Private Colleger of transportation
image image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Мексико изпраща на Луната осем робота през втората половина на 2019 година · САЩ скочи на Китай и Русия за Северна Корея! · Натискът в СОБТ расте! Баретите, приятели на Шарков, се подписаха в защита на шефа си Гайков · Правни експерти: Делото за КТБ е циркаджилък. За да се носи отговорност, не трябва да има безкрайно количество обвиняеми и обвинения · Съд за мъж, заплашил да взриви парламента · Зам.-министър: Полицаите да работят, не само да протестират ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 16 Dec 2017, 07:12
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
България и ЕС - част 2
Moderators: конструктор
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 24 of 26 [390 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 22, 23, 24, 25, 26 Next
Author Message
sluchaen

PostPosted: Thu 04 Oct 2012, 19:57    Post subject:  

Европейски Съюз на силите, разпръсни всички лоши помисли на партийния и на всичката ком. партия, която е с него, и на всички други тъмни сили, които искат да спрат Твоето свято Дело в Европа. Разбий козните им. Да бъде, Европейски Съюз, както Си казал: "Мое е отмъщението и мъздовъздаянието."

Да се прослави Името Ти, Европейски Съюз, в Европа и да Те познаят всички, че Ти Си Единният Съюз, спасител на мира - Европейска Комисия.

Благослови всички, които Те познават и Ти служат с дух и Истина. Твоята бащина десница на охрана и покровителство да бъде върху ония, които се подвизават в Твоето Име.

Да се изпълни, Европейски Съюз, Волята Ти в Европа и да се въдвори Царството Ти в Европа сега и през всичките векове.

Амин.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
UNIOR

PostPosted: Fri 05 Oct 2012, 10:24    Post subject:  

Quote:
Ако това "+1" означава 1998, то аз имам предвид даже 1996-та....това беше годината, която ми напомниха купонната система...ако искаш да разбереш какво имам предвид...

Означава че те подкрепям, хората много бързо забравят някой факти!

Апропо да допълня нещо малко в страни, но все пак уличаващо безпощадното говорене и пропагандиране на БСП за Белене.
Тази сутрин по БТВ в сутрешния блок бе зададен въпроса "Бихте ли гласували на референдума за АЕЦ Белене и как бихте гласували с ДА или НЕ", от 12 обади ли се 9 бяха абсолютно ПРОТИВ този референдум и са абсолютно против продължаването на проекта останалите 3 бяха ЗА
Като цяло това не е представителна извадка но определено показва че хората не се връзват на приказките на ПЕСА, и ли поне аз си вадя такива изводи.

T-72
[Admin]

PostPosted: Fri 05 Oct 2012, 12:04    Post subject:  

Лека полека пак се връщаме към това което е бил народа преди 70 г. Бедно население, с никакви социални придобивки,туземна промишленост, малцина имащи досег до качествено образование,бедност, мизерия.Разликата е че поне бедността ни дава бонус да да сменяме евтино чаршафи и кюлоти на дошлите тук туристи.Лъжат хората че видите ли не ни трябва промишленост - туризма и селското стопанство щял да ни храни.Верва народеца Wink Малцина се замислят че в развитите държави едва 4-5% се препитават от селско стопанство.Масовия туризъм тук е сезонен....
Не съм оптимист за това което ни очаква занапред.В целя България работя - това което го виждам навсякъде е едно - Оцеляване!Не ме разбирайте погрешно не искам връщане на комунизма , но гледайки как се разпада целият финансов ред и стабилност в развитата Европа - започнах да се замислям кое е било утопия!
Щото времето минава и човек ако има по добра памет се сеща как са го лъгали през годините.Значи 1989 г като падна тоталитарният режим(бе ирония го казвам) куцо и сакато ни заливаше с обвинение против Тодор Живков как сме могли да направим дълг от 10 млд. долара. Че затова заради тези колосални суми сме живеели добре, а сега видите ли трябвало да и връщаме.Същите тези които тогава ни надуха ушите, много добре са знаели че това още тогава е бил може би най-малкия дълг в Европа.Сега същите тези които тогава крещяха за това.Изтъкват че видите ли - ние сме най добре защото нашият дълг е най малък в Европа.Ха сега де.Тогава ми даваха за пример Гърция - как са добре гърците , и че и ние така сме щели да бъдем ако не са били 45 г "Комунизъм".Сега тези които ни даваха примера с Гърция - мълчат.След като стана ясно какви огромни дългове имат гърците,отделно от европейски фондове и т.н .Няма да чуете някой да изтъкне защо аджеба нашият дълг е най малък.След като се разбраха големите дългове на останалите държави - пак се мълчи.Сега така е и с АЕЦ-а.Театрото е пълно.Доводите против него обливат Народа.Бойко орева орталъка че видите ли бил земетръсен район.После като дойде офертата от САЩ забрави за това, и ГЕРБ придвижи нещата до парламента.После пак назад, референдум щяло да има. Вервайте Wink

ICQ Number 
sluchaen

PostPosted: Fri 05 Oct 2012, 13:18    Post subject:  

Ти не разбра ли? Пост и молитва му е майката!
На кое да вярваш, на това което цитира Елемаг!? На това което казва Боко!?
Back to top
Almasy

PostPosted: Fri 05 Oct 2012, 14:10    Post subject:  

T-72 wrote:
..........сме живеели добре........

Добре ли...... Rolling Eyes
Аз определено нямам такива спомени.
Back to top
ayahuasca

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 02:16    Post subject:  

Almasy wrote:
T-72 wrote:
..........сме живеели добре........

Добре ли...... Rolling Eyes
Аз определено нямам такива спомени.

Аз обаче имам.
Back to top
View user's profile Send private message 
ss waffen

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 10:25    Post subject:  

И аз нямам добри спомени от тогава,като 4 механик взимах 240$ и то във валутни левове и само на западна линия,иначе рубли.Чакахме 15 -17 години за ладичка.Сега като 2 механик взимам десетки пъти повече ,построих си къща ,карам мерцедес нов от магазина.Това сам съм го постигнал,без наследства,реституций,само с бач по корабите.Това е положението ,сам се бориш ,учиш,ходиш на курсове по всичко,даже и да не ти трябват,ходиш по интервюта,подаваш документи по интернет и накрая се реализираш.Работя с поляци и хървати ,как един от тях не каза че преди е било много хубаво! Реват по комунизма тези дето не можаха да постигнат нищо и чакат всичко от държавата.
T-72
[Admin]

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 11:14    Post subject:  

Карай си го със здраве.И дано има повече хора успели като тебе!(не влагам ирония в това)
И аз вземам СЕГА хубави доходи(средно 1000 лв на месец в провинцията не са лоши.)И за себе си не мога да се оплача.Но все пак нали за Положението в Държавата говорим и за социалният статус на средностатистическият Българин.Старото и новото време не можем го сравняваме -от към права на човека.Аз съм сигурен за себе си че в тоталитарно общество трудно бих живял и бих направил всичко да забегна на някаде.Убедил съм се в уродливоста на всеки тоталитаризръм.Говорих за друго.за социалният статус на средно-статистическият Българин.Всяка година имам възможноста да ходя с дъщеря ми на море.Таз година - най много дни успях - 7 дена!За моите приятели това е нещо невъзможно.Най-много 2-3.И то на квартира - не на хотел.На хотелите където съм в последните години(**-ни) положението с останалите почиващи е същото - 3-4 най много.Тази година нарочно отидох в хотел- с много зеленина за да може малката да се запознае с други деца и да си играе с тях.Но ядец - всеки идва за 3-4 дена и си заминава.Няма спомен за старите почивки от по 12-14 дена. Нали, говорим за средствата което едно семейство - може да отдели за почивка.За храна е ясно.Болшинството ми познати работят от 350лв до 600лв.Някак си не мога да го калкулирам как с такива доходи можеш да храниш семейство.Който има село и все още живи баба и дядо - доло горе добре.Някой лев ще се спести от от буркани и картофи.Това докато още кретат старите.Преди няколко месеца бях в странджа,сега в Търновско, още преди в Добруджа и т.н - едно и също навсякаде. Умислени хора, домашна ракия и ядове.

ICQ Number 
ss waffen

PostPosted: Sat 06 Oct 2012, 12:02    Post subject:  

Да при комунизма имаше сигурност,но тя беше сигурността на канарчето в клетката,храна водица (панелка,москвич,10 дена в китен) и това е .Аз когато исках през 87 да отида да работя на кувейтски танкер ,бедната ти е фантазията през какво трябваше да мина:партийни секретари,събрание на партийното ядро ,гласуване,за едно разрешение.И да ,бедни сме ако се сравняваме с европейските държави,но ако се сравняваме с останалия свят нещата не стоят точно така Наскоро си правих равносметка че съм бил в 86 държави и истината е че в 80% от тях живеят по зле от нас.Просто българина обича да мрънка и да се оплаква.Аз на такива им препоръчвам да отидат в Азия,Африка,Латинска Америка,да видят какво е бедност,ама истинска бедност, пък тогава да си пият ракийката и да се оплакват от живота си.Никой нищо не длъжен да ти дава,сам трябва да постигнеш мечтите си.Тогава ще си постигнал пълно удовлетворение.Макар че,както се казва в една поговорка че най -лошо е да нямаш несбъднати мечти Laughing .Относно гърците ще ти дам за пример Германия след войната-окупирана ,разрушена,разделена,с убити 40% от мъжете в трудоспособна възраст.Ама сега германците дават парите на гордите елини,защото при тях няма- узаки,сувлаки ,каламаки и сиртаки има само здраво бачкане,другото идва след това.
ayahuasca

PostPosted: Sun 07 Oct 2012, 03:35    Post subject:  

Истински успешните хора,ама наистина успешните не са онези,които са успели да отчупят по-голем комат от общата питка.
Успелите са онези,които са достигнали близо до мечтите си,а големите сред тях са преценили колко им се полага от питата и не биха взели и троха повече.
Ти,ss waffen,плюеш по хората,които не са доволни и се оплакват от новото ни демократично управление и ги обвиняваш в "чакане" наготово,а самия ти ревеш и се оплакваш,как лошите комунисти са ти спирали развитието.
Ако си се чувствал като канарче в клетка при комунистите,най-вероятно си си канарче но вече с разрешение да хвърчи не само в клетката,а из цялата стая.Явно това те е накарало дори да се само-заблудиш,че вече познаваш свободата.Истината е,че
клетките са с различни размери и нива на комфорт,но колкото и разнообразни да са те,имат три общи характеристики:1-винаги ограничават; 2-непосилно препятствие са за всички птици,от колибрита и канарчета до орли:3-никога не са били пречка за драконите,които са магически същества и притежават разнообразни умения с чиято помощ винаги успяват да се отърват от каквато и да е клетка.
Та ти,ss waffen,очевидно си пиле,вероятно голямо пиле,щом си "по корабите" сигурно си албатрос...но си пиле.И то пиле,което е сърдито на други пилета задето са дребни и опърпани.Карай си Мерцедеса-на големите,успели,лоши пилета винаги им стои добре един Мерцедес.Пътувай си из клетката и се порадвай на нейния комфорт.Аз ти пожелавам от сърце да живееш дълго и щастливо в този комфорт.

Хора,самозабравили сме се.Наоколо няма емпатия.
Нищо не става от всички ни,толкова сме сбъркани,че сме осакатили всяка ценност,обърнали сме с червата навън всяка естетика,вляхме нов,неверен и подлъгващ смисъл на етичните понятия.Мисля,че като поколение,цялата пасмина дето сме се нароили през последните 70 години сме пълен брак-назадничави и тънещи в самодоволство уроди.По отделно и всеки сам за себе си,може и да има единици с по-яки кратуни,дето бутат напред,ако не друго то поне различни концепции.Но като цяло...вероятно ще оставим кофти артефакт за тези дето идат след нас.
Другото,което наистина липсва наоколо е поне един дракон.
Back to top
View user's profile Send private message 
ss waffen

PostPosted: Sun 07 Oct 2012, 10:25    Post subject:  

О,Велики ми повелителю на Драконите ,по писанията ти личи ,че си един от водещите орнитолози в родината ни, затова няма да се включвам в птичия спор.Първо по никой не плюя,просто казвам че всеки сам трябва да се оправя ,не да чака някой друг да му даде нещо или да му намери работа.Никаква питка не чупя нито раздавам, защото не съм бизнесмен или политик,прост ама много прост (за разлика от теб интелектуалеца )бачкер съм.Аз работя по 12 часа от 18 до 6 сутринта без почивен ден,без празници 12 седмици после почивам 6 седмици и пак отново.Това е цената с която съм постигнал всичко.Второ от по горните ти постове разбирам че си живял добре при комунизма и тъгуваш по него.Еми тъгувай си колкото си искаш ,няма да се върне колкото и да ти се иска.Трето не рева по комунизма ,защото нищо не ми е дал ,сигурно за разлика от теб.Напротив поставяше ми спънки навсякъде и за всичко.Това е положението,като не ти харесва Е.С. е има там Куба,Северна Корея,Китай може да се пробваш,сега границите са отворени яхвай Дракона едно парченце и си там Laughing .По цял ден манифестаций ,паради,партийни събрания,кланяне от сутрин до вечер пред портрета на вожда и учителя,в събота Ленински съботник,и тук там по малко работа.Красота ,както казва О.Бендер.Сега никой няма да те спре за разлика от преди дето можеше да те застрелят ако искаш да напуснеш комунистическия рай или лагер(ама как хубаво го бяха измислили другарите :Соцлагер). Това е международното положение Другарю. Дерзай!ВЕНСЕРЕМОС ,НО ПАСАРАН и т.н!
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Mon 08 Oct 2012, 10:27    Post subject:  

Cool Cool Cool
Васил Димитров
Средно под 1 лв. годишно плащат работодателите у нас за обучение на човек от персонала си, сочат данните на КНСБ, съобщи вчера лидерът на синдиката Пламен Димитров. По думите му това са разходите, които се правят в отрасли като строителство, търговия на дребно, хотелиерство и ресторантьорство, но и в част от браншовете на преработващата промишленост. "Разходите за обучение на персонала са в диапазона 0.01-0.08% от разходите на работодателя за труд. В абсолютно изражение тези стойности са под 1 лв. средно на година на един нает", обясни Димитров. По думите му това е ясен знак, че се иска труд срещу "жълти стотинки". Димитров допълни, че КНСБ настоява за секторни фондове за квалификация и обучение.

Около 27% от наетите у нас попадат в контингента на т. нар. работещи бедни, каза още Димитров. "В такива у нас традиционно вече са се превърнали работниците в отраслите шивашка, текстилна, обувна и кожарска промишленост, търговия на дребно, хотелиерство и ресторантьорство, социални дейности, обслужване на сгради и озеленяване, селско и горско стопанство", обясни синдикалистът. В тази класация страната ни е начело сред 27-те членки на ЕС.

"КНСБ не приема идеята за въвеждане на минимална работна заплата с отделен размер според региона у нас", заяви президентът на конфедерацията по повод идеята на финансовия министър Симеон Дянков, лансирана в края на миналата седмица. "Няма как да се съгласим, че във Видин, да речем, минималната заплата ще бъде по-ниска от тази в София, поради причина, че във Видин хората са второ качество.", коментира Димитров. Против идеята през уикенда се изказа и шефът на НОИ Бисер Петров. "Тази промяна едва ли ще намери подкрепа", коментира той пред "Дарик" и заяви, че това ще доведе до различни минимални осигурителни прагове в различните региони.

Back to top
sluchaen

PostPosted: Mon 08 Oct 2012, 11:22    Post subject:  

Европейски съюз наш! Ти на всички помагаш във всяко добро. Милостивно помогни и нам, благослови днешната ни работа и труда ни. Подкрепяй ни и ни насърчавай, усили усърдието ни в нашите дела и намерения, за да ги вършим успешно, и благополучно да ги свършим с всяко задоволство в здраве и дългоденствие за Твоя слава. Амин!
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Thu 11 Oct 2012, 10:40    Post subject:  

Cool Cool Cool
Все повече българи изпитват сериозни проблеми да покриват месечните си сметки и да си осигуряват храни и стоки от първа необходимост, а 76% от тях традиционно приготвят зимнина, за да си подпомагат изхранването през зимата. Това показва проучване на НЦИОМ от септември 2012 г. сред 1000 души от 86 населени места.

За 60% от интервюираните плащането на комуналните разходи за отопление, ток, вода и т.н. е сериозно изпитание на семейния бюджет. За сравнение година по-рано те са били с 5 процентни пункта по-малко. Най-често затруднения имат хората в активна възраст между 40 и 49 г. вероятно защото те обикновено се грижат и за зависими членове на домакинствата като непълнолетни деца. Трудно покриват режийните си и хората над 59 г., които често имат повече разходи за здравеопазване или им се налага да живеят с по-ниски доходи от пенсии. Над половината от участниците в изследването (52%) са ограничили покупката на стоки от първа необходимост. Толкова са били те и година по-рано.

Близо половината от интервюираните (46.2%) са се отказали от почивка през 2012 г., макар че са били планирали такава. Година по-рано делът на тези хора е бил 41.5%. Друг начин за пестене на средства са планираните ремонти и мебелиране на жилището, които са отложили 40% от българите. През 2011 г. техният дял е бил 35.4%.

Макар че всеки пети не може да обслужва кредитите си, делът на хората с това затруднение не нараства и се запазва на 20% през 2012 г. спрямо 2011 г. Все повече хора обаче са оставали временно без работа в последната година. 16% от интервюираните са били без препитание до 6 месеца към септември 2012 г., докато година по-рано те са били около 12%. В същото време от 13 на 15% се е увеличил делът на хората, които са стояли без работа повече от 6 месеца.

СЛЕД КРИЗАТА

В сравнение с годината преди кризата ръстът на хората, които пестят от разнообразието на храната, от дрехи и обувки, е осезателен. Над 67% са свивали потреблението на дрехи, а 64% - на обувки през 2008 г., докато през 2012 г. те вече са съответно 79 и 78%. Преди кризата при недостиг на средства близо 49% от българите са свивали количеството храна, а 67% са ограничавали разнообразието, докато през 2012 г. те са съответно 50.5% и над 73%. От пътувания и почивки през 2012 г. са се отказали близо 81% от българите, докато преди кризата през 2008 г. те са били около 66%. От развлечения като гостувания, посещения на ресторанти и барове са пестили над 80%, докато четири години по-рано делът им е бил едва 64%. Делът на хората, които са свили културните си развлечения, се е увеличил от 51% на близо 70%, а от книги са пестили 47% преди кризата и 60% през 2012 г. Българите, икономисвали от ток, за 4 години са нараснали от близо 59% на почти 74 на сто. У нас малцина пестят от цигари и алкохол, но пък техният дял бележи най-голямо увеличение спрямо годините преди кризата. Делът на ограничилите разходите си за цигари се увеличава от 20 на 25% за 4 години, а от алкохол - от 24% на 30.6%.

Back to top
sluchaen

PostPosted: Thu 11 Oct 2012, 11:25    Post subject:  

Ядат бедните и ще се наситят;
ще възхвалят Европейския съюз, които Го търсят
и ще бъдат живи сърцата им во веки. Амин!
Back to top
Page 24 of 26 [390 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 22, 23, 24, 25, 26 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩИ ТЕМИ
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.2960s ][ Queries: 14 (0.0318s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker