Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Русия разгръща противовъздушен купол със С-400 над Арктика · БМФ с нов 45 500-тонен моторен кораб. Той носи името Бузлуджа и е част от проекта Bluetech 45 (Снимка, ВИДЕО) · В ПОСЛЕДНАТА МИНУТА: СЛАВИ ИЗБУХНА - НЯМА ДА НИ СПРЕТЕ, ДА ЖИВЕЕ ДЕМОКРАЦИЯТА!!! · ЛОШО, МАЙ СЕ РАЗМИНАВАМЕ И С "ТУРСКИ ПОТОК", ПУТИН ГО ПУСКА НА 8 ЯНУАРИ БЕЗ НАС!!! · ВОЕННИ: ИСКАМЕ РАВНИ ПРАВА ЗА ВСИЧКИ ОФИЦЕРИ С 27 ГОДИНИ СТАЖ! · ЩЕ ЗАИГРАЕ ЛИ МЕТЛАТА В АРМИЯТА?! ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 10 Дек 2019, 07:50
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Администрация » ИК "ЕЪР ГРУП 2000", САЙТ, ФОРУМ
Призив за по-чист и хубав форум
Модератори: teleman
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 13 [188 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13 Следваща
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 17 Ное 2009, 13:07    Заглавие:  Призив за по-чист и хубав форум  

Привет.
Мисля че точно аз трябва да повдигна тази тема, все пак на мен се пада отговорността като ежедневно действащ вече от 3 години администратор.
За тези 3 години форумът постигна много успехи и вдигна многократно посещаемостта си. Тук обаче няма да говоря за това.
Конкретно - в последните 2 месеца се забелязва спад в писането на аналитични, критични и исторически мнения. Под исторически имам напредвид споделянето на спомени от бивши авиатиори, моряци или пък оръжейници.
Наблюдава се лошата тенденция да се копират все повече и повече новини и да се слагат без абсолютно никакъв коментар в най-различните сфери на форума. Мисля, че всеки знае, че форумът не е информационна агенция, а сериозно четиво.
Тук всеки би желал да научи нещо, което го интересува, но това едва ли са новините, които може да прочетем, чуем или видим в медиите.
Предлагам следните мерки, бих ги нарекъл драстични.
- Нека тези, които са решили да продължават да пускат новини, имена няма да изреждам, да си наложат нещо като вето и повече от 5-6 новини на ден да не пускат. Или ако го правят, да слагат само заглавието и линка към новината. Така всеки сам от съфорумците да реши дали посети дадения сайт или не.
- Още една мярка. Макар, че го пише и в законите на форума. Помислете много добре преди да създадете нова тема. Мога да посоча няколко безсмислени последните дни - "Еко", при положение, че си имаме такава за коли, "Отговори на някои въпроси" - абсолютна недомислица, "Правителство" - дублираща се с темата за "Новини от БА" и т.н.
- Една молба - когато поствате новините, гледайте да са на български език. Ако са на руски или английски, моля ви - поне 3-4 реда превод преди това. Не всеки е полиглот.
- Още една мярка. Нека някои хора да престанат да цапат темите с изказванията си. Ето пак пример - "Кандидатстване във ВВС" - за 1 ден се напълни с тотални глупости, а така и няма едно мнение, което да послужи за отговор на регистриралото се момче къде да продължи да учи.
Ако не зачетете следните мерки, то ще бъда принуден да действам драстично с гумичката. Нека някои хора да разберат, форумът не е ми е основната работа, за да ми създавате такива проблеми и главоболия с вашите новини, скандали, поведение и т.н.
Надявам се че с тези думи не съм засегнал остатъка от 98% от съфорумците, които нямат вина за положението. Но заради 2% те трябва да страдат ли? И вече да не пишат тук, а само да чакат с месеци да се публикува нещо интересно в този форум ли? А в останалото време да се чудят как на ден да отстеят от 100 мнения само 1, защото всичко останало е новини ли?
Пак казвам - до 6-7 новини на ден от тези няколко човека, и ако може само заглавие и линкове, и ако може по-малко новини на чужд език. Всичко друго ще го трия. Ще се трият и всички мнения, които предизвикат спор.
Темата е отворена за всички мнения. Надявам се повече хора да споделят какво им харесва и какво - не, във форума.
Ако сте забелязали и други работи, които ви спират да пишете, чакам вашите коментари. Ако заслужавам и аз критика - направете го.
Поздрави на всички! Надявам се на вашата подкрепа, за това - пишете.
Желая лек ден и наистина - по-хубав и по-чист форум!

Последната промяна е направена от Preslav на Сря 25 Ное 2009, 15:01; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
nick_wolf1

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 17 Ное 2009, 13:22    Заглавие:  

Цитат:
Ще се трият и всички мнения, които предизвикат спор.

Бъди така великодушен да ми го обясниш това, че нещо ми се разминава с "дискусионен форум".
Ако имаш предвид тролските изцепки, особено някои драстично разминаващи се с това, което мнозинството хора възприемат като реалност - ОК. Но иначе спорът е най-ценното в един форум.
Аз ще си позволя отново да замоля за някакво средство за подаване на информация за одобрение за дадено мнение. Така част от "споровете" ще бъдат задушени в зародиш и темата да бъде изложена на по-малък риск от израждане, без да се налага администрацията да бърше страници идиотщини - на тролските дивотии не се отговаря, с радиото не се спори, цъка се минусче (или пък плюсче), а незапознатият с "особеностите на форумните тролове" може да се ориентира и да не взима за чиста монета откровени простотии с иначе авторитетна пунктоация (е, често и с правописни грешкиSmile). Примери: "спорът" за строевата подготовка на курсантите, направо сюрреалистичната "дискусия" за уличните състезания и стила на шофиране и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 17 Ное 2009, 13:32    Заглавие:  

Цитат:
Ако имаш предвид тролските изцепки, особено някои драстично разминаващи се с това, което мнозинството хора възприемат като реалност - ОК.

Да - точно такива. Недомислици, измислици-премислици. Видях ти предложението в "Щеше да бъде смешно...", ще го обмисля с уеб-мастера.
Най-лесно ми е такава тема да я заключа още в самото начало, но така ще попреча на хора като теб да кажат истината.
Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Гената

Местожителство: около София

МнениеПуснато на: Вто 17 Ное 2009, 13:51    Заглавие:  

Аз се извинявам, че оспамих темата за кандидатсването, но както каза nick_wolf1 в спора се ражда истината. И се връщаме на една тема от преди няколко месеца за бан на някой хора. Аз лично съм против бан-а, но ако това е начина. Друг вариант е на проблемините 2% да бъде забранено да пишат във всички теми с изключение на 1 със заглавие "Мнения от другата реалност" и готово.

Върнете се в началото
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Вто 17 Ное 2009, 14:33    Заглавие:  

Цитат:
Най-лесно ми е такава тема да я заключа още в самото начало, но така ще попреча на хора като теб да кажат истината.

Предупреждавай отрано за подобни четки, да се "закотвям", че се зареях над бюрото и може да стане некой сакатлък.
Върнете се в началото
Mig-28

Местожителство: Pld

МнениеПуснато на: Вто 17 Ное 2009, 21:43    Заглавие:  

Цитат:
когато поствате новините, гледайте да са на български език. Ако са на руски или английски, моля ви - поне 3-4 реда превод преди това

Много точно казано
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
grim realm

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 15:01    Заглавие:  

Аз всех дейно участие в омаскаряването на темата за кандидатстването във ВВС, но нервите ми не издържаха. За което моля да бъда извинен.

Наистина идеята за оценяване на всеки пост е изключително добра и съм ЗА с две ръце. Дори отдавна трябваше това да се направи.

Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 19:22    Заглавие:  

Малко по темата с призив за размисъл...
Предполагам че сте забелязали напоследък престанах да пиша активно, въпреки че поглеждам сравнително редовно форума. Причините за мен са няколко, но да кажа примерно тази която ме "боде в очите" и конкретно в авиораздела - той ми заприлича на картотека в канцеларията - *** в България *** ... в България и пак *** в България ,като при това няма възможност никъде да видя накратко какво е писано в "горещите" теми / има такъв софтуер за форуми/ и след като отворя 4-5 с днешни постинги и се окаже че написаното е извън моя интерес и аз загубвам желание да отварям следващите теми и раздели и съответно може да пропусна нещо интересуващо ме.
Моето скромно мнение е че ако заглавията имаха повече информационна стойност то всеки потребител би следил и писал в темите и по въпросите които го интересуват.

fixxxer

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 19:58    Заглавие:  

Форума си е добър,специални благодарности на Преслав!!!НО малко се е разводнил напоследък(лично мнение).На мен лично не ми харесват личните зяжданици и подигравки които срещам тук там.В името на нашата си авиация трябва да не се отплесваме с такива неща.
Върнете се в началото
TODOROV

Местожителство: Германия

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 21:16    Заглавие:  

Има нужда от сито,моето мнение е 100% положително,дори и ако това означава оценка на всеки пост както вече се спомена.Главите са на раменете ни за да мислим с тях,а не за равновесие.Незнам дали този процент е 2,но мястото им не е в този форум!
Върнете се в началото
NEO

Местожителство: Велинград

МнениеПуснато на: Чет 19 Ное 2009, 22:06    Заглавие:  

Smile Категорично подкрепям Преслав. Има раздели , в които просто не надниквам дори, защото знам какво ме очаква там. ....Километрични копи-пейстове, които на дали някой чете. Постове от порядъка над 15 000 си е....вие знаете какво. Наистина ли някой има какво толкова смислено да ни каже. Като си гледам и моя брояч понякога се чувствам неудобно.Хора в пъти по компетентни от мен са писали по-малко. Самоконтрол е нужен Smile
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 22 Ное 2009, 12:54    Заглавие:  

Мина 1 седмица от пизива.
Да чукам на дърво засега имаше ефект - много по-малко новини. В някои теми продължава обаче да се словоблудства. Ако това продължава другата седмица, темите ще бъдат заключени.
Да видим как ще е. Ако имате още забележки - споделете.
Поздрави.
Върнете се в началото
Гената

Местожителство: около София

МнениеПуснато на: Нед 22 Ное 2009, 14:12    Заглавие:  

Нека си има по някоя тема разпалване на страсти и дискусии. Като кой е по по обичан. Ще стане прекалено сухо ако и енциклопедично ако се оганичат масово всички мисли и мнения.

Върнете се в началото
Mig-28

Местожителство: Pld

МнениеПуснато на: Нед 22 Ное 2009, 20:13    Заглавие:  

Кой точно теми ще се заключват, ако имаш превид тази в която наскоро Тъндърчето сподели, че сме се хванали на още едно международно хоро със закупуването на Global Hawk което никъде и от никой не беше казано - защо ще ги заключваш ?

Форума на вестник Българска армия ли да заприлича Very Happy
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 22 Ное 2009, 20:57    Заглавие:  

Не гадайте. И форумът няма как да заприлича на "БА".
Но с неверни твърдения, глупави изказвания и налудничави идеи ЗАТЪВА.
Така че преценката ще е лично моя. Пак повтарям - докато не пропишат тези хора, които заради 2% не го правят, няма да се спра.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 13 [188 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Администрация » ИК "ЕЪР ГРУП 2000", САЙТ, ФОРУМ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0787s ][ Queries: 12 (0.0044s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker