Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Боян Чуков с горещи разкрития: Корнелия Нинова и Цветан Цветанов работеха заедно за неолиберализма, но бяха разкрити! · Защо за Косово и Македония може, а за Каталуния и Шотландия не може · Момиче в полицейска униформа възмути Русия · Турция към САЩ: Страхливци! Тoвa e cрaмeн примeр зa пoлитизирaнe нa иcтoриятa · Еспър: Влязохме в нова ера на съперничество между велики сили, с Китай и Русия · От Спешна помощ с ужасяващи новини за убитото от джип дете, борят се за живота на другото момиче ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Sa 14 Dez 2019, 03:51
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Държавата срещу децата
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 1 von 2 [16 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2 Weiter
Autor Nachricht
Preslav
[Admin]

Beitrдge: 42493

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 17:04    Titel:  Държавата срещу децата  

Министър Тачева "Бащата е отвякъл децата си"

Заради това, че през април 2008 година бащата е извел децата от обичайното им местоживеене, а това е Република Полша, българският съд по искане на Министерство на правосъдието е постановил незабавно връщане на Николета и Павел, защото по смисъла на Хагската конвенция има отвличане на децата.
Това заяви Миглена Тачева, министър на правосъдието, в предаването „Здравей, България” по Нова телевизия по отношение на широко отразения от медиите случай в Асеновград, при който заради конфликт между родителите и със съдействие на посолството на Република Полша в България, беше извършено принудително предаване на двете малолетни деца Николета и Павел Василеви на тяхната майка Барбара Василева.
Относно декларацията на съпругата на Тодор Василев, в която тя дава разрешение за напускането на децата на Полша, министър Тачева коментира, че тези доказателства е трябвало да бъдат представени пред съда. „Ако бащата е представил пред българския съд, то съдът е преценил, че става дума за пътуване на децата, но когато извеждаш децата и една година трайно се заселваш на друго място, а майката не е съгласна с това, това не означава пътуване на децата до България с цел да бъдат при баба си и дядо си”, допълни още Тачева.
От думите й стана ясно, че в производството не се цени дали бащата е по-добър родител, дали майката е алкохоличка, дали тя е добър родител, тъй като това е предмет на друго дело.

понеделник, 1 юни 2009
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 17:06    Titel:  

200 души протестираха пред Полското посолство
1 Юни 2009
Най- твърдата позиция спрямо очевидното насилие над дете държи все още само...българският правосъден министър Evil or Very Mad

Българският посланик в Полша Иван Найденов ще връчи на полските власти молба за проверка за състоянието на Николета, това съобщи министърът по европейските въпроси Гергана Паси пред БНТ.

По нейна информация в момента момиченцето е в Полша, но извън Варшава, при родителите на майка си. Искането до полските власти за закрила на детето е по искане на Агенцията за закрила на детето в България.

Потресаващата семейна драма се разигра на 28 май в Асеновград. Майката - полякинята Барбара Василев, се опита да отведе децата си - 8-годишната Николета и 7-годишния Павел, от баща им.

Родителите са разделени, но не са разведени. Нежеланието на децата да тръгнат с майка си заведе в квартала им полиция, съдия-изпълнител и представители на социалните служби. При насилственото отвеждане на децата се стигна до побой и в крайна сметка по-малкото дете избяга.

Павел и сестра му Ники живеят вече две години заедно с баща си в Асеновград, след като Тодор решава да се върне от Полша с децата. Тогава обаче Барбара подава жалба в полския съд, че децата й са отвлечени. В България се завежда дело за отвличането на децата по международната Хагска конвенция. Василев се оказа в капана на правораздаването, защото вече е осъден от Софийски градски съд за отвличане на собствените си деца. Присъдата е потвърдена и на последна инстанция, с дата 13 март 2009 година е издаден изпълнителен лист за незабавно връщане на децата обратно в Полша.

Не съм отвличал децата си от Полша, заяви в предаването "Пропаганда" на Дарик Тодор Василев, бащата на двете деца от Асеновград, които трябваше да бъдат принудително отведени от майка им в Полша след съдебното решение за попечителство. Бащата на Николета и Павел твърди, че е имал разрешение да пътува с децата си до България. След като момиченцето беше отведено в Полша, министърът на правосъдието Меглена Тачева призова бащата да предаде и другото дете, за да бъде изпълнено съдебното решение. Според министър Тачева бащата го грози затвор до три години или глоба до пет хиляди лева.

В ефира на Дарик Тодор обясни, че живеел с Барбара от 1999 година, а проблемите й с алкохола са започнали през 2003-та. По думите му, в началото тя е била добра майка, но до момента, в който започнала да пие. Тодор разказа как, докато са живеели в семейното им жилище в Полша, постоянно я намирал да пие. Той сподели още, че когато се е връщал от работа, я заварвал заспала, а Николета и Павел са играели около нея, а след като се събуждала, започвала да им крещи.

Според него тя се е лекувала, имало е и периоди, в които семейството е водело нормален живот. Василев обясни, че Барбара е работила за кратко и в Палма де Майорка, за да може през този период да се адаптира, тъй като никога не е работила, а само е гледала децата си. Именно след този период и завръщането й от там, Василев е подал сигнал в полицията и е потърсил съдействие.

Бащата на Никоета и Павел твърди, че преди да изведе децата от Полша, е получил декларация от Барбара, подписана в Българското консулство във Варшава. Документът е бил написан на български език и самата Барбара го е подписала. Ето какво каза още той: "Лично с нея се явихме в българското посолство във Варшава през 2007 година, при г-н Бойчо Гюров, който тогава беше консул на България. Тя подписа декларацията за разрешаване на пътуване на децата Николета и Павел до България и обратно с баща им. Документът е без срок, в момента е при адвокатите ми и аз мога да го представя по всяко време. Мен никой не ме чу в българския съд, никой не помисли защо един баща си е дошъл с двете деца в България, никой не се замисли. България допусна две дечица, българчета, да отида в Полша".

"Аз исках да предам децата, но исках да стане по цивилизован начин, но ме беше страх, че ще се случи точно такова нещо. Затова го направих това нещо на двора", уточни той.

Запитан дали в момента иска да предаде Павел, Тодор отговори: "Кажете ми кой родител иска да съсипе психиката на едно дете. Аз не знам как всички полски власти по такъв нечовешки начин могат да изпълнят едно съдебно решение. Оказа се, че правото обърка хората, децата. Това ли е Европа - да си правим пак дипломатически изнасяния на хора. Готов съм да си понеса отговорността за случилото се, но това трябва да направят и другите хора и институции, които с действията си допринесоха за потъпкването на правата на децата", заяви още бащата Тодор Василев.

Близо 200 души се събраха на протест пред Полското посолство в защита на асеновградчанина Тодор Василев. В протестно писмо, внесено в Полското посолство, протестиращите искат 8-годишната Николета да бъде върната в страната. До момента са събрани близо 3000 подписа в подкрепа на каузата, а петиция в интернет са подкрепили близо 6000 човека.

Протестиращите заявиха, че са възмутени от действията на полицията и социалните работници при отвеждането на Николета от баща й преди дни в Асеновград.

Искам да бъде прекратено изпълнението на съдебното решение, каза Тодор Василев пред събралото се множество. Той иска още нов прозрачен и европейски процес, с което да бъде позволено детето да се върне в България.

Тодор Василев гостува сутринта в "Здравей, България" на Нова телевизия, в пряк разговор с правосъдния министър Миглена Тачева , която защити решението на българския съд въпреки предявената декларация на майката, че децата могат да бъдат изведени от Полша.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
NEO

Beitrдge: 2121

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 17:46    Titel:  

Законите нито мога, нито искам да тълкувам. Обаче се срамувам като българин от това, което се случва. Доколкото знам децата искат да живея при баща си. Защо държавността ни пак е раболепно надупена, със смъкнати гащи и лубрикант в ръчичка??? Закони, закони, но има и морал. Някой трябва да защити интереса на българския гражданин, иначи той, въпросния гражданин е по-добре да се въоръжава и сам да си пази интересите и достойнството.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27535

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 18:39    Titel:  

Cool Cool Cool
Заглавието е обидно неточно! Държавата това е народа. А народа не е против децата. Власта е против децата. Много моля Преславе смени заглавието на темата че излиза че и ние сме против !!!

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 18:59    Titel:  

Да кажат и другите. Аз под думата "държава" визирам държавните институции, които са против българските деца.
Народът не е държавата в този случай.
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 19:42    Titel:  

Днес и спортният журналист Томислав Русев се изказа, след като вчера обиди полицаите, а днес получи предупредително писмо.
Коментарът му бе разтърсващ. Вижте в аудио файла.

http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=79097
NEO

Beitrдge: 2121

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 21:00    Titel:  

Twisted Evil БАШ си е точно заглавието, щото държавата са властимеющите, а ние сме народ, насeлeние и данъкоплатци . Тая история е ПОЗОРНА.

Zuletzt bearbeitet von NEO am Mo 01 Jun 2009, 22:26, insgesamt einmal bearbeitet
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27535

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 22:10    Titel:  

Cool Cool Cool
Е то затова управляващите се имат за държавата. Защото народа е абдикирал от нея и я предал в техни ръце. От там идва и безполезноста на усилията за подобряване на положението!

Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 22:18    Titel:  

Викам да поговорим върху темата. Ясно, че ни управляват боклуци и от ден на ден по-лошо става.
Yahiko

Beitrдge: 619

BeitragVerfasst am: Mo 01 Jun 2009, 22:39    Titel:  

С обсъждане не стават тия неща. Като те напъне някой не го "обсъждаш" - ах! как ми го навира тоя, ах! колко е лош и гаден.
Човек се защитава. Ако сам не може, има приятели, група, общество. И сега трябваше да има поне 10 000 човека с вили и сопи, ако не с друго, където трябва.
Къде са сега лайняните ченгета, които "пият водици" само когато трябва да им увеличат заплататите? Къде се сега "добрите и достойни" българи, за да се защитим едни други?

Драйфа ми се от тоя народ Sad Sad Sad Sad Sad
onufrii

Beitrдge: 13226

BeitragVerfasst am: Di 02 Jun 2009, 15:22    Titel:  

В цялата история май само децата са пострадали - както майката, така и бащата са натворили невероятни глупости. Да бяха се развели - тогава проблема е никакъв. Децата се взимат от бащата, понеже няма да му е трудно да докаже пред съда, че майката не може да ги гледа, ама сега естествено, че навсякъде ще се постанови в нейна полза. Една любяща майка надали би се сетила за децата си след месеци и години липса на внимание /явно е надушила келепира/, но и един баща надали би раздавал юмруци пред 8-годишни дечица. По-скоро е минал на `юнашкия план` - аз ги взимам, пък вий ме гонете. Ами настигнаха го. Да беше мислил по-рано! Сега трябва да стане по трудния начин, но най-труден ще е за децата. Когато гледах момиченцето как го държат в полското посолство направо ми се доплака - като затворник в концлагер. Та много необмислена история от всички страни - както от родителите, така и от институциите /нито на съда, нито на съдия-изпълнителя щеше да им отнеме Бог знае колко време да се информират по въпроса, ама не би - поредното банално дело/.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Yahiko

BeitragVerfasst am: Di 02 Jun 2009, 21:47    Titel:  

Не знам за тебе, но аз до сега не бях чувал дете да крещи с такъв ужас "Помощ, татко" докато "майка му" го тъпче насила в кола като някакъв шибан куфар. Един истински баща не може да има друго поведение, освен да защити децата си. За себе си мога да кажа, че ако чуя дъщеря ми така да вика юмруците ще са най-малкото, което ще се случи на тая паплач.
Безкрайно ми е мъчно, че единствено шепа достойни хора направиха нещо, за да защитят справедливостта. За мен държава с народ без капка морал няма бъдеще. И ме е срам, че съм българин Sad
onufrii

Beitrдge: 13226

BeitragVerfasst am: Mi 03 Jun 2009, 10:42    Titel:  

Да - без съмнение картинката е грозна и най-големия ужас е за децата. От тук обаче започват въпросите как и защо се е стигнало до тия зверски изтъпления и се разигра кръчмарски бой в Дивия Запад. Защо бащата не се е развел с майката или поне я е информирал за взимането на децата, което би премахнало проблема с двете спечелени от нея дела в Полша и България. Като няма развод всеки съд автоматично ги дава на майката, а понеже няма доказателства, че тя е знаела за взимането им вече прави проблема международно отвличане. Бащата се е прецакал сам по възможно най-тъпанарския начин. От тук обаче трябва да се пита защо съда /особенно българския/ не се е запознал със случая достатъчно задълбочено, защо социалните не са направили нищо за децата, защо полицаите идват като селски бегове да ги взимат насред митинга, защо беше допуснато толкова насилие. Всъщност ето го делото - има интересни неща : http://docs.google.com/View?id=ddhkh8g8_6f6nwqbgm

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Yahiko

BeitragVerfasst am: Mi 03 Jun 2009, 17:35    Titel:  

Аз лично предпочитам да вярвам на очите и ушите си, отколкото на съд осъдил невинни и пуснал толкова престъпници.

Click to see if image is larger

На снимката се виждат "нежните" ръце на майката.
Preslav
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mi 03 Jun 2009, 21:28    Titel:  

Майката на Николета и Павел: Ще искам от съда родителските си права
BLITZ - 03 Юни 22:12
Майката на двете деца от Асеновград, чиято драма потресе България, се закани, че ще иска от съда родителските права върху Николета и Павел. Това заяви тя в интервю за сутрешния блок на полската телевизия "Ти Ви Ен". Част от разговора можеше да бъде видян в ефира на bTV.
Барбара приема репортерката на "Ти Ви Ен" в дома на сестра си. Тя обяснява, че Николета се чувства добре и че е разговаряла с психолог. Полякинята се закани, че след последните семейни събития, ще предприеме конкретни стъпки за развод. "Не исках да му отнемам правото, защото той е техен баща все пак, независимо от това, което на мен ми е направил. Това са деца, той е техен баща, но сега в момента, след това което се случи, ще му ги отнема", казва тя. Ето какво още споделя Барбара в интервюто:

- Но всъщност, теоретично те могат да ходят през ваканцията при баща си и всяка година ще бъде такава война?

- Не си го представям това, въобще не си го представям, защото това, което направи моят мъж, това, което беше способен да направи ме обижда и не зная как ще бъде по-нататък за в бъдеще, как ще изглеждат нещата.

- Това, което видяха всички, тази провокация, която е филмирала българската телевизия - Николета, както и синът ви не искаха да влязат в колата. Защо според вас?

- Да, така е. Това беше под натиск на бащата. Защото после в присъствието на служител от посолството, докато пътувахме в колата, Николета напълно се промени, отпусна се, започна да говори само и единствено на български.

- Изобщо не говореше на полски?!

- Значи, въобще не говореше на полски, но вече в посолството, същия ден още вечерта, започна да говори на полски, защото се говореше около нея на полски. Пробваше се да говори на полски. Малко и беше трудно, но сега, в този момент, бъбри на полски с връстниците си, нормално се забавляват помежду си. Замества думи, комбинира думи, но говори на полски и това много ме радва, тази блокада премина.

"Служителите на отдел "Закрила на детето" си свършиха работата и доказаха, че няма пукнатини в системата на детската закрила", заяви междувременно заместник-министърът по социалната политика Светлана Дянкова. Пред Дарик радио Дянкова допълва, че не може да се търси вината на институциите, когато родителите демонстрират пред децата си насилие във взаимоотношенията.

По думите й, адекватното разрешаване на спора между родителите започвало с бракоразводно дело. /БЛИЦ
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 1 von 2 [16 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Общи приказки
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0936s ][ Queries: 12 (0.0046s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker