Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Г. Марков: 14 декември 1989 г. е началото на българския преход · Вдигат цените на над 200 клинични пътеки · Установиха истинската причина за гибелта на динозаврите, не е астероидът · Борис Джонсън отказа референдум на Шотландия · Нов график на влаковете · Русия и Гърция правят черноморски информационен център ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 14 Дек 2019, 13:19
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Учения на Българската армия
Бригадно учение "ПРОЛЕТ 2009"
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 6 от 7 [97 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Автор Съобщение
rokosovski

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 14 Апр 2009, 21:17    Заглавие:  

Драги ми Преславе, как искаш да се обърна към някой който се появява за първи път във форума и изтърсва някакво, абсолютно неаргументирано твърдение? Ми даже смятам, че съм бил учтив! Very Happy
Това с оценката ми е до болка познатото войнико милство на големите началници. Разбарли - недоразбрали, пили - недопили... войската е юнак, дай да смажем офицерите, че ..."аз кат бях лейтенант в Н-ския полк, какъв юнак бях!" Ако това е мнение на висши военни, то те самите са виновни за недоброто представяне на офицерите. И как става така, че войската е добре обучена, а офицерите не? Кой всъщност я обучава тая войска? Интернет? Филмите?
Не, че няма пролеми и в обуката на офицера, ама дайте да им дадем поне малко кураж и подкрепа! Те поне остават в армията, а не като Бай Чепик утре е тука после го няма!
Смешно, но е "Дежа Вю"!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 14 Апр 2009, 21:23    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Споко, истинските офицери не могат да се смажат толкова лесно. Проблема е не че гледа от неговата си камбанария а че не можа да напише нищо конкретно за самото учение и какво точно са правили. Това показва че някой не си е научил задачите което е доста тревожно!

Върнете се в началото
Naiden Dimitrov

МнениеПуснато на: Вто 14 Апр 2009, 21:31    Заглавие:  

izvinqvam se ako sum zasegnal nqkoi s ne6to ili sum obidil.
Върнете се в началото
Гената

Местожителство: около София

МнениеПуснато на: Вто 14 Апр 2009, 21:56    Заглавие:  

Интересно ми е кой, какви оценки иска да разбере от това учение. Както всеки нормален ръководител на учение е нормално в края на учението да строй всички, да им благодари за всеотдаиноста, да им пожела винаги да са толкова добри, да им съобщи че учението е изпълнило задачите си, да награди някой от участниците и т.н. Изводите не се правят от днес за утре. Следват дълги анализи, посредниците изготвят доклади, нагласят се оценки и още сто чудеса. И пак извода ще е че учението ще е успешно, защото това не е военна операция а е УЧЕНИЕ - за да се подготвят хората да действат в дадена ситуация, да се видят грешките, да се отработи наученото досега, да се стиковат действията както на войника, така и на отделението, така и на взвода, така и на тези които командват тези хора.

Лично мое мнение, като човек разбрал за това учение само от медиите и интернет е че то е успешно. Най-важното е че всички са се прибрали живи и здрави, поставената идея е хората да се научат да действат в дадена ситуация. Днес отбаранителна, утре антитерористична, после спасителна и т.н. както написах по рано, по тичпино български обичай се появяват кръчмарски воеводи удрят две ракии за кураж и почват да обясняват те на какви учения са присъствали, те каква служба са преживели, ако можеха да ръководят какво щяха да направят и пишат и говорят глуспоти на килограм. Ами като сте толкова умни и грамотни да сте станали главнокомандващи и да сте го направили ама не сте.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
T55

МнениеПуснато на: Сря 15 Апр 2009, 00:46    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Дааа. Тъжна работа! За сведение , повечето пишещи в тази тема сме участвали в много по-големи учения.

Елемаг, ама ти въобще не разговарящ с човека по същество! Като сме участвали та какво. В това коет се коментира тука не сме. От друга страна, този на полето разбира от голямо учение колкото и от средно. Така, че в каквото и да си участвал, няма да помогне. ....
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 15 Апр 2009, 10:39    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Горенаписаното беше в отговор на поста на Naiden Dimitrov а не просто ей така!
Цитат:
Лично мое мнение, като човек разбрал за това учение само от медиите и интернет е че то е успешно.

Ти да си чел някого да пишат че дадено учение е неуспешно!?!
Просто няма смисъл от изявление успешно и много успешно за някое учение. Това можем да прочетем и във вестниците. Много по-ценно и смислено е да се опише за какво става дума и как са протекли нещата! От общи лафове няма смисъл!

Върнете се в началото
Гената

Местожителство: около София

МнениеПуснато на: Сря 15 Апр 2009, 17:31    Заглавие:  

Елемаг написа:
Много по-ценно и смислено е да се опише за какво става дума и как са протекли нещата! От общи лафове няма смисъл!

Е ако някой прочете първите няколко поста, ще разбере долу-горе за какво иде реч, има и едно допълнение "повече очаквайте в новия брой ... и т.н"
Нима очакваш доклад поминутно и поименно кой какво е направил?

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 15 Апр 2009, 21:05    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Не е необходим ежеминутен доклад! Едно учение се описва по следния начин:
1.Цел не учението
2. Легенда на учението
3.Действия по време на учението
4. Изводи и награждаване на отличилите се и наказване на издъналите се (ако има такива)
Просто и елементарно! Не е необходимо кой знае какво за подобно описание.
В краен случай може да разкаже какво лично е правил по време на учението и какви са му впечатленията или просто някоя интересно случка.

Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Сря 15 Апр 2009, 21:54    Заглавие:  

Еми твоят опонент точно това направи. А доклади ще получаваш - като станеш началник на ГЩ.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 15 Апр 2009, 22:01    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Прочетох добре написаното. Нямаше нищо подобно Wink

Върнете се в началото
T55

МнениеПуснато на: Чет 16 Апр 2009, 09:07    Заглавие:  

Ми нали искаш впечатления - човекът ти го сподели. На което ти репликира, че си ходил на по-голямо учение. Което е безпредметно в слуачая. Аз съм ходил на "още по-голямо", но мога да ти кажа, че мащаба на това, в което си участвал не ти помага с нищо да оцениш друго учение. Други неща да, мащаба - не. Освен от едно офицерско ниво нагоре, което аз и ти, бидейки на полето, няма ка да оценим.

Wink
Върнете се в началото
Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Чет 16 Апр 2009, 18:12    Заглавие:  

Съгласен съм с Елемаг - няколко думи тип: "атакува ни лекопехотна/танкова/механизирана бригада, ние я спираме еди къде си, после правим еди какво си" не са най-голямата държавна тайна.

Напълно допускам, че началството може да не е нещо доволно от офицерите, но да се плещят такива работи пред войници е 1) противоуставно и 2) просташко.
Върнете се в началото
прр1

Местожителство: В. Търново

МнениеПуснато на: Чет 16 Апр 2009, 19:39    Заглавие:  

Надявам се уважаемите съфорумци да ми простят за вица от времето на Варшавската армия. И тъй - след края на полковото учение питат един кашик и НЩ на полка какво е било учението. Кашика - вдигнаха ни по тревога, тичахме, копахме, стреляхме тичахме обратно, пак копахме, чистихме оръжието и сега се прибираме. НЩ - Полка отработи темата "Отбрана на предния отряд на полка в началото на военните действия с последващо отстъпление на ред последователни рубежи и откъсвае от противника!"
Приятен ден на съфорумците!

pepipv

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Чет 16 Апр 2009, 20:23    Заглавие:  

добре ,че има спор,значи тук се разсъждава .мисля ,че всеки има право на мнение тук.учението завърши,всички се прибрахапо живо и здраво.
Върнете се в началото
MX 82

МнениеПуснато на: Чет 16 Апр 2009, 21:46    Заглавие:  

ПРР1 разказа един виц, а колко много истина има в него.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 6 от 7 [97 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Учения на Българската армия
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0730s ][ Queries: 12 (0.0038s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker