Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
МАГНЕТИЧНО: БУРГАСКИ ВЕЧЕРИ - ТАМ КРАЙ МОРЕТО, ПРИ КОТВАТА НА СТАРИЯ КАПИТАН! · Виетнамските въоръжени сили получиха радара "Небо-УЕ" · Русия ще покаже радиоелектронна "винтовка" · Новата посланичка на САЩ в България - полиглот от семейство на бежанци · Борис Джонсън спечели и втория тур, Доминик Рааб отпада · Масло в огъня: Американската армия дава още $250 милиона на Украйна ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Wed 19 Jun 2019, 01:38
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Учения на Българската армия
Бригадно учение "ПРОЛЕТ 2009"
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 6 of 7 [97 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Next
Author Message
rokosovski

PostPosted: Tue 14 Apr 2009, 21:17    Post subject:  

Драги ми Преславе, как искаш да се обърна към някой който се появява за първи път във форума и изтърсва някакво, абсолютно неаргументирано твърдение? Ми даже смятам, че съм бил учтив! Very Happy
Това с оценката ми е до болка познатото войнико милство на големите началници. Разбарли - недоразбрали, пили - недопили... войската е юнак, дай да смажем офицерите, че ..."аз кат бях лейтенант в Н-ския полк, какъв юнак бях!" Ако това е мнение на висши военни, то те самите са виновни за недоброто представяне на офицерите. И как става така, че войската е добре обучена, а офицерите не? Кой всъщност я обучава тая войска? Интернет? Филмите?
Не, че няма пролеми и в обуката на офицера, ама дайте да им дадем поне малко кураж и подкрепа! Те поне остават в армията, а не като Бай Чепик утре е тука после го няма!
Смешно, но е "Дежа Вю"!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
ICQ Number 
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Tue 14 Apr 2009, 21:23    Post subject:  

Cool Cool Cool
Споко, истинските офицери не могат да се смажат толкова лесно. Проблема е не че гледа от неговата си камбанария а че не можа да напише нищо конкретно за самото учение и какво точно са правили. Това показва че някой не си е научил задачите което е доста тревожно!

Back to top
Naiden Dimitrov

PostPosted: Tue 14 Apr 2009, 21:31    Post subject:  

izvinqvam se ako sum zasegnal nqkoi s ne6to ili sum obidil.
Back to top
Гената

PostPosted: Tue 14 Apr 2009, 21:56    Post subject:  

Интересно ми е кой, какви оценки иска да разбере от това учение. Както всеки нормален ръководител на учение е нормално в края на учението да строй всички, да им благодари за всеотдаиноста, да им пожела винаги да са толкова добри, да им съобщи че учението е изпълнило задачите си, да награди някой от участниците и т.н. Изводите не се правят от днес за утре. Следват дълги анализи, посредниците изготвят доклади, нагласят се оценки и още сто чудеса. И пак извода ще е че учението ще е успешно, защото това не е военна операция а е УЧЕНИЕ - за да се подготвят хората да действат в дадена ситуация, да се видят грешките, да се отработи наученото досега, да се стиковат действията както на войника, така и на отделението, така и на взвода, така и на тези които командват тези хора.

Лично мое мнение, като човек разбрал за това учение само от медиите и интернет е че то е успешно. Най-важното е че всички са се прибрали живи и здрави, поставената идея е хората да се научат да действат в дадена ситуация. Днес отбаранителна, утре антитерористична, после спасителна и т.н. както написах по рано, по тичпино български обичай се появяват кръчмарски воеводи удрят две ракии за кураж и почват да обясняват те на какви учения са присъствали, те каква служба са преживели, ако можеха да ръководят какво щяха да направят и пишат и говорят глуспоти на килограм. Ами като сте толкова умни и грамотни да сте станали главнокомандващи и да сте го направили ама не сте.

Back to top
View user's profile Send private message 
T55

PostPosted: Wed 15 Apr 2009, 00:46    Post subject:  

Елемаг wrote:
Cool Cool Cool
Дааа. Тъжна работа! За сведение , повечето пишещи в тази тема сме участвали в много по-големи учения.

Елемаг, ама ти въобще не разговарящ с човека по същество! Като сме участвали та какво. В това коет се коментира тука не сме. От друга страна, този на полето разбира от голямо учение колкото и от средно. Така, че в каквото и да си участвал, няма да помогне. ....
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Wed 15 Apr 2009, 10:39    Post subject:  

Cool Cool Cool
Горенаписаното беше в отговор на поста на Naiden Dimitrov а не просто ей така!
Quote:
Лично мое мнение, като човек разбрал за това учение само от медиите и интернет е че то е успешно.

Ти да си чел някого да пишат че дадено учение е неуспешно!?!
Просто няма смисъл от изявление успешно и много успешно за някое учение. Това можем да прочетем и във вестниците. Много по-ценно и смислено е да се опише за какво става дума и как са протекли нещата! От общи лафове няма смисъл!

Back to top
Гената

PostPosted: Wed 15 Apr 2009, 17:31    Post subject:  

Елемаг wrote:
Много по-ценно и смислено е да се опише за какво става дума и как са протекли нещата! От общи лафове няма смисъл!

Е ако някой прочете първите няколко поста, ще разбере долу-горе за какво иде реч, има и едно допълнение "повече очаквайте в новия брой ... и т.н"
Нима очакваш доклад поминутно и поименно кой какво е направил?

Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Wed 15 Apr 2009, 21:05    Post subject:  

Cool Cool Cool
Не е необходим ежеминутен доклад! Едно учение се описва по следния начин:
1.Цел не учението
2. Легенда на учението
3.Действия по време на учението
4. Изводи и награждаване на отличилите се и наказване на издъналите се (ако има такива)
Просто и елементарно! Не е необходимо кой знае какво за подобно описание.
В краен случай може да разкаже какво лично е правил по време на учението и какви са му впечатленията или просто някоя интересно случка.

Back to top
T55

PostPosted: Wed 15 Apr 2009, 21:54    Post subject:  

Еми твоят опонент точно това направи. А доклади ще получаваш - като станеш началник на ГЩ.
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Wed 15 Apr 2009, 22:01    Post subject:  

Cool Cool Cool
Прочетох добре написаното. Нямаше нищо подобно Wink

Back to top
T55

PostPosted: Thu 16 Apr 2009, 09:07    Post subject:  

Ми нали искаш впечатления - човекът ти го сподели. На което ти репликира, че си ходил на по-голямо учение. Което е безпредметно в слуачая. Аз съм ходил на "още по-голямо", но мога да ти кажа, че мащаба на това, в което си участвал не ти помага с нищо да оцениш друго учение. Други неща да, мащаба - не. Освен от едно офицерско ниво нагоре, което аз и ти, бидейки на полето, няма ка да оценим.

Wink
Back to top
Octagon

PostPosted: Thu 16 Apr 2009, 18:12    Post subject:  

Съгласен съм с Елемаг - няколко думи тип: "атакува ни лекопехотна/танкова/механизирана бригада, ние я спираме еди къде си, после правим еди какво си" не са най-голямата държавна тайна.

Напълно допускам, че началството може да не е нещо доволно от офицерите, но да се плещят такива работи пред войници е 1) противоуставно и 2) просташко.
Back to top
прр1

PostPosted: Thu 16 Apr 2009, 19:39    Post subject:  

Надявам се уважаемите съфорумци да ми простят за вица от времето на Варшавската армия. И тъй - след края на полковото учение питат един кашик и НЩ на полка какво е било учението. Кашика - вдигнаха ни по тревога, тичахме, копахме, стреляхме тичахме обратно, пак копахме, чистихме оръжието и сега се прибираме. НЩ - Полка отработи темата "Отбрана на предния отряд на полка в началото на военните действия с последващо отстъпление на ред последователни рубежи и откъсвае от противника!"
Приятен ден на съфорумците!

pepipv

PostPosted: Thu 16 Apr 2009, 20:23    Post subject:  

добре ,че има спор,значи тук се разсъждава .мисля ,че всеки има право на мнение тук.учението завърши,всички се прибрахапо живо и здраво.
Back to top
MX 82

PostPosted: Thu 16 Apr 2009, 21:46    Post subject:  

ПРР1 разказа един виц, а колко много истина има в него.
Back to top
Page 6 of 7 [97 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Учения на Българската армия
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0828s ][ Queries: 12 (0.0061s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker