Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Тръмп изпълни закана си - обяви извънредно положение на границата с Мексико · Президентът призова да се смени радикално политическата среда · Крадци в Канада задигнаха 30 тона вода от айсберг, използвана за водка · Германия: Китай да влезе в договора за премахване на ракети · Обама щеше да започне война с КНДР, обяви Тръмп · Борисов : Светът е страшно несигурен ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 16 Feb 2019, 07:04
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Размисли и страсти породени от военните новини.
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 3 of 13 [195 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, ..., 11, 12, 13 Next
Author Message
Ginev

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 20:01    Post subject:  

Стимулиране,а?В кабината на самолета бих умрял, ако се наложи! Уви няма,кой да ми даде... Мотивация и качество?!Хммм, не знам как ще се стимулира бъдещия офицер, при положение,че искат да спират парите на курсантите. За полети няма да казвам нищо! Cool
Back to top
View user's profile Send private message 
Гената

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 20:12    Post subject:  

Те парите са си ясни. Това е уточнено и за тази сума са започнали работата. Ако в една гражданска фирма един човек си върши работата коректно получава бонуси, ако ли не получава назанания и предупреждения. Никой работодател не търпи служители които по цял ден се лакират и пият кафе!!! А що се отнася до следващия пост на Гинев само едно ще кажа - в БА в момента има около 700 офицери които се водят пилоти и се възпозлват от всички привилегии на това, а те за за основно във финансово отношение (летателни -180% от минималната заплата, 100 лв за дежурсто, обяд всеки ден и други и други). Нима това не е престъпно?

Back to top
Ginev

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 20:23    Post subject:  

Съгласен съм с първите три изречения. Принципно парите не са такъв голям проблем, на човек все не му стигат: Ако ти стигат парите,значи не ти стига въображението! Ако говорим за пилотите... мисля,че те са чувствителни, защото приемат ( ние) работата си за начин на живот, за призвание, но когато някой се подиграва с тях, се случва така,че да си тръгнат с високо вдигната глава на професионалисти... държавата губи.Абе трябва само летене, бойно използване и учения с чуждестранни ВВС. За офицера като цяло: има офицер и офицер. Колкото и човек да му се служи, в крайна сметка след време ще храни семейство, което не го интересува дали ти се лети или не, а иска своето.
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 20:30    Post subject:  

Гената wrote:
Те парите са си ясни. Това е уточнено и за тази сума са започнали работата. Ако в една гражданска фирма един човек си върши работата коректно получава бонуси, ако ли не получава назанания и предупреждения. Никой работодател не търпи служители които по цял ден се лакират и пият кафе!!! А що се отнася до следващия пост на Гинев само едно ще кажа - в БА в момента има около 700 офицери които се водят пилоти и се възпозлват от всички привилегии на това, а те за за основно във финансово отношение (летателни -180% от минималната заплата, 100 лв за дежурсто, обяд всеки ден и други и други). Нима това не е престъпно?

Именно! Съкращаването на тези хора или премахването на привелегиите им не иска пари. А обратното- увеличава парите на МО. Точно това се нарича кадруване. И това е едно от задълженията на сегашния министър които не изпълнява! Защото не знае за какво е станал военнен министър.
Между другото подобно е положението и в другите родове войски!

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Гената

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 20:41    Post subject:  

Елемаг wrote:
Гената wrote:

Именно! Съкращаването на тези хора или премахването на привелегиите им не иска пари. А обратното- увеличава парите на МО. Точно това се нарича кадруване. И това е едно от задълженията на сегашния министър които не изпълнява! Защото не знае за какво е станал военнен министър.
Между другото подобно е положението и в другите родове войски!

С тебе повече няма да споря по тази тема, че пак много ги разбираш нещата, а на мен ми се качиха ракиите в главата и почвам да се паля. За пореден път ти казвам че ти си кръчмарски революционер и форумен лъв. Ако си такъв разбирач, да си станал или професионален военен, да си се преборил за висше офицерско звание и да си решил проблемите на БА, ако не ти се става военен захвани се с политика и пак учасвтаи в управлението, тука пишеш може би от желание да поставяш рекорди по безмислени спорове и коментари. Нито си човека определен да дава оценка на министъра, нито си човека който ще го съди (освен ако не си в съдебната власт).

Back to top
Ginev

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 20:43    Post subject:  

ВВС ще се развива, ако полковника не лети толкова колкото капитана! Полковника трябва да е лидер, а не редови пилот.
Back to top
Гената

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 20:46    Post subject:  

Ginev wrote:
Съгласен съм с първите три изречения. Принципно парите не са такъв голям проблем, на човек все не му стигат: Ако ти стигат парите,значи не ти стига въображението! Ако говорим за пилотите... мисля,че те са чувствителни, защото приемат ( ние) работата си за начин на живот, за призвание, но когато някой се подиграва с тях, се случва така,че да си тръгнат с високо вдигната глава на професионалисти... държавата губи.Абе трябва само летене, бойно използване и учения с чуждестранни ВВС. За офицера като цяло: има офицер и офицер. Колкото и човек да му се служи, в крайна сметка след време ще храни семейство, което не го интересува дали ти се лети или не, а иска своето.

Много ми харесва как ви промиват мозъците в тая Долна. Да не мислиш, че другите не са чувствителни и не си приемат работата на сериозно? Неможе 80 % от длъжностите в щаба по подготовката на ВВС да са летателни (включително и тиловаците) Още преди години един генерал каза че въпреки реформите съкратен пилот няма да има и ги гласят на какви ли не места и въпреки несъответсвието на длъжноста продължава да си летят по няколко часа годишно. Пресен пример с генерал Попов. Защо му е на него да лети, а не тия часове да се вземат от някой млад пилот? И колко са още като него?

Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 21:23    Post subject:  

Гената wrote:
С тебе повече няма да споря по тази тема, че пак много ги разбираш нещата, а на мен ми се качиха ракиите в главата и почвам да се паля. За пореден път ти казвам че ти си кръчмарски революционер и форумен лъв. Ако си такъв разбирач, да си станал или професионален военен, да си се преборил за висше офицерско звание и да си решил проблемите на БА, ако не ти се става военен захвани се с политика и пак учасвтаи в управлението, тука пишеш може би от желание да поставяш рекорди по безмислени спорове и коментари. Нито си човека определен да дава оценка на министъра, нито си човека който ще го съди (освен ако не си в съдебната власт).

Е аз не се паля. Свикнал съм да споря възпитано, без лични обиди. Професионален военнен не съм станал по причини които не те засягат. А с политика се занимавам одавна Wink Мога да си позволя да съдя всеки който се издържа от моите данъци! И почти позна- може да се каже че в момента съм в съдебната система Very Happy

Back to top
Ginev

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 21:33    Post subject:  

Елемаг wrote:
Мога да си позволя да съдя всеки който се издържа от моите данъци!
Back to top
Гената

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 21:45    Post subject:  

Елемаг wrote:
Гената wrote:

Е аз не се паля. Свикнал съм да споря възпитано, без лични обиди. Професионален военнен не съм станал по причини които не те засягат. А с политика се занимавам одавна Wink Мога да си позволя да съдя всеки който се издържа от моите данъци! И почти позна- може да се каже че в момента съм в съдебната система Very Happy

Ако правиш нещо прави го като хората. Щом искаш съди някой по начин по който може той да се защити, а не зад гърба му. Ако имаше начин да чуем и мнението на министъра ще се съглася че това е съдене иначе твоето си е просто оплюване.

Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Tue 29 Sep 2009, 22:45    Post subject:  

Cool Cool Cool
Е, министъра не само има възможност да каже нещо. Той е длъжен да изпълнява задълженията си както трябва. Това е единствения начин по който може да се защити.

Back to top
калло

PostPosted: Wed 30 Sep 2009, 10:50    Post subject:  

не си правя реклама на телевизия, ама - ето - филмче:

http://www.novatv.bg/bg/shows/videos/9
Back to top
Гената

PostPosted: Wed 30 Sep 2009, 18:01    Post subject:  

Елемаг wrote:
Cool Cool Cool
Е, министъра не само има възможност да каже нещо. Той е длъжен да изпълнява задълженията си както трябва. Това е единствения начин по който може да се защити.

Ти си с много странно мислене. Може ли да те накарам да копаеш метрото като дори и лопата не ти дам. Сам публикуваш всеки ден новини, където министъра по 3 пъти казва, че колкото и да иска да направи нещо пари няма и в следващите години ще направи всичко възможно да планира така бюджета, че парите да отидат по предназначение, а не за градинки и сапунерки. Не той е некадърен щото не ходи да сочи с пръст лошите чичковци. ДОбре че има атрактивни емотиконки за да са интересни публикациите ти.

Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Wed 30 Sep 2009, 20:59    Post subject:  

Cool Cool Cool
След като не е способен да си изпълнява задълженията какво прави в МО!?! Да отстъпи място на човек който знае какво да прави а не само да реве че не му давали пари!!!

Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Thu 01 Oct 2009, 00:48    Post subject:  

http://civilmilitary.wordpress.com/

Това е линк към нов сайт, на някакво според мен ку-клукс-кланско сдружение, дето има за цел да върне уж блясъка на силната бг армия.
Гледам от 4 дни пишат активно някакви си долнопробни анализи и критикуват. Пълна бозичка.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
Page 3 of 13 [195 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, ..., 11, 12, 13 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0660s ][ Queries: 12 (0.0040s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker