Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Възпитател открадна 100 000 лв. от ученик · Кой ще ме избави от тялото на тая смърт? /Римляни 7:23/ · Оперират по спешност Жан-Клод Юнкер · НАСА хранила хлебарки със скали от Луната · Порой парализира Истанбул, наводни "Капалъ чарши" · Пуснаха видео от салона на самолета, принуден да кацне в царевичак край Москва ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 17 Авг 2019, 19:51
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ПО ДУНАВА » Теми за река Дунав - проблеми, въпроси, отговори, екипажи, проекти, дунавските държави,борса
Спортни лодки по Дунав
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 2 [18 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Автор Съобщение
Rosica

МнениеПуснато на: Съб 20 Мар 2010, 16:45    Заглавие:  Спортни лодки по Дунав
Описание на темата: плаване по Дунав с моторни лодки до 15м дължина, спускане във водата, зимуване и др.

Здравейте!
Информация в интернет за спорни лодки има по Черно море, но по Дунав няма нищо.
Въобще информация за плаване по Дунав има само в този форум, затова дано тази тема не е на погрешно място. Този форум май е за професионалисти, а не за любители на реката като мен, но затова пък и е така ценен, защото професионалистите може би ще ми помогнат.
Нова съм в речното плаване, затова всяко писане за реката е много интересно за мен. Също и снимките, които видях, са вълнуващи.
Иска ми се това лято да разгледам българския участък на Дунав и за целта трябва да се подготвя както се изсква от моряшко задължение. Smile
Моля Ви се, ако знаете нещо по въпросите ми, пишете.

Става въпрос за моторна каютна лодка 6,50м. дължина. И съвсем новоизлюпен скипер/това съм аз/, с книжка за управление от един месец и без практически опит в моторните лодки.
Предварително благодаря.

1. Къде може да се пусне лодката във водата, някъде около Връв, Ново село, или Видин.
2. Докато се приготвя да тръгна на пътешествие, къде мога да я държа на вода. Има ли около Видин охраняван кей, пристанище, понтон. Колко струва на нощ.
3. Къде може да се държи лодката на вода около Видин за по дълго време, наример за едно лято, без да е много скъпо.
4. Има ли възможност за презимуване на лодки в хангар или друго място някъде около Видин.
5. Четох, че яхтени пристанища няма по Дунав, но има ли някъде възможност за ток, прясна вода в бг участък. Сигурно ще трябва да зареждам с туби, или има някъде бензиностанция на брега.
6. Къде да намеря правилник за плаване по българската част на Дунав.
7. Къде да намеря карта на реката.
8. Какви полезни линкове знаете.
9. Има ли книги, или справочници за бг участък на Дунав.

Мерси
с поздрав
Росица
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
gogo222

МнениеПуснато на: Съб 20 Мар 2010, 18:51    Заглавие:  

По т.5- Яхтено пристанище има в Русе и Силистра,може да ползваш понтон с ток и вода по другите пристанища,по-големите.Бензиностанции близо до брега се намират също.
6-http://209.85.135.104/search?q=cache:uX0lkz-_izMJ:www.marad.bg/upload/docs/Pravila_Dunav_Consolidated.doc+Pravila_Dunav_Consolidated.doc&hl=bg&ct=clnk&cd=1&gl=bg&client=firefox-a
7-карти малко по нататък мога да ти пратя
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 20 Мар 2010, 18:57    Заглавие:  

Привет!
Ами то форума по Дунава е единствения в България и е тук.
И е създаден от любители за любители и професионалисти.
Така че си уцелила мястото.
На останалите точки ще ти отговоря докрая на вечерта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Rosica

МнениеПуснато на: Съб 20 Мар 2010, 20:22    Заглавие:  

Охааа, супер сте.
За толко кратко време и такава добра информация получих.
Тоя правилник го търся седмици наред вече.
И това, че сте толко мили ме прави щастлива.

Яхтеното пристанище в Силистра изглежда хубаво и спокойно. Русенското не го открих на снимка. Яхтено пристанище се строи и в село Байкал, пише в нета.
Аз ако намеря интересни неща за плаване по Дунав с яхта, ще споделям.
Върнете се в началото
NikSaN

МнениеПуснато на: Съб 20 Мар 2010, 21:13    Заглавие:  

Росица ако може скайп ? Моят е niksan_006,намери ме Smile
Върнете се в началото
vh1

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед 21 Мар 2010, 07:35    Заглавие:  

А моят скайп е vhmarinov
Ще ти бъда от полза. Членувал съм в яхтклуб Порт Русе.
Карти, правилник и друга информация ще ти дам в изобилие.
Във Видин нямам възможност да ти помогна, но ще те опътя кого от моите познати да потърсиш.
УСПЕХ!!!!!!
(Чакам да се свържим по скайп, че оттук ще е много досадно за останалите. Ще качваме общи неща, които биха интересували и другите.)

Карти можеш да си изтеглиш оттук...трябва да си инсталираш програмата...лесно е и прочети вниматилно какво трябва да направиш...
http://www.appd-bg.org/site/page.php?27

vh1

МнениеПуснато на: Нед 21 Мар 2010, 08:14    Заглавие:  

http://yc-portruse.hit.bg/main.html
S_C

МнениеПуснато на: Нед 27 Мар 2011, 18:07    Заглавие:  

Налага се да вдигна тая твърде стара тема,защото ми изникват някои въпроси.За последен път плавах в щатите преди около десет години и от тогава рядко съм се и доближавал дори до водоем,в който може да се плува с лодка или яхта.Солената вода нещо не ме влече.За Дунав така или иначе не знам почти нищо.Въпросът ми има известна връзка с тази тема,за това питам тук.
В нета прочетох,че Дунав бил част от някакъв "трансевропейски воден път".който започвал от Ротердам и свършвал в Черно море.Свързан с други европейски коридори в посока Германия и дори Франция.

Интересува ме това вярно ли е изобщо към днешна дата и каква част от този "трансевропейски воден коридор" е открита за плаване на малки кораби (леки моторни лодки и яхти,с draft примерно до 1,5m ).
Изобщо възможно ли е да се правят такива пътувания по Дунав и свързаните с него европейски реки с туристическа цел (без риболов и пренос на товари) от частни лица,със собствени малки кораби? Или съдовете с БГ регистрация могат да плават само в българския участък от реката,без възможност да излизат където и да е навън.

Прерових набързо форума на риболовците,ама при тях нещата се въртят все около рибата и все в българския участък на Дунав...пък мен рибата изобщо не ме интересува.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 27 Мар 2011, 18:20    Заглавие:  

Привет! Мисля че няма проблеми да си плаваш по целия Дунав. Миналата година публикувахме един материал за българин плавал с каяк от извора на Дунава до Видин, и после до Шабла. Манияк! Та опитай и ти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
S_C

МнениеПуснато на: Нед 27 Мар 2011, 19:49    Заглавие:  

Еее...с каяк до Шабла определено няма да тръгна.Но по Европа бих се разхождал с кеф.Стига да е практически възможно и да няма някакви безумни административни процедури.Защото чужденците,които идват в БГ с яхти...много се оплакват от нашия морски режим.Остарял е спрямо сегашните нужди с поне половин век,а може и отгоре.
Върнете се в началото
vh1

МнениеПуснато на: Пон 28 Мар 2011, 07:55    Заглавие:  

От "запада" до БГ няма да имаш проблем. Проблема ще ти е от Румънско надолу (от Силистра), а още повече като наближиш Украйна. Проблеми, но не чак такива, че да те задържат или да ти досаждат. Просто трябва да имаш редовни документи.
Правят се гранични контроли в бивша Югославия, но не са страшни чак да те спрат.......
Ако си с яхта нуждаеща се от гориво (да зареждаш по пътя) имай предвид, че от Унгария надолу ще имаш проблем в това отношение....просто няма уредени "бензиностанции" или поне яхт-клубове за целта....
В Русе търси яхт-клуб Порт Русе... http://www.saildanube.com/ и ще намериш помощ....
Иначе няма проблеми относно плаването.....снабди се с карти...да не "отцепиш из някой канал в "задънена улица"... Very Happy ...а и да знаеш откъде минават корабите (фарватера) че да не им пречиш.......

S_C

МнениеПуснато на: Пон 28 Мар 2011, 10:23    Заглавие:  

Това с горивото го има навсякъде като проблем.Не е само у нас.Дори на сравнително големи морски пристанища в Гърция и Италия няма осигурено зареждане всеки ден от седмицата...какво остава за българските и румънските речни такива.Разликата е,че там правят бизнес хората-докато чакаш цистерната-да пообиколиш града,да оставиш някое евро в местния бюджет.
Мерси на всички включили се до тук.Основните неща ми станаха ясни,за другото така или иначе ще се чете.
Върнете се в началото
NikSaN

МнениеПуснато на: Пон 28 Мар 2011, 12:08    Заглавие:  

Отностно трансевропейския воден коридор....Да можеш да стигнеш от Северно море (Ротердам) до Черно море (Сулина) през канала Рейн-Майн-Дунав.Всъщност канала е само от Майн до Дунав (Майн е влива в Рейн).Цялото разстояние е около 3500 км. ако не се лъжа.За моторни лодки не съм сигурен дали могат да плават през канала,но за яхти няма проблем.
Върнете се в началото
S_C

МнениеПуснато на: Вто 29 Мар 2011, 18:25    Заглавие:  

Разрових малко по-сериозно и...май няма да стане тая работа,дето си я мисля.По Дунав има твърде ниски мостове.4-5 метра.
Drumsko-železnički most (железопътната секция,км 1254) е 6,82 при ниво на реката 636 см,измерено при Земун.
Eisenbahnbrücke Deggendorf при км 2285 е 4.70м.
Нито една средно голяма лодка на платна не може да мине от там.Мачтите дори на 20-футивте лодки са от 5 метра нагоре.

За моторните...До Будапеща са над 1000 км по вода и...тон бензин може и да не стигне.
По суша километрите са наполовина.
Върнете се в началото
vh1

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар 2011, 08:49    Заглавие:  

Абсолютно си прав. Всички, които са се спускали по течението вдигат мачтите си от Русе надолу. До Русе - на моторче. Колкото до моторните яхти...има и такива, които разполагат с повече средства и могат да си го позволят... Very Happy
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 2 [18 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » ПО ДУНАВА » Теми за река Дунав - проблеми, въпроси, отговори, екипажи, проекти, дунавските държави,борса
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0629s ][ Queries: 12 (0.0035s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker