Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Откраднаха част от контактната тролейбусна мрежа на Русе · Служител на Държавен фонд Земеделие задържан с подкуп · Високоскоростен американски кораб акостира във Варна · Главнокомандващият иранските ВМС: Готови сме да защитим морските си граници · Празникът на Независимостта обедини всички българи · Юнкер: Брекзит е трагичен момент за Европа ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 22 Сеп 2019, 14:30
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ЯХТИ И ВЕТРИЛА - ФОРУМ ЗА ВЕТРОХОДИ, РЕГАТИ, ИСТОРИЯ
Ветроходна регата "Трети март" 2009, 2010
Модератори: Sea Dog
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 4 [53 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4 Следваща
Автор Съобщение
Георгиев

МнениеПуснато на: Вто 02 Мар 2010, 17:03    Заглавие:  

Мда, на наща ялка шкипер е Борис Дончев Wink, много беше слабо времето, на ялките чийто тактици (да се похваля и аз Razz) избраха десния вариант със старт на ляв халс станаха първи, а освен тези 8 лодки останалите имаха по още едно качване...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
vh1

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто 02 Мар 2010, 17:08    Заглавие:  

??????? 8. Поларис 8 Силистра (Панчо Събев) ??????
Ще те помоля да го намериш и да го поздравиш от мен...Валери Маринов от Русе....ако не се сети - няма проблем...аз пък не съм го забравил....(припомни му времената от МК на ОСО)

Георгиев

МнениеПуснато на: Вто 02 Мар 2010, 18:09    Заглавие:  

Така, отново се прояви простотията... нали момчетата от ТКК (така де някой от тях вече завършиха), караха днес и станаха 1-ви, някой от претендентите за 1-то място (няма да казам кой) е пуснал протест срещу тях, че са влезли във фарватера и сега им е забранено да карат утре...

А както казах печелившия вариант беше в дясно и само няколко лодки го избрахме и спечелихме от това, ама хайде, вместо да приемеш,ч е си объркал дай да пускаш протести... мн тъпо ми стана, много добре караха момчетата през цялата регата.
Върнете се в началото
barrel-rider

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто 02 Мар 2010, 19:15    Заглавие:  

Не ми се иска да се връщаме на една предишна тема кой къде и какво кара. Но в тая връзка: не е ли определена акваторията, в която се провежда регатата?
And I must follow, if I can ...
Върнете се в началото
Георгиев

МнениеПуснато на: Вто 02 Мар 2010, 19:29    Заглавие:  

Не е въпросът дали е определена или не. Момчетата не влязоха много във фарватера. А и да бяха, трябва ли да се протестира, при положение, че на съдиите им беше съобщено и те решиха да не предприемат наказания?
Върнете се в началото
barrel-rider

МнениеПуснато на: Вто 02 Мар 2010, 19:40    Заглавие:  

Тук има и по-сведущо по въпроса със съдийството. Скромното ми мнение е, че ако съдиите са знаели, то е трябвало да подадат съответния сигнал и да санкционират лодката. Но ако не са го направили, а лодката наистина е нарушител на правилата, то санкцията е валидна, дори и да е заявена след финала на гонката. Мисля, че така е спортсменско доколкото има място спазването на правилата. Все пак са предварително определени правила, а не се определят от съдиите на място. Друг е въпроса ако се спораумеят двете страни.
Върнете се в началото
Георгиев

МнениеПуснато на: Вто 02 Мар 2010, 19:46    Заглавие:  

Някой правила са колкото да ги има. Примерно абсолютно задължително е да сме със жилетки по време на регатата, ако аз си сваля жилетката за малко и после пак си я сложа това де факто е нарушение на рпавилата, но не върви да ме дисквалифицират за това, нали?
Върнете се в началото
barrel-rider

МнениеПуснато на: Вто 02 Мар 2010, 20:12    Заглавие:  

дано не бъркам, но нейде из правилата (ако регатата е по правилата на ISAF, в което се съмнявам, те си включват тези изисквания) трябва да има и задължителните елементи от оборудването, поведението, поворотите,знаците и т.н. Малко е тънък коментара за имането на правила колкото да ги има (не ме разбирай погрешно) Wink
А за "за-малкото" сваляне на жилетката не се безпокой, сещам се за поне 5 причини, все важни, поради които една жилетка може да бъде сваляна временно Laughing

Върнете се в началото
vh1

МнениеПуснато на: Сря 03 Мар 2010, 08:35    Заглавие:  

Георгиев написа:
Така, отново се прояви простотията... нали момчетата от ТКК (така де някой от тях вече завършиха), караха днес и станаха 1-ви, някой от претендентите за 1-то място (няма да казам кой) е пуснал протест срещу тях, че са влезли във фарватера и сега им е забранено да карат утре...

А както казах печелившия вариант беше в дясно и само няколко лодки го избрахме и спечелихме от това, ама хайде, вместо да приемеш,ч е си объркал дай да пускаш протести... мн тъпо ми стана, много добре караха момчетата през цялата регата.

Интересно!!!
След като няма санкция от съдиите, значи това е повече желание да се облагодетелстваш за сметка на друг!
Едва ли съдиите не са "в час" с това "нарушение", което ме кара да си мисля, че е нечестно поведението на претендентите...
Не говори за аристократизъм, с което се отличава тоя спорт!!!!!!

barrel-rider

МнениеПуснато на: Сря 03 Мар 2010, 13:46    Заглавие:  

Днес видях записа за контестацията. Решението на съдията е да остави протеста без последствие, а момчетата стартираха.
Снимки - по-късно (не са от активната част на регатата, sorry).

Върнете се в началото
vh1

МнениеПуснато на: Сря 03 Мар 2010, 15:35    Заглавие:  

За мен това е добро решение на съдията...(не познавам нито едните и нито другите, а разсъждавам безпристрастно, като съдия...)
barrel-rider

МнениеПуснато на: Сря 03 Мар 2010, 15:48    Заглавие:  

Май и други са "скоквали" във фарватера (което също не е останало незабелязано от съдийския кораб), но няма още сигнали и протести, така че наистина е взето по-спортсменското решение. Но само за тези обстоятелства.
Върнете се в началото
barrel-rider

МнениеПуснато на: Сря 03 Мар 2010, 16:26    Заглавие:  

По nautica.bg

Екипажът на Морски клуб Търговище с шкипер Галин Димитров спечели 54-ото издание на Националната ветроходна регата „3 март” във Варна и върна купата в града след 14-годишно отсъствие. За последен път успех за Морският клуб в Търговище в надпреварата с „Ял-6” във Варненското езеро бе постигнал Петър Ганев през 1996 г.
Постоянството в четирите проведени гонки (едно първо, две втори и едно трето място), много точните повороти и контролиране на състезанието бяха в основата на успеха на Галин Димитров и компания. Негови подгласници станаха екипажите на ЯСК „Несебър-Приятели на морето” с шкипер Явор Колев и приятната изненада ВМГ „Св. Николай Чудотворец” с шкипер Ивилин Илчев. Младежите от гимназията – Ивилин, Венцислав Маймаров, Венцислав Пеев, Калин Недев и Георги Димитров, заслужават специално внимание. Заради доброто каране, заради спортната злоба, не на последно място заради това, че приобщават връстниците си към морето и водните спортове.
Соченият предварително за призьор, дори и за победител, екипаж от Поморие с шкипер Веселин Нанев, демонстрира истинските си възможности едва в последния ден. Безапелационната победа в гонката обаче не можа да компенсира изоставането на първия екипаж на поморийци, натрупано заради здравословни проблеми на старта на регатата.
54-ата Национална ветроходна регата за „Ял-6” вече е история. С добрата организация на домакините от „Приятели на морето” и „Черно море-Бриз”. С добрата работа на Съдийската комисия, оглавена от Ангел Анегностиев, с помощта на всички съпричастни към Идеята „3 март”. Финансовата криза отказа големите спонсори. Не и хората възпитани и израстнали покрай лодките „Ял-6” за пореден път. Участвали с малки материални награди, но дадени от сърце – Демир Иванов с купите, „Лализас” със спасителни жилетки, Иван Стефанов Иванов с поредния комплект дакронови платна за най-добре представили се под парусинени ветрила, не на последно място и Дирекция „Младежки дейности” към Община Варна с индивидуалните награди. Анонимен остана само човекът, осигурил гориво за съдовете от Съдийската комисия...

Върнете се в началото
Георгиев

МнениеПуснато на: Сря 03 Мар 2010, 16:31    Заглавие:  

Да, протеста остана без последствиер момчетата са 3-ти в общото класиране, ние сме 10-ти.

Ники чакам снимките. Но сигурно си прекалено зает да се свържеш със sailing magazine, да им съобщиш класирането на регата 3-ти март Razz
Върнете се в началото
vh1

МнениеПуснато на: Сря 03 Мар 2010, 16:40    Заглавие:  

От мен скромното ми БРАВО!!!
salute

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 4 [53 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ЯХТИ И ВЕТРИЛА - ФОРУМ ЗА ВЕТРОХОДИ, РЕГАТИ, ИСТОРИЯ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0622s ][ Queries: 12 (0.0037s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker