Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Президентът на Австрия уволни всички министри · Захариева: Германия разчита на България · КФН: 10 лв. обезщетение за пътник в катастрофиралия до Своге автобус е незаконно, законът е предвидил 50 000 · Турски бронемашини Kirpi II в Либия · Европа се оказа "между два огъня" в търговската война на САЩ и Китай · Франция оборудва своите кораби с GPS приемници с повишена надеждност ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 21 Май 2019, 20:35
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
AS 565MB Panther в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 13 [188 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 11, 12, 13 Следваща
Автор Съобщение
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 27 Юни 2009, 18:26    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Не спомням да съм гонил някого Wink

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ivaylo

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Съб 27 Юни 2009, 21:11    Заглавие:  

occasion5 и аз не съм си заминал
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 27 Юни 2009, 21:53    Заглавие:  

Аз призовавам момчетата от "Чайка" да влязат - тук имаше 2-3-ма. Да обяснят дали им харесва новата техника и как ще я усвояват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Harley

МнениеПуснато на: Съб 27 Юни 2009, 22:48    Заглавие:  

Нека първо пристигне техниката, после да "побръмчат" с нея и тогава да се дава каквато и да била оценка. Така с предположения няма смисъл да се спори и коментира.
Върнете се в началото
BDG

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед 28 Юни 2009, 16:03    Заглавие:  

Preslav написа:
Аз призовавам момчетата от "Чайка" да влязат - тук имаше 2-3-ма. Да обяснят дали им харесва новата техника и как ще я усвояват.

Като гледам спора е дали вертолети с точно такива възможности са ни нужни, а не да оценяваме ,,пантерите". И ако ще разбираме дали техниката е добра след като вече сме я купили ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
crossfire

МнениеПуснато на: Чет 09 Юли 2009, 15:55    Заглавие: въпрос  

Някой да има информация дали от този вертолет се изпълняват парашутни скокове?
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 17 Юли 2009, 10:57    Заглавие:  

Из интервю на контраадмирал Пламен Манушев – началник на Щаба по подготовката на ВМС, пред списание „Клуб ОКЕАН”.
Надяваме се, че ако чужди медии ни цитират, да се позоват на медиата.

Съгласно сключения Договор между Министерство на отбраната на България и фирма „Еврокоптер” – Франция, българските ВМС следва да получат 6 вертолета AS 565MB „Panther” като първият от тях ще бъде приет на 31 януари 2010 г., а последният – до 31 януари 2011 г. На практика това ще бъде първото ново средство на флота, построено изцяло по стандартите на НАТО. Тези вертолети са с палубно-брегово базиране и са предназначени за използване от кораби, с които в момента ВМС не разполагат. Този проект е свързан с корабостроителната програма, която за съжаление все още не е стартирала. Два от вертолетите ще са специално оборудвани за изпълнение на задачи по търсене и спасяване на море.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ivaylo

Местожителство: варна

МнениеПуснато на: Съб 18 Юли 2009, 12:52    Заглавие:  

Preslav написа:
[i]Из интервю на контраадмирал Пламен Манушев – началник на Щаба по подготовката на ВМС, пред списание „Клуб ОКЕАН”.
Два от вертолетите ще са специално оборудвани за изпълнение на задачи по търсене и спасяване на море.[/u]

най-накрая нещо по същество. и ако някоя "умна" глава се сети,че SAR-а не е само презункция на МСКЦ-то, защото есента като потъна украинския кораб само "сивите" кораби "ораха" на 5 бала, тези специално оборудвани за изпълнение на задачи по търсене и спасяване на море ще се окажат най-ценните средства по изпълнение на международни ангажименти по спасяване на бедстващи екипажи / корабни и авиационни / на море. а относно любимата ви тема за борба с подводници - само с вертолети НЕ СТАВА !!!!!
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 22 Авг 2009, 19:55    Заглавие:  

Нещо от вестник "Сега" за "Пантерите"...
Очертават се 2 варианта, или до края на годината ГЕРБ да даде пари за поне 2 хеликоптерни стоянки на "Верни" и "Дръзки", или пък ударно да събере около 700 млн.евро май за 2 корвети... Има и такъв слух напоследък. Само че докато се построи първата нз къде ще изпълнява мисии първия "Пантер". Ще минат години...

Цитат:

От началото на следващата година трябва да пристигнат поетапно новите шест хеликоптери "Пантер" за нуждите на Военноморските сили. Преди няколко години МО закупи от консорциума "Юрокоптер" 12 вертолета "Кугар" и 6 вертолета "Пантер" на обща стойност 358 млн. евро. Амбицията на МО беше първо да купят тези хеликоптери за ВМС, а след това да се стигне до мегапроекта - нови корвети. Именно тези машини могат да кацат върху палубите на този клас кораби, които най-вероятно никога няма да бъдат купени от България.

Хеликоптерите "Пантер" ще дойдат без никакво въоръжение, но най-лошото при тях е, че не могат да се приводняват и ще изпълняват мисии само с лебедка и въже.
Върнете се в началото
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пон 07 Сеп 2009, 17:59    Заглавие:  

А ти като кажеш, че всичко руско е боклук с какво се отличаваш от нахъсания ЗКПЧ с налудничав плам в очите? Сравни възможности, задачи и цени на машините, а не къде са произведени!

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 07 Сеп 2009, 20:17    Заглавие:  

Цитат:
а не да оценяваме ,,пантерите"

Няма какво да им оценяваме. Вероятно са ни били натикани в ръцете покрай ония неполучени корвети. Който иска качествен европейски лек корабен вертолет купува едно единствено нещо - Линкс!
Сред операторите на последния по една малка случайност е и Марин Насионал. Защо ли?

Цитат:
Очертават се 2 варианта, или до края на годината ГЕРБ да даде пари за поне 2 хеликоптерни стоянки на "Верни" и "Дръзки", или пък ударно да събере около 700 млн.евро май за 2 корвети

И двата варианта са особено тъпи. За вертолетни площадки ще трябва да нарият сериозна сума пари на някоя корабостроителница а тия 700 милиона евро има къде по-смислени неща за които да се похарчат - включително в армията. И площадки хубаво - а хангар?

Толкова ли не можа никой кретен да вземе свестни кораби като ще ги взимаме втора ръка не ми стана ясно ама две Тип 22 надали щяха да струват много повече от трите белгийски антики и Незабравка, а повечето 22ки дето са на пазара са Batch II, и хеликоптера си е част от въоръжението им откак са построени и преустройства не се налагат. Ама сигурно англичаните не са искали да дават комисионни да му се не знае

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Вто 08 Сеп 2009, 13:50    Заглавие:  

Проблема не е във вертола, а в кораба за който е бил смятан - Рис-а наистина е най-доброто, ама като няма къде да го съберат какво да правим. А и като сме си избрали французи да ни правят корабите е логично да очакваме да си пробутат и всичко тяхно.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Sea Dog
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто 08 Сеп 2009, 15:24    Заглавие:  

Тъндъре, стига с тоя Тип 22, дъвкали сме ги достатъчно. Не ни трябват. Виж тия 700 млн. можеха директно да ги вложат в новите корита. А в проекта за площадки влиза и хангар, е, телескопичен ама по-добре от нищо. Малко ще окепазят кораба с реконструкцията ама като не мислят тия от горе....
А Пантерчето хич не е лошо. Работата стана (да те цитирам) - "Фъ-16 е много кофти, мъ и аз не знам що". Като споменаваш Марин Насионал, спомени, че освен Линкс и те си имат Пантери. Въпроса е за какво си ги ползват.

Делян

Местожителство: KJSD, Sikorsky Heliport, Stratford, CT, USA

МнениеПуснато на: Вто 08 Сеп 2009, 16:15    Заглавие:  

onufrii написа:
А ти като кажеш, че всичко руско е боклук с какво се отличаваш от нахъсания ЗКПЧ с налудничав плам в очите? Сравни възможности, задачи и цени на машините, а не къде са произведени!

ако господинът трияч на постове не ми трие постовете може и да проведем някакъв разговор тук, аз не мога да се сетя точно какво съм писал сега точно защото поста ми е изтрит. Не си спомням обаче да съм писал че всичко руско е боклук! (Просто не е на ниво!).

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 08 Сеп 2009, 18:21    Заглавие:  

Sea Dog написа:
Тъндъре, стига с тоя Тип 22, дъвкали сме ги достатъчно. Не ни трябват. Виж тия 700 млн. можеха директно да ги вложат в новите корита. А в проекта за площадки влиза и хангар, е, телескопичен ама по-добре от нищо. Малко ще окепазят кораба с реконструкцията ама като не мислят тия от горе....
А Пантерчето хич не е лошо. Работата стана (да те цитирам) - "Фъ-16 е много кофти, мъ и аз не знам що". Като споменаваш Марин Насионал, спомени, че освен Линкс и те си имат Пантери. Въпроса е за какво си ги ползват.

Е аз имам известна представа какво аджеба не ми харесва в тоз хеликоптер. За SAR пада ситноват(ум не ми го побира къде точно ще се събере плувец, оператор на лебедка и спасени люде), за борба с подводници не става(нанай ХАС), за борба с корабоплаването не е много ясно дали става(има някаква там ПКР, дето е на въоръжение единствено в Саудитска Арабия и май е преработена от ПТУР), не е особено ясно какви точно са системите за фиксирането му за площадката на кораба и дали може да стане автоматично(при Линкса може). Таквиз неща.
А за фрегатите си до някъде прав и до някъде не си. Това дето не ни трябваше обаче бяха четирите белгийски антики. Две британски фрегати(средно с около 20 години по-нови от белгийските) щяха да ни дойдат добре.
Не знам, кое за какво ползват в Марин Насионал ама примерно във Феърфорд примерно Пантера не бяха докарали, бяха с един Линкс дето беше ходил в Сомалия на лов за пирати

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 13 [188 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 11, 12, 13 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0620s ][ Queries: 12 (0.0040s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker