Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Израелски министър към френските евреи: Елате си у дома · ДАЕШ засилват партизанските атаки в Сирия · През 2020 г. се прекратява смяната на стрелките за лятно и зимно часово време в ЕС · Президентът Радев: Да кажем на Левски какво стана с неговата и нашата България · ДНК разкрива тайните на голямата бяла акула - може да помога срещу болести /ВИДЕО/ · Президент и премиер на церемонията по повод 146 г. от обесването на Левски ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 19 Фев 2019, 19:32
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Aхмед, Бойко, Волен... или Азбука на политиката
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 115 [1713 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 113, 114, 115 Следваща
Автор Съобщение
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 09:35    Заглавие:  

2C7 написа:
Това и самите българомохамедани го казват - българите сте си виновни, че дпс има толкова много депутати и управлява, като масово не гласувате.
Колко простичко, нали??

Moга да ти гарантирам, че българомохамеданите са по-добри граждани на България от [почти] всички останали - не вярвам някой от тях да го каже. Не говоря за турчеещите се "роми", обаче.

Никъде не съм писал, че не трябва да се гласува - точно наопъки. Вярно, че е дълго, но съм го писал преди време и просто го копирах от другаде - щото ме мързи. Ако беше стигнал последния ред нямаше да ти дойде на акъла да го кажеш.

Виновни за влиянието на ДПС са Атакаджийчетата. В момента, в който тази сбирщина криминално проявени лумпени изчезне от политическата сцена се съмнявам, че ДПС отново някога ще прескочи 4%, та ще ме извиняваш. Гласуването за ДПС си ерезулта от чиста проба насаден страх (и то от патриотарската сган), с който ДПС много добре си играе. Та такива приказки как аз помагам някому са си чиста проба галене на топките на централата на ДПС - излизаш именно с лозунги ала ВС.

Също толкова полезно е и гласуването за спасители като Манекенката, мадридския хитрец, драгалевския месия и силно дясната партия с червени знамена - тия всичките служат на едни и същи господари. Ако не беше вярно - сега всичките политици от 1993 (най-късно!) досега трябваше да са в панделата и да изгният там. Което аз въпреки всичко имам желание да видя.
Върнете се в началото
nick_wolf1

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 12:29    Заглавие:  

pgp000, влиянието на ДПС не датира откакто има "Атака". "Атака" е фактор в политиката от последните избори за парламент или малко преди тях. Дотогава момченцата на В. Сидеров бяха супер маргинализирана нациналистическа бандичка. А самият им лидер се молеше на НДСВ да го включи в листата си в Ямбол за изборите през 2001г., когато царят дойде и осра пейзажа. Респективно ДПС е парламентарно представена още от началото на прехода, дори правителството на покойния Л. Беров беше с мандат на ДПС, след "депесарския шут" по правителството на Ф. Димитров. Особено големи дивиденти ДПС натрупа след като осигури президентски пост на Г. Първанов през 2001г., след като той беше аутсайдер, но тогава десните кандидати П. Стоянов и Б. Бонев се взаимозаклаха, а точно гласовете на избирателите на ДПС качиха Гоце на поста на втория тур. Преди това едно депутатско място не стигна за пълно мнозинство на НДСВ и се наложи отново Доган да предлага "услугите". Между другото, точно ДПС стана причина за провала на приватизацията на "Булгартабак" по времето на Л. Шулева като министър на икономиката (според мен едно от наистина добрите неща, които можеха да се случат на страната по времето на управлението на Царя), съответно Шулева си замина, а НДСВ се наложи да се унижава с пазарлък и министерски постове пред отцепниците от "Новото време", за да изкара мандата, предвид разрива в отношенията със Сокола. Та, в случая националистчетата по-скоро първи трябва да благодарят на ДПС, а после ДПС да им благодари на тях, че "поддържат огъня". Всъщност мисля, етническото противопоставяне общо взето не е необходимо толкова на ДПС. При завзетите властови позиции, при натрупания ресурс в обръчите около партията, нещата по-скоро опират до организация и похарчване на нужните суми за мобилизация на "избирателите".
И тук ми хрумва една мисла... Чисто математически твърдият електорат на ДПС стига за парламентарно представителство някъде около 4% и 10% максимум, т.е. те никога не могат да бъдат водеща политическа сила. Ако политическото представителство у нас беше поне малко от малко принципно и почиващо на някакви политически платформи, а не на груб пазарлък, олигархически интереси и т.н., то ролята на балансьор (разбирай спасител на мандати) на Доган щеше да е излишна. Просто при недостиг на парламентарно представителство за управляващата сила се стига до правителствена и парламентарна криза, и предсрочни избори. За съжаление, никой не иска да сдаде кокала доброволно и се стига до услугите на Сокола, за да бъде осребрен мандатът. Е да, но тези услуги далеч не са безплатни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 13:58    Заглавие:  

nick_wolf1 написа:
pgp000, влиянието на ДПС не датира откакто има "Атака". "Атака" е фактор в политиката от последните избори за парламент или малко преди тях.

Само дето точно преди да се появи семейната партийка одобрението към ДПС падаше катастрофално заради изнесените факти за фирмички, палати, имения и авоари. И защото както бе писал един автор преди време "може да са помаци, ама не са ахмаци". И - о колко удобно - се появи тази псевдопартия с никаква парламентарна активност и представяща долнокачествени драматизации по улиците, магистралите, РПУтата и средствата за масово осведомяване в Родината.

Изобщо не е случайно изнасянето на приказката, че парите за Атака идват от ДПС. Низвергнатия от всички политически сили господин-спец по масово зомбиране много умело наля вода в мелничката на обидилите го бивши негови партии и техните "политически противници". Напъните за нов спасител в лицето на снималия се "арте" лидер от страна на пълчища лесноманипулируеми индивиди родиха поредната малочислена политически скопена и абсолютно безотговорна групировчица в парламента. Цепят се "предатели" и т.н. а фюрерчето се оправдава с малочисленост и т.н. след като обеща всичко да бъде блокирано, гръмки разкрития и т.н. и накрая какво? НАПУСНАХА ПАРЛАМЕНТА! От това по-голямо сервилничене на коалицийката здраве му кажи! За капак спряхме движдението за цял ден в най-населения град в държавата, защото някой си мисли, че като играе по националистическата струнка на масите ще успее да ги яхне. Ама не е гледал какво стана в Грузия Very Happy

И какво стана? Осмиваният от всички Яне Янев сега е на гребена на вълната - според СМИ от днес даже му кроели дървено пардесю. Още един спасител - вЕрвайте ми.
Върнете се в началото
Гого55

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 14:24    Заглавие:  

http://www.freelife.bg/?p=1039
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 15:08    Заглавие:  

Цитат:
Само дето точно преди да се появи семейната партийка одобрението към ДПС падаше катастрофално заради изнесените факти за фирмички, палати, имения и авоари. И защото както бе писал един автор преди време "може да са помаци, ама не са ахмаци". И - о колко удобно - се появи тази псевдопартия с никаква парламентарна активност и представяща долнокачествени драматизации по улиците, магистралите, РПУтата и средствата за масово осведомяване в Родината.

Пак да повторя: избирателите на ДПС са лимитирани съвсем физически и няма как да вземат повече от 10%. Та проблемът не е в съществуването на ДПС, дори и в сегашния й мафиен вид. Проблемът е:
първо, ниската избирателна активност на уж "по-висшия етнос" у нас, апатията, тарикатлъка, тоталната деградация на ценностите, неспособността да се обединят достатъчно големи групи около някаква истинска политическа платформа и да излъчат политическо представителство; и второ, срастването на политическите партии със стопански субекти, олигархически интереси и т.н. с главна цел - разпределяне и усвояване на публични разходи. Та, ахмаците са тъкмо останалата част от избирателите. Но, за съжаление, не виждам как ще се оправи това, особено в близките месеци до изборите. Дори призивите "гласувайте за нови хора" са малко наивни. Нови хора без обществена подкрепа нямат никакъв шанс. Единият вариант е да се появят някакви нови месии, апостоли или както там искаш им викай и да омаят народонаселението. Обаче за това им трябва и ресурс: финансов, медиен, всякакъв. Другият вариант е народонаселението да се опомни, че има все пак активна роля в управлението, да си формира ценностите, политическите възгледи, да си излъчи въпросните "нови хора" и да ги юрка да му осъществяват възгледите и да му бранят ценностите. Затова обаче се иска широко представена средна класа, каквато у нас няма. Има големи маси озлобени, чалгализирани плющеци, които смятат, че някой е длъжен да се грижи за благосъстоянието им, защото по висша воля са се родили българи - най-яката нация на света; има една групичка мазни чичковци, които са набрали инерция още от соца или навреме са се ориентирали, позахлебили са и си пазят имането; и накрая има едни будали, дето бачкат, някои бизнес правят, пишат по форуми и реално нищо не могат да променятSmile Е, питам аз, отде да се пръкнат "новите хора", за които да гласуваме, че да изметем "лошите"?
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 15:25    Заглавие:  

1. Няма никаква файда да си пишем едни и същи очевадни неща с различни думи.

2. Не наивно, налудничаво е да се търсят нови хора.

3. Всяка нова идея е смятана за лудост, деяние на сатаната и т.н. И по тоя повод да спра ли да се надявам? Или както е казал един друг автор - "да прокълнем и да умрем"? Да се примириш - както и на всички останали е твое право, а мое е да не го правя.

4. Ти нали си избираем? Сега да не си намериш извинение само Razz
Върнете се в началото
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 16:34    Заглавие:  

2. Неефективно е. Особено в нашия случай. Тези нови хора на фона на масата тарикати ще се изродят за нула време или ще бъдат пометени.
3. Аз също не съм се примирил, нито съм се отказал, нито съм легнал да мраSmile
4. Не ме занимавай с глупостиSmile
Върнете се в началото
Kirilll

МнениеПуснато на: Пет 27 Фев 2009, 22:24    Заглавие:  

http://www.vbox7.com/play:ea038f93
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
valentor

МнениеПуснато на: Съб 07 Мар 2009, 14:09    Заглавие:  

....ако от изборите зависеше нещо, щяха да ги забранят !!! ...
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Чет 12 Мар 2009, 19:53    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
sirius

Местожителство: Стралджа, Пловдив, София, Варна, Англия, Малта, Канада

МнениеПуснато на: Нед 15 Мар 2009, 08:41    Заглавие:  

Да се включа и аз (уво88от бункера на червен баир ямбол, стачкувал като студент за свалянето на П.М., с инджинерска диплома в кесийка и към момента разнасящ пици в канада) с моите скромни виждания.

Виждам, че няма значение кой ни "представя" а как ни представя.
Но манталитета ни е такъв, че 1) търсим келепира и 2) не можем да се обединяваме за да накараме тези дето ни представят, наистина да ни представят.

В момента цялата политическа машина е затлачена от интереси и исус пак да дойде - пак ще бъде ръзпънат. Имам предвид, че няма чисти и достатъчно здрави духом за да устоят на н.в.ИНТЕРЕСА. Веднага ще бъдат матирани с пешката ако съответните потоци не потекат в правилната посока. Интереса има ресурс за това.

Обществото, колкото и да му се иска, не може да даде подкрепата си на Чисти 1) защото не може да отсее житото от плявата и е силно манипулируемо и 2) не може да се обедини за да отстоява интереса си (представящите да управляват в интерес на представяните).

Мислех че стачки на шофьори, учители, млекари и пр ще бъдат подкрепени по-масово от хората но... ние чакаме вдъхновение. Не мислим много-много ако е за комшията-хлебар. Инак сме търпеливи до типигьозлък - много траем. Докато не ни писне и тогава пък ни пада пердето и пердашим наред и в несвяст. Затова и сме добри (поне така съм чувал) в битките. Щото който няма какво да губи е най-опасен. (това с танка и пияния екипаж много е вярно) И накрая - пак се кротнем за няколко века.

Та си мисля, че българите обичат личностите => да бъдат управлявани малко по тежичко. Но не и "диктатура". Просто не я обичаме тази думичка. Но виж ако е "здрава ръка" май по сме склонни. Което дефакто е същото, но както и да е.

Аз специално нямам предпочитания. Ако ще да плащам за хасан, драган или дартанян, ако виждам че си върши работата - ОК. Ние търсим идея някаква за да се обединим. Или личност, която има идея. Не си гледаме интересите. Идеите затова са идеи - за да са "виртуални"; за сплотяване на колектива ("времето е наше", "800 дни", "сполука"). А интересите са си друго нещо. Вземаш ли ми от джоба? - да; тогава - там от където си дошъл. Че гръцките стачки са далеч по-ефективни от нашите.

Не си упражняваме правото за референдум даже. (то какво ли ще е и ако го упражняваме, но както и да е)

Та за да се накара Сульо който е избран, да управлява, трябва народа да има някакъв инструмент. Формално може и да има такъв (не смятам изборите) но не го виждам. Виждам го като обединено отстояване на интереса. Дори и да се рискуват няколко работни дни или други удобства. Но хората си продават продукцията за стотинки и предпочитат да вземат 200 кинта сега от колкото да си демонстрират продукцията на публично място организирано, да се забележат, да се вземат мерки и догодина да вземат 500 кинта.
Отделно че не може да има семейно производство на суджуци, кашкавали и пр. "нормативите" са само за избрани (и това е за "сигурността" на всички). Всъщност това се отнася и на държавно ниво: малките държавици с представителна армия стават туристически дестинации за големите с военен потенциал. Засега го виждам като тенденция - необратим от нас процес. Но ... Да не се отнасям в подробности.

та така го виждам аз, докато сме това, което сме, ще имаме съответни управляващи.

ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 24 Мар 2009, 21:17    Заглавие:  

Събраха се!!! Двамата титани на България Laughing

За първи път лидерите на БСП и ГЕРБ се срещат в пряк дебат в национален ефир
24 март 2009 | 20:59 | Агенция "Фокус"
София. За първи път лидерите на БСП и ГЕРБ - Бойко Борисов и Сергей Станишев се срещат в пряк дебат в национален ефир. Това става в предаването "Референдум" на БНТ на живо от НДК. Ще се обсъждат теми като икономическа криза и ролята на държавата, данъчната политика, борбата с безработицата. Жребият определи първи думата да има Сергей Станишев. Бойко Борисов ще има последната дума.
В екипа на БСП влиза Явор Куюмджиев, заместник-министър, Пламен Орешарски - министър на финансите, Илиана Йотова, евродепутат.
Тошко Тодоров, Илияна Иванова и Владислав Горанов са икономическият екип на ГЕРБ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
калло

МнениеПуснато на: Вто 24 Мар 2009, 21:38    Заглавие:  

скукааа Laughing
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 24 Мар 2009, 21:40    Заглавие:  

Пълни четки.
И тези след изборите ще си стиснат ръцете...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
lubo_juve

МнениеПуснато на: Вто 24 Мар 2009, 22:48    Заглавие:  

Smile
Последната промяна е направена от lubo_juve на Пон 21 Май 2012, 21:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 115 [1713 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 113, 114, 115 Следваща
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0700s ][ Queries: 12 (0.0069s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker