Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Рияд ще поиска в ООН наказателни мерки срещу Иран · Разгонват протестиращи с гумени куршуми в Хонг Конг · Ужасна трагедия: Български боксьор загина на ринга! /ВИДЕО 18+/ · Тежки боеве в Триполи! Правителствените войски търпят тежки загуби · Пръстенът на Извънземното откриха в гробницата на Тутанкамон · Тръмп обясни защо понякога изглежда оранжев! Отговорът му предизвика смях /ВИДЕО/ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 22 Sep 2019, 20:22
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
НАТО Vs. Руската Федерация в условия на война без използване
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 29 of 30 [441 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 27, 28, 29, 30 Next
Author Message
security

PostPosted: Thu 18 Feb 2010, 13:33    Post subject:  

ValBo wrote:
Всъщност пробелмът не е в невъзможността да се следи такъв честотен спектър, както и да се разшрифрова информацията. Въпросът е колко време ще е нужно за това и дали си заслужава.
А че Кало се пали повече от нужното, си е друга бира

Абсолютно съм съгласен, такава информация ако я имаш след 20-30 дни е нищо. А всъшност за да я имаш изобщо ти трябват години. Виж ако е в реално време - пожелавам успех на всички срещу тази технология Smile
Back to top
View user's profile Send private message 
калло

PostPosted: Thu 18 Feb 2010, 14:44    Post subject:  

при неграмотните писания, няма как да не се паля. Още повече, че съм се занивал с тия нещица. пак ще повторя - зарежете рекламните брошурки на Харис (които правят добри станции наистина) и се запознайте със строго специализираните военни продукти, с неща като честотно разпределение между родовете и видовете войски, честотно разпределение на йерархично ниво в рамките на района на БД, на оперативно и стратегическо ниво в рамките на ТВД и т.н., и т.н..

Скачаща честота иначе има и в цивилните

И да - паля се, когато откровените глупости започват да преливат твърде много. Не става въпрос за руски, американски или патагонски, а за непрокритата с нищо друго, освен с инфантилна арогантност, претенция на някои хорица.
Back to top
security

PostPosted: Thu 18 Feb 2010, 15:33    Post subject:  

Е и аз се паля като слушам как УАЗ е по добре от Мерцедес... ама такъв е живота. И на мен ми е писнало от безаналогови разработки честно казано. Добре че каза че Харис правят станции че се бях засилил да си търся друг фаворит Smile
Back to top
Octagon

PostPosted: Thu 18 Feb 2010, 16:05    Post subject:  

Като чета такива теми и направо се комплексирам. Не знаех, че в малката ни родина имало толкова многостранно развити личности...
Back to top
marinecor

PostPosted: Fri 19 Feb 2010, 01:33    Post subject:  

Йерархично разпределение на честотите драги ми Калло има в изостанали армии дето нямат С4І2 система за управление на войските. В някой по- напреднали армии (за съжаление БА още не е сред тях) се счита че е твърде редно наземните сили дирекгно да могат да говорят с ВВС примерно без необходимоста от наземен корегировчик прикрепен им от ВВС Very Happy Такава работа като
Quote:
честотно разпределение на йерархично ниво в рамките на района
някак не е необходима от момента в който 90% от информацията е на некво си там нет сцентриково ниво. Времето на Р 105 за пехотата, Р 109 за ВВС и Р 106 за флота примерно е отминало отдавна.Сега е епохата ва мулти бандови станции като почнеш от 30 мегахерца та до 2 гигахерца и на HCDR. И не са само Харрис които правят такива станции.... има ги още едни там ITT, едни Тадиран (сега вече Елбит С4І2 Системс) и още поне 3 други фирми. И ащо ти си имал съприкосновение с въпросната техника - мене ми се налага да се съприкосновавам с нея в момента. Поне Security е виждам как си подмятах два мултибанда 5800НН на Харис под бюрото Very Happy И да последно съм работил с Харис около миналата година . И пак да работил съм и с Арбалет -украински Very Happy

И да скачаща честота има и при цивилните ... най често разпространена под вида на Wi Fi Very Happy

Last edited by marinecor on Fri 19 Feb 2010, 01:56; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
marinecor

PostPosted: Fri 19 Feb 2010, 01:39    Post subject:  

Octagon wrote:
Като чета такива теми и направо се комплексирам. Не знаех, че в малката ни родина имало толкова многостранно развити личности...

Правилната формулировка е многостранно информирани. И да редно е човек ако иска да бъде професионалист в работата си да се държи в час с достиженията Very Happy
Back to top
T-72
[Admin]

PostPosted: Fri 19 Feb 2010, 08:04    Post subject:  

Тююююююууу
Най-после преместихте темата в ОП
Поздравления!

ICQ Number 
marinecor

PostPosted: Fri 19 Feb 2010, 15:54    Post subject:  

T-72 wrote:
Тююююююууу
Най-после преместихте темата в ОП
Поздравления!

Нема да се плашиш - нова ще отвориме..... Very Happy Сега се чудя дали да не подъвчем темата за съвременните военни комуникации?
Back to top
UNIOR

PostPosted: Fri 19 Feb 2010, 16:32    Post subject:  

Стига сте се дъвкали за глупости ами вземете направете една свясна тема, например за танковете в БГ.
И покажете реални знания, направете съпоставка между различните машини от един и същи модел и т.н.
Защото ако се зачетете в същата тема , че разберете само че 90% от нея е само приказки на мегдана,
и спор на кой му е по ..... Барем ние простолюдитео да научим нещо за което вие реално имате знания.
Визирам себе си в случая който иска да направи макет на т-72 и в същото време да научи нещо ,
но единственото което разбирам до сега е че сме имали много и все различни от същия ама каква е разликата по между имникой не дава конкретен отговор.

marinecor

PostPosted: Fri 19 Feb 2010, 16:36    Post subject:  

UNIOR wrote:
Стига сте се дъвкали за глупости ами вземете направете една свясна тема, например за танковете в БГ.
И покажете реални знания, направете съпоставка между различните машини от един и същи модел и т.н.
Защото ако се зачетете в същата тема , че разберете само че 90% от нея е само приказки на мегдана,
и спор на кой му е по ..... Барем ние простолюдитео да научим нещо за което вие реално имате знания.
Визирам себе си в случая който иска да направи макет на т-72 и в същото време да научи нещо ,
но единственото което разбирам до сега е че сме имали много и все различни от същия ама каква е разликата по между имникой не дава конкретен отговор.

Ами това някой от старите танкери може да каже.....

Лично аз не съм служил на Т 72 - за Т 55 АМ 2 мога да кажа примерно че имаше и чехкини и полякини освен рускинчетата..... Особенно съществена беше разликата с полските АМ 2 по отношение на лостовете за управление и лоста за смяна на скоростите.

Тука не е въпрос на знанията а на достъп до машини- да може да се направят снимки и да се сравнява по тях. иначе пак ще са общи приказки.
Back to top
T-72
[Admin]

PostPosted: Fri 19 Feb 2010, 19:10    Post subject:  

UNIOR wrote:

UNIOR
има теми за 72-ката тук бол
сумати снимки и инфо съм и сме пускали на нашите машини.
От вътре от вънка.... с дрехи без дрехи..

ICQ Number 
UNIOR

PostPosted: Fri 19 Feb 2010, 21:13    Post subject:  

Малко емоционално се изказах, за което моля да бъда извинен.
Идеята ми беше че обикновенно се тръгва от едно място, в началото темата е интересна
но в последствие се обръща на "хоремак", и от интересна стават по скоро забавна,
е то това си е болест на всички фоуми.
Да действително има доста информация за Т-72, доста от снимките липсват по една или друга причина
но това вярвам е поправимо.Идеята ми бе да се създаде тема където да бъдат по подробно описани
разликите между наличните машини който има в Бг. и с конкретни снимки ако е възможно това разбира се,
и това не само за тази машина.
Мarinecor даде добър пример с тези си думи
Quote:
Лично аз не съм служил на Т 72 - за Т 55 АМ 2 мога да кажа примерно че имаше и чехкини и полякини освен рускинчетата..... Особенно съществена беше разликата с полските АМ 2 по отношение на лостовете за управление и лоста за смяна на скоростите.

Тука не е въпрос на знанията а на достъп до машини- да може да се направят снимки и да се сравнява по тях. иначе пак ще са общи приказки

Какви са другите съществени разлики между машините и т.н.

Извинявам се още веднъж за изкаванете си, надявам се не съм обидил някой от вас.

marinecor

PostPosted: Sat 20 Feb 2010, 11:44    Post subject:  

Полските машини бяха с по- малки патерици и се караха доста по лесно. Отделно компоновката на "Кладивото" в купола беше по- добра.
Back to top
Andrei_S40

PostPosted: Mon 22 Feb 2010, 00:51    Post subject:  

Жалко, че не си запазихме АМ2-те.......Спомням си преди 2 години, когато веднъж се отвори приказка за Т-55АМ2 как бай Ганьо с мъка говореше за тях.По-точно затова, че ге снсеха от въоръжение.
Back to top
marinecor

PostPosted: Mon 22 Feb 2010, 10:30    Post subject:  

Andrei_S40 wrote:
Жалко, че не си запазихме АМ2-те.......Спомням си преди 2 години, когато веднъж се отвори приказка за Т-55АМ2 как бай Ганьо с мъка говореше за тях.По-точно затова, че ге снсеха от въоръжение.

За ДОТ и водене на стрелба от позиция ставала... от движение - мерси - предпочитам чиста Т55. Който не е водил стрелба от движение с Т55 АМ2 и не му е носил "Циклона" - той не е псувал Very Happy
Back to top
Page 29 of 30 [441 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 27, 28, 29, 30 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0877s ][ Queries: 12 (0.0075s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker