Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Бунтовници предизвикаха голям пожар с дрон · Бабата на убитата Криси: В линейката не се качи лекар при детето ми да даде първа помощ. То дишаше, то говореше ВИДЕО · Възпитател открадна 100 000 лв. от ученик · Кой ще ме избави от тялото на тая смърт? /Римляни 7:23/ · Оперират по спешност Жан-Клод Юнкер · НАСА хранила хлебарки със скали от Луната ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 18 Авг 2019, 01:05
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
24 танкова бригада
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 21 [301 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 19, 20, 21 Следваща
Автор Съобщение
Kemaff

МнениеПуснато на: Съб 11 Сеп 2010, 07:45    Заглавие:  

Благодаря на Vasilev заа инфото
Някой да има информация за зимата на 91 г., когато изкараха част от 24ТБр на границата .................... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
топчията

Местожителство: единна България

МнениеПуснато на: Вто 05 Окт 2010, 19:13    Заглавие:  

Чувах че 91/92 зимата са изкарали цял тб с всичката техника ... с командир полк. Венко Илиев, а сегашния началник на рем. база в Сливен -Калев (тогава на зктч на тб) ги е осигурявал през снеговете, преспите, деретата, и реките с едно БЛГ ............... нощен преход. Цяла нощ до района на границата без да загубят машина...

............. color а сега да излезе някой бат. дори и мб няма да стигне с тази разглезена .......
Върнете се в началото
pepipv

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Вто 05 Окт 2010, 19:18    Заглавие:  

топчията написа:
Чувах че 91/92 зимата са изкарали цял тб с всичката техника ... с командир полк. Венко Илиев, а сегашния началник на рем. база в Сливен -Калев (тогава на зктч на тб) ги е осигурявал през снеговете, преспите, деретата, и реките с едно БЛГ ............... нощен преход. Цяла нощ до района на границата без да загубят машина...

............. color а сега да излезе някой бат. дори и мб няма да стигне с тази разглезена .......
тук искам да задам един въпрос:с какви машини са били ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
топчията

МнениеПуснато на: Вто 05 Окт 2010, 19:30    Заглавие:  

Вижте тука срещнах инфо от ЕЛЕМАГ за ракетния д/н на 24тбр ... но за "Точка" не съм чувал да е имало там
"Елемаг написа:
Пише че Карнобатския е основан през октомври 1978 г с заповед №202 от 26.02.1978 г! В началото е въоръжен с "Луна" 2К6, през 1983 се преворъжава в "Луна М" 9К52 а през април 1984 има вече " Точка".
Пише че е извършил6 пуска, последния от които 28.02.1990! Вероятно след това е разформирован
. "

П.С. До "pepipv" - танковете май са Т55 защото тогава май са били сдали Т72
Върнете се в началото
pepipv

МнениеПуснато на: Вто 05 Окт 2010, 19:38    Заглавие:  

топчията написа:
Вижте тука срещнах инфо от ЕЛЕМАГ за ракетния д/н на 24тбр ... но за "Точка" не съм чувал да е имало там
"Елемаг написа:
Пише че Карнобатския е основан през октомври 1978 г с заповед №202 от 26.02.1978 г! В началото е въоръжен с "Луна" 2К6, през 1983 се преворъжава в "Луна М" 9К52 а през април 1984 има вече " Точка".
Пише че е извършил6 пуска, последния от които 28.02.1990! Вероятно след това е разформирован
. "

П.С. До "pepipv" - танковете май са Т55 защото тогава май са били сдали Т72
да,така е,през 1990 г.получиха от МСП машините им,едни от тях бяха с много малко използвани ресурс.бяха нови ,на малко километри.напълно окомлектовани ,това бяха Т-55 -мечта .попитах ,защото лично съм им сдавал тези Т-55.и вярвам това ,защото много пъти тези машини са излизали и винаги са се прибирали БЕЗ ПОВРЕДИ И АВАРИИ.ЦЯЛ ТБ БЕЗ ПОВРЕДИ И АВАРИИ..........................
Върнете се в началото
1159

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто 05 Окт 2010, 20:57    Заглавие:  

Това с изнасянето на ТБ нее било през 1991/92-изкарах цяла година в 24 ТБр(от 18 03 1991 до 20 03 1992-преди това 6 м. в 82 МСП) и такова зимно излизане непомня.А танковете наистина бяха Т-55(в 2-ри ТБ - Т-55АМ2),а в Карнобат бяха БМ-21(реактивният дивизион).Полкът в Д. Чифлик е разформирован пред 1964 или 65-та(НЩ на полка избягва в Турция заедно с част от секретната документация).
Върнете се в началото
pepipv

МнениеПуснато на: Сря 06 Окт 2010, 18:17    Заглавие:  

1159 написа:
Това с изнасянето на ТБ нее било през 1991/92-изкарах цяла година в 24 ТБр(от 18 03 1991 до 20 03 1992-преди това 6 м. в 82 МСП) и такова зимно излизане непомня.А танковете наистина бяха Т-55(в 2-ри ТБ - Т-55АМ2),а в Карнобат бяха БМ-21(реактивният дивизион).Полкът в Д. Чифлик е разформирован пред 1964 или 65-та(НЩ на полка избягва в Турция заедно с част от секретната документация).
танковете на 1 ТБ бяха на 82 МСП.
Върнете се в началото
dsuzunov

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря 06 Окт 2010, 19:33    Заглавие:  

Цитат:

Това, танковете които бяха докарани от Германия през 1984 г ли са ?
Върнете се в началото
pepipv

МнениеПуснато на: Сря 06 Окт 2010, 19:38    Заглавие:  

dsuzunov написа:
Цитат:

Това, танковете които бяха докарани от Германия през 1984 г ли са ?
появи се навреме,точно те са.браво на правилното място и време си както винаги.
Върнете се в началото
dsuzunov

МнениеПуснато на: Сря 06 Окт 2010, 21:28    Заглавие:  

Какво време и място бе Пепо...дежурен съм.
И понеже видях, че пише за 82 МСП, та реших и аз да демонстрирам познания
А между другото, точно при смяната на Т-34 с Т-55 се случи едно много интересно събитие:
-Спомням си, че след като получиха машините, се оказа, че са с висок разход на масло и в полка пристигна някаква комисия, в която имаше и трима съветски офицери. Двама капитани и един подполковник.
Правеше впечатление, че подполковникът беше около 65 годишен-доста над нормалната възраст за съответното звание.
Оказа се, че е ветеран от Втората световна война.
И което е по интересно, в полковата работилница позна една "34-ка".
Тогава, аз бях прикрепен към него поради сносното владеене на руски език, съчетано с професията ми на автомонтьор.
Оказа се, че човекът е воювал с този танк. Тъкмо го бяха вкарали в полковата работилница за демонтиране на куполата.
Този танк го изкараха от работилницата и повече не се появи. Какво е станало с него, така и не се разбра.
Върнете се в началото
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Сря 06 Окт 2010, 21:52    Заглавие:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
pepipv

МнениеПуснато на: Чет 07 Окт 2010, 10:37    Заглавие:  

dsuzunov написа:
Какво време и място бе Пепо...дежурен съм.
И понеже видях, че пише за 82 МСП, та реших и аз да демонстрирам познания
А между другото, точно при смяната на Т-34 с Т-55 се случи едно много интересно събитие:
-Спомням си, че след като получиха машините, се оказа, че са с висок разход на масло и в полка пристигна някаква комисия, в която имаше и трима съветски офицери. Двама капитани и един подполковник.
Правеше впечатление, че подполковникът беше около 65 годишен-доста над нормалната възраст за съответното звание.
Оказа се, че е ветеран от Втората световна война.
И което е по интересно, в полковата работилница позна една "34-ка".
Тогава, аз бях прикрепен към него поради сносното владеене на руски език, съчетано с професията ми на автомонтьор.
Оказа се, че човекът е воювал с този танк. Тъкмо го бяха вкарали в полковата работилница за демонтиране на куполата.
Този танк го изкараха от работилницата и повече не се появи. Какво е станало с него, така и не се разбра.
тук мога да кажа ,че е самата истина.само дето тези Т-34 съм карал за сдаване.тук мога да разкажа чудеса за тези машини.
Върнете се в началото
dsuzunov

МнениеПуснато на: Чет 07 Окт 2010, 10:54    Заглавие:  

За да не се пълни темата с оффтопик, нека някой от пишещите тук да открие нова тема за 82 мотострелкови полк.
Предлагам тази задача да се възложи на pepipv, понеже той е закривал поделението.
Върнете се в началото
pepipv

МнениеПуснато на: Чет 07 Окт 2010, 17:19    Заглавие:  

dsuzunov написа:
За да не се пълни темата с оффтопик, нека някой от пишещите тук да открие нова тема за 82 мотострелкови полк.
Предлагам тази задача да се възложи на pepipv, понеже той е закривал поделението.
мерси за доверието.
Върнете се в началото
топчията

МнениеПуснато на: Пет 08 Окт 2010, 21:20    Заглавие:  

1159 написа:

май не споменах по-горе че става дума за 1тб
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 21 [301 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 19, 20, 21 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0894s ][ Queries: 12 (0.0065s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker