Private Colleger of transportation
panair2018

Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
70% от българите са с наднормено тегло · От КНСБ искат свикване на Тристранката за цената на промишления ток · Сделката за Брекзит ще се гласува на 21 януари · БСП: Бонусите за чиновниците са по-големи от парите за деца с увреждания · Църквите подкрепят донорството на органи при настъпила мозъчна смърт · Строителите излизат на мирна демонстрация с 1000 машини в София ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 11 Дек 2018, 18:12
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
НОВ СЪЮЗ НА ЗАПАСНОТО ВОЙНСТВО?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [9 Мнения]  
Автор Съобщение
general

МнениеПуснато на: Пон 26 Юли 2010, 11:13    Заглавие:  НОВ СЪЮЗ НА ЗАПАСНОТО ВОЙНСТВО?
Описание на темата: Има ли нужда запасното войнство от истинско представителство?

Привет на форума. Пускам тази тема с цел да се породи дискусия относно представителството на запасното войнство както в Министерството на отбраната, така и в гражданското общество. В момента в България съществуват поне 20 т.нар. "военнопатриотични съюза". 90 % от тях са създадени заради лични лидерски амбиции на някои хора и членсакта им маса се състои от "един файтон хора". Други пък охолно живуркат на държавна субсидия и хранилката на МО. Дали обаче българското запасно войнство вижда в тяхно лице своите представители? Колко от младите изхвълрлени от армията офицери и сержанти са в редовете на тези съюзи? Кога и как тези съюзи са защитили службата и бъдещето на българския офицерски корпус или как и кога са допринесли за престижа на службата? Именно тези въпроси ми се иска да дискутираме тук.
И личното ми убеждение: КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА БЪДЕ СЪЗДАДЕН ЕДИН НОВ МОДЕРЕН ДЕЙСТВЕН ПАТРИОТИЧЕН СЪЮЗ НА ЗАПАСНОТО ВОЙНСТВО
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пон 26 Юли 2010, 11:36    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Пон 26 Юли 2010, 12:04    Заглавие:  

Такива организации се регистрират като юридически лица с нестопанска цел. Някой юрист с база данни тип Апис или Сиела ще ти извади всичките с техните данни, вкл ЕГН на управителите им.
Върнете се в началото
general

МнениеПуснато на: Пон 26 Юли 2010, 12:21    Заглавие:  

Аз мисля да не се задълбочаваме в сегашните знайни и незнайни съюзи. Щом дори Бай Ганьо не ги знае, който е доста информиран, какво остава за редовия военнослужещ от Н-ското поделение. Мисля, че по важното е, да се насочим към съдържанието на един бъдещ съюз и като таргет група и като визия за развитие - коректив или партньор на МО и БА, а може би и двете??
Върнете се в началото
=VNVV=Rosev

МнениеПуснато на: Пон 26 Юли 2010, 14:02    Заглавие:  

В една държава дето войската ша става 17 000 -оперетна история не знам дали и трябват запасни и то органиизирани.Ако стане въоръжен преврат то сигурно ще го направят Ловците те са над 120 000 и аз съм такъв.....
Върнете се в началото
ICQ Номер 
general

МнениеПуснато на: Пон 26 Юли 2010, 14:18    Заглавие:  

Да припомням ли силата на Военния съюз и Съюза на запасните офицери след Ньойския договор Twisted Evil
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Пон 26 Юли 2010, 16:20    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
FW-189

МнениеПуснато на: Пон 26 Юли 2010, 22:07    Заглавие:  

Право думаш, Бае!... Тогава борбата е била за запазване на всеки офицер, а днес...положението е "майка плаче". Боли ме за това, което стана и продължава да става. Бях свидетел как бе разбита Армията (самолети бяха рязани и чуждите военни аташета с ехидни усмивки си тръгваха с парчета от изтребители, доволни от внезапно обзелото ни малоумие, а танкове бяха раздавани като коледни подаръци на смеещи се зад гърбовете ни "братя") ;после видях съвсем отблизо как разбиха българското образование, а и здравеопазване... и само това ли?!... Тръгнало ни е управниците ни да се държат като ликвидатори на ТКЗС в собствената си държава. Към настоящия момент толкова много знайни и незнайни "доброжелатели" и потенциални "освободители" има покрай България, че е може би въпрос само на време да ни "изчезнат " като народ ( без Армията ни да е влизала и един път в сражение). Какво можем да направим ние, "бившите" (такъв термин не съществува, офицери сме на България до края на живота си) офицери? Че няма да възродим ОНАЯ армия е ясно, но поне можем да се съберем и организираме, да развием наистина реална обществено-полезна дейност, вместо само да пълним форумите... за да не остане след някоя година цялата Армия, вече бивша, в електронното пространство.
Определено съм ЗА нова, реално действаща организация на запасното войнство , нещо като Военната легия "Раковски" ("Бог да я прости", и нея), но за условията на Резерва. Необходимо е много внимателно да се прецизират и обмислят нещата, за да не се опорочи хубавата идея.
Върнете се в началото
general

МнениеПуснато на: Вто 27 Юли 2010, 13:27    Заглавие:  

Бай Ганьо написа:
В съшност, има ли къде да се прочете колко и какви са сега съществуващите ВПС? Какви цели имат, каква идея проповядват? Аз лично зная за СОСЗР, Царските офицери, Ветераните от войните, Военноинвалидите... Май тези знам. За разните там Командоски организации просто не ми се говори.

Ето някои от тях:

1. Съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва
2. Съюз на военноинвалидите и военнопострадалите
3. Съюз на ветераните от войните в България
4. Съюз на ВНВУ, ШЗО и РВГ

Конфедерация на обществени организации от сигурността и отбраната, която включва:

1. Алианс "Български командоси";
2. Асоциация на завършилите академията на ГЩ на Руската федерация;
3. Асоциация на завършилите колежа по отбрана на НАТО в Рим
4. Асоциация на Сухопътните войски;
5. Българска авиационна асоциация;
6. Независим национален съюз на офицерите в България;
7. Сговор за демократична алтернатива;
8. Съюз на офицерите от резерва "АТЛАНТИК";
9. Център за изследване на асиметричните рискове и заплахи за сигурността в Югоизточна Европа и Черноморския регион;
10. Център за изследване на националната сигурност
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [9 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0535s ][ Queries: 12 (0.0031s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker