Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 19 Яну 2021, 14:27
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Строим Нюпор 24.
Модератори: Penio
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 10 от 12 [171 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 8, 9, 10, 11, 12 Следваща
Автор Съобщение
kapitan

Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Пет 30 Апр 2010, 12:35    Заглавие:  

Браво на тези хора, имат златни ръце! А ако успеят и пари за изкарат от цялата работа, от своя упорит, квалифициран и честен труд, тогава още по-добре! Това са толкова труд и средства, база, машини и материали, толкова часа работа, че просто не можеи не бива да се прави за "мерси". Много е хубаво, че го направиха, че усвоиха производството, така да се каже. Хубаво е и за "нас" /за музея или за някаква организация, или.../ да има такъв, въпросът е да се намери държавна или частна организация, която да го финансира. Сигурен съм, че вторият ще е още по-добър.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 30 Апр 2010, 12:42    Заглавие:  

Иначе наистина не е зле да се помисли, преди да замине самолета, да го покажат пред приятелите на авиацията.
Сигурен съм, че там противоречията ще бъдат изгладени и Леко ще каже причините защо го прави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
su27
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 30 Апр 2010, 14:13    Заглавие:  

Съжалявам, че разбуних духовете, но това е информацията която имам, явно собственика е бил на друго мнение от самото начало. А като говорим за Албатроса към него интереса от държавата е нулев, дори на тавана на софийския терминал не искат да го закачат.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 30 Апр 2010, 14:19    Заглавие:  

Ще се свържа с Леко през уикедна да му подхърля идеята да му дойдем на гости поне да видим самолета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Леко

МнениеПуснато на: Пет 30 Апр 2010, 20:19    Заглавие:  

От вас получавам информация която не знаех до сега.Самолета е прибран разглобен.В близко време ще го съберем на летището.Оттам на татъка решава собственика.Проекта дръпна не малко пари и е нормално поне част от тях да се върнат.Интереса от държавата е никакъв.Музея на явиацията няма къде да го дене,а и нямат никакви средства.Отделих не малко години от живота си,с идеята ,че правя нещо добро за всички нас.Оказва се че интересува една шепа хора.И в крайна сметка всичко се обезмисля.И за това трябва да се чувствам виновен?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
su27
[Moderator]

МнениеПуснато на: Съб 01 Май 2010, 17:25    Заглавие:  

Леко написа:
И за това трябва да се чувствам виновен?

Съвсем не, всички авиофенове със сигурност са ви благодарни за това което правите, а и вие доказахте нещо много важно, че е възможно да се направи нещо подобно в България. Аз лично нямам нищо против да се продават самолетите зад граница по-добре отколкото да се разрушават тук.
Върнете се в началото
Simeon

МнениеПуснато на: Съб 01 Май 2010, 19:26    Заглавие:  

Поздравявам момчетата и им пожелавам да го продадат за много евро.
Така се прави. Very Happy
Поне новият собственик ще си го кара и по този начин ще рекламира нещо Произведено в България-пък дай Боже във филм да го видим.
Пожелавам ви още много самолети сглобени и продадени в Чужбина.
В интерес на истината никога не съм си правел илюзията, че нашата скъпа татковина ще прояви интерес към него.
Дерзайте и да не ви пука. Very Happy
Те нашите скъпи държавници и прочие сволач само от едно разбират-бял прашец, чалга,силикон и прочие ХХХL салтанати. Wink

ARTU

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон 03 Май 2010, 08:38    Заглавие:  

Preslav написа:
Накрая ще стане като моделистите - 40 човека, 40 организации.

Сори за офф-топика, но 40 организации не знам къде ги виждаш. Ако не вярваш - провери в Дакси. Има един клуб за ж.п.моделизъм, един клуб за стендов моделизъм и няколко за летящи модели. Справка - пак Дакси. Говорим за официално съдебно регистрирани и действащи клубове и опрганизации. Има и една регистрирана федерация по моделизъм, дето само се спрягаше за големи неща в далечното минало, но ще е несериозно да я причисляваме към действащите. Сори за отклонението и успех за Леко. За мен това е сериозен моделизъм 1:1 и всеки е прав да се насочи натам, където трудът му получава и реализация.

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 03 Май 2010, 08:44    Заглавие:  

Арту - аз го написах на майтап, да реално е така, както пишеш.
Но за 1 седмица 3-ма моделисти дойдоха в редакцията и 3-мата оплюха всички други, че барабар и клубовете.
Но и 3-мата се биеха в гърдите колко велики моделисти са. Та затова казах това образно.
Аз наскоро нали ти подхъврлих, че ти пожелавам да ги обединиш, а плявата да я изхвърлиш. Поздрави.
Върнете се в началото
pach

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 03 Май 2010, 11:26    Заглавие:  

Браво момчета!!!
Не знам доколко не сте знаели, че самолета има съдба предварително определена от собственика му (добре че има и такива да дават пари за направата на такива бижута!!!), нито се съмнявам , че са похарчени доста пари за материали (пък и машинната база не падна от небето нали?) така и аз се радвам, че макар и в странство ще полети това чудо на българският дух.
При познатите ни условия на българската действителност, мога само да завиждам на Леко за всичко което направи и да го си позволя да му кажа нещо като съвет...
Да не се отказва , да не се ядосва, защото в крайна сметка никой не би могъл да му купи или отнеме по какъвто и да е начин, това което е в ума му, опита който се придобива само в практиката и най-вече - двете му ЗЛАТНИ ръце!!!
Поклон пред създателите на самолета!!!

Преславе, наистина да не избързваме с изводите , щото освен държавата и всички останали не се интересуват от този проект. Вие дадохте поне трибуна за неговата визия, и Иван да не се ядосва на тема "рекламен билборд" - поне видяхме чрез снимки как се прави такова нещо в тази страна!!!
Останалото е политика...

пп.Не се доверявайте много и на Дакси - клубовете в България по ж.п. моделизъм официално регистрирани по съдебен ред са ДВА. Единият е в частна полза, а другия - в обществена.
За първият не е ясно каква му е ползата , но за вторият е ясно че ще харчи свойте пари за обществото.
Изводите всеки може да си ги направи сам, защо на " двеста моделиста има двеста и два клуба"!?.

Pirin

Местожителство: LBSF

МнениеПуснато на: Пон 03 Май 2010, 12:11    Заглавие:  

Леко, извинявай ама отговори ми по мъжки, с ръка на сърце - ти каква водка предпочиташ? Cool Имаш бартер он мен, аз да ти видя НЮПОР, а ти от мен водка! Idea
Върнете се в началото
OGI

МнениеПуснато на: Пон 10 Май 2010, 00:20    Заглавие:  

Поздравления и похвали за сръчните ръце на майсторите! Дъкбок поклон пред труда ви!

Кажете сега кога ще му е облитането, за да му спретна една фотосесия преди да сме го изпуснали. Такива неща трябва да се запазват във времето, (макар и само на снимки), да ни напомнят за моналото и да ни стимулират за в бъдеще.
Върнете се в началото
Марко Марков

МнениеПуснато на: Вто 11 Май 2010, 18:20    Заглавие:  

OGI написа:
Поздравления и похвали за сръчните ръце на майсторите! Дъкбок поклон пред труда ви!

Да задам традиционния шаблонен въпрос.
"Какви им са бъдещите творчески планове?" Very Happy

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Леко

МнениеПуснато на: Сря 12 Май 2010, 23:24    Заглавие:  

Утре сутрин местим самолета на летище Черногорово.Следващите десетина дни ще бъда там,така ,че който иска може да дойде да го види.Колкото до "бъдещите творчески планове",продължавам да строя самолети.За съжаление държавата не прояви никакъв интерес до сега,така ,че следващите проекти ще бъдат чисто комерсиални.Едва ли ще качвам повече снимки в нета,защото наистина ще бъде реклама,а някои хора се притесняват от това.
ПП
Предполагам,че в един момент и "Албатроса" ще напусне България.Собствениците му губят пари за съхранение на нещо което не е нужно на никой.
Върнете се в началото
Shilo

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет 13 Май 2010, 07:09    Заглавие:  

Леко написа:
От вас получавам информация която не знаех до сега.Самолета е прибран разглобен.В близко време ще го съберем на летището.Оттам на татъка решава собственика.Проекта дръпна не малко пари и е нормално поне част от тях да се върнат.Интереса от държавата е никакъв.Музея на явиацията няма къде да го дене,а и нямат никакви средства.Отделих не малко години от живота си,с идеята ,че правя нещо добро за всички нас.Оказва се че интересува една шепа хора.И в крайна сметка всичко се обезмисля.И за това трябва да се чувствам виновен?

За съжаление живеем в обратна държава. Разочарованието от липсата на интерес и безхаберие от нейна страна убива всичко. Не, че няма пари. Желание няма. Разбирам ви напълно.

Не знам дали сте мислили по въпроса, но ще ви дам една идея - ако може да покажете самолета на авиофестивала в Долна Митрополия. Той ще е най-големият, предвиден за тази година в страната ни. Предполагам, че би представлявало интерес за не малко авиолюбители да видят нещо "старо". Знам, че мероприятието по превозването до летището в северна България би коствало известни средства, но предполагам, че един разговор с организаторите би променил нещата.

Поздравления и успехи ви желая!

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 10 от 12 [171 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 8, 9, 10, 11, 12 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0780s ][ Queries: 12 (0.0063s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker