Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Израел: За свалянето на руския Ил-28 е виновен режимът на Асад · Руските ВКС получиха още един преминал капитален ремонт Ту-95МС · Доброволци почистиха Болата · На вечна стража · Стартира морското предизвикателство WIND2WIN или 300 км с уиндсърф от Дуранкулак до Резово! · Снимки: 60 години гимназия по морско корабоплаване и риболов "Свети Никола" в Бургас! ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 18 Сеп 2018, 15:41
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Бъдещето на военното образование в България
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 5 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
Ginev

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:29    Заглавие:  

marinecor написа:

Именно .....и не е толкова сложно вместо да им се губи времето- да им се плати едно задочно в добър ВУЗ - да учат каквото си искат. Щото например мене може да ме влече да съм танкист ама да не искам да ставам енженер по ДВГ а примерно бакалавър по история...... И като минат ротното ниво- хоп- магистратурка..... като минат батальонното - хоп докторантурка.

Това ми харесва.Така трябва да бъде.Все пак логиката е голяма да си танкист и да учиш двигатели, но свят голям, хора различни...Примерно: има летци, които са много добри писатели! За доброто обучение Arrow кадърните може би са повече,но мотивацията е на много ниско ниво.Там е проблема,защото го виждам и го усещам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:29    Заглавие:  

Магистър по гражданската специалност и бакалавър по военната. Говоря за 5-годишния курс на обучение.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:30    Заглавие:  

Cool Cool Cool
И на какво че ги научиш!?! Как се води ракетно артилерийски бой!?! Или пък танково сражение? Или може би усъвършенстване на ПВО?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
marinecor

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:30    Заглавие:  

Елемаг написа:
marinecor написа:

Магистър инжинер е новопоявила се степен - бил си си най обикновенно енженерче с 5 годишен профил на обучение или както едно време му викаха инж с точка. А при правото жувотно бакалавър по право няма- я ми кажи държавен изпит за бакалавър по право държал ли си ам? Щото аз преди да стана магистър по история първо съм станал бакалавър по история примерно.

В дипломата ми за инженер си пише магистър Wink И не съм бил а съм!

Искаш ли да ти покажа една диплома на която пише , че съм завършил дистанционно щабен курс в САЩ ? И това прави ли ме старши офицер- тц. Така както и дипломата за юрист не те прави юрист Very Happy
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:32    Заглавие:  

Cool Cool Cool
За твоята диплома не знам но моята ми дава юридическа правоспособност а другата инженерна основа!

Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:34    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
За твоята диплома не знам но моята ми дава юридическа правоспособност а другата инженерна основа!

Кънев ша ма прощаваш-ама юридическата правоспособност май се зима след още един изпит и практика? Wink

Последната промяна е направена от Super Flanker на Чет 14 Яну 2010, 22:35; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:35    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
И на какво че ги научиш!?! Как се води ракетно артилерийски бой!?! Или пък танково сражение? Или може би усъвършенстване на ПВО?

Които умения начи са особенно полезни Very Happy Чшш алооооо ? Земята вика Лелемаг..... събуди сееееее..... Аз уча хората на близък бой, снайперизъм и тактика на малките подразделения , за което са ми особенно благодарни ( имам малка колекция от благодарствени писма) и които както казват камите обучаеми са им особенно полезни в разни приятни места като Афган където наистина се воюва а не се местят знаменца по картата.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:36    Заглавие:  

Super Flanker написа:
Елемаг написа:
Cool Cool Cool

Кънев ша ма прощаваш-ама юридическата правоспособност май се зима след още един изпит и практика? Wink

Точно днес го взех и него Very Happy

Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:38    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool

Дава ти правото да си я четеш...... Айде баш за това кое как и защо става в юридическите среди да съм малко светнат. В най добрия случай - ако е от СУ - ти дава правото да започнеш като мишок за всичко в някоя юридическа канторка с 500-800 лв. заплата и с надеждата говежда след четири- пет години да започнат да ти възлагат бракоразводни и имотни дела.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:39    Заглавие:  

marinecor написа:

Които умения начи са особенно полезни Very Happy Чшш алооооо ? Земята вика Лелемаг..... събуди сееееее..... Аз уча хората на близък бой, снайперизъм и тактика на малките подразделения , за което са ми особенно благодарни ( имам малка колекция от благодарствени писма) и които както казват камите обучаеми са им особенно полезни в разни приятни места като Афган където наистина се воюва а не се местят знаменца по картата.

С тези умения държава не се защитава. Опреш до тях то ни остава само партизанската война. В нашите военни училища се изучават дисциплини полезни за защитата на държавата а не разни окупационни практики.

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:40    Заглавие:  

marinecor написа:

Дава ти правото да си я четеш...... Айде баш за това кое как и защо става в юридическите среди да съм малко светнат. В най добрия случай - ако е от СУ - ти дава правото да започнеш като мишок за всичко в някоя юридическа канторка с 500-800 лв. заплата и с надеждата говежда след четири- пет години да започнат да ти възлагат бракоразводни и имотни дела.

Много си далеч от истината Wink

Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:41    Заглавие:  

Елемаг написа:

С тези умения държава не се защитава. Опреш до тях то ни остава само партизанската война. В нашите военни училища се изучават дисциплини полезни за защитата на държавата а не разни окупационни практики.

Ахахахаха...... верно ли бе? И с кого се каните да воювате хер оберфелдадмирал на бреговите канонерки?
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:45    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Нали си завършил генералщабна академия задочно? Там би трябвало да са ви учили как се определят потенциалните противници на една държава Wink

Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:45    Заглавие:  

Елемаг написа:
marinecor написа:

Много си далеч от истината Wink

Сигурно бате..... половината ми рода и огромен процент от приятелите ми са юристи Very Happy Къде адвокатен къде прокурорен , къде съдиен.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 14 Яну 2010, 22:49    Заглавие:  

Cool Cool Cool
И аз съм трето поколение в тази професия. И при това лично. За разлика от теб Wink

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 5 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0769s ][ Queries: 12 (0.0042s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker