Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 28 Яну 2021, 15:52
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
"МУЗЕЙ НА АВИАЦИЯТА"- ПЛОВДИВ- Нека им помогнем (3)
Модератори: Penio
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 14 Фев 2010, 22:10    Заглавие:  

Валко - нищо не е трито!
Ето ти линк, преместих нещата още преди 2 седмици в друга тема. Действах по собствен разум и в ролята си на администратор.

http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?p=5960507#5960507

Просто си мислех, че и на теб ще ти хареса така - без гадости, оплюване и емоции в тези хубави и истински теми.
Ти си реши - ако кажеш пак ще кача всичко.
Ако пък кажеш - нека питаме и момчетата, които ти помагат.
Но личното ми мнение е, че тази тема трябва да бъде неопетнена.
И не казвай чао - не виждам основателна причина заради мойте действия.
П.П. - честит имен ден. Very Happy

ВРЪЩАМ ЦЯЛАТА ДИСКУСИЯ ТУК. АДМИН.

Donald_Duck

valko-bg написа:
Цитат:
Усвоихме около 12 000 лева, средства получени предимно чрез дарения (парични и материални)

Не искам да разочаровам "доброволците", още по малко валко-бг, но предлагам, да прочетете годишния отчет на НВИМ. Там директорката Соня Пенкова отчита, че всички експонати в музея на авиацията - Пловдив са ремонтирани изцяло със средства на НВИМ и работа на "доброволци". Дерзайте тимуровци!

------------------------------------------------------------
refil
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 4:10 pm

Духла Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

--------------------------------------------------------------
su27
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 4:23 pm

Мизерници!

--------------------------------------------------------------
UNIOR
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 4:32 pm

----------------------------------------------------------------
Елемаг
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 6:11 pm

По принцип това е подсъдно. Авторите на отчета могат да бъдат съдени за нанасяне на морални вреди!

-------------------------------------------------------------
integrall
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 7:09 pm

За тая има една народна поговорка:
С чужда пита помен прави.

-----------------------------------------------------------
Чукча
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 7:10 pm

Елемаг написа:

Цитат:
По принцип това е подсъдно. Авторите на отчета могат да бъдат съдени за нанасяне на морални вреди!

И не само морални, а и материални. Ако парите от дарения се признаят за разход на НВИМ значи има кофти далавера.
------------------------------------------------------------
marinecor
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 9:05 pm

Един въпрос - може ли фирма или частно лице да си "осинови" самолет. В смисъл той да даде пари за материали или квото там трябва за самолета и после пред него да се сложи табелка - възстановен със средства от фирма еди коя си или на г-н еди кой си?

---------------------------------------------
refil
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 9:08 pm

Калине,мисля,че може.
Но за по-сигурно питай Валко.
Няма да се разсърдиме,ако помогнете финансово на музея и на нас ахмаците(доброволците) -ще има повече добри експонати в музея Embarassed Embarassed Embarassed

---------------------------------------------
marinecor
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 9:20 pm

Бе аз почти се бях навил за влезна в тежки преговори за една Авиа 99 в Израел Very Happy Ама ми казаха че не ставала Sad Сега издирвам HA-1112.

-------------------------------------------------
refil

Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 9:23 pm
Успех Very Happy
-------------------------------------------------
marinecor
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 9:27 pm

Бе има....проблема е че хамериканците са голяма конкуренция...... А Авиата си седи..... на един човек у задния двор Very Happy
А сега сериозно..... Ако се основе фондация "Музей на ВВС" може да се намерят доста хора да помогнат.... Специално за проекта за Лисуняка се сещам за нациноналния превозвач- все пак Гошо Кокала не е паднал от луната...

-----------------------------------------
Donald_Duck
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 10:44 pm
Ако се основе фондация "Музей на ВВС" може да се намерят доста хора да помогнат......
струва ми се че си пропуснал днешната дискусия.

-------------------------------------
me4o_puhh
Пуснато на: Сря Яну 20, 2010 9:31 am
Айде да ви помоля да не превръщате и тази тема в поредниото безкрайно и безмислено раменяне на постове от който всички знаем че няма да има резултат. Който е искал и е могъл е помогнал както може, да не правим и това начинание по чисто български.
Всеки взел участие по някъкъв начин знае колко хора са декларирали че ще "помагат" и колко хора ходят на Крумово релано, да не говорим че има хора който помагат без да го афишират по никъкъв начин. Затова ще помоля да спрете с лъкардийте тук поне.
Нищо лично към никой, но нямам намерение да допусна едиственната ценна тема тук да бъде поинженерена отново.
Лично мнение.
Светлан Симов
----------------------------------------------------------
valko-bg
Пуснато на: Сря Яну 20, 2010 1:35 pm
Добър Ви ден!
Преславе, ако и от този ми пост изчезне една думичка, както бе изтрит цял един мой пост от темата " Соня Пенкова- вън или вътре", ще те държа лично отговорен.
В стремежа си да докопат апетитния кокал "Управление и разпореждане с националното ни военно- историческо наследство", някои "Спасители" ОТ и НА НВИМ, не се посвениха да се изхрачат и тук.
Абзац от отчета на МА- П, изпратен до НВИМ за изминалата 2009- та година:

Click to see if image is larger

Как е било преписано това в годишният отчет на НВИМ, как е било прочетено и кой как го е изтълкувал, мисля че не е предмет на тази тема.
Така! Ще направя едно пояснение. Ще се постарая да го напиша по- най елементарния за разбиране начин и с най- прости думички, за да бъде масмално разбираемо. И това ще е за последно.
Както сами виждате така наречените "Ентусиасти" и техните сили и средства са визирани в Отчет 2009 на МА- П. Защо обаче тези средства не са упоменати цифром е въпроса.
Защото с управата на МА- П приложихме най- простият, но действащ успешно механизъм една инициатива да има ефективни и качествени резултати.
МА- П няма правото официално да сключва Договори за дарения с когото и да било, по какъвто и повод да било и за каквото и да било. Това изключително право принадлежи на Директора на НВИМ, който и да е той. Какъвто и да е договора, каквото и да е дарението, под НАДАРЕН се подписва Директорът на НВИМ, не началникът на МА- П. Какво следва от това? Ами едно много простичко и елементарно нещо- Дарението отива в общият дарителски фонд в НВИМ и оттам се разпределя с оглед заложени планове за европейската визия на музея, изгражнето на киносалони, стадиони, голф игрища, боулинг зали и тем подобни ... (ще премълча думичката). Smile
Ако, казвам ако някой има желанието част от този дарителски фонд да отиде И ЗА поддръжка и ремонт на музейни експонати, то процедурата по усвояването на тези средства от фонда е същата, както при изграждането на киносалона, аранжирането на изложбената зала и т. н. - съгласно ЗОП и действаща нормативна база в НВИМ- КОНКУРС, ОФЕРТИ, ФИРМИ КАНДИДАТИ, ФИРМА ПОБЕДИТЕЛ С НАЙ- ДОБРАТА ОФЕРТА от рода на:"Аз ти гарантирам бързото изплащане на 10 000 лева, ти ми дай фактура за 20 000 лв, пък вижте там за 4- 5 000 лева понаправете нещо.") ...и РЕАЛИЗАЦИЯ И НАКРАЯ ОФИЦИАЛЕТ ОТЧЕТ ЗА РАЗХОДИТЕ. Smile
Периодите и сроковете за такъв вид дейност няма да ги коментирам, но ако това се правеше така, по този начин, съм напълно убеден, че щяха да се случат две неща:
1. Досега надали щеше да има повече от два пипнати експоната, от които единият нямаше да е от експозицията на МА- П и
2. Щях да доживея момента да видя Арадо Ар- 196 А3 със съвременният ни боен знак на ВВС. Very Happy

ЕДИНСТВЕНОТО ОФИЦИАЛНО НАПРАВЕНО ДАРЕНИЕ НА МА- П, ДОКУМЕНТИРАНО С ДОГОВОР И ПОДПИСАНО ОТ ДИРЕКТОРА НА НВИМ, ПОКОЙНИЯТ ПОЛК. ПЕТКО ЙОТОВ Е БЪЛГАРСКИЯТ АВИОАРХИВ, СЪБРАН НА ДЕВЕТ СД- та, ИНВЕНТАРИЗИРАН В МА- П.
Екземпляр от този договор за дарение има в МА- П, има и в мен. И въпреки че е нищожна, в договора има клауза относно предназначението и начините на използване на дарението, но я има!

Затова при обсъждането на въпроса как да се процедира, за да се получават своевременно средства конкретно за дадена инициатива в МА- П и те да се усвояват ефективно и по предназначение, прибягнахме именно до метода:
"МА- П, или по- точно не МА- П, а дадено ФЛ- единствено и само "трезор" на нашите постъпления". Т. е. Ние си ги изпращаме на съхранение и след това, когато му дойде времето сами си ги харчим по предназначение на съответната инициирана дейност по ремонта и възтановяването на експонатите от МА- П. За материалните дарения нещата стоят по същият начин- носим си ги и ги усвояваме. За вералите ли да Ви давам примери, ... за НУРС- овете и оръдията на Ил- 2 или за "въоръжението" на Як- 23?!?
Затова и исках отчетност на три отделни места на всяка една стотинка, дадена в подкрепа на инициативата- Официално в темата във форума, при мен на ЛС и в МА- П.
Вярвайте ми има фактури и касови бележки за всяка една стотинка похарчена за инициативата и те се съхраняват. Отчетността е от една страна като събрани суми, от друга като похарчени пари за едногодишен период и прехвърлянето евентуален остатък за следващата.

Единственото, което успяхме да сведем до един разумен компромис и да измолим с хиляди кандърми с покойният вече полк. Петко Йотов (лека му пръст) беше, скромните дарения направени по банковата сметка за инициативата в МА- П, КОЯТО Е ОБЩА ДАРИТЕЛСКА СМЕТКА ЗА НВИМ И НЕГОВИТЕ ФИЛИАЛИ- ВАРНА И КРУМОВО, да не потъват в общият кюп, а да се дават своевременно за усвояване по предназначение. Как ставаше това обаче, питайте Слави Павлов и особенно Стефан Синев. Smile ... И все пак- усвоиха се!

При така направената "схема за кражби и продажби", за около две и половина години от началото на инициативата се усвоиха финансови и материални средства, дадени от БЛАГОРОДНИ БЪЛГАРИ в подкрепата на инициативата в размер над 15 000 лева. (цитирам по памет, може и повече да са) Положи се труд, който (поне за мен) няма парична равностойност пак от БЪЛГАРИ истински милеещи за това военно- историческо наследство и се придаде един приличен за гледане и автентичен вид на десет музейни експоната. ВСИЧКИ ТЕЗИ ХОРА при участието си в тази инициатива НЯМАХА КОМЕРСИАЛНИ ПОДБУДИ И ЦЕЛИ, НЕ ТЪРСЕХА РЕКЛАМА И ИЗВЕСТНОСТ, НИТО ИСКАХА ДА СТАНАТ МИЛИОНЕРИ ЗА ЕДНА НОЩ.
ТЕ ИСКАХА САМО ЕДНО- ЕДИНСТВЕНО НЕЩО- КАТО ВЛЕЗНЕТЕ ВИЕ В "МУЗЕЙ НА АВИАЦИЯТА- КРУМОВО" ДА ВИДИТЕ И ДА СЕ РАДВАТЕ НА БЪЛГАРСКАТА АВИАЦИОННА ИСТОРИЯ, А НЕ ДА ПСУВАТЕ, ЧЕ СТЕ СИ ДАЛИ ДВАТЕ ЛЕВА, ЗА ДА ВЛЕЗНЕТЕ В АВИОМАРГА. ТОВА ИСКАХА ТЕ! ... ЗАТОВА СИ ХАРЧЕХА ЛИЧНИТЕ СРЕДСТВА! ... ЗАТОВА ТЪРКАХА, МРЪЗНЕХА, ПЕКОХА СЕ, ЦАПАХА СЕ, НО ДОКАЗАХА ЧЕ СХЕМАТА ДЕЙСТВА!

Какви ли не простотии се чуха пред този период, какви ли не интриги се опитаха да се заформят и защо?!? ... С каква цел?!? ... И от кого?!?
Като се почне от начините на финансиране на инициативата, мине се през пощенските записи и начина за тяхното получаване, след това съмненията за коректно усвояване на средствата и накрая моят джип, който съм си купил именно с тези средства за инициативата. Very Happy Very Happy Very Happy
Сега МА- П, инициативата, "ентусиастите" и в частност моя милост, са използват и за компромат за кадрофа и управленска реформа.
Тук ще напиша отново моето мнение и надявам се този път написаното няма да се изпари, както преди няколко дни. Под това изречение стои същото мнение и на други хора свързани с проблемите в МА- П, но няма да ги визирам по обясними съображения.
"Все ми е едно кой ще е Директор на НВИМ, когато не се отпускат целево НИКАКВИ (както е в момента) средства за поддръжката на външните експонати в НВИМ и филиалите му във Варна и Крумово. ... Ама наистина- Все ми е едно. И най- големият ми приятел да стане Директор на НВИМ и не отпуска средства експонатите да има добър външен вид, ще го псувам, вервайте ми! Ще го псувам и ако не вземе по- евтиното и рационално решение за поддръжката на тези експонати, а именно- щатни работници, вещи и грамотни, грижещи се по цял ден за добрата визия на експонатите, а не да си играе на конкурсчета и търгчета. Този е начинът! Така е и в "Музей югославенкого воздухоплавства" в Белград, така е и в "Хава мюзеум" в Истанбул.
Само ще подхвърля, че всички тези интриги и простотии и болни амбиции бликат от едно и също изворче.

И в заключение ще ви кажа следното:
След опитът да се покаже как г- жа Соня Пенкова е отразила дарителските средства за инициавата в МА-П, като отпуснати целеви такива от НВИМ (това искам да го видя черно на бяло), успяхте почти да анулирате една по- сериозна парична инвестиция за ремонта на Лисунов Ли- 2, която почти щеше да стигне за работата по него, както отказ на още двама човека, които навивам от доста време да се "ръснат" за направата на навес и преместването на Арадото.
Продължавайте в същият дух! Това е начинът! ... За един по- европейски облик на българските музеи! Smile
Не забравяйте само две неща:
1. Че тези хора също влизат тук и прочитат написаното, и че
2. Някои от тях може да са мно- ооооооооооого по навътре с проблемите на НВИМ от всички нас, подвизаващи се и пишещи тук.

И запомнете едно- Фондации, Асоциации, Федерации, Сдружения, Обединения и тем подобни правови формирование по смисъла на ЗЮЛЦ са хубаво нещо, но плескането на смивка, търкането, цапането, шкуренето, боядисването и т. н. са вид физическа дейност, която може единствено и само юридически формулирана, но не и извършена от ЮЛ.
Като цяло тези упражнения от гимнастиката се извършват от ФЛ- маймуни, без значение членове или не на дадено ЮЛ. Единственото условие за това е ЖЕЛАНИЕ ЗА ГИМНАСТИЧЕСКА ДЕЙНОСТ.
Аз съм до тук. ДРугото Светльо ме е изпреварил и го е написал- Кратко, точно и ясно! Smile
Поздрави на Всички!
Валентин Петров
Preslav
[Admin]

Пуснато на: Сря Яну 20, 2010 2:16 pm

Валко, относно думите ти в темата за НВИМ, и аз с учудване видях че са изчезнали.
Помислих, че ти си ги изтрил, за да не стане някаква конфронтация и засягане на интереси.
Аз много ясно ги помня думите ти, но кой ги е затрил не знам. А и защо го е направил?
Това може на ЛС да го продължим.
Поздрави.
-----------------------------------------
valko-bg
Сря Яну 20, 2010 3:17 pm
И една обща молба от "ентусиастите" и техните домакини- "Моля Ви, не намесвайте МА-П и инициативата, която се поде там за кадрови реформи на по- горно ниво". Това е толкова смешно и жалко, колкото и другото- Да идеш сам и да се самопредложиш за Директор на НВИМ. Smile Не визирам г- жа Соня Пенкова.
--------------------------------------
Preslav
[Admin]
Сря Яну 20, 2010 3:47 pm

Валко, аз нищо не съм казал за теб. И аз се чудя кой ще е.
Може и бъг да се е получил, напоследък постове и снимки сами изчезват от форума.
Уеб-мастера се бори с проблема, дано да го отстрани в близките дни.

П.П. - Поклон на ентусиастите, повечето ви познавам лично, които не спестиха пари и усилия и работно време, за да подхванат хубавата инициатива и с честен труд направиха тези самолети.
-----------------------------------------------
pach

Само дето аз този бутон не съм го ползвал никога...доколкото разбрах и други колеги откриха , че е трито...
Та каква стана тя - духла тук, духла там...духнаха постовете сами явно , други ги посмекчиха ...абе убава работа ама българска...
Смрадта е навсякъде по тая грешна земя...кервана си минава , пък ние нека си лаем...
Еееееххх, кучешки живот!!! Wink
----------------------------------------
integrall
Сря Яну 20, 2010 5:15 pm

Сори за офтопа:
Preslav,
В случай че не знаеш, "х"-чето го виждаш ти като админ и модераторите.
Потребителя valko-bg го има само докато някой не постне нещо след него по темата.

Preslav
[Admin]

Сря Яну 20, 2010 5:26 pm
Прав си. Значи остава варианта с грешките във форума.
Предложение - да изтрия тук нещата, които не са по темата. За, против?
------------------------------------------
valko-bg
Пуснато на: Сря Яну 20, 2010 5:33 pm

Цитат:
valko-bg написа:

Едно процедурно предложение- Убедете ръководството на НВИМ да отпускат на филиала в Крумово 4- 5 000 лева месечно и с малко помощ и от нас Ви обещавам, че след 2, до 3 години ще влизате в един филиал на български музей с европейски вид. В момента на МА- П месечно се отпускат пари само за ток, телефони и заплати. Интернета и консумативите- От джоба и кой каквото си донесе. Smile

Цитат:

general
Валко, ти явно си писал тия неща на сън. Колко пари ти отпусна ръководството на НВИМ да боядисаш самолетите??

Ето отговора и на този въпрос:

Както ми каза самият Директор на НВИМ- покойния бай Петко: "Валка, ще видим с какво ще Ви помогнем, ама много не чакайте! Малко ще са, ама ще са от сърце!" Smile

И те са "опукани" от нас. Не на сън! ... Наяве! Smile

----------------------------------
general
Пуснато на: Чет Яну 28, 2010 11:32 am

Цитат:
valko-bg написа:
И те са "опукани" от нас. Не на сън! ... Наяве! Smile

Валко, какви ги говориш?? Първо, това беше написано в една друга тема, където ти просто минаваш без да оставяш следи. Второ, това което си писал ми звучи като гузен-негонен бяга. Смисълът на това което написах беше, че НВИМ НЯМА да отпусне пари за никаква реставрация на нищо, а не че Соня ти е отпускала на теб лично пари... Като визирах теб, имах предвид цялата ви инициатива на която ти си лидер... Или греша???
integrall
Пуснато на: Чет Яну 28, 2010 12:07 pm

general,
нищо не си разбрал от горния пост.

------------------------------------------
general
Пуснато на: Чет Яну 28, 2010 12:15 pm

ок обясни ми тогава
------------------------------------------------
Чукча
Пуснато на: Чет Яну 28, 2010 1:07 pm

Извинявай, ама кой си ти, че Валко да ти обяснява на теб каквото и да е ? Човека достатъчно направи за да се гордея с това че имам сънародници като него. Влез в темите за реставрацията в МАП 1 и 2 и виж за какво става въпрос и тогава ИСКАЙ ОБЯСНЕНИЯ. Чоовека е дал достатъчно от себе си и благодарение на своя ентусиазъм успя да повлече и други в това начинание.
Една молба ! Това е тема със заглавие "МУЗЕЙ НА АВИАЦИЯТА"- ПЛОВДИВ 3- Нека им помогнем, моля не я опорачавай ! Не пренасяй негативизам от други теми тук. Тук е мястото за дейност, а не за празни приказки...........поради тая причина аз спирам.

-------------------------------------------
valko-bg
Пуснато на: Чет Яну 28, 2010 1:20 pm

Цитат:
general написа:
Валко, какви ги говориш?? Първо, това беше написано в една друга тема, където ти просто минаваш без да оставяш следи. Второ, това което си писал ми звучи като гузен-негонен бяга. Смисълът на това което написах беше, че НВИМ НЯМА да отпусне пари за никаква реставрация на нищо, а не че Соня ти е отпускала на теб лично пари... Като визирах теб, имах предвид цялата ви инициатива на която ти си лидер... Или греша???

Виж сега, Валковото. Познаваме се много добре. Един съвет от мен- Намери "Първа серия" на темата и много бавно и внимателно прочети първият (мой) пост. Ако намериш там и една думичка в смисъл, че се надявам, разчитам и се моля НВИМ да финансира инициативата, ела ме заплюй. Идеята на тази инициатива като цяло беше (а и все още е) НА ДОБРОВОЛНИ НАЧАЛА ДА СЕ ПОСТИГНЕ НЕЩО. ... И се постига. Това, че през това същото време НВИМ е отпуснал на МА- П някакви средства и за какви нужди, мен не ме интересува. Ние (ентусиастите) си правехме разчет на работата в зависимост с парите, които събирахме доброволно. Това, че г- н Слави Павлов е казвал, че и на тях са отпуснали малко пари, които той ще похарчи за подпомагане на инициативата, аз (а и не само аз) мога само да го адмирирам. Това допълнително подпомагане доведе експонатите, по които се работеше, само в един по- естетичен вид. Разговор с покойният Директор на НВИМ- полк. Петко Йотов или с когото и да било друг от НВИМ- ската администрация, на тема "Отпуснете ни пари за инициативата", НИ- КО- ГА, НИТО АЗ, НИТО НЯКОЙ ОТ ДРУГИТЕ МОМЧЕТА, участници в инициативата, сме водили. Предложението за отпускане на някакви скромни средства от НВИМ за начинанието дойде от самият Петко Йотов, на честването на първата годишнина на инициативата, ... на тортичка. Smile Човекът беше приятно изненадан от това, което сме направили, обеща и ... спази обещанието си.
Дали сега И.Д. - Директор на НВИМ (който и да е той) ще отпусне средства ( и какви) за поддръжката на експонатите в МА- П, дали бъдещият такъв, назначен на постоянна длъжност ( който и да е той) ще прави това, мога само да гадая. Моето мнение относно "отпускането и неотпускането" на такива средства, без оглед на това, кой Е или ще бъде Директор на НВИМ, съм го изложил малко по- горе. Smile
Относно "невидимото ми минаване" през другата тема, ще ти кажа само едно -
Не познавам лично г- жа Соня Пенкова, не съм я виждал на живо и досега съм нямал щастието нито да я видя на живо, нито да се запозная с нея. Не съм наясно нито каква длъжност е изпълнявала доскоро в НВИМ, какви са й били правомощията, в какви служебни или лични отношения е била с когото и да било и т. н. Не чакай да от мен да коментирам някой, който не познавам. За служебни нарушения или престъпления по служба от дадено лице, НК е "отделил място" в цели две- три Глави. Компетентни органи в тази държава- бол. Но всички тези институции работят с доказателства. Другото, както неведнъж съм казвал са бля- бля приказки.
В личен план и на мен ми е болно за визията на външните експонати на НВИМ и неговите два филиала. Затова и се поде тази инициатива в МА- П, за да помогнем. Който истински е милял за състоянието на тези експонати е помогнал с каквото е имал на сърце, за което искрено му благодаря!
Ти ако си толкова загрижен защо не помогнеш?!? Smile
Най- учтиво моля повече да не се отклоняваме от същността на темата. Smile

П.с. Към инициативата и ентусиастите:
Ако в началото на февруари времето задържи положителни температури, работата по Як- 52 продължава. Smile Който има желание да помогне с малко физически труд, да заповяда. Добре дошъл е! А и ще имаме гости от БТВ- то. Wink Smile
--------------------------------------------------
general
Пуснато на: Чет Яну 28, 2010 2:32 pm

Цитат:
Чукча написа:
Извинявай, ама кой си ти, че Валко да ти обяснява на теб каквото и да е

Валко знае кой съм. А ти кой си? гледам, скоро си се рег. и скачаш от тема на тема май. Като погледна с "неспециалните" очила и виждам през теб та чак до кабинета на втория етаж до портала в ляво, където лазиш и лижеш.

Цитат:
Виж сега, Валковото. Познаваме се много добре. Един съвет от мен- Намери "Първа серия" на темата и много бавно и внимателно прочети

Струва ми се, че нещо неможе да се разберем тук... и именно защото се познаваме добре, ще обсъдим нещата на по една вод...а Smile

Последната промяна е направена от Preslav на Сря 17 Фев 2010, 20:26; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
valko-bg

Местожителство: Svilengrad- BG

МнениеПуснато на: Нед 14 Фев 2010, 23:26    Заглавие:  

Моето лично мнение- Върни си всичко на мястото и си го остави така. Нека аудиторията да чете хронологията и да си прави изводите за всяко едно мнение, и за всичко това, което е обсъждано, показано и направено тук. Това е моето мнение. Но, нека изкажат своето и тези, които два дни тъпкаха 25 см сняг, но работеха на 13- 14 ти Февруари в Крумово, тези, които дадоха парите си, за да се постигне нещо и тези, които отделиха от времето си и дадоха труда си за направеното.
П. с. Всяка една моя дума от написаното, което беше изтрито е коментирана и съгласувана с домакините от МА- П, и информацията, която бях пуснал тук беше с тяхното позволение и съгласие. Защо обикновения читател да остава с впечатлението, че нещата в МА- П са "розови". Нека се запознае и с проблематиката. И без това последното най- ново, което не знаеш е, че групата сме на заплата там и че някои "Бойци" ни плащали, като договорката била нещо от рода на разговора между Слави и Бойко за процентите. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Стоян

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон 15 Фев 2010, 09:31    Заглавие:  

Лично мнение на един от газещите снега...:

Още един глас ЗА връщането на постовете в темата ТУК.
Преславе, лично аз съм ПРОТИВ местенето им уж на чисто...
Както каза Валко: губи се хронологията на събитията и се придобива
погрешна представа за нещата. И ако нямаше линк към отцепената тема,
едва ли щях да разбера, че постовете са преместени, а не цензурирани (изтрити).
Все пак ние ходим и на работа и лично аз нямам време да следя всички теми и раздели.
Наблюдавам 4...5, които ме касаят и интересуват. За тези 3 сезона не мисля, че темата
е с погрешна логика и структура, че да се модерира така драстично... Поздрави!

super mystere

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Вто 16 Фев 2010, 18:17    Заглавие:  

Моето мнение е, че не бива да се трие нищо. Е всяко правило си има и изключение например - лични обиди, нападки, нецензурни съдържания(псувни) и т.н. които форумът не бива да толерира.
Та това е Wink
Поздрави!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 17 Фев 2010, 20:26    Заглавие:  

Готово - върнах всичко. Не е в графичния си вид, в който бе, но постовете са същите. Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
valko-bg

МнениеПуснато на: Сря 17 Фев 2010, 21:33    Заглавие:  

Благодаря!
super mister нека качи снимки от работата на 13- 14- ти февруари. Скапа ми се нещо РС- то.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
super mystere

МнениеПуснато на: Чет 18 Фев 2010, 17:40    Заглавие:  

Извинявам се за закъснението, поради липса на разбирателство между компа и фотото, под заплаха че едното от двете ще бъде тряснато в земята най накрая захапаха (демек прехвърлиха се успешно). Very Happy

13.02.2010 г. Як-52 ни посрещна ето така:

Времето беше слънчево-мъгливо:

Задачата за деня беше смяна на неподвижната част на фанара:

Монтаж:

Резултата:

Върнете се в началото
super mystere

МнениеПуснато на: Чет 18 Фев 2010, 17:55    Заглавие:  

14.02.2010 г.

Монтиране на обтекателите на държачите на колесника

Демонтиране на задния подвижен фанар

Монтаж:

Крайния резултат за деня:

Поздрави и до нови срещи!

Върнете се в началото
Стоян

МнениеПуснато на: Чет 18 Фев 2010, 20:19    Заглавие:  

На пръв поглед - нищо особено, елементарно, но по груба сметка
около 200 винта и гайки, които не бяха развивани от производството на Як-а,
Валко може да каже коя е годината... Нитовете не ги броих...
Абе, пипкава работа... ама трябва да се свърши! Laughing Laughing Laughing

valko-bg

МнениеПуснато на: Нед 28 Фев 2010, 19:03    Заглавие:  

Този уикенд поработихме малко инкогнито и набързо по Як- 52, затова и не отразих посещението. Тримата със Стоян и Стефан Синев почти завършихме задната прозрачна част от кабината на самолета. Голяма играчка с това остъкления, но му се вижда вече края.
Благодарности на Academica, който осигури вералит за подмяна на прозрачните елементи от кабината на Як- 52 (за задната част вкл.). "Инжекцията" от него по груби сметки е на стойност около 400 лева. Светльо- salute! Благодарности и на Симеон Ангелов Иванов от София, който е посетил МА- П и е осигурил за продължаване на инициативата и работата по самолетите 60 лева. Симо- salute!
Всъщност за тази година това са единствените постъпления. ... За съжаление.

Управлението на Як- 52 е обшито с плат. Предстои закупуване на лак за лакирането му и поставянето му на самолета, подмяната на винта, подготовка за боядисване, боядисване и ... още един обновен експонат. Smile
Върнете се в началото
ICQ Номер 
pach

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 05 Мар 2010, 12:27    Заглавие:  

Браво момчета!!!
Току що по БТV-новините дадоха кратък репортаж от последният ви работен ден (за февруари) по самолетите-експонати!
Който иска и може - го прави!!! Коментара е излишен...
Благодаря ви от името на подрастващите и всички истински българи!!!
Very Happy

Стоян

МнениеПуснато на: Пет 05 Мар 2010, 14:22    Заглавие:  

От БиТиВи бяха така добри да качат репортажа на сайта си.
За тези, които са го пропуснали:

http://www.btv.bg/news/story/1891620525-Lyubiteli_restavrirat_bezvazmezdno_eksponatite_v_edin_muzey_na_aviatsiyata.html

Последната промяна е направена от Стоян на Пет 19 Мар 2010, 12:36; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Стоян

МнениеПуснато на: Чет 18 Мар 2010, 16:59    Заглавие:  

Тази събота-неделя (20-21.03.2010) дават благоприятна МТО.
Ще се събираме ли да поработим?

valko-bg

МнениеПуснато на: Пет 19 Мар 2010, 09:12    Заглавие:  

Аз имам ангажименти. Ще отсъствам, съжалявам! Може би следващата.
Ама ако някой има желание, може да отскочи до МА- П да се подмени витлото на Як- 52, ако резервното е същото.
Предупредете служителите в МА- П ако ще ходите.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
super mystere

МнениеПуснато на: Пет 19 Мар 2010, 17:22    Заглавие:  

За събота няма да мога, но за неделя съм свободен.
Ще си организирам работите, че да съм свободен другата седмица за работа на "тръстиката"

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0811s ][ Queries: 12 (0.0052s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker