Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Синдикати · Нов заместник-командир по логистиката · Купуваме 4 витлови самолета · Във ВМА трансплантираха черен дроб на 36-годишен мъж · Откриха паметни плочи в Карабунар (Припомняме) · Бъдещи матроси в Бъди войник (Припомняме) ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Mon 23 Sep 2019, 22:33
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Случки от казармата...
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 5 of 7 [96 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Next
Author Message
Ice_queen^^

PostPosted: Sun 22 Mar 2009, 15:46    Post subject:  

Прясно, прясно от днеска: качва се един от началниците в автобуса и вика "Вие нима си мислите, че ще се прибирате? Автобуса да следва колоната!" Гледам аз навънка ... колоната е само една кола! Какво е късмет? Гранично-полицейска служебна кола да пукне гума в неделя на официално събитие с Министъра на МВР! ЯКО!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Xwing

PostPosted: Fri 27 Mar 2009, 13:48    Post subject:  

Най-доброто е никой да не се качва на камионите, преди да са дошли. Laughing
Back to top
Flanker

PostPosted: Fri 27 Mar 2009, 19:52    Post subject:  

Капитан-кашик ни говори по тактика и ни задава въпроса, какво оставало от войниците след атомния взрив?- Отговор: кръв, сперма и вензeли.

Дежурния по полк на сутрешна физарядка ни насърчава и стимулира да сме по активни в упражненията със следните фрази: Всички сте заприличали на мешки, а някои имат по-големи цици от дъщеря ми...
Back to top
View user's profile Send private message 
FW-189

PostPosted: Fri 27 Mar 2009, 22:10    Post subject:  

ВНВУ-то , 1984-88г. brave Цел на занятието: да се "тииийт" майката на курсанта!" "Чел, не чел-ЗАЧЕЛ!!!" thumbup "Подготовката на курсанта за изпит трае 5 минути- колкото да си лъсне обувките" salute Пътят над учебните корпуси, където се провеждаха изпитите по бягане 2 и 4 км. - "ПИСТАТА МОНЦА". Началници: около майор-"кофа", "капак", под/ и полковник "големите болтове" , ГЩ- "кривите потници" (указва се с ръка жест за корем).
Back to top
Бай Ганьо

PostPosted: Fri 27 Mar 2009, 22:46    Post subject:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
калло

PostPosted: Fri 27 Mar 2009, 22:55    Post subject:  

Quote:
вратъ ти е обрасъл като на зло куче мъдете.

тва съм го чувал от моя ротен (ако не ме лъже паметта). не отнесено към мен, де Laughing

ротния - к-н (тогава) Двата Х-кса (ако не се е уволнил - вече майор или подп.) - рядко свестен и интелигентен пич.
Back to top
T55

PostPosted: Sat 28 Mar 2009, 13:11    Post subject:  

Хехе, по мое време тая реплика се отправяше към някой, който гордо си пускаше мустаци.
Back to top
FW-189

PostPosted: Thu 02 Apr 2009, 09:04    Post subject:  

Хумор от ВНВУ-то: "Ефрейтор -курсант с повишена мощност"; старшината на рота Трифонов (Футя) обикаля важно сред масите в столовата по време на обяд и отдава команди: "ВСИЧКО ДА СА ИЗЯДА!" Shocked И още един надпис с подобна тематика "КУЛТУРНОТО ХРАНЕНЕ Е ПРИВИЛЕГИЯ НА ХОРАТА"... Беше изписан с червена боя върху стената на една столова в Танковата бригада- Карлово (1986 или 87).
Back to top
airburner

PostPosted: Thu 02 Apr 2009, 19:08    Post subject:  

Да добавя и аз нещо Smile. Малко преди ВВВУ да се превърне във факултет Авиационен: ротният командир към курсантите "На строя ви искам или всички без шинел или никой с шинел"

И още малко тук
Back to top
airburner

PostPosted: Thu 02 Apr 2009, 19:10    Post subject:  

А имаше и едно стихотворенийце от което помня само:
Пази ти родното небе,
Мене има кой да ме е*е!

И още малко тук
Back to top
Богомил

PostPosted: Thu 09 Apr 2009, 13:00    Post subject:  

Surprised Very Happy А подобни бисери приемат ли се тук?
- Строй се на чертата, на бялата линия!
- Който не знае в колко часа, да се строява, да се строява 15 минути по- рано!
-Старшината- Никой не се сеща да вдигне тази лопата, и ще му фрасна една!
- Хайде бе Митрев, ти в 4 без петнайсе трябва да ги строяваш за развод то,......3 и петнайсе станало!
- Капитана- Пред, щаба не е почистено, под храстите има листа! отговор на Кипров - е ти какво искаш да има под храстите...? смях!
- Бегом от мен до другото дърво!
- Спри кашик, да си почине танка!
- Лейтенант Захариев- Изплюй дъвката веднага- Остави!
- Старшината- Митрев, ти защо не можеш да уцелиш мишената? отг. Имам диоптер! Старшината- Къде ти диоптера?
- Корен, Родина -90 се играе, всички са с пълно бойно, лзо и противогази, висшите офицери са с противогази само, и са във вишката, генерала е без нищо защото е безсмъртен. На 30-40 метра е разположено хнп, до него само по потник редник Костадинов седнал пуши си цигара и наблюдава битката... - сещайте се какво става когато генерала пита- На кой е този войник..........!
- Рано сутрин редник Костадинов дава работно в кухнята и вари мляко в един огромен казан, майора отговорик кухня влиза и нарежда всички казани да се измият, щял да проверява и наказва след 15 минути, и излиза! Редник Костадинов решава да провери нервите на майора, точи млякото в канала и измива казана, след половин час се оказва, че няма какво да се пие на закуска заради заповед на майора.......нямам думи тука да опиша какво стана......)))))).....
- Старшината отговорник кухня проверява за чистотата вътре, редник Костадинов пак нещо не е направил и старината крещи- Влизай вътре веднага, Костадинов влиза, старшината след него и си сваля колана за да го ползва по предназначени върху гърба на Костадинов, вратата след тях се затваря и вътре се чува страшно трополене и блъскане,
след 1 минута излиза и да видите глетка- Костадинов извил ръката на старшината и го води пред него, а оня се върти и дърпа , ама не може да се освободи, все пак 10 години самбо.....
- Строеви зил, шофьора и старшината в него се прибират в поделението, нещо изтропва отзад, шофьора слиза кляка и гледа от долу, старшината идва и пита - Какво стана? шофьора- паднал е кардана! старшината- Това ли бе? Качвай го отзад и да се прибираме, че няма време!
- Старшината- Млад сержант Ташев е най-добрия млад сержант в химическа рота! Да казвам ли, че нямаше друг млад сержант в ротата? Very Happy
- На курс съм в Горна Оряховица, след 3 дневно занятие се прибираме и на капитан не му помня вече името му съобщават, че му се е родила дъщеря, той отговори - Още една курва на този свят Surprised и стоя до следобяда, до като не се убеди, че сме си излъскали пушките както на него му харесва!
Има още много, но нали трябва да се сетя! Very Happy

Last edited by Богомил on Thu 09 Apr 2009, 15:18; edited 5 times in total
Back to top
Богомил

PostPosted: Thu 09 Apr 2009, 13:02    Post subject:  

Забравих да кажа, че старшината се казваше- Марко Сивов Марков, или както казвахме ние- Човека с трите магарешки имена. Very Happy
Аз съм Митрев, а Костадинов е най- добрия ми приятел и до днес!
Повечето от случките са от 5та такова бригада в Казанлък!
Back to top
FW-189

PostPosted: Fri 17 Apr 2009, 15:50    Post subject:  

ПОНЯКОГА СПРАВЕДЛИВОСТТА ТЪРЖЕСТВУВА Exclamation Случка из живота на Инженерния полк-Свищов, края на 80-те : слънчев есенен ден, жужат пчели, дърветата са отрупани с плод- селска идилия. ЗКПЧ на поделението, иженарицаемий "Бръмбара", енергичен майор, се е скатал в мъртвилото на ранния петъчен следобед в родното си село. Облечен в червен анцуг, "тип МНО", той се е покачил върху големия орех в двора и брули узрелите орехи. Не е предвидил обаче, че единственият му началник- командирът на поделението, полковник Ф., любител на внезапните тревоги на личния състав (породени най-често от семейни проблеми), отново се е заел с любимият си спорт... Зачува се рев на мотори; стройна колона от камиони, ГСП и К-61 бързо напредва към зададения при тревогата рубеж (по едната злощастна случайност пътят минава точно през това село), и отнема на изненаданият майор възможността да слезе навреме от дървото. Той е принуден да се прикрива munky2 из редеещите и пожълтели листа по клоните, но ОТДОЛУ МИНАВА В КОЛОНА ЦЯЛОТО ПОДЕЛЕНИЕ, радвайки се на незабравимата атракция. Впоследствие е привикан от Началника си, но, естествено, нищо не му е сторено. "Гарван-гарвану око не вади"- на майора е наложено наказанието "заканване с пръст" Laughing .
Back to top
прр1

PostPosted: Fri 17 Apr 2009, 16:55    Post subject:  

Предскокова подготовка. По време на инструктажа една легенда от 68 прп казва: Главната особеност на нощния скок е, че се извършва нощем! Laughing
dsuzunov

PostPosted: Sat 18 Apr 2009, 10:19    Post subject:  

Ямбол,1983 г.
Срещу поделението (82МСП) имаше малък магазин.
На опашката съм,а преди мен стои един шофьор на БРДМ "Малютка"
Иван Атанасов Романов от с.Недан,В.Търновско.
Прякора му беше "Прабългарина" понеже говореше някакъв,много странен диалект.
Идва реда му на опашката и между него и магазинерката се провежда следният диалог:
-"Дай ми,на т,нца и да чеппа ма"!
-"Какво обичате"?
-"на т,нца и да чеппа ма"!
Жената се обръща към мен за да и разтълкувам думите,но не можах.
Зад мен,на опашката имаше войник от тяхната батарея и той "преведе":
-"Иска,една лютеница и два швепса"
-"А,това "МА",какво означава"?
-"Това"МА" е обръщението към Вас,другарко"
Back to top
Page 5 of 7 [96 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0895s ][ Queries: 12 (0.0034s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker