Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Нетаняху: "Израел ще действа срещу иранската агресия · Началникът на НСО не издържал с двама шефове: президента и съпругата му · Двама водолази загинаха край гръцки остров · Тръмп искал Гренландия заради руски суперрадар · Турция ликвидира 24-ма кюрдски бойци по въздух · Сравнение на ядрения потенциал на САЩ и Русия! Кой с какво разполага: ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 26 Авг 2019, 03:08
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ » Игри за мъже
Операция "Голямото Пролетно Мерене"
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 7 [93 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Автор Съобщение
Thunderchief

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 16:56    Заглавие:  Операция "Голямото Пролетно Мерене"
Описание на темата: идейка за замяна на форумното мерене на умения с нещо реално

Идейката дойде от едни предложения за преходче с раничка и пушкало в темата за ВВС, ВМС и СВ с цел да се види кой аджеба е по-баят и да може некои убавци да си покажат уменията дето ги придобиват от 19 годишни.

Та предлагам една малка разходчица из Пирин(така едни 70-80 километра за 2-3 дни, за предпочитане започващ и свършващ в една точка, за да не се чуди народа как да си прибира автомобилите после), с раничка и пушкало и ако искате може да приврънкаме някой от разложките еърсофт отбори да го играе охрана на някой обект в планината(примерно Тевното Езеро или портите над него, но може да се измисли и друг) и да си спретнем пълномащабен milsim (ако се навият де).

От чисто технически съображения, подобна идея е осъществима някъде през втората половина на Май или началото на Юни. Тогава снега се е постопил и шансовете за трайно затриване из планината са понамалели, мръзненето също ще е по-малко(е пак ще го има де).

Всеки ще има задачата сам да си осигури оборудването и пълна планинска застраховка(без такова е особено тъпо да се качвате във високата планина, понеже за разлика от армейския MEDEVAC, ПКСС иска да се плаща за услугите и тарифите не са от най-народните), евентуално(но далеч не сигурно) аз бих могъл да осигуря една пушка, резервен пълнител за 68 топчета и един speedloader със 115 топчета за някой от участниците(ако е готов да се пригнуси да ползва реплика на капиталистическо оружие като М-4).

Та всякакви мераклии да участват - тука е мястото за записване. Пътьом аз мога да се опитам да изнамеря и GPS координати на няколко ориентира из планината. И като се наберат мераклии мога и да пиша на разлогчани.

П.с. Бай фелдюристартилеристмаршал Тони ей ти възможност да ни шашнеш на практика

П.п.с Ако ръководството прецени, че мястото на темата е неподходящо, моля преместете я

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
1159

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 19:37    Заглавие:  

Тъндър, аз и преди го казах-напълно съм за thumbright Тъй като съм морски и не разбирам много от планини-времето и маршрута го оставям на организаторите.По-запознатите да кажат каква екипировка трябва да се подготви-ли4на и колективна.И за последно-"нинджите" или STR-D1(отбора от Разлог) отдавна ве4е не съществува,та ако ще правим само преход може да минем и без "милсим" елементияапък ако се реши друго-да поканим някой от софийските тимове-например GSG 4есто си организират подобни тренировки,или "Лошата Рота","Дивизията" и т.н.-отбори дал господ и лудите в тях не са никак малко Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
marinecor

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 19:43    Заглавие:  

Язе съм за и ще докарам една Мечка и един Гламав като за начало за пълнеж.... Мога да осигоря и прилична радиовръзка (сещам се поне за 6 станции). Апропо- Морски - така ще проверим моята теория за Лелемаг и Гламав Гого- аз залагам на 5 минути Very Happy Very Happy Very Happy Само дано не съвпадне с Берген веселбата Very Happy
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 19:50    Заглавие:  

Aми това за пуцаницата ми дойде като идея докато си мислех за нещото. И щото предположих, че местните трябва да познават планината ми дойде идея, че може да имат желание да поиграят с нас. Ама щом ги няма - здраве да е. Може и само с разходка да се ограничим. Иначе аз преди време имах възможност да се поразходя от Банско до Мелник точно през въпросния район, а сега ще се приготвим и с допълнителни данни за навигация(GPS координати, предварително проучване на района) и предотвартяване на затривания. Освен това района има голям плюс - голяма част от пътя за него минава покрай голям и лесен за намиране ориентир - коритото на река Демяница.

Иначе не знам какво е Берген, но от нас зависи кога ще си го организираме та да не съвпадне, пък и е доста далече като време. Имайте предвид, че преди Май района ще е покрит с доста сняг при сравнително нормална зима. Щом като сте навити ще дирим координатите и качествена карта. Станциите ще са ни от полза.

А защо ли подозирам, че теории за Тони няма да можете да проверите, но дано да греша, ще е интересно Very Happy

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
1159

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 20:07    Заглавие:  

Калине недей така остро Laughing - след "близка среща" на Гого с Елемаг ще се играе Медивак на живо Laughing .Тъндър-Бергет е 4ерешката в сладоледа наре4ен еърсофт - огромен военен полигон в Швеция където всяка година се провежда уникален МилСим - 1200-1500 у4астника,реална военна техника,много екшън (по4ти като на "война") и страхотен фън.Колеги у4астваха в предните два Бергет-а , а тази година и аз ще се примъкна към 4ерешката occasion6
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 20:17    Заглавие:  

1159 написа:
Калине недей така остро Laughing - след "близка среща" на Гого с Елемаг ще се играе Медивак на живо Laughing .Тъндър-Бергет е 4ерешката в сладоледа наре4ен еърсофт - огромен военен полигон в Швеция където всяка година се провежда уникален МилСим - 1200-1500 у4астника,реална военна техника,много екшън (по4ти като на "война") и страхотен фън.Колеги у4астваха в предните два Бергет-а , а тази година и аз ще се примъкна към 4ерешката occasion6

Морски... това покана за танц ли е да сеза и аз да дода с картите и цветните моливи- все пак съм S3
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 21:00    Заглавие:  

Цитат:
след "близка среща" на Гого с Елемаг ще се играе Медивак на живо

Ей не така. Нямам честта да познавам човека Гого и не знам доколко е бърз но сериозно предполагам, че игричката ще е "хвани ендженера"(предположението се основава на агентурни данни от различни източници) и ако се затрие някъде по гората ще трябва да го дирим. Айде ако е преди да се докопаме до хижа Демяница и коритото на реката може и да намери пътя към Банско, обаче затрие ли се по-нагоре положението става притеснително. Ей на за какво иде реч в най-общи линии (червената линия)
Click to see if image is larger

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 21:50    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Не разбраха за какво е темата- за игра на страйкбол или за прехода или и за двете!? Но ако за просташки подигравки с мен нямам намерение да вземам отношение!

Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 21:55    Заглавие:  

Ми да си разбралLaughing
Добре дошъл на борда(или по-скоро в гората) ако имаш желание. Таман ще ни шашнеш с овенните си умения.

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 22:02    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Аз ще участвам в събитието но ще помоля администратора да изтрие темата след простотията коя е изписан в нея!

Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 22:30    Заглавие:  

Както казах добре си дошъл. И за разходката и да поплачеш на Преслав как те обиждам злостно. Все пак с цел планиране на събитийцето, на момента в който тая тема изчезне, вероятно ще се появи нова такава, та имай милост към Преслав и не търчи да му плачеш при всяка възможност. Сигурно и други неща си има за правене човека.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 22:36    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Администратора не е само един Wink Даже ако се налага ще искам да се постъпи съгласно правилника!

Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 22:52    Заглавие:  

Добър ден. Я кажете къде сте обиждали Тони, че да го изтрия. Иначе темата си е много хубава, аз мога да присъствам като репортер от мястото на събитието. Пък не се знае - Тони може и да ви сгъне в практиката. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
AShotInTheDark

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 22:54    Заглавие: Re: Операция "Голямото Пролетно Мерене"
Описание на темата: идейка за замяна на форумното мерене на умения с нещо реално

Thunderchief написа:
От чисто технически съображения, подобна идея е осъществима някъде през втората половина на Май или началото на Юни. Тогава снега се е постопил и шансовете за трайно затриване из планината са понамалели, мръзненето също ще е по-малко(е пак ще го има де).

По северните склонове след умерени зими големи преспи остават чак до началото на юни. По вашия маршрут вероятно ще има сняг на пътеката под Голямата страна и на стръмния склон към Мозговишка порта. Може би ще е по-добре да организирате разходката във втората половина на месеца.
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Сря 18 Ное 2009, 22:55    Заглавие:  

Preslav написа:
Добър ден. Я кажете къде сте обиждали Тони, че да го изтрия. Иначе темата си е много хубава, аз мога да присъствам като репортер от мястото на събитието. Пък не се знае - Тони може и да ви сгъне в практиката. Laughing

То обиждането не е тука... ще започне след срещата с Гламав Гого.... справка морския....вече имаме облог
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 7 [93 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ » Игри за мъже
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0751s ][ Queries: 12 (0.0050s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker