй като бях по работа тъдява минах да видя какво е положението и направих снимки. Говорих и с изпълнителния директор на концесионера Фрапорт. Той ми каза че са искали да правят закрит музей но от Министреството на транспорта са отказали да им го признаят за разход и затова ще бъде открит.
Click to see if image is larger

Върнете се в началото
me4o_puhh

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 19:42    Заглавие:  

Само в България може да се случи това е поне хората ще оставят място и за историята а няма за по-лесно да нарежат самолетите. Похвално, свалям им шапка.
German

Местожителство: Шуменщайн

МнениеПуснато на: Нед 01 Мар 2009, 17:23    Заглавие:  

Елемаг написа:

Той ми каза че са искали да правят закрит музей но от Министреството на транспорта са отказали да им го признаят за разход и затова ще бъде открит.

Така си и мислех... Нищо ново под слънцето. Там където са замесени българските министерства, не чакайте да никне трева..

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 01 Мар 2009, 22:42    Заглавие:  

Бая глупости на кило прочетох. Обаче ако Фрапорт мисли да си клинчи от концесионния договор, не е зле да измисли по-хитър начин от правенето на закрит музей на авиацията. Договора им не е за това и естествено такъв разход следва да е в списъка на недопустимите, понеже летището има други проблеми, които доста по-спешно се нуждаят от решаване. А и решаването им е от полза на собственика на летището - а именно държавата, понеже ще доведе до покачване на приходите и от там на концесионните такси.
Т.е. прекрасен пример на защита на финансовите интереси на държавата е именно отказа на МТ да признае закрит музей за разход.

Цитат:
Там където са замесени българските министерства, не чакайте да никне трева

В случая не е и нужно да никне. Бетон си трябва.

Цитат:
всичко е в ръцете на плащащите

Съдейки по мераците им обаче, те май са в търсене на PR с чужди пари.

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
German

Местожителство: Шуменщайн

МнениеПуснато на: Пон 02 Мар 2009, 20:00    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Бая глупости на кило прочетох.

Аз пък отдавна ги чета на тонове. Ама от това все още не ми става по-хубаво. Не е далеч обаче момента, в който ще ми стане...

а от пъстрото ѝ одеяние струи нежен аромат.

Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 02 Мар 2009, 21:46    Заглавие:  

German написа:
Thunderchief написа:
Бая глупости на кило прочетох.

Аз пък отдавна ги чета на тонове. Ама от това все още не ми става по-хубаво. Не е далеч обаче момента, в който ще ми стане...

Мене пък ми е забавно. Особено като прочета "правителството ми изеде закускатаааааа" geek

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Иван
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 03 Мар 2009, 10:07    Заглавие:  

Имах щастието да посетя доста световни авиомузеи. Има и двата начина на излагане на експонатите, но във всеки случай там, където са на закрито, са в отлично състояние и изискват минимални средства за поддържане. Има няколко самолета на открито, за да легитимират музея като такъв, но всичко ценно е под покрив. Дори гиганти като В-36 или В-70! В музея на израелските ВВС всички целометалически самолети са под открито небе (изключение - "Черният Спитфайер"), под жестоко слънце в пустинята Негев (авиобаза Хатцерим). И въпреки ежедневните грижи, камуфлажите им са доста избелели.
Виждаме и какво става в Крумово. Затова с две ръце съм за някаква форма на защита от атмосферните влияния. Ако ще е, да е!

Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 03 Мар 2009, 13:34    Заглавие:  

Няма лошо в защитата от атмосферните влияния, особено покрай морето, където и влагата и солта се прибавят към корозионните фактори. Просто Фрапорт като е решило да прави музей да си извади парите от джоба, а да не търси начин да бръкне в държавния джоб.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 19 Май 2009, 14:27    Заглавие:  

Колежката Зорница Буковска - Айс Куйн днес бе на летището и присъства на събитията около награждаването. Списание "Криле" отново ви предоставя първи в цяла България снимки. Има идеи, които могат да послужат и за музея в Крумово. Поздрави!

Наградиха участниците в конкурса за открит музей на авиацията в Бургас

Министърът на транспорта Петър Мутафчиев и главният технически директор на "Фрапорт” Карл Май наградиха участниците в конкурса за открит музей на авиацията в Бургас. Летище Бургас бе единственото в страната, в което по идея на изпълнителния директор Калин Барзов през 1998 г. бе открит музей на гражданската авиация. След концесионирането на летището, концесионерът пое ангажимента да обособи ново място за този уникален музей. „Днес сме свидетели на това как концесионерите от „Фрапорт” удържаха на своето емоционално обещание”, каза Петър Мутафчиев.
В конкурса за проект на Музей на авиацията на летище Бургас участие са взели 12 екипа от талантливи студенти и ученици по архитектура и дизайн. Комисията под ръководството на техническия директор Карл Май определи на първо място проекта на Валентина Божилова и Мария Господинова, студенти 4 курс в Университета по строителство-София. Второ място заеха Маргарита Божинова и Никола Малинов от 5 курс във Висшето строително училище „Любен Каравелов”-София. Трето място бе отредено за Дарина Христова и Милен Станев от същото учебно заведение. На въпрос дали има шанс проектът, спечелил първо място да бъде реализиран, техническият директор Карл Май каза, че целта на този конкурс е да се вземат най-ценните и оригинални решения, които ще бъдат комбинирани в един бъдещ проект за музей на авиацията, който ще бъде реализиран до 2011 г.

Зорница Буковска, сп."Клуб КРИЛЕ"

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 19 Май 2009, 14:41    Заглавие:  

Част от наградените момичета - снимка за спомен с министъра на транспорта Петър Мутафчиев

Проектът останал с третата награда

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
pach

МнениеПуснато на: Вто 19 Май 2009, 15:33    Заглавие:  

Дали някой от наградените не е отворил тази тема?
http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=226436
(да де темата е същата - прощавайте , обърках се... Embarassed )
Знам ,че търсеха информация и съвети! Wink

Похвално за фирмата - сега остава и да го реалиират!
Честито на наградените!
Laughing

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 3 [38 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0749s ][ Queries: 12 (0.0036s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker