Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
САЩ подозират Иран в саботаж · Президентът на Австрия уволни всички министри · Захариева: Германия разчита на България · КФН: 10 лв. обезщетение за пътник в катастрофиралия до Своге автобус е незаконно, законът е предвидил 50 000 · Турски бронемашини Kirpi II в Либия · Европа се оказа "между два огъня" в търговската война на САЩ и Китай ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 22 Май 2019, 01:48
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Случки от казармата...
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 5 от 7 [96 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Автор Съобщение
Ice_queen^^

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед 22 Мар 2009, 15:46    Заглавие:  

Прясно, прясно от днеска: качва се един от началниците в автобуса и вика "Вие нима си мислите, че ще се прибирате? Автобуса да следва колоната!" Гледам аз навънка ... колоната е само една кола! Какво е късмет? Гранично-полицейска служебна кола да пукне гума в неделя на официално събитие с Министъра на МВР! ЯКО!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Xwing

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 27 Мар 2009, 13:48    Заглавие:  

Най-доброто е никой да не се качва на камионите, преди да са дошли. Laughing
Върнете се в началото
Flanker

МнениеПуснато на: Пет 27 Мар 2009, 19:52    Заглавие:  

Капитан-кашик ни говори по тактика и ни задава въпроса, какво оставало от войниците след атомния взрив?- Отговор: кръв, сперма и вензeли.

Дежурния по полк на сутрешна физарядка ни насърчава и стимулира да сме по активни в упражненията със следните фрази: Всички сте заприличали на мешки, а някои имат по-големи цици от дъщеря ми...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
FW-189

МнениеПуснато на: Пет 27 Мар 2009, 22:10    Заглавие:  

ВНВУ-то , 1984-88г. brave Цел на занятието: да се "тииийт" майката на курсанта!" "Чел, не чел-ЗАЧЕЛ!!!" thumbup "Подготовката на курсанта за изпит трае 5 минути- колкото да си лъсне обувките" salute Пътят над учебните корпуси, където се провеждаха изпитите по бягане 2 и 4 км. - "ПИСТАТА МОНЦА". Началници: около майор-"кофа", "капак", под/ и полковник "големите болтове" , ГЩ- "кривите потници" (указва се с ръка жест за корем).
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пет 27 Мар 2009, 22:46    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
калло

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 27 Мар 2009, 22:55    Заглавие:  

Цитат:
вратъ ти е обрасъл като на зло куче мъдете.

тва съм го чувал от моя ротен (ако не ме лъже паметта). не отнесено към мен, де Laughing

ротния - к-н (тогава) Двата Х-кса (ако не се е уволнил - вече майор или подп.) - рядко свестен и интелигентен пич.
Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Съб 28 Мар 2009, 13:11    Заглавие:  

Хехе, по мое време тая реплика се отправяше към някой, който гордо си пускаше мустаци.
Върнете се в началото
FW-189

МнениеПуснато на: Чет 02 Апр 2009, 09:04    Заглавие:  

Хумор от ВНВУ-то: "Ефрейтор -курсант с повишена мощност"; старшината на рота Трифонов (Футя) обикаля важно сред масите в столовата по време на обяд и отдава команди: "ВСИЧКО ДА СА ИЗЯДА!" Shocked И още един надпис с подобна тематика "КУЛТУРНОТО ХРАНЕНЕ Е ПРИВИЛЕГИЯ НА ХОРАТА"... Беше изписан с червена боя върху стената на една столова в Танковата бригада- Карлово (1986 или 87).
Върнете се в началото
airburner

МнениеПуснато на: Чет 02 Апр 2009, 19:08    Заглавие:  

Да добавя и аз нещо Smile. Малко преди ВВВУ да се превърне във факултет Авиационен: ротният командир към курсантите "На строя ви искам или всички без шинел или никой с шинел"

И още малко тук
Върнете се в началото
airburner

МнениеПуснато на: Чет 02 Апр 2009, 19:10    Заглавие:  

А имаше и едно стихотворенийце от което помня само:
Пази ти родното небе,
Мене има кой да ме е*е!

И още малко тук
Върнете се в началото
Богомил

МнениеПуснато на: Чет 09 Апр 2009, 13:00    Заглавие:  

Surprised Very Happy А подобни бисери приемат ли се тук?
- Строй се на чертата, на бялата линия!
- Който не знае в колко часа, да се строява, да се строява 15 минути по- рано!
-Старшината- Никой не се сеща да вдигне тази лопата, и ще му фрасна една!
- Хайде бе Митрев, ти в 4 без петнайсе трябва да ги строяваш за развод то,......3 и петнайсе станало!
- Капитана- Пред, щаба не е почистено, под храстите има листа! отговор на Кипров - е ти какво искаш да има под храстите...? смях!
- Бегом от мен до другото дърво!
- Спри кашик, да си почине танка!
- Лейтенант Захариев- Изплюй дъвката веднага- Остави!
- Старшината- Митрев, ти защо не можеш да уцелиш мишената? отг. Имам диоптер! Старшината- Къде ти диоптера?
- Корен, Родина -90 се играе, всички са с пълно бойно, лзо и противогази, висшите офицери са с противогази само, и са във вишката, генерала е без нищо защото е безсмъртен. На 30-40 метра е разположено хнп, до него само по потник редник Костадинов седнал пуши си цигара и наблюдава битката... - сещайте се какво става когато генерала пита- На кой е този войник..........!
- Рано сутрин редник Костадинов дава работно в кухнята и вари мляко в един огромен казан, майора отговорик кухня влиза и нарежда всички казани да се измият, щял да проверява и наказва след 15 минути, и излиза! Редник Костадинов решава да провери нервите на майора, точи млякото в канала и измива казана, след половин час се оказва, че няма какво да се пие на закуска заради заповед на майора.......нямам думи тука да опиша какво стана......)))))).....
- Старшината отговорник кухня проверява за чистотата вътре, редник Костадинов пак нещо не е направил и старината крещи- Влизай вътре веднага, Костадинов влиза, старшината след него и си сваля колана за да го ползва по предназначени върху гърба на Костадинов, вратата след тях се затваря и вътре се чува страшно трополене и блъскане,
след 1 минута излиза и да видите глетка- Костадинов извил ръката на старшината и го води пред него, а оня се върти и дърпа , ама не може да се освободи, все пак 10 години самбо.....
- Строеви зил, шофьора и старшината в него се прибират в поделението, нещо изтропва отзад, шофьора слиза кляка и гледа от долу, старшината идва и пита - Какво стана? шофьора- паднал е кардана! старшината- Това ли бе? Качвай го отзад и да се прибираме, че няма време!
- Старшината- Млад сержант Ташев е най-добрия млад сержант в химическа рота! Да казвам ли, че нямаше друг млад сержант в ротата? Very Happy
- На курс съм в Горна Оряховица, след 3 дневно занятие се прибираме и на капитан не му помня вече името му съобщават, че му се е родила дъщеря, той отговори - Още една курва на този свят Surprised и стоя до следобяда, до като не се убеди, че сме си излъскали пушките както на него му харесва!
Има още много, но нали трябва да се сетя! Very Happy

Последната промяна е направена от Богомил на Чет 09 Апр 2009, 15:18; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото
Богомил

МнениеПуснато на: Чет 09 Апр 2009, 13:02    Заглавие:  

Забравих да кажа, че старшината се казваше- Марко Сивов Марков, или както казвахме ние- Човека с трите магарешки имена. Very Happy
Аз съм Митрев, а Костадинов е най- добрия ми приятел и до днес!
Повечето от случките са от 5та такова бригада в Казанлък!
Върнете се в началото
FW-189

МнениеПуснато на: Пет 17 Апр 2009, 15:50    Заглавие:  

ПОНЯКОГА СПРАВЕДЛИВОСТТА ТЪРЖЕСТВУВА Exclamation Случка из живота на Инженерния полк-Свищов, края на 80-те : слънчев есенен ден, жужат пчели, дърветата са отрупани с плод- селска идилия. ЗКПЧ на поделението, иженарицаемий "Бръмбара", енергичен майор, се е скатал в мъртвилото на ранния петъчен следобед в родното си село. Облечен в червен анцуг, "тип МНО", той се е покачил върху големия орех в двора и брули узрелите орехи. Не е предвидил обаче, че единственият му началник- командирът на поделението, полковник Ф., любител на внезапните тревоги на личния състав (породени най-често от семейни проблеми), отново се е заел с любимият си спорт... Зачува се рев на мотори; стройна колона от камиони, ГСП и К-61 бързо напредва към зададения при тревогата рубеж (по едната злощастна случайност пътят минава точно през това село), и отнема на изненаданият майор възможността да слезе навреме от дървото. Той е принуден да се прикрива munky2 из редеещите и пожълтели листа по клоните, но ОТДОЛУ МИНАВА В КОЛОНА ЦЯЛОТО ПОДЕЛЕНИЕ, радвайки се на незабравимата атракция. Впоследствие е привикан от Началника си, но, естествено, нищо не му е сторено. "Гарван-гарвану око не вади"- на майора е наложено наказанието "заканване с пръст" Laughing .
Върнете се в началото
прр1

Местожителство: В. Търново

МнениеПуснато на: Пет 17 Апр 2009, 16:55    Заглавие:  

Предскокова подготовка. По време на инструктажа една легенда от 68 прп казва: Главната особеност на нощния скок е, че се извършва нощем! Laughing
dsuzunov

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб 18 Апр 2009, 10:19    Заглавие:  

Ямбол,1983 г.
Срещу поделението (82МСП) имаше малък магазин.
На опашката съм,а преди мен стои един шофьор на БРДМ "Малютка"
Иван Атанасов Романов от с.Недан,В.Търновско.
Прякора му беше "Прабългарина" понеже говореше някакъв,много странен диалект.
Идва реда му на опашката и между него и магазинерката се провежда следният диалог:
-"Дай ми,на т,нца и да чеппа ма"!
-"Какво обичате"?
-"на т,нца и да чеппа ма"!
Жената се обръща към мен за да и разтълкувам думите,но не можах.
Зад мен,на опашката имаше войник от тяхната батарея и той "преведе":
-"Иска,една лютеница и два швепса"
-"А,това "МА",какво означава"?
-"Това"МА" е обръщението към Вас,другарко"
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 5 от 7 [96 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0647s ][ Queries: 12 (0.0066s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker