Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
СЗО маха транссексуалността от болестите, добавя разстройство на геймъра · Кой колко петрол добива в света? · Западната коалиция ликвидира главния петролчик на Ислямска държава · Тръмп съзря голяма и опасна шашма в Германия, свързана с мигрантите · Турция затвори обсъждането на темата с С-400 · Тръмп изтегля САЩ и от Съвета на ООН по правата на човека ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot МЕЖДУНАРОДНО ИЗЛОЖЕНИЕ "ХЕМУС" 2018(44)
В момента е: Вто 19 Юни 2018, 23:55
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Размисли и страсти породени от военните новини.
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 13 [195 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 11, 12, 13 Следваща
Автор Съобщение
Ginev

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 20:01    Заглавие:  

Стимулиране,а?В кабината на самолета бих умрял, ако се наложи! Уви няма,кой да ми даде... Мотивация и качество?!Хммм, не знам как ще се стимулира бъдещия офицер, при положение,че искат да спират парите на курсантите. За полети няма да казвам нищо! Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Гената

Местожителство: около София

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 20:12    Заглавие:  

Те парите са си ясни. Това е уточнено и за тази сума са започнали работата. Ако в една гражданска фирма един човек си върши работата коректно получава бонуси, ако ли не получава назанания и предупреждения. Никой работодател не търпи служители които по цял ден се лакират и пият кафе!!! А що се отнася до следващия пост на Гинев само едно ще кажа - в БА в момента има около 700 офицери които се водят пилоти и се възпозлват от всички привилегии на това, а те за за основно във финансово отношение (летателни -180% от минималната заплата, 100 лв за дежурсто, обяд всеки ден и други и други). Нима това не е престъпно?

Върнете се в началото
Ginev

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 20:23    Заглавие:  

Съгласен съм с първите три изречения. Принципно парите не са такъв голям проблем, на човек все не му стигат: Ако ти стигат парите,значи не ти стига въображението! Ако говорим за пилотите... мисля,че те са чувствителни, защото приемат ( ние) работата си за начин на живот, за призвание, но когато някой се подиграва с тях, се случва така,че да си тръгнат с високо вдигната глава на професионалисти... държавата губи.Абе трябва само летене, бойно използване и учения с чуждестранни ВВС. За офицера като цяло: има офицер и офицер. Колкото и човек да му се служи, в крайна сметка след време ще храни семейство, което не го интересува дали ти се лети или не, а иска своето.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 20:30    Заглавие:  

Гената написа:
Те парите са си ясни. Това е уточнено и за тази сума са започнали работата. Ако в една гражданска фирма един човек си върши работата коректно получава бонуси, ако ли не получава назанания и предупреждения. Никой работодател не търпи служители които по цял ден се лакират и пият кафе!!! А що се отнася до следващия пост на Гинев само едно ще кажа - в БА в момента има около 700 офицери които се водят пилоти и се възпозлват от всички привилегии на това, а те за за основно във финансово отношение (летателни -180% от минималната заплата, 100 лв за дежурсто, обяд всеки ден и други и други). Нима това не е престъпно?

Именно! Съкращаването на тези хора или премахването на привелегиите им не иска пари. А обратното- увеличава парите на МО. Точно това се нарича кадруване. И това е едно от задълженията на сегашния министър които не изпълнява! Защото не знае за какво е станал военнен министър.
Между другото подобно е положението и в другите родове войски!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Гената

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 20:41    Заглавие:  

Елемаг написа:
Гената написа:

Именно! Съкращаването на тези хора или премахването на привелегиите им не иска пари. А обратното- увеличава парите на МО. Точно това се нарича кадруване. И това е едно от задълженията на сегашния министър които не изпълнява! Защото не знае за какво е станал военнен министър.
Между другото подобно е положението и в другите родове войски!

С тебе повече няма да споря по тази тема, че пак много ги разбираш нещата, а на мен ми се качиха ракиите в главата и почвам да се паля. За пореден път ти казвам че ти си кръчмарски революционер и форумен лъв. Ако си такъв разбирач, да си станал или професионален военен, да си се преборил за висше офицерско звание и да си решил проблемите на БА, ако не ти се става военен захвани се с политика и пак учасвтаи в управлението, тука пишеш може би от желание да поставяш рекорди по безмислени спорове и коментари. Нито си човека определен да дава оценка на министъра, нито си човека който ще го съди (освен ако не си в съдебната власт).

Върнете се в началото
Ginev

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 20:43    Заглавие:  

ВВС ще се развива, ако полковника не лети толкова колкото капитана! Полковника трябва да е лидер, а не редови пилот.
Върнете се в началото
Гената

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 20:46    Заглавие:  

Ginev написа:
Съгласен съм с първите три изречения. Принципно парите не са такъв голям проблем, на човек все не му стигат: Ако ти стигат парите,значи не ти стига въображението! Ако говорим за пилотите... мисля,че те са чувствителни, защото приемат ( ние) работата си за начин на живот, за призвание, но когато някой се подиграва с тях, се случва така,че да си тръгнат с високо вдигната глава на професионалисти... държавата губи.Абе трябва само летене, бойно използване и учения с чуждестранни ВВС. За офицера като цяло: има офицер и офицер. Колкото и човек да му се служи, в крайна сметка след време ще храни семейство, което не го интересува дали ти се лети или не, а иска своето.

Много ми харесва как ви промиват мозъците в тая Долна. Да не мислиш, че другите не са чувствителни и не си приемат работата на сериозно? Неможе 80 % от длъжностите в щаба по подготовката на ВВС да са летателни (включително и тиловаците) Още преди години един генерал каза че въпреки реформите съкратен пилот няма да има и ги гласят на какви ли не места и въпреки несъответсвието на длъжноста продължава да си летят по няколко часа годишно. Пресен пример с генерал Попов. Защо му е на него да лети, а не тия часове да се вземат от някой млад пилот? И колко са още като него?

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 21:23    Заглавие:  

Гената написа:
С тебе повече няма да споря по тази тема, че пак много ги разбираш нещата, а на мен ми се качиха ракиите в главата и почвам да се паля. За пореден път ти казвам че ти си кръчмарски революционер и форумен лъв. Ако си такъв разбирач, да си станал или професионален военен, да си се преборил за висше офицерско звание и да си решил проблемите на БА, ако не ти се става военен захвани се с политика и пак учасвтаи в управлението, тука пишеш може би от желание да поставяш рекорди по безмислени спорове и коментари. Нито си човека определен да дава оценка на министъра, нито си човека който ще го съди (освен ако не си в съдебната власт).

Е аз не се паля. Свикнал съм да споря възпитано, без лични обиди. Професионален военнен не съм станал по причини които не те засягат. А с политика се занимавам одавна Wink Мога да си позволя да съдя всеки който се издържа от моите данъци! И почти позна- може да се каже че в момента съм в съдебната система Very Happy

Върнете се в началото
Ginev

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 21:33    Заглавие:  

Елемаг написа:
Мога да си позволя да съдя всеки който се издържа от моите данъци!
Върнете се в началото
Гената

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 21:45    Заглавие:  

Елемаг написа:
Гената написа:

Е аз не се паля. Свикнал съм да споря възпитано, без лични обиди. Професионален военнен не съм станал по причини които не те засягат. А с политика се занимавам одавна Wink Мога да си позволя да съдя всеки който се издържа от моите данъци! И почти позна- може да се каже че в момента съм в съдебната система Very Happy

Ако правиш нещо прави го като хората. Щом искаш съди някой по начин по който може той да се защити, а не зад гърба му. Ако имаше начин да чуем и мнението на министъра ще се съглася че това е съдене иначе твоето си е просто оплюване.

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Вто 29 Сеп 2009, 22:45    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Е, министъра не само има възможност да каже нещо. Той е длъжен да изпълнява задълженията си както трябва. Това е единствения начин по който може да се защити.

Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Сря 30 Сеп 2009, 10:50    Заглавие:  

не си правя реклама на телевизия, ама - ето - филмче:

http://www.novatv.bg/bg/shows/videos/9
Върнете се в началото
Гената

МнениеПуснато на: Сря 30 Сеп 2009, 18:01    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Е, министъра не само има възможност да каже нещо. Той е длъжен да изпълнява задълженията си както трябва. Това е единствения начин по който може да се защити.

Ти си с много странно мислене. Може ли да те накарам да копаеш метрото като дори и лопата не ти дам. Сам публикуваш всеки ден новини, където министъра по 3 пъти казва, че колкото и да иска да направи нещо пари няма и в следващите години ще направи всичко възможно да планира така бюджета, че парите да отидат по предназначение, а не за градинки и сапунерки. Не той е некадърен щото не ходи да сочи с пръст лошите чичковци. ДОбре че има атрактивни емотиконки за да са интересни публикациите ти.

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 30 Сеп 2009, 20:59    Заглавие:  

Cool Cool Cool
След като не е способен да си изпълнява задълженията какво прави в МО!?! Да отстъпи място на човек който знае какво да прави а не само да реве че не му давали пари!!!

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 01 Окт 2009, 00:48    Заглавие:  

http://civilmilitary.wordpress.com/

Това е линк към нов сайт, на някакво според мен ку-клукс-кланско сдружение, дето има за цел да върне уж блясъка на силната бг армия.
Гледам от 4 дни пишат активно някакви си долнопробни анализи и критикуват. Пълна бозичка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 13 [195 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 11, 12, 13 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0662s ][ Queries: 12 (0.0045s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker