Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Бивш офицер от армията на Хафтар разказал за "магьосниците" на маршала · Британските специални сили загубиха дори от естонските опълченци · Демонстрация на способности от участващите в учението Platinum lion 19 (снимки) - част 1 · Руският ледоразбивач "Лидер" ще получи свръхмощна силова установка · Адвокат на Кристиян: Невинен е, да свалят обвиненията, ако искат и той да търси хакера · Четвърт век след атентата срещу еврейските институции в Аржентина виновни няма ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 18 Юли 2019, 22:13
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
България и ЕС - част 2
Модератори: конструктор
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 27 [391 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 25, 26, 27 Следваща
Автор Съобщение
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Съб 23 Яну 2010, 15:56    Заглавие:  

Не знам къде си видял
Цитат:
"оправянето"

в моя пост, писал съм
Цитат:
те ще ни спасят

но напоследък след като разбрахме, че отвличанията, грабежите, снегът и т.н. са с цел дестабилизиране на новото правителство подобни цитатоприписвания изобщо не ме учудват. Колкото до
Цитат:
0% ръст на потребителските цени на годишна база в Словакия

аз си спомням 3% инфлация в България когато хлябът стана от 60 на 90 стотинки за 600 грама. Изобщо това прилича адски много на желанието на някои хора едно време да станем 16та република: те не ни искат, ние крещим с все сила "Ще влезем във валутния съюз, ще приемем еврото от 2012, Брюксел позволи!!!". С тия стъкмистически общоприказвания ако смяташ за нормално да се управлява държава (ах, защо няма стрелка надолу да си покажа подписа Laughing )... Arrow

EDIT: много показателно видео за тоя тип смешен плач, само заменете Бритни с Дянков, ББ или каквото и да е друго.

Последната промяна е направена от pgp000 на Съб 23 Яну 2010, 16:31; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Случаен

МнениеПуснато на: Съб 23 Яну 2010, 16:05    Заглавие:  

Даа хубаво трябва да си обясним що е то Европата.Защото ако не стягаме куфарите ще ни се наложи да живеем при малко по-други правила,ама то и да ги стегнем пак там ще идем.Забравих за "революцията" е ако тя стане тогава вече друга работа Wink .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 23 Яну 2010, 17:41    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Няма нужда от гадаене. Пилиците се броят на есен а недоволните на пролет. Каква ще е годината ще се види до май месец. Wink

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Съб 23 Яну 2010, 20:03    Заглавие:  

Цитат:
С тия стъкмистически общоприказвания ако смяташ за нормално да се управлява държава (ах, защо няма стрелка надолу да си покажа подписа Laughing )

С кои "стъмистически общоприказвания"????
По-горе дадох линк към "стъкмистиката" на Евростат, според която повишението на потребителските цени за 12.2009 г., сравнено с 12.2008г. е 0%.
Е, друго си е да плющим "конспиративни конкретики" по форумите.
За "оправянето" - извинявам се, недоглеждане от моя страна. Но така или иначе аз не се считам закъсал, че да очаквам спасение от когото и да било. Е, вероятно се дължи на моята наивност, ама като дойде ценовият шок...

Цитат:
Забравих за "революцията" е ако тя стане тогава вече друга работа Wink

Това с революциите Елемаг го продаваше преди време пак, ама като се опитах да го придумам да разпише така едно изложение би отбой и каза, че не му се пише. Разбираемо е: по-добре да си мислят, че знаеш нещо конкретно, но не искаш да го кажеш, отколкото да се види, че само се пулиш из форума. Чудя се всъщност, колко ли останаха да му се връзватSmile
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Съб 23 Яну 2010, 22:45    Заглавие:  

Струва ми се, че доста сериозно се дърлявчите за глупости като тази

Цитат:
те не ни искат, ние крещим с все сила "Ще влезем във валутния съюз, ще приемем еврото от 2012, Брюксел позволи!!!

Те може и да не ни искат, но искат от нас да въведем Еврото веднага щом сме готови. Справка - Договора за Присъединяване. Иначе процедурата вече ви е известна предполагам - предупредително писмо, два месеца за отговор и въвеждане на еврото и после съд в Люксембург и плащане на глоби до откат(въвеждане на еврото).

Инак той селския Мунчо в едно е прав. Революция има! Само дето Мунчо я чака, а тя вече се случва доста активно и то с участието на много млади хора. Верно не е от типа революции харесващи се на Мунчо и на доста българчета(те обичат пладнешките обири и кръв да се лее), но пък в дългосрочен план ще доведе до връщане на нещо добре забравено старо. Белези бол, остава някой да поиска да ги види.

И, исхюз ми за директния изказ, дали не е време да престанете да пикаете газ по адрес на правителството(всяко правителство)? Докато тука народа пикае газ, някой явно се опитва да направи всичко каквото може, верно не е особено възвишен като разни предишни другари, обаче за момента явно до някъде се справя. Питайте стотината шофьори минали през Кулата вчера(представям си колко газ би се произвел в отговор на това). Да определено не е лесно, но пък точно за това е време българина да се научи на разни неща. Примерно на това, че лобизъм не е мръсна дума, а и на още доста други.

И не чакайте зидаромазачите да правят революция. Ни една такава не е имало до сега в историята. Просто щото те са си само едни зидаромазачи и тяхната издънка щеше да дойде със или без световна криза и правителство на ГЕРБ, щото не можеш да застроиш всяко празно място с хотели и комплекси от затворен тип. Oт горното предполагам е станал ясен и отговора дали ми е гот, че на зидаромазачите им е "секнало убавото". Ако ли не е станал ясен то, отговора е ДА. Щото благодарение на това, че на тях им е секнал кефа след 3-5 години се очаква да почне моя(и на още доста хора надявам се)

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Случаен

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 14:12    Заглавие:  

Има за какво да иде реч.Поне да не се чустваме хора втора ръка,а със Шенген,Еврото и без ограниченията на трудовия пазар ще е друго.Ще играем по други правила и нещата малко ще се поотрегулират.
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 19:16    Заглавие:  

nick_wolf1 написа:
С кои "стъмистически общоприказвания"????
По-горе дадох линк към "стъкмистиката" на Евростат, според която повишението на потребителските цени за 12.2009 г., сравнено с 12.2008г. е 0%.
Е, друго си е да плющим "конспиративни конкретики" по форумите.

Господин Самата Обективност, погледни си линка и ще забележиш, че инфлацията в повечето членки на ЕС излиза по-висока от местната. Аз на това му казвам стъкмистика, за теб не знам как се нарича. "Конкретика"? Повод за гордост, може би?

Цитат:
Струва ми се, че доста сериозно се дърлявчите за глупости като тази

Цитат:
те не ни искат, ние крещим с все сила "Ще влезем във валутния съюз, ще приемем еврото от 2012, Брюксел позволи!!!

Те може и да не ни искат, но искат от нас да въведем Еврото веднага щом сме готови. Справка - Договора за Присъединяване. Иначе процедурата вече ви е известна предполагам - предупредително писмо, два месеца за отговор и въвеждане на еврото и после съд в Люксембург и плащане на глоби до откат(въвеждане на еврото).

Господин хАдминистративен капацитет, преди да разпростираш мъчително съчинените си, псевдохудожествени оценки, си прочети собственото писание - "когато сме готови". 2012 няма да сме готови, това го казаха още на предишното управление, каза го и уволненият и преизбран управител на ЦБ. Нито тази, нито идната година, нито тази след нея показателите ще се подбрят, независимо какво приказва "малкия спасител". Още при мандата на не по-малко великия Милен Велчев се спрягаше 2015-2018. В условията на "икономическа криза" никой не иска да поддържа на командно дишане още едно болно дете като нашата икономика. Убий ме сега с някой страшен аргумент от дебрите на екстремно ползотворното си ежедневие.

Както беше написал един човек преди време - вземете си телешкия възторг и го ползвайте при други поводи. Да ме плаши някой с глоби, статистики и т.н. е все едно да ми показва насрания си задник, при положение, че ще ги плащат и с неговите пари. Ето ти статистика: един милион лева са отпуснати за такива плащания само от две заседания МС през декември 2009, изплатени на разни БГ граждани, осъдили държавата си. Повод за гордост? Мууууууууууу!
Върнете се в началото
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 21:04    Заглавие:  

Цитат:
Господин Самата Обективност, погледни си линка и ще забележиш, че инфлацията в повечето членки на ЕС излиза по-висока от местната. Аз на това му казвам стъкмистика, за теб не знам как се нарича. "Конкретика"? Повод за гордост, може би?

Очевидно нещо ти тежи, напъваш ама само простотии излизат... Виж там нещо разпускащо, утре е понеделник.
Аз линкът си го прегледах още преди да го пуснаSmile Коя е местната инфлация? Щото аз цитирам инфлацията на Словакия (хармонизирани индекси на потребителските цени), предвид щастливото съвпадение, че 2009г. й е първата в еврозоната.
Имаш инфромация, че данните на Евростат са "стъкмени"? Моля, сподели верните стойности. Или имаш мнение и - не, че се надявам особено - обосновка по въпроса евентуалното влизане на страната ни в еврозоната ще донесе ли покачване на потребителските цени? И зарежи Дянков, ББ и т.н.
Върнете се в началото
Случаен

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 21:31    Заглавие:  

За цените.
Без сложни икономически анализи,а от елементарно наблюдение на цените из европейските държави мога да кажа:
В БГ на къде повече!!!Еми то почти всичко е кажи речи едно към едно с тях.И с евро и без евро се тая.Примери бол,вкл. и в тази тема по-напред.А без инфлация не става,защо се плашим с нея?Корупцията ме плаши,а се надявам тя да е по-малко при ясните правила които се подвизават из ЕС при правенето на бизнеса пък и не само-една от причините да искам Шенген,еврото и свободен трудов пазар.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 24 Яну 2010, 22:23    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Пак затвориха границите с Гърция. Фермерите вече имат искания и към България, а не само към грацките власти. Вдигналите се на бунт фермери са категорични, че няма да прекратят протестите, докато София не оттегли всички искания и оплаквания до Евросъюза.

Своето решение фермерите описали в депеша да гръцките медии.

„Няма да си играем на шикалки. Гръцкото правителство да вземе съответните мерки. Няма да оттегляме писма, после пак да има блокади и т.н. Няма да стане това”, заяви премиерът Бойко Борисов.

През това време цените на цитрусовите плодове по българските пазари и магазини скочиха драстично. Банани и портокали от 1,20 – 1,40 лв до 2,50 лв. за килограм. Мандарините също поскъпват двойно, но качеството е скапано, категорични са търговци. Пазарите през уикенда останаха празни.

Гръцката комунистическа партия подкрепи безрезервно протестите на фермерите. В своя сайт компартията ги нарече „засилване на борбата на беднато и средното селячество на Гърция”. Според комунистите протестите са предизвикани от ниските изкупни цени на земеделските продукти, както и на „общата аграрана политика на Европейския съюз”. Пресбюрото на ЦК на ГКП също така подозира, че управляващите социалдемократи от ПАСОК провеждат политика за ликвидиране на бедните фермери и подкрепа на богатите, които искат да укрепят земите в крупни капиталистически предприятия. Комунистите призовават на борба до последно, до победата.

В същото време управляващите от ПАСОК апелират към прекратяване на блокадите и спешни преговори. В същото време обаче правителството било поискало правосъдната система да предяви искове срещу протестиращите, което било удар в гръб, разкрива сайта на гръцките комунисти. Това разгневило фермерите, които са решени да воюват за правата си до край.

Върнете се в началото
Случаен

МнениеПуснато на: Пон 25 Яну 2010, 09:25    Заглавие:  

Комунисти,комсомолци,пионееери...То ако вярваш на първите то направо революционна обстановка!!!Елемаг и не само в тази тема ни напомня за такива настроения из Европа.Не чуствам точно така нещата ама за всеки случай ще проверя какво е останало на тавана. Very Happy .
Не само в Гърция навсякъде в ЕС хората се борят за правата си и това е част от ценостната система на Европа.Изградени са механизми(в тази част протести и стачки),който вкарват в правия път отклонилите се управляващи.Така ще стане и сега.Ще продължат да се веят знамена,но не революционни,а тези на протестиращите.
В страните из Европа не съм видял управляващи които искат народите им да живеят зле.По една и съща алея си караме велосипедите от един магазин пазаруваме,а другия съсед бил на почивка в БГ и му разказа(на управляващия),че след Сърбия пътя свършил и щяла да му се откачи караваната.Този диалог липсва в БГ.
Върнете се в началото
vh1

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон 25 Яну 2010, 09:49    Заглавие:  

Случаен написа:
Комунисти,комсомолци,пионееери...То ако вярваш на първите то направо революционна обстановка!!!Елемаг и не само в тази тема ни напомня за такива настроения из Европа.Не чуствам точно така нещата ама за всеки случай ще проверя какво е останало на тавана. Very Happy .
Не само в Гърция навсякъде в ЕС хората се борят за правата си и това е част от ценостната система на Европа.Изградени са механизми(в тази част протести и стачки),който вкарват в правия път отклонилите се управляващи.Така ще стане и сега.Ще продължат да се веят знамена,но не революционни,а тези на протестиращите.
В страните из Европа не съм видял управляващи които искат народите им да живеят зле.По една и съща алея си караме велосипедите от един магазин пазаруваме,а другия съсед бил на почивка в БГ и му разказа(на управляващия),че след Сърбия пътя свършил и щяла да му се откачи караваната.Този диалог липсва в БГ.

На 57 съм и ми е писнало от "военолюбиви пацифисти" като Елемаг. (все пак революцията не е ли война??? Very Happy )
И хайде да не зачекваме темата за ценностната система. Просто няма да се разберем. Трябва да имаш някаква, каквато и да е, че да резбереш другия. Непризнаването на "другия" не се вписва в никаква система. Много са се объркали "приятелите в червено" и е трудно (дори и невъзможно) да говорим на общ език. А колкото до протестите - не обяснявай. Революцията няма нищо общо с това. Лъсва и "компетентността" им по тоя въпрос. Те, революциите не стават от такива неща (поне така мисля аз). Нека да опита и да каже нещо против за гръцката държава на тия протестиращи гърци, че да видим дали няма да го "отсвирят". Хората си протестират, ама си държат на държавата и реда в нея. Поне моите впечатления се такива.

vh1

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон 25 Яну 2010, 10:00    Заглавие:  

Случаен написа:
Корупцията ме плаши,а се надявам тя да е по-малко при ясните правила които се подвизават из ЕС при правенето на бизнеса пък и не само-една от причините да искам Шенген,еврото и свободен трудов пазар.

Ето с това накърняваш повечето български бизнес интереси....
Не е ли ясно вече кои са българските бизнесмени?
Не е ли ясно, че политическата власт се "преустрои" в капиталистическа?
Не е ли ясно, че стана така - "на ви пазарна икономика, на ви капитализъм...ще търпите, вие го искахте това..."
Да, ама не! (готина фраза, нали?) Не това искахме (поне аз не)....
Живота ще покаже несъстоятелността на "измислената логика на нашата (българска) демокрация"...не е необходима революция.
Има естествен подбор и това е.....

Случаен

МнениеПуснато на: Пон 25 Яну 2010, 10:17    Заглавие:  

vh1 написа:
... Нека да опита и да каже нещо против за гръцката държава на тия протестиращи гърци, че да видим дали няма да го "отсвирят". Хората си протестират, ама си държат на държавата и реда в нея. Поне моите впечатления се такива.

Още една ценост върху която си струва да се гради ЕС.
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 25 Яну 2010, 11:44    Заглавие:  

vh1 написа:
На 57 съм и ми е писнало от "военолюбиви пацифисти" като Елемаг. (все пак революцията не е ли война??? Very Happy )

За протокола - не съм пацифист! И революцията е процес а не събитие и не винаги е война. Казано по просто това коренно преобразование на обществото свързано с бързо рухване на съществуващите до тогава обществени структури Wink

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 27 [391 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 25, 26, 27 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0860s ][ Queries: 12 (0.0069s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker