Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
САЩ са разочаровани от Македония · Да си бездомник в Унгария вече е наказуемо · Порошенко заплаши Русия и заяви, че НАТО има какво да научи от неговите войници · Какво е химическа кастрация и колко е ефективна? Патриотите се обявиха за връщане на .... · НАТО с команден център за кибервойна от 2023 г. · Лавров: Русия напуска сама Съвета на Европа ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 17 Окт 2018, 05:18
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Размисли и страсти породени от военните новини.
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 13 [195 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13 Следваща
Автор Съобщение
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Вто 30 Юни 2009, 17:08    Заглавие:  Размисли и страсти породени от военните новини.  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 30 Юни 2009, 17:15    Заглавие:  

Добър предизобрен ход. Нищо че е кандидат депутат май от Сливен. Те хората от Стара Загора пак ще си гласуват за него.
За самото закриване - лошо, не е хубаво по този начин да се използват военни обекти за печелене на гласове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 30 Юни 2009, 17:21    Заглавие:  

Cool Cool Cool
По всяка вероятност вече се знае кой ще купи полигона!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Вто 30 Юни 2009, 17:51    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Fallschirmjaeger

Местожителство: Градът на трите лъва

МнениеПуснато на: Вто 08 Сеп 2009, 10:25    Заглавие:  

Здравейте! Имам един въпрос и не знам в коя тема да го постна, така че го задавам тук. Можете ли да ми обясните в какво точно се изразяват различията във въоръжените ни сили преди и след последната реформена мярка. Имам предвид след като видовете въоръжени сили се сляха, Генералният щаб на БА стана Щаб на отбраната, а главните щабове на СВ, ВВС и ВМС станаха щабове по подготовката? И още един въпрос, който всъщност е продължение на предишния: До кой чужд модел се доближава най-близко? На първо четене (и особено с тези наименования) ми изглежда, че това е почти на 100% нидерландският модел за изграждане на въоръжените сили.
Гената

Местожителство: около София

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 10:20    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Поредния некадърник, станал министър!!! Evil or Very Mad
Работата в Министерството на отбраната е блокирана. До този извод стигна вчера военният министър Николай Младенов в анализа си за обществените нагласи към МО, корупционните действия и недоверието между политици и военни. Всичко това е накарало институцията да забуксува.

На практика в момента в МО се изплащат само заплатите на служителите и военнослужещите. Не се правят никакви парични преводи по модернизационните проекти, спрени са всички обществени поръчки, докато текат различни проверки.

Според Младенов едва с бюджет 2011 г. той ще може да съобщи на депутатите къде и за какво ще отиде всеки лев на данъкоплатеца. След заседанието на новосформирания Съвет за противодействие на корупцията в МО той обяви, че ведомството има необходимост от силен инспекторат. Но не обясни какво се разбира под това. Младенов допълни, че няма никакви проблеми да работи със сегашното ръководство на инспектората, ако действията му са коректни. Шеф на инспектората е братът на депутата от БСП Румен Петков ген. Володя Цветанов. Той застана на поста малко преди парламентарните избори. В момента инспекторатът има всички правомощия и възможност да следи за корупционни схеми и нагласени конкурси и обществени поръчки. Звеното е на пряко подчинение на военния министър и докладва единствено на него.

-----ПРОМЕНИ

Новосъздаденият антикорупционен съвет ще подготви и законодателни промени. При ревизията на закона за отбраната и въоръжените сили наесен ще бъде направен преглед на текстовете, позволяващи корупционни практики. Ще има и промени в наредбата за специалните обществени поръчки.

Пак компетентните изказвания на Елемаг. Що да е некадърен? Затова че прословутия нов закон го написаха така че тия с памперсите в министерството да служато още 100 години ли? И сега да се чуди как да им оправят бакиите. Затова че на 10 000 войници има 20 000 началници ли? Това положение е заварено и доста трудно ще се промени. Докато не се изволнят всички стари чанти и куфари от министерството и щабовете от всички степени няма да мръдне и сантиметър напред тази армия.

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 19:54    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Оценката ми не е свързана с мнението му за закона. Всъщност и моето мнение е същото. Некадърен е защото вместо да се заеме с въстановяването на едва дишащата армия се прави на детектив и прокурор едновременно!

Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 20:24    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Оценката ми не е свързана с мнението му за закона. Всъщност и моето мнение е същото. Некадърен е защото вместо да се заеме с въстановяването на едва дишащата армия се прави на детектив и прокурор едновременно!

NO COMMENT Exclamation

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 20:26    Заглавие:  

Тони, не мога да повярвам. Ти си най-яростния нападател на всяка военна сделка и ти си човекът дето се съмнява, че е корумпирана и, че е взета голяма комисионна. А сега заяваваш, че това не е работа на новото МО. Ми дай старите сделки благодарение и на теб да останат скрити-покрити.
Каква е таз промяна?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 20:35    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Ми дай да закрием военна прокуратура и военна полиция и министъра да изпълнява функциите им! То бива да се направи изявление един, два пъти за корупцията от министъра ама той с друго изобщо не се занимава! Ако толкова иска да разкрива корупционни схеми в МО да беше станал шеф в военна прокуратура а не министър!
Армията е затънала в проблеми със въоръжението, боеготовноста, ГСМ, огромното количество техника нуждаеща се от ремонт и замяна и т.н. а министър се прави следовател Evil or Very Mad Кой ще му върши работата тогава!?!

Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 20:39    Заглавие:  

Като повдигаш темата за работата на министъра я ми кажи, при условие, че другото име на висшето офицерство е професионално ръководство на армията работа НА МИНИСТЪРА ЛИ Е да изгражда въоръжените сили, той военно лице ли е, или аджеба работата му е да осъществява граждански КОНТРОЛ върху това дали гореспоменатите си вършат работата.
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 20:45    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Осъществява политически контрол. Граждански осъществява парламента. И този контрол е само е едно от многобройните му задължения. А основното му задължение е боеспособноста на армията!

Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 21:02    Заглавие:  

Да наизустяваме витиевати и празни фрази всички можем. Само че при условие, че Министерският съвет се излъчва от същия този парламент и мнозинството в него е от същата тази партия, излъчила и министъра това разделение е въпрос на добро желание и богата фантазия. Прочее:
Цитат:
Чл. 26. Министърът на отбраната:
1. ръководи планирането на отбраната;
...
6. ръководи кадровата политика
...
23. управлява предоставените на министерството държавни имоти и ръководи
инвестиционната политика в министерството;
...
Чл. 28. (1) Министърът на отбраната ПО ПРЕДЛОЖЕНИЕ НА НАЧАЛНИКА НА ОТБРАНАТА
разрешава използването на оръжие и бойни средства от български военни формирования:
...

Та кое не му е работа, да те запитам още веднъж? И тази работа, дето ти му я вменяваш може ли да я върши без Началика на отбраната? И ако не то тогава на кого от двамата "основното му задължение е боеспособноста на армията!"

Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 21:16    Заглавие:  

Fallschirmjaeger написа:
Цитат:
Чл. 26. Министърът на отбраната:
1. ръководи планирането на отбраната;
...
6. ръководи кадровата политика
...
23. управлява предоставените на министерството държавни имоти и ръководи
инвестиционната политика в министерството;
...
Чл. 28. (1) Министърът на отбраната ПО ПРЕДЛОЖЕНИЕ НА НАЧАЛНИКА НА ОТБРАНАТА
разрешава използването на оръжие и бойни средства от български военни формирования:
...

Та кое не му е работа, да те запитам още веднъж? И тази работа, дето ти му я вменяваш може ли да я върши без Началика на отбраната? И ако не то тогава на кого от двамата "основното му задължение е боеспособноста на армията!"

Точно в това е проблема! Че нито едно от нещата от гореспоменатия списък (а той далеч не е пълен) сегашния министър не върши в момента! Единственото му занимание са изявления за корупция и създаването на прословутия съвет за борба с нея. Тоест това с което трябва да се занимава военна прокуратура!
Случайно да си видял до сега да е направил някакво планиране на отбраната!?! Или кадруване?! А какви инвестиционни проекти е започнал или задвижил!?!
Поне да беше показал някаква идея или планче какво смята да развива в армията! Имам чуството че той не знае какво изобщо прави на този пост!!!
Недай си боже да се стигне до ползване на оръжие! Тогава с тоя министър съвсем сме я оплескали!!!

Върнете се в началото
Гената

Местожителство: около София

МнениеПуснато на: Пон 28 Сеп 2009, 21:18    Заглавие:  

Аз се възмутих от изказването, защото като човек от системата искам да знам, къде са отишли парите които е трябвало да дойдат в поделенията дори за текущи разходи и съм благодарен на министъра, че ме осветлява къде са се изгубили, защото ми е неудобно всеки месец да предлагам на колегите да съберем пари дори за електрически крушки защото някой горе не ги е пратил към нас, а си е боядисал служебните коли за да се натегне на някого. И като трезвомислещ съм наясно, че ситуацията няма да се оправи на третия ден след старта на новото правителство. Необходимо е време за всеки нов екип да проучи до къде са стигнали нередностите и от къде може да се започне да се възстановява. А ако помислим реално, ще са необходимо доста време докато почнем да мислим за модернизация.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 13 [195 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0668s ][ Queries: 12 (0.0052s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker