Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Защо политиците развалиха пейзажа на 24 май · ИЗВЪНРЕДНО: "Орлите" ликуват с поредна титла, "армейците" останаха втори в Първа лига · НАПРЕЖЕНИЕ: Китай извади ядрения арсенал срещу САЩ · Иванчева излезе от домашния арест за срещна с журналисти · В гробница в Хърватия бе открит цял военен арсенал · "Ал-Салам-313" - новата иракска мафия ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 25 Май 2019, 09:48
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Курсове за пилот на селскостопански вертолет
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [5 Мнения]  
Автор Съобщение
Марков

МнениеПуснато на: Нед 19 Юли 2009, 18:38    Заглавие:  Курсове за пилот на селскостопански вертолет
Описание на темата: Информация

Здравейте. В момента уча висше образование в Академията на МВР, но смятам това да е един първи етап, в който да подготвя нужното за пилот на вертолет. Искам да ви попитам за информация за курсовете, които трябва да се изкарат - срокове и цени. Също така и цени на вертолетите - лицензи, поддръжка, места за кацане, например, задължително ли е да се каца на лицензирани летища? Прочетох информация, че курсовете варират между 10 000 и 35 000 евро, но това за всички ли е или има значение и дали ще е транспортен, селскостопански и т.н. И също така как мислите, че ще се развият нещата за в бъдеще със селскостопанската авиация, дали ако събера част от сумата за започване на такъв бизнес и част изтегля от кредит после ще мога да избия парите. Ще съм благодарен на каквато и да е информация. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Stoyan
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 19 Юли 2009, 22:38    Заглавие: Re: Курсове за пилот на селскостопански вертолет
Описание на темата: Информация

Марков написа:
Здравейте. В момента уча висше образование в Академията на МВР, но смятам това да е един първи етап, в който да подготвя нужното за пилот на вертолет. Искам да ви попитам за информация за курсовете, които трябва да се изкарат - срокове и цени. Също така и цени на вертолетите - лицензи, поддръжка, места за кацане, например, задължително ли е да се каца на лицензирани летища? Прочетох информация, че курсовете варират между 10 000 и 35 000 евро, но това за всички ли е или има значение и дали ще е транспортен, селскостопански и т.н. И също така как мислите, че ще се развият нещата за в бъдеще със селскостопанската авиация, дали ако събера част от сумата за започване на такъв бизнес и част изтегля от кредит после ще мога да избия парите. Ще съм благодарен на каквато и да е информация. Благодаря предварително.

Селскостопанската, по мое мнение нма да има много бъдеще-особено за хеликоптерите. Значение има по отношение на цената за летателното обучеие, а именно в курса за АХР.

Иначе всичко, което си прочел важи в пълна сила.

П.С. Хората бягат от селската, ти защо искаш там да се набуташ-не знам! Rolling Eyes

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Марков

МнениеПуснато на: Пон 20 Юли 2009, 12:49    Заглавие:  

Ами селското стопанство ми харесва. Летенето също много ме привлича, но близките години се откъснах, понеже ми изглеждаше като нещо невъзможно, с което да се захвана и се интересувах за приема ми или във военното, или в академията. Освен това може би липсата на много такива вертолети ще е добра за бизнеса Smile.
Значи предполагам, че за да имам свидетелство за пилот на такъв вертолет трябва да мина курса JAR-FCL PPL(H)?
Върнете се в началото
Stoyan
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 20 Юли 2009, 13:12    Заглавие:  

Марков написа:
Ами селското стопанство ми харесва. Летенето също много ме привлича, но близките години се откъснах, понеже ми изглеждаше като нещо невъзможно, с което да се захвана и се интересувах за приема ми или във военното, или в академията. Освен това може би липсата на много такива вертолети ще е добра за бизнеса Smile.
Значи предполагам, че за да имам свидетелство за пилот на такъв вертолет трябва да мина курса JAR-FCL PPL(H)?

PPL-a до никъде работа не ти върши: PPL- Privat Pilot Licence, т.е. това е свидетелство с което можеш да си летиш само за кеф и не с/у заплащане. Трябва ти минимум CPL+ME+AGR.

Click to see if image is larger Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Марков

МнениеПуснато на: Вто 21 Юли 2009, 20:58    Заглавие:  

Благодаря ти много за информацията. Ще проуча сам останалото, което ме интересува.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [5 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0628s ][ Queries: 12 (0.0034s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker