Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 24 Окт 2020, 03:15
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Бизнес авиация. Летища и площадки
Летище Видин
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [5 Мнения]  
Автор Съобщение
vasilam

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 22 Юли 2010, 18:01    Заглавие:  Летище Видин  

Видин от близо

Click to see if image is larger

Малко самолети http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2184207335142.2123873.1545772156&closeTheater=1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
KrasimirVD

Местожителство: vidin

МнениеПуснато на: Вто 04 Окт 2011, 12:53    Заглавие:  

Аз понеже съм от Видин, видно от името ми... та исках да взема едно помещение и да го преоборудвам да си държим мотоделтата в него... какво да ви кажа..
Пълно безхаберие от страна на областна администрация Видин.

-Има ли прекарана вода и ток
-Няма.
-Ремонта на помещението за чия сметка е
-За ваша.
-ОК, а може ли да се прихване от наемните вноски
-Неможе...
-Е добре де, защо трябва да ремонтирам окабелявам и прекарвам вода на нещо което не е мое?
-Ами такива са ни условията, може да го вземете на концесия.
-Моля?! Вие сериозно ли? На мен не ми трябва цялото летище, все пак какви са условията?
-Предполагаме като при летищата Варна и Бургас.
-Ама вие май наистина сериозно... че там има сгради, инфраструктура, никога не са спирали да работят, тук има една писта...
-Но пистата е много хубава, тя няма нужда от ремонт
-Кога последно е ремонтирана? (непосредствено до пистата орат с трактори)
-Не е доколкото знам, но тук се гонят тези с колите и няма проблеми.
-А да, прави сте...

После разговора премина в етап на приключване с фрази от типа "благодаря и ще помислим", накрая какво да го мисля, егати дървеното предложение.

Всичко е унищожено, едни цигани скапаха и това което беше останало, не че много е имало, тези помещения не са монолитни, а са фазер със стиропор. Дори не вярвам да са законни според днешните закони. Контролната кула е унищожена, само стои изправена като паметник. Няма кабели, врати, подове, плочки.. всичко е откраднато, няма ги и локалното парно, нито тръбите... абе минало е торнадо от там. Пистата за мотоделти става естествено, може би и за малки самолети, но не знам за големи самолети. Вероятно трябва да се направи отново, колкото и да струва, сигурно има нови стандарти. Пък може и наистина да е добра, не зная... Но освен писта друго няма.
Дано дойде някой инвеститор и вземе тази концесия, но лично аз не вярвам да стане. Има работещо международно летище в Крайова, на 100 км. Дори ми е по-близо от софииското.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 04 Окт 2011, 12:56    Заглавие:  

Благодарим за разказа, впечатляваща глупост. Evil or Very Mad
Ей за това нито Търговище, нито Шумен, нито Русе, нито Видин, нито Горна Оряховица ще видят концесионер скоро време.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
vasilam

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 04 Окт 2011, 23:10    Заглавие:  

Май забрави да кажеш Силистра, Сливен и Стара Загора. А какво летище има около Шумен?

А ето го перона, не знам кое му е хубавото. Тая трева не се е хванала на асфалта.

Пистата бива.

Но и тя се е понапукала.

Я ги прати тия да видят за какво става на въпрос.

Малко самолети http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2184207335142.2123873.1545772156&closeTheater=1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
KrasimirVD

Местожителство: vidin

МнениеПуснато на: Сря 02 Ное 2011, 21:04    Заглавие:  

Срокът "скоро време" ми се струва доста оптимистичен. Според мен, няма да видят концесия никога. Видин е за мое нещастие един неперспективен град поради ред причини. Никой няма да инвестира в него. То няма да има митница скоро (махат я за сметка на гр. Лом), за каква концесия на летище говорим. Нямаме градски транспорт... ама абсолютно никакъв. Нямаме средно училище на европейско ниво, камо ли университет. Видин, а предполагам това важи за всички малки и средни градове е забравен за много приоритетно по-важни неща от авиацията. Имам нещастието да пътувам адски много в чужбина... поне 300 дни в годината съм навън. Уверявам Ви, че такова като у нас никъде няма. Даже незнам дали има дума за такова българско явление, микс от некомпетентност, алчност, злоба, завист, безпросветност, дали някой някъде се е сблъсквал с такава реалност.
Никога повече Видин няма да има летище, понеже това на Видин му е най-малкия проблем. Едно време хората пътуваха до София със самолет, ама нямаше редовни автобусни линии до там, нито във всяка къща кола. Нито газови уредби по колите, нито дизелови икономични мотори, сега аз пътувам с колата си до столицата за 50 лв в двете посоки. Имаше три влака по 6 часа път и това е. Тогава беше рентабилно да има някаква макар и дотирана от държавата авиация, но сега няма как. Никой няма да плати за лукс, който Видинлии няма да оценят. Тези които биха ползвали това летище отдавна не живеят в България.
Това е реалността...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [5 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Бизнес авиация. Летища и площадки
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0595s ][ Queries: 12 (0.0057s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker