Private Colleger of transportation
panair2018

Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Владимир Береану: Време е за закупуване на жълти жилетки · Интересно, но забравено · ПРИКЛЮЧИ ТРЕТИЯТ ЕТАП ОТ УЧАСТИЕТО НА ФРЕГАТА ДРЪЗКИ В ОПЕРАЦИЯ НА НАТО SEA GUARDIAN (ГАЛЕРИЯ) · Демографската криза при съседите: Сърби, раждайте деца! · Бързият влак София - Варна излезе от релси до Реброво · Болница "Лозенец" детска клиника! А студентите? ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 11 Дек 2018, 15:11
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Учения на Българската армия
"Ново село 2009" - съвместно българо-американско обучение
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 6 [81 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
marinecor

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 21:36    Заглавие:  

Колеги това със Спектъра беше закачка...

А това дето Шефа на гръмотевиците го постна- нашите мишоци веднага да сменят спецификация за два от оставащите С 27- така поне ще имаме какво ВВС да пратим в Афган Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
AShotInTheDark

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 21:48    Заглавие:  

Thunderchief написа:
andrei141984 написа:
dragon x написа:
Хората му обясняват, че нямаме елементарни радиостанцио и други средства за свръзка, нямаме по-модерно стрелково оръжие и само стари БМПта - БТР-и, той тръгнал да разправя за ракети и самолети. То е ясно, че всеки от комшиите за 4 часа ще е в София, ма поне някой талибан да може да гръмнем. Ама то и като гледам "тактиката" на кашиците. За к'во пратихме хора в Афганистан и Ирак, и на 2423465768531ч24 курса на Запад, акто всичко си върви по старому??

А се изпокой малко, а.

Как пък за 4 часа сърбите, Македония или власите ще влязат в София.
Това дори турчолята няма да могат да го сторят.Поне не и за 4 часа.
Стига с тия нихирлистични картинки.И без това ми е криво, че падаме от Кипър.

Иначе за окаяното материално-техтническо състояние на БА си прав. Crying or Very sad

Tи пък не му забелязвай сега на колегата. Поубъркал се е малко. Искал е да каже, че за 4 часа шиптърите могат да улязнат в Скопие, което сигурно е истина.

Простете за страничния коментар. Шиптърите нямат нужда от военни действия, за да влязат в Скопие - малко над 100,000 от тях живеят там. Въпросът е друг - за колко часа ще успеят да прочистят етнически своята половина от града при евентуален нов военен конфликт и само със своята половина ли ще се задоволят.

Последната промяна е направена от AShotInTheDark на Нед 11 Окт 2009, 21:49; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
andrei141984

Местожителство: София-по-рядко Бургас.

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 21:48    Заглавие:  

Маринъркор, нещо чува ли са за покупка на нова колесна БМП или поне на лмалък брой БТР 6х6 или 8х8 за мисиите в Афгатнистан?
По едно време май ти тук спомена, че свме се надзландисвали на ,,Динго"?
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 21:58    Заглавие:  

andrei141984 написа:
Маринъркор, нещо чува ли са за покупка на нова колесна БМП или поне на лмалък брой БТР 6х6 или 8х8 за мисиите в Афгатнистан?
По едно време май ти тук спомена, че свме се надзландисвали на ,,Динго"?

Чува се.... Генералите в СВ много харесват водка "Финландия" - ако ми схващаш намека Very Happy Проекта се предполагаше да стартира 2011 но вече не се знае- и то не само за Афган . Дингото вече е минал етап..... сега се назландисват на M-ATV:

Click to see if image is larger

Апро M-ATV за радост на родните БТР исти е с независимо окачкване:

Click to see if image is larger

Другия вариант е да вземат още котенца- за пет машини вече водят политика с ВП ..... На края на годината ще дойдат най- новите попълнения от котета.... Very Happy Четири от тях и хамериканците ще им текнат лигите като ги видят...
Върнете се в началото
andrei141984

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 22:12    Заглавие:  

Благодаря за он.тговора.

Обаче...........пак не виждам класическо тежко БМП, какнвото ни е нужно.

Не съм чувал да сме проявяваме интерес към ,,Патрия", както словенците.
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 22:19    Заглавие:  

andrei141984 написа:
Благодаря за он.тговора.

Ъа.... проявявали сме и още как..... Ама... Very Happy

С оглед на изпълняванети към момента мисии в Афган , тежко БМП не ни е нужно.... М 1117 за огнева поддръжка върши работа.... Виж ако наистина нещата отидат на отделен батальон няма да се очудя и няколко Т 72 да пратят... може би след частична модернизация.

Последната промяна е направена от marinecor на Нед 11 Окт 2009, 22:22; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
andrei141984

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 22:22    Заглавие:  

marinecor написа:
andrei141984 написа:
Благодаря за он.тговора.

Пари предполагам няма или фините на са дали , комуто трябва или просто става дума за поредното лобиране.
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 22:27    Заглавие:  

andrei141984 написа:
marinecor написа:
andrei141984 написа:
Благодаря за он.тговора.

Пари предполагам няма или фините на са дали , комуто трябва или просто става дума за поредното лобиране.

Пари имаше... някакви... но част от тях се пренасочиха за модернизацията МД 1 "Да захраним Терем". Другата остатъчна част отидоха за М1117. А и от към лоби са зле.... това не е БАЕ Системс или Дженеръл Дайнемикс които са в състояние да осигурят сериозен натиск от съответното посолство. Въпреки, че наградата за най- пасивно посолство по въпросите на лобирането във военната сфера смело си я поделят посолството на Израел (в БГ дори нямаме военно аташе - делиме си го с мамалигите) и това на ФРГ.

Последната промяна е направена от marinecor на Нед 11 Окт 2009, 22:28; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 22:28    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Aбе я пак да питам, че в началото питах, ма после забравих да повторя
Кога и срещу кого аджеба очакваме да ни се наложи в следващите 80-180 години да осъществяваме мисии ала Тайфуните на Second Tactical Air Force при Сент Ло през 1944 г. та така сме се залепили за Су-25? Май само срещу марсианците. Oт друга страна работи за утрепване със SCALP или SLAM-ER колкото щеш. Ей на преди известно време се наложи йордански терорист да бъде трепан от американците, а въпрос на чест беше да си го ликвидираме ние. Само дето Су-25К/А-10С не стават за целта. Трябват ни 25-30 EF-2000 примерно

Изобщо не разбирам смисъла на изливане от темата с разни картинни обяснения, но - тъй като Андрей отбеляза аз съм специалиста по всичко - ще се опитам да дам един вариант за отговор.

Ще започна с контравъпрос. Защо им е на американците А-10, след като в руската армия ще има някакви мижави 2000 танка, които се пробиват от единия до другия край с 25мм APSFDPSМFVGZ? Защо си купиха Су-25 Република Скопска Фиромия, Грузия, защо ги поддържат и модернизират руснаците, у които разнородни ракети да искаш?

Ми ракетите не са решението, затова. Какво ще поразяваш с крилатите си ракети, като сме заобиколени от съюзници? Турски калканджии ли ще потапяш или ще ги показваш тия ракети по 2 излъскани бройки на учение пред големите шапки по Ново Село, докато не се случи нещо като стрелбите на Калиакра, дето гръмна един ракетен двигател? Ракетите за сдържане ги нарязаха преди години и повече такива ние няма да си купим. 72 самолета с по 1,5 ракети средно на брой... Те сега едва летят 20тина aircraft, войниците носят въоръжение на повече години от тях...

Какви бойни действия ще водиш с gunship, ако мога да попитам? Не може ли който си има проблем с талибаните сам да си ги гони, ами трябва да се купи специализиран самолет за трепане на талибани от мойте, твойте и на другите платци парички, да пратим екипажа му да се учи някъде на майната си и после да го пуснем да ни защитава интересите (кои точно???) някъде на другия край на света срещу $15 000 на летателен час и възвръщаемост "пръст в уста" + "тенкю!"? Понеже аз така и не чух български фирми да изграждат инфраструктура в Ирак както ни бяха обещали, когато се включихме в The Coalition of the Willing. T.e. това капиталовложение освен да помпа чужди икономики къде му е файдата за мен?

Много се извинявам, ама това всичкото ми звучи ала Елемаговото как сме си създали много врагове по целия свят и сега един вид трябва да ги елиминираме. А десантен кораб-док, самолетоносач, звезден разрушител? Тя държавата не може да си оправи болниците, вие гласите армията и за световен полицай - щото са и малки човечките загуби в мисии.
Върнете се в началото
andrei141984

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 22:39    Заглавие:  

Ам то хубаво!

Пи Джи пи, какво да ти обяснявам.кйак ли ще разбереш ,че политиката и по-точно гоненето на интереси е динамична величина.
Примар - преди 20-21 години с Република Турция бяхме на прага на война.
Сега сме съюзници и ,,приятели".
Е.,каква е гаранцията , че след 20-35 години ситуацията отново няма да се обърне и да не осъмнем някоя сутрин, събудени от паническата сигнализация за въздушна тревога.

А броят на изтребителите сме го бистрили.

А покупката на крилати раккети е особено нужна, липсва воля за нея.
Гърция е стар ,,съюзник" на Турция, ама си има 90-10 ,,Скалп".
Е те това казвам, обаче...............не мисля, че ще бъда разбран от всезнаещи.
Върнете се в началото
andrei141984

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 22:40    Заглавие:  

marinecor написа:
andrei141984 написа:
marinecor написа:
andrei141984 написа:
Благодаря за он.тговора.

Пари имаше... някакви... но част от тях се пренасочиха за модернизацията МД 1 "Да захраним Терем". Другата остатъчна част отидоха за М1117. А и от към лоби са зле.... това не е БАЕ Системс или Дженеръл Дайнемикс които са в състояние да осигурят сериозен натиск от съответното посолство. Въпреки, че наградата за най- пасивно посолство по въпросите на лобирането във военната сфера смело си я поделят посолството на Израел (в БГ дори нямаме военно аташе - делиме си го с мамалигите) и това на ФРГ.

те джърманците си имат интереси в гръчко.Я колко танкчета, че и БМП-ца, че и САУ-та си накупиха.
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 23:08    Заглавие:  

В очакване отново да бъда нахрачен.....

За мен ВВС трябва да бъдат по приоритет на 3174 место след запазването на алигаторите по поречието на Камчия (няма такива). С досегашните си покупки те доказаха че изобщо не ги е еня за останалата част от армията- важно е гарги за изпълнението на единия час годишно да има.

С парите за десетина гарги може да си си модернизираме СВ и СпС на световно ниво..... не става така пичове- ВВС само да ревът за нови играчки и модернизации , а останалите - глад мизерия, и техника набор на бащите на повечето войници. Да инвестираме безумни пари във ВВС заради възможна война след 20 години с Турция , ми звучи като това да си купя гумена лодка заради евентуално наводнение през 2015 та (предречено от Ванга), за сметка на зимните гуми за колата (щото старите са станали "слик" за Ф1).

Айде първо да въоръжеим качествено поне една част от сухопътни а? Поне дето се вика "Експедиционните"?

pgp - моите уважения, но имаше български фирми с договори за инфраструктури в Ирак.... но пак са от "нашите" и .... се наакаха виртуозно. А "пръст в уста+ тенкю" - докато се правим да бедни но горди ще е така.... Рев му е майката. По една случайност наблюдавах пристигането в Ирак на колумбийския контингент. Коломбусите слизаха от самолета по къси гащи и фанелки- а отдоло брата американец беше опънал сергиите и раздаваше пълна комплектавко вещево , оръжие, цъки за нощно виждане и т.н. и т.н. И знаеш ли какво- като си тръгват същите тези биват транспортирани от ВВС на САЩ ... ама със всичко получено... барабар с Хъмвитата ......

А за другото си прав - не може да няма кувиози за бебетата, а ВВС да искат Ф 22 ..... Като тръгне нагоре икономиката тогава.......Сега всички тези напъни са толкова смехотворни , че изобщо не искам да ги коментирам.....

Искам да ви задам един въпрос.... щото знам отговора- знаете ли колко струва превъоръжаването на един пехотен батальон на 100% със съвременно стрелкково оръжие + машини 4х4 с висок клас на защита?

П.С. Pgp ще те призная за специалист по всичко ако ми разчетеш какво ти пише на аватара.
Върнете се в началото
andrei141984

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 23:45    Заглавие:  

Маринъркор, макар че има явно фаворизирана на ВВС и в частност на една (всъщност на единствената) изтребителна авиобаза в момента- не мисля, че трябва да се отказваме именно сега от покупка на нови изтребители за ВВС.
Това е най-важния етап в модернизацията на БА.Иначе след някоа и друга година ще изпаднем на положението на Литва , Латвия и Естония- друга страна-член на НАТО да обезпечава ,,Еър Полисинга".За съжаление именно отреждането ролата на ,,галеници" на ВВС води законовмерно до завистта дори и известна омраза от другите видове войски в БА.

А след изтребителите- всички други проекти да бъдат за СВ.
Кеф ти нови ОБТ, нови САУ, и БМП.

Нови ОБТ и САУ от типа на Панцернаубитце 2000 са много нужни за СВ.
Жалко само ,че в ,,План 2015" никъде не се говори за модернизация на танкови войски(на остатъците от тях).

Относно хипотетичната война с Турция- никога да не се случва.Все пак, страна без изтребителна авиация, колкото и силни СВ да има(а нашите са жалки в момента), колкото и добра ПВО(с) да има е обречена.
Върнете се в началото
andrei141984

МнениеПуснато на: Нед 11 Окт 2009, 23:48    Заглавие:  

marinecor написа:
В очакване отново да бъда нахрачен.....

За мен ВВС трябва да бъдат по приоритет на 3174 место след запазването на алигаторите по поречието на Камчия (няма такива). С досегашните си покупки те доказаха че изобщо не ги е еня за останалата част от армията- важно е гарги за изпълнението на единия час годишно да има.

С парите за десетина гарги може да си си модернизираме СВ и СпС на световно ниво..... не става така пичове- ВВС само да ревът за нови играчки и модернизации , а останалите - глад мизерия, и техника набор на бащите на повечето войници. Да инвестираме безумни пари във ВВС заради възможна война след 20 години с Турция , ми звучи като това да си купя гумена лодка заради евентуално наводнение през 2015 та (предречено от Ванга), за сметка на зимните гуми за колата (щото старите са станали "слик" за Ф1).

Айде първо да въоръжеим качествено поне една част от сухопътни а? Поне дето се вика "Експедиционните"?

pgp - моите уважения, но имаше български фирми с договори за инфраструктури в Ирак.... но пак са от "нашите" и .... се наакаха виртуозно. А "пръст в уста+ тенкю" - докато се правим да бедни но горди ще е така.... Рев му е майката. По една случайност наблюдавах пристигането в Ирак на колумбийския контингент. Коломбусите слизаха от самолета по къси гащи и фанелки- а отдоло брата американец беше опънал сергиите и раздаваше пълна комплектавко вещево , оръжие, цъки за нощно виждане и т.н. и т.н. И знаеш ли какво- като си тръгват същите тези биват транспортирани от ВВС на САЩ ... ама със всичко получено... барабар с Хъмвитата ......

А за другото си прав - не може да няма кувиози за бебетата, а ВВС да искат Ф 22 ..... Като тръгне нагоре икономиката тогава.......Сега всички тези напъни са толкова смехотворни , че изобщо не искам да ги коментирам.....

Искам да ви задам един въпрос.... щото знам отговора- знаете ли колко струва превъоръжаването на един пехотен батальон на 100% със съвременно стрелкково оръжие + машини 4х4 с висок клас на защита?

П.С. Pgp ще те призная за специалист по всичко ако ми разчетеш какво ти пише на аватара.

Знам колко струва ориентировъчно- 700 млн евро.
Парите за едно механидзирана бригада са съответно около 2 млрд евро.Нали говорим за цялостно превъоръжаване, за модернизация на логистичната система също.Доставка на резервни части за техниката в мехатнизирания Батальон също е включена в тази цена.
Защо машити 4х4?Защо не тежки верижни БМП/ако въпросния батальон е предвиден за участие в мисии, може и колесно БМП, от типа на ,,Пираня" 4).
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 00:04    Заглавие:  

Написал съм пехотен... не повече от 200 милиона ЛЕВА. На ниво американска лека пехота.....че и отгоре....

Имаш ли представата при доставката на едно 72 нови играчки за ВВС след колко точно години ще дойде ред на СВ? При не повече от 200 милиона евро за нови придобивки в бюджета на МО?

И друго- лесно ще ги купим а после? Ако ще стоята на склад в хангара и ще ги вадим на показ мерси........ Изобщо искаш ли да се хванем на едно басче, че нови гарги преди 2015 няма да има?

нови гаубици трябваше да се купят 2012 , пак тогава още БТР/БМП - за една бригада.....
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 6 [81 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Учения на Българската армия
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0961s ][ Queries: 12 (0.0055s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker